Bog ili Bogatstvo?

To sto pitas za Bozanica. Dobar je, gotivim ga, ali znam i neke, mozda nepoznate stvari o njemu. Beni mi je rekao da se njemu lova prosto lepi na prste i da ima vanbracno dete, pre nego sto se zaredio. Valjda u Nemackoj? A prica se da su on i Jox bili malo vise nego bliski. Je l' istina da je imao decka na Krku, pa da je zato trazio da se ukine mostarina, jer nije mogao da ga vidja cesto, posto ovaj kao konobar nije mogao da zaradi mnogo para?
 
To sto pitas za Bozanica. Dobar je, gotivim ga, ali znam i neke, mozda nepoznate stvari o njemu. Beni mi je rekao da se njemu lova prosto lepi na prste i da ima vanbracno dete, pre nego sto se zaredio. Valjda u Nemackoj? A prica se da su on i Jox bili malo vise nego bliski. Je l' istina da je imao decka na Krku, pa da je zato trazio da se ukine mostarina, jer nije mogao da ga vidja cesto, posto ovaj kao konobar nije mogao da zaradi mnogo para?

Oh my god!

Pa napisa mu takav dosije kojeg se ne bi postidio ni Elton John.
 
Можда би се данас лакше могло рећи, уколико неки не прибегавају Богу, оним Фромовим ''имати или бити''.
Трендови су једно и тешко да индивидуа може одбацити ''благодети'' модерности(или постмодерности). На тај начин ризикује да трајно испадне воза, а следећи ко зна када ће стићи. Исто је и са савременим државама и друштвима. Нико, а поготово ситне државе нису спремне на такву жртву.
Нажалост новац је так који креира стварност. Долар је Бог/Идеја/Идеал.
 
pogotovo što na njemu piše ''in God we trust'':lol:

To je lakrdija, nije novac mjesto za takvo što,

ja bih taj slučaj okarakterizirao kao zloupotreba vjere u Boga
u svrhu propagande kako je USA stvorena ne temeljima Božjeg nauka.

U svakom slučaju, vjernici će prepoznati ovo i znat
će da dolar nije nešto čemu treba težiti, jer novac je prolazan.
 
To je lakrdija, nije novac mjesto za takvo što,

ja bih taj slučaj okarakterizirao kao zloupotreba vjere u Boga
u svrhu propagande kako je USA stvorena ne temeljima Božjeg nauka.

U svakom slučaju, vjernici će prepoznati ovo i znat
će da dolar nije nešto čemu treba težiti, jer novac je prolazan.
lakrdija ili ne - to piše na njihovima parama.
naravno da se ne sažem sa dizajnom dolara (hahahaha, mnogo je važno ovo što sam rekla), ali - kako im možeš stati na put?
ako su u stanju da napišu to na novčanici, to znači da njima ništa nije sveto.
a usa obrće svuda...burgija samo tako. ako ne usa, onda taj njihov dolar.
 
lakrdija ili ne - to piše na njihovima parama.
naravno da se ne sažem sa dizajnom dolara (hahahaha, mnogo je važno ovo što sam rekla), ali - kako im možeš stati na put?
ako su u stanju da napišu to na novčanici, to znači da njima ništa nije sveto.
a usa obrće svuda...burgija samo tako. ako ne usa, onda taj njihov dolar.

Pare burgijaju svugdje, a na nama je da
prepoznamo prave vrijednosti.
Ili ćemo se utopiti u moru pohlepe za materijalnim.
 
To je lakrdija, nije novac mjesto za takvo što,

ja bih taj slučaj okarakterizirao kao zloupotreba vjere u Boga
u svrhu propagande kako je USA stvorena ne temeljima Božjeg nauka.

U svakom slučaju, vjernici će prepoznati ovo i znat
će da dolar nije nešto čemu treba težiti, jer novac je prolazan
.

Не бих се сложио са овим. У ствари када ће то сазнати и препознати да би напустили служење новцу/капитализму?
Могу они то да препознају(што вероватно и јесу(, проблем је што ти верници и даље ''служе'' таквом систему. И ко им гарантује да нешто друго није пролазно кад су се ушушкали у своје грчевито зарађене паре?

Далеко од тога да подржавам, или да сам конформиста.
 

Back
Top