"Боду бесног медведа у око - Хоћете у НАТО? Нема проблема!" Милановић шокирао изјавама, послао оштру поруку алијанси

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
10.385

"БОДУ БЕСНОГ МЕДВЕДА У ОКО - ХОЋЕТЕ У НАТО? НЕМА ПРОБЛЕМА!" Милановић шокирао изјавама, послао оштру поруку Алијанси​

26.04.2022. / 16:31

https://mondo.rs/journalist87/Tamara-Sekulovic-
АУТОРТамара Секуловић
7
Милановић је новинарима у Загребу рекао да се о уласку Финске и Шведске у НАТО може разговарати, али сматра то "врло опасном авантуром".
 Zoran Milanović o ulasku Finske i Švedske u NATO
ИЗВОР: ПРОФИМЕДИА
Хрватски председник Зоран Милановић изјавио је данас да Финска и Шведска не могу у НАТО док не буде промењен Изборни закон у БиХ и да до тада хрватски парламент, како је навео, "не сме да ратификује било чији приступ НАТО-у". Милановиће је подсетио да формално о уласку тих земаља у НАТО не може да одлучи сам, али сматра то "врло опасним шарлатанством".
"Ићи корак даље и у то увлачити Финску, која је 50 километара од Санкт Петерсбурга. Мислим да је то опасно шарлатанство. Међутим, не можемо рећи не. Нама је Финска важнија од Хрватске и Хрвата у БиХ, је л'?", упитао је Милановић и додао:

"Што се мене тиче, нека уђу у НАТО, нека боду бесног медведа пенкалом у око. Али док се не реши питање изборног закона, док Бакир Изетбеговић не буде натеран да промени Изборни закон, сабор не сме да ратификује ничији приступ у НАТО", рекао је шеф хрватске државе.
Он је то назвао "историјским сребрним метком": "Мени је жао што се то слама на узорној држави као што је Финска, волео бих да они нас подрже у нашим проблемима", рекао је Милановић. Балкану "стоп", а Финцима улазак "преко ноћи", констатовао је Милановић и истакао да је ситуација у којој се налазе "грозна".
"Хоћете у НАТО? Нема проблема, таман имамо довољно времена. За Финску је то витално питање, и за нас је хоће ли у Херцеговини хрватског представника бирати Хрвати. Е, сад ће то чути људи који иначе не би чули. Јер овога је доста" казао је Милановић, преноси хрватски портал Index.
Рекао је и да Хрватска не тражи да Финска или Шведска промене име у Икеа, него да само "кажу Американцима да се ово реши".
(Мондо)

https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1627573/Zoran-Milanovic-o-ulasku-Finske-i-Svedske-u-NATO.html
Свака част Милановићу. Још једном је рекао оно што многи балкански послушници не смеју да кажу.
Срамота за хрватске десничаре из ХДЗа, да ћуте ко ...., док Милановић брани интересе Херцег Босне.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.492

"БОДУ БЕСНОГ МЕДВЕДА У ОКО - ХОЋЕТЕ У НАТО? НЕМА ПРОБЛЕМА!" Милановић шокирао изјавама, послао оштру поруку Алијанси​

АУТОРТамара Секуловић
7
Милановић је новинарима у Загребу рекао да се о уласку Финске и Шведске у НАТО може разговарати, али сматра то "врло опасном авантуром".
Хрватски председник Зоран Милановић изјавио је данас да Финска и Шведска не могу у НАТО док не буде промењен Изборни закон у БиХ и да до тада хрватски парламент, како је навео, "не сме да ратификује било чији приступ НАТО-у". Милановиће је подсетио да формално о уласку тих земаља у НАТО не може да одлучи сам, али сматра то "врло опасним шарлатанством".
"Ићи корак даље и у то увлачити Финску, која је 50 километара од Санкт Петерсбурга. Мислим да је то опасно шарлатанство. Међутим, не можемо рећи не. Нама је Финска важнија од Хрватске и Хрвата у БиХ, је л'?", упитао је Милановић и додао:

"Што се мене тиче, нека уђу у НАТО, нека боду бесног медведа пенкалом у око. Али док се не реши питање изборног закона, док Бакир Изетбеговић не буде натеран да промени Изборни закон, сабор не сме да ратификује ничији приступ у НАТО", рекао је шеф хрватске државе.
Он је то назвао "историјским сребрним метком": "Мени је жао што се то слама на узорној држави као што је Финска, волео бих да они нас подрже у нашим проблемима", рекао је Милановић. Балкану "стоп", а Финцима улазак "преко ноћи", констатовао је Милановић и истакао да је ситуација у којој се налазе "грозна".
"Хоћете у НАТО? Нема проблема, таман имамо довољно времена. За Финску је то витално питање, и за нас је хоће ли у Херцеговини хрватског представника бирати Хрвати. Е, сад ће то чути људи који иначе не би чули. Јер овога је доста" казао је Милановић, преноси хрватски портал Index.
Рекао је и да Хрватска не тражи да Финска или Шведска промене име у Икеа, него да само "кажу Американцима да се ово реши".
(Мондо)

https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1627573/Zoran-Milanovic-o-ulasku-Finske-i-Svedske-u-NATO.html
Свака част Милановићу. Још једном је рекао оно што многи балкански послушници не смеју да кажу.
Срамота за хрватске десничаре из ХДЗа, да ћуте ко ...., док Милановић брани интересе Херцег Босне.
Логично! Да је на челу кроасаније кроасан, ћутао би у скалду са њиховом историјом. Пошто је овај унијаћени Србин, логично је да не ћути!

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.046
I ja sam iznenadjen odlukom finskog parlamenta....resili ljudi da uce ruski pod stare dane....Rusi nece ganjati Fince do samog kraja....bar je to Fincima jasno , ali kad su mogli da potkupljuju Jugoslovenske poslanike za raspad Juge , mogu i Fince za NATO....

Poruka
72.818
Логично! Да је на челу кроасаније кроасан, ћутао би у скалду са њиховом историјом. Пошто је овај унијаћени Србин, логично је да не ћути!

Milanović nije grkokatolik.

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
13.898

Milanovic svojim izjavama i postupcima vise ne moze nikoga sokirati.
Da se pojavi na Markovom trgu i ispred tv kamera spusti hlace i dobro se istovari na ulaz u vladu pred svim njenim clanovima, nitko se ne bi iznenadio.
Poruka je automatski spojena:

Kokain, kokain, to je prava stvar, živeo Lala... pardon, Milanović i Pablo Eskobar :maramica::maramica::maramica::maramica::maramica::maramica::maramica::maramica::maramica:
Ovo.

Fring

Aktivan član
Poruka
1.575
Milanovic je kao i vecina politicara u zapadnim demokratijma obicna ikebana ,stvarna vlast je drugdje
Nema nista od ovoga samo lupeta ,duboka drzava je predala F BIH Muslimanima i to nece mjenjati niti moze tamo neki Milanovic i NDH ucjenjivati
Hrvati svakako masovno bejze iz BIH pali su ispod 300 hiljada jedino da se okrenu Rusiji i proglase HR HB sto je najavio onaj Mario Karamatic

Hrvati imaju mogućnost da unutar FBiH naprave Donjeck i Lugansk​

https://vijesti.ba/clanak/564854/ka...nost-da-unutar-fbih-naprave-donjeck-i-lugansk

Mystic+

Legenda
Poruka
69.786
Milanovic je kao i vecina politicara u zapadnim demokratijma obicna ikebana ,stvarna vlast je drugdje
Nema nista od ovoga samo lupeta ,duboka drzava je predala F BIH Muslimanima i to nece mjenjati niti moze tamo neki Milanovic i NDH ucjenjivati
Hrvati svakako masovno bejze iz BIH pali su ispod 300 hiljada jedino da se okrenu Rusiji i proglase HR HB sto je najavio onaj Mario Karamatic

Hrvati imaju mogućnost da unutar FBiH naprave Donjeck i Lugansk​

https://vijesti.ba/clanak/564854/ka...nost-da-unutar-fbih-naprave-donjeck-i-lugansk
Hrvati neka se sele za Germanije, a mi se vraćamo u srpske zemlje...

deda tripko

Zainteresovan član
Poruka
355
Vecina rvata su bili srbi. neki glasniji neki manje

Fring

Aktivan član
Poruka
1.575

Andrej Plenković​

Neka Milanović sam blokira ulazak Finske i Švedske u NATO ako je frajer​

Predsjednik Zoran Milanović može sam na sastanku NATO-a blokirati zeleno svjetlo za ulazak Švedske i Finske u taj savez ako je "frajer", rekao je danas premijer Hrvatske Andrej Plenković.

- Neka on odmah blokira kao neko ko sjedi na NATO summitima. Zašto pušta sabor da to učini kad je frajer - upitao je Plenković, dodavši kako bi Milanović propustio tu temu na sastanku na vrhu u Madridu, a potom to tražio od parlamenta.

Plenković je za Milanovića rekao da su mu prava Hrvata u susjednoj državi novootkrivena tema jer je riječ o političaru koji je "svim srcem odlazio agitirati na predizbornim skupovima Željka Komšića", a dok je bio premijer, da pitanje BiH nije nikad nije bila tema na Evropskom vijeću.

- Od nekoga ko se uopće nije brinuo o toj temi postao je veliki zagovornik prava Hrvata - govori Plenković.

iamaphoney

Veoma poznat
Poruka
13.209

АУТОРТамара Секуловић
7

(Мондо)

Dokaz da je savezna UDBA jos ziva i zdrava.Iz njega progovara drug Joza Manolic. I to prica predsednik clanice NATO Pakta?

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.105
Rošavog pajaca nitko ništa neće pitati prilikom ulaska drugih država u NATO tako da može i dalje u birtiji iznositi svoja laprdanja.
Ако склонимо драматику и патетику, Хрвати у БиХ заиста имају проблем да су прегажени изборним законом.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.