Bmw e60 525d 130 kw

Ja nisam tog uzimao jer nije popularan potrošnja/ks ili 530d pa ide cip, na 230ks ili 520d LCI .. Dobri su oni samo zavisi koliko km voziš svi ti motori od preko 2l trebaju da postižu radnu temperaturu da bi trajali inaće ces imati problema skini swirl flaps
 
Ok,hvala.Imam jos jedno pitanje.Dali je normalna potrosnja u gradu 15l?Ili ima neki problem?Moj je automatik
Nije.. to je malo previše.. Nebi on trebao uzimati 15 ako voziš normalno .. To vam je sve od zacepljenja koja dolaze jer ih ne vozite dovoljno dizel mora da se zagreje i da radi.. Moras da očistis sistem.. Probaj sa usisnom granom verovatno ti se tu nakupilo mnogo taloga tu bi mogao izvući 20%..
 
Poslednja izmena:
Taj 3,0d sa steptronic menjacem nebi trebao preko 12 u gradu ako se normalno vozi.. Ja sam imao e60 530d automatik čipovan 230ks trosio mi je tu oko 12 po gradu.. Ali nisam dao ženu da ga vozi na kratke relacije i nisam skidao te puževe sa usisne grane ili kako ih zovete već sam ih zamenio .. Nzn koliko to ima uticaja na potrošnju ..
 
Moguće da su zakrcenja velika ali opet mi 15l zvuči mnogo.. To je 6,6km/l na tu potrošnju možeš i Ferrarija da voziš.. Ustvari imali smo mercedes G wagon 4,0cdi on je trosio tu oko 15-16l :) ako si pažljiv sa gasom :lol:
 
Moguće da su zakrcenja velika ali opet mi 15l zvuči mnogo.. To je 6,6km/l na tu potrošnju možeš i Ferrarija da voziš.. Ustvari imali smo mercedes G wagon 4,0cdi on je trosio tu oko 15-16l :) ako si pažljiv sa gasom :lol:
Prosecna brzina 11km/h... NEma tu pomoci previse. BMW od svih kola najviše voli da popije gorivo, al hoćeš sportski trzaj i malu potrošnju, pa neće moći :D Nije ovo VW da "proizvodi" gorivo. Meni čak board ne laže ni malo.
 
Poslednja izmena:
Nije istina da BMW najvise voli da popije.
To pricas na osnovu svog auta a ja sam neko ko ih je do sad imao poprilicno i 320d trosi po Novom Sadu oko 7-7,5L.
Gde ti vozis ja ne znam ali je cinjenica da ga stiskas a ne mozes iz malo konja da cedis snagu i da ocekujes da ce malo da trosi. Vec smo pisali o tome ali ti i dalje cepas svoju pricu koja nije na mestu.
BMW 525d 2004 sam vozio neko vreme i imao je automatski menjac. Vozio sam ga po gradu i onako nit sam ga cepao nit sam ga gusio a ispisivao je na bordu 7,3 i ja se obradovao kako malo trosi a kad sam video da je bio prebacen na km/L skenjao sam se jer to je bila potrosnja od 12,7L.
Momentalno sam ga prodao jer ide kao 520d sa manuelnim menjacem a trosi jedno 4-5L vise a placam registraciju vise.
Manje trosi 530d od tog 525d.
 
Da 520d naročito LCI serija mnogo bolji auto što se toga tice .. Ti 525d prva serija idu kao 520d a troše kao 530d.... Ove od 177ks nema razloga da se kupuju, .. Ali jbg to ne znamo svi, ljudi misle ej BMW 525d :)
 
Nije istina da BMW najvise voli da popije.
To pricas na osnovu svog auta a ja sam neko ko ih je do sad imao poprilicno i 320d trosi po Novom Sadu oko 7-7,5L.
Gde ti vozis ja ne znam ali je cinjenica da ga stiskas a ne mozes iz malo konja da cedis snagu i da ocekujes da ce malo da trosi. Vec smo pisali o tome ali ti i dalje cepas svoju pricu koja nije na mestu.
BMW 525d 2004 sam vozio neko vreme i imao je automatski menjac. Vozio sam ga po gradu i onako nit sam ga cepao nit sam ga gusio a ispisivao je na bordu 7,3 i ja se obradovao kako malo trosi a kad sam video da je bio prebacen na km/L skenjao sam se jer to je bila potrosnja od 12,7L.
Momentalno sam ga prodao jer ide kao 520d sa manuelnim menjacem a trosi jedno 4-5L vise a placam registraciju vise.
Manje trosi 530d od tog 525d.
Slazem se Dule, al ja ispod 9 litara na 11km/h proseku sa trazenjem parkinga po 40 minuta ponekad nema sanse da izvucem... Isao bih troninetom da mogu...
 
Sta mislis onda koliko bi ti trosili neki drugi?
To jako zavisi od vozaca i njegovog stila voznje a i do grada.
Moj brat vozi Mondeo 2.0TDCI 2009 sa 140ks i po borcu mu je potrosnja u cistoj gradskoj voznji 6,8L. Bila je i 7,3 ali on ne resetuje komp i spustio je potrosnju na toliko nizu a ne ide van grada.Jednostavno,ne cepa ga,vozi normalno i odrzava normalno.
 
Meni kombi troši po gradu oko 8,5-9l sa 1,6 dupli turbo motorom 140ks .. Mngo loše voziš.. Golfa nisam ni testirao naspem ženi rezervoar, voza se po mesec dana:)
Kad nema guzve vikendom potrosnja mi je 7.4. Ne ceram u crveno. Auto smesno trosi na otvorenom. Jednostavno, Beograd je. Ko kaze da mu u Beogradu trosi ispod 8 litara sa 30minutnim trazenjem parkinga, 20-30 semafora, spicom, taj laze.
Uglavnom VW preteruju. Neki dan drugova Skoda Oktavia, od Kneza Milosa do Dorcola, 10.2 l/100km 🤣🤣
Ko od vas svaki dan se parkira po 20-40 min? Jeste li pokusavali u zoni da zivite xD

Moze bit i da ocajno vozim, nzm. Al na parking uglavnom ubijem najvise goriva.
 
Uzmi 2.0 pa ce ti manje trositi.
Ovaj otkidas i naravno da ce da toliko trosi.
Tako mnogi uzmu malolitrazni auto radi manje registracije a onda ga voze kao da imaju 2000 ccm pod haubom i sve se cude kako trosi. Pa moras imati u glavi sta ti je ispod haube i da nije dzaba 2000 ccm za vece automobile. Ja evo juce uzeh u zamenu 308 2.0HDI sa 136ks kom na bordu stoji 5,4L a prosecna brzina je 31 km/h.
 
Kad nema guzve vikendom potrosnja mi je 7.4. Ne ceram u crveno. Auto smesno trosi na otvorenom. Jednostavno, Beograd je. Ko kaze da mu u Beogradu trosi ispod 8 litara sa 30minutnim trazenjem parkinga, 20-30 semafora, spicom, taj laze.
Uglavnom VW preteruju. Neki dan drugova Skoda Oktavia, od Kneza Milosa do Dorcola, 10.2 l/100km 🤣🤣
Ko od vas svaki dan se parkira po 20-40 min? Jeste li pokusavali u zoni da zivite xD

Moze bit i da ocajno vozim, nzm. Al na parking uglavnom ubijem najvise goriva.
Dizel se malo, drugscije vozi nema potrebe ga gurati kroz obrtaje kad on prizvodi momenat na niskim obrtajima.. Možeš povremeno da ga priduvas...
Ja kad kupujem sebi kombi obavezno ga probam na auto putu 130 i u najveću brzinu i samo bacim oko na obrtaje oko 2k obrtaja dobro sve preko ne valja..,
 
Kad nema guzve vikendom potrosnja mi je 7.4. Ne ceram u crveno. Auto smesno trosi na otvorenom. Jednostavno, Beograd je. Ko kaze da mu u Beogradu trosi ispod 8 litara sa 30minutnim trazenjem parkinga, 20-30 semafora, spicom, taj laze.
Uglavnom VW preteruju. Neki dan drugova Skoda Oktavia, od Kneza Milosa do Dorcola, 10.2 l/100km 🤣🤣
Ko od vas svaki dan se parkira po 20-40 min? Jeste li pokusavali u zoni da zivite xD

Moze bit i da ocajno vozim, nzm. Al na parking uglavnom ubijem najvise goriva.
Е... да дођеш у центар а да не кошта... тешко...
Ја сам на Дорћолу, нешто ван "круга двојке"... Не покушавам да се возим ако треба да пређем растојање краће него до Вука, Аутокоманде или Мостарске петље.
Ако радиш, онда си у врло незгодном времену за паркирање. Али ако долазиш око 10, можеш да бираш. Касније опет буде гужва.
 

Back
Top