• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Bmw e46 320d Rad automatskog menjaca

Bmwlover95

Početnik
Poruka
10
Zdravo ljudi, nov sam ovde, i ne znam da li ima slicnih tema, ali bih voleo da dobijem neke odgovore.

Naime, do nedavno sam vozio e46 320d manuelni menjac, sada sam kupio sa automatskim menjacem. E sada, zanima me sledece...
Da li kada ubacujem iz P u R ili D treba da se oseti nesto, kao da kako da kazem auto prebacuje snagu napred od odnosno nazad, ili ne treba nista da se oseti, inace auto je 2003 godiste.
I zanima me jos nesto, o potrosnji, jer recimo sipam 10litara on mi to po bordu i skali potrosi za tipa 70km, vise mislim da je neka greska borda nego da je to realna potrosnja, nemoguce je.

Bmwlover95

Početnik
Poruka
10
To me je zanimalo, ima sitan trzaj, u voznji nista, na uzbrdici stoji ne mrda, cak na nekom ne toliko strmim i krece.
Znam da je veca potrosnja ali ovo ispade bas mnogo, to mi se desavalo na audiu a4, da tako srce po bordu, onda sam restartovao preko dijagnostike celu tablu sto bi se reklo i ode gorivo na pola rezervoara, zato se sve mislim da je tu nesto pobrkao.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
182.225
To me je zanimalo, ima sitan trzaj, u voznji nista, na uzbrdici stoji ne mrda, cak na nekom ne toliko strmim i krece.
Znam da je veca potrosnja ali ovo ispade bas mnogo, to mi se desavalo na audiu a4, da tako srce po bordu, onda sam restartovao preko dijagnostike celu tablu sto bi se reklo i ode gorivo na pola rezervoara, zato se sve mislim da je tu nesto pobrkao.
Moguće, najbolje je meriti potrošnju tako što se napuni rezervoar, pa posle opet, pa se podele kilometri sa količinom goriva i eto. Bord zna biti neprecizan.

Bmwlover95

Početnik
Poruka
10
Moguće, najbolje je meriti potrošnju tako što se napuni rezervoar, pa posle opet, pa se podele kilometri sa količinom goriva i eto. Bord zna biti neprecizan.
Pa napuni do vrha i na 100km opet pa ces znati koliko trosi,meni automatic trosi 10l plina i na 18icama pa sam prezadovoljan
Pitaj proslog vlasnika sta je radio oko menjaca ulje, filter ,neki servis i sl
Pa to mi je jedino resenje, da napunim i onda uporedim.
Inace auto trenutno na satu ima 215000 st9 verovatno nije tacno ocuvan je odlicno, e sad l, da li raditi zamenu ulja u menjacu ili ne ako je sve okej, jer neko prica dok radi kako treba ne diraj, dok drugo kao ja misle da treba i da sve ima svoj interval, i da moze samo biti bolje ako se zameni, i koliko sve to moze kostati ako je neko upoznat?

georgejune

Starosedelac
Poruka
187.048
Inace auto trenutno na satu ima 215000 st9 verovatno nije tacno ocuvan je odlicno, e sad l, da li raditi zamenu ulja u menjacu ili ne ako je sve okej, jer neko prica dok radi kako treba ne diraj, dok drugo kao ja misle da treba i da sve ima svoj interval, i da moze samo biti bolje ako se zameni, i koliko sve to moze kostati ako je neko upoznat?
Ja sam promenio posle 30000 predjenih a kad je izlio ulje bilo je crno,kaze vrv da nikad nije menjano,a prethodni vlasnik je ocigledno idiot jer to kosta smesno 80€,tako da menjac i motor treba maziti

georgejune

Starosedelac
Poruka
187.048
Gde si radio servis? Ako moze neka preporuka za dobrog majstora u Beogradu?
Uu to je nevidjen problem,ako je novije godiste najbolji je neki lik u jakovu,ja sam radio u mladenovcu,ovde su nevidjeni prevaranti do 200€ su bukvalno lupali da kosta,jedni samo ulje menjaju ,drugi kao i filter,pa se to dobro raspitaj kako je za taj auto na vise mesta pre nego zapucas negde

Bmwlover95

Početnik
Poruka
10
Uu to je nevidjen problem,ako je novije godiste najbolji je neki lik u jakovu,ja sam radio u mladenovcu,ovde su nevidjeni prevaranti do 200€ su bukvalno lupali da kosta,jedni samo ulje menjaju ,drugi kao i filter,pa se to dobro raspitaj kako je za taj auto na vise mesta pre nego zapucas negde
Auto je 2003 godiste, ja koliko sam se raspitao trebalo bi da je oko 120e ulje i filteri, sad neko prica da je to samo dolivanje, bez ispiranja, da je to samo delimicno uradjen servis....ko bi ga znao, 300 verzija ima

GIDEON

Domaćin
Poruka
4.875

Stariji automatici imaju vecu potrosnju od manuelnog menjaca, ali ne i noviji sa 8-9 brzina ili CVT. Tu je vec prednost na strani automatika. Pogledaj fabricke specifikacije za model koji imas, ali razlika u potrosnji nikako ne bi smela da bude drasticna.
Ulje kod automatika se menja zavisno od specifikacija proizvodjaca. Moze da bude 30K ili 50K , ali se svakako menja, kao i filter u menjacu. Ako imas sipku za proveru nivoa menjackog ulja pogledaj da li je ulje promenilo boju. Ako jeste manjaj ga odmah.
Kod ubacivanja u brzinu iz N u D hoce da zatrese , narocito ako je auto hladan, a i prvih par promena brzina zna da se oseti kada je hladan, zato i nije preporucljivo siliti hladan auto.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.106
Ovo je sajt na kom ljudi voze kola i mere brzinu i potrosnju.
https://www.automobile-catalog.com/car/2003/275795/bmw_320d_steptronic.html
A ti je i za jos jedan auto za koji se prica da trosi 10. Trosi ali prosecno dok u gradu trosi provereno 13L-14 sto znaci 15L plina.:)
Meni kao nekom ko vozi iskljucivo u gradu bi toliko trosio a to znam jer sam imao Boru 1,8T manuelca koju sam merio kad sam je dovozio i bilo je po bordu 11,2 a nisam je nigde stiskao nego je dovezao kao penzos a ovo je em tezi auto em automatik.
https://www.automobile-catalog.com/car/2001/246440/audi_a4_1_8_t_multitronic.html

Bmwlover95

Početnik
Poruka
10
Ovo je sajt na kom ljudi voze kola i mere brzinu i potrosnju.
https://www.automobile-catalog.com/car/2003/275795/bmw_320d_steptronic.html
A ti je i za jos jedan auto za koji se prica da trosi 10. Trosi ali prosecno dok u gradu trosi provereno 13L-14 sto znaci 15L plina.:)
Meni kao nekom ko vozi iskljucivo u gradu bi toliko trosio a to znam jer sam imao Boru 1,8T manuelca koju sam merio kad sam je dovozio i bilo je po bordu 11,2 a nisam je nigde stiskao nego je dovezao kao penzos a ovo je em tezi auto em automatik.
https://www.automobile-catalog.com/car/2001/246440/audi_a4_1_8_t_multitronic.html
Juce sipao posle 314km 30l,svaki put resetujem kad ga napunim i retko predje 10,i to ne po gradu nego kad ga garim 170,tako da nema potrebe da klikcem na statistike
Statistike su uvek jedno, realna potrosnja drugo, ima i do vozaca, meni nije puno teska noga na gasu, pogotovo sto vozim vecinom grad, stisnem ga po nekad gde ima prilike, ali ide potrosnja vise od 10l, sto mi je ispalo malo mnogo, vozio sam audi a4 2.4 v6 170ks, trosio oko 13 14 benzina...tako da sam se nadao da ovaj nece preko 8.5l 9l...

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.106
Svojom izjavom neki potvrdjuju da voze van grada jer gde bi u gradu vozili 170 km.
To sto je sipano toliko goriva na toliko km je ok ali je auto vozen van grada i mozda malo po gradu.
Neke od nas zanima voznja u cistoj gradskoj voznji pa samim tim smatramo da je najmerodavnija voznja u gradu kao sto zanima i postavljaca teme s obzirom da vozi uglavnom po gradu.
Imam jednog drugara koji zakodje vozi E46 320d 2005 sa automatskim menjacem i hteo je da ga proda zbog potrosnje dok je drugi drugar bio prezadovoljan potrosnjom od 7-7.5 po gradu ali sa manuelnim menjacem.

georgejune

Starosedelac
Poruka
187.048
Ja sam sa 10l plina prezadovoljan,sve je manje ljudi koji se vozikaju po gradu pa mi je besmisleno da se to uopste racuna,u razvijenim gradovima se gase parkinzi po gradu da se ne bi zagadjivao,pa lepo parking na periferiji pa tabanaj
Takodje je bitno gde se sipa plin,dok sam tumarao i sipao gde stignem posebno knez petrol nije mogo da se sabere,od kad sipam samo gazprom tacna racunica,to je savet jednog taxiste koji je to konstatovao

Bmwlover95

Početnik
Poruka
10
Svojom izjavom neki potvrdjuju da voze van grada jer gde bi u gradu vozili 170 km.
To sto je sipano toliko goriva na toliko km je ok ali je auto vozen van grada i mozda malo po gradu.
Neke od nas zanima voznja u cistoj gradskoj voznji pa samim tim smatramo da je najmerodavnija voznja u gradu kao sto zanima i postavljaca teme s obzirom da vozi uglavnom po gradu.
Imam jednog drugara koji zakodje vozi E46 320d 2005 sa automatskim menjacem i hteo je da ga proda zbog potrosnje dok je drugi drugar bio prezadovoljan potrosnjom od 7-7.5 po gradu ali sa manuelnim menjacem.
Vozio sam ja i manuelni, tako, oko 7.5l je trosio, ali opet, prica je da uglavnom automatik trosi oko 10-15% vise, sto bi trebalo da bude manje vise oko litar. Mislim da je svakako najbolje da ga napunin, predjem 100km i napunim opet, i tu nema greske, tacno ce pokazati koliko je potrosio na tih 100km.

cickovski

Zainteresovan član
Poruka
272
Ja sam sa 10l plina prezadovoljan,sve je manje ljudi koji se vozikaju po gradu pa mi je besmisleno da se to uopste racuna,u razvijenim gradovima se gase parkinzi po gradu da se ne bi zagadjivao,pa lepo parking na periferiji pa tabanaj
Takodje je bitno gde se sipa plin,dok sam tumarao i sipao gde stignem posebno knez petrol nije mogo da se sabere,od kad sipam samo gazprom tacna racunica,to je savet jednog taxiste koji je to konstatovao
Izvini Ali koji to “razvijeni” gradovi gase parking., Pa gde mozes da se parkiras van grada pa da setas po gradu? Da li mislis na selo? Razvijeni gradovi su sa po nekoliko miliona stanovnika, pa samim tim dusina i sirina se meri u desetinama kilometara, e sad ako si maratonac ti setaj, zatvaranje parkinga po gradovima nisam video, mada ima nekih predloga od zelenih, verovatno si se pogresno izrazio.

georgejune

Starosedelac
Poruka
187.048
Nisam se pogresno izrazio,samo kod nas se prave parkinzi u centru za uzimanje para,nisi ni za metro vrv cuo koji pravimo po ugledu na ostale gradove da bi se rasteretio automobila,takodje nisi primetio koliko se prrvi pesackih zona sto isto iskljucuje automobile,takodje se prave biciklisticke staze dok u svetu postoji auto put samo za bicikle,nista ti to nisi video

georgejune

Starosedelac
Poruka
187.048
Vozio sam ja i manuelni, tako, oko 7.5l je trosio, ali opet, prica je da uglavnom automatik trosi oko 10-15% vise, sto bi trebalo da bude manje vise oko litar. Mislim da je svakako najbolje da ga napunin, predjem 100km i napunim opet, i tu nema greske, tacno ce pokazati koliko je potrosio na tih 100km.
Mozes koliko god da predjes i dopunis i izracunas koliko trosi

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.