Blog i Blogerisanje

Da ne zapadnem u raspravu , neugodnu , sa mojim preijateljicama i prijateljima , blogeristima - reših da otvorim ovo pitanje na sopstven rizik , bez namere da nekoga povredim ; a opet u bukvalnom smislu značenja pojma , isprovociram razmišljanja kod bologera , pa i komentare - javne !
Naime , poodavno nosim u sebi osećaj da ovdašnji blogeri misle , da je ovaj blog prostor krstarice , nekakav književni kutak - umetnički književni boks ; posvećeno mesto proznih i pesničkih krativnih radova , sveopštih ubogih amatera i njihovih uzornih , široj javnosti nepoznatih književnika ! Sa takvim pogledom na ovu , profitabilnu fioku , stvara se jedan svet , kao posebna sekta , sa svojim nepisanim pravilima , kao svojevrsna neformalna klika - pa nastaju problemi i nesuglasice gotovo svakodnevno ; pa i reakcije !
Smatram da sve te nesuglasice nastaju zbog pojmovnih neznanja , koje se uvrzilo kod nas - ne samo u ovoj oblasti , već i u širem duhovnom smislu ; jer mi imamo gadan običaj da iz neznanja definišemo po sopstvenoj meri reči ; pa kao takve ih namećemo drugima , posve grubo i netolerantno . I da ne dužim , malo sam ovu stvar pojmovno guglao , te pronašao tekst koji objedinjuje , po meni , značenja ovih pojmova , koje može biti prihvatljivo svima ! Zato i preneću neke segmente u celosti :

" Blog je vrsta veb sajta koji ne zahteva poznavanje bilo kog od programskih jezika (html, php,css) da bi se pokrenuo i time omogućava i početnicima da jednostavno i brzo naprave svoj prvi veb sajt.
Reč blog potiče od reči “web” (mreža) + “log” (unos, dnevnik).
Blog možete uporediti sa onlajn dnevnikom ili albumom, gde se unos novog sadržaja vrši u stilu žurnala i prikazan je u obrnutom hronološkom redu – novi sadržaji pri vrhu stranice, stariji sadržaji ka dnu stranice.
Na taj način, blog vam omogućava da iskažete vaše mišljenje bez ikakvih ograničenja. Kako se iz dana u dan povećava broj onih koji počinju da dele svoja razmišljanja sa prijateljima i strancima, tako se broj blogova povećava iz dana u dan. Danas možemo videti i blogove koji kombinuju pisanu reč sa fotografijama, video ili audio sadržajem.
Bloger je neko ko uređuje blog. Umesto da beleži svoje misli u fizičkom dnevniku, bloger/ka postavlja svoje ideje, misli i zaključke na Internet, nadajući se da će čitaoci pogledati ono što on/a ima da kaže.
Svi ti sadržaji odlaze u blogosferu, pa blogove možemo svrstati u tri osnovne kategorije:
1. Lični blog
2. Organizacijski blog
3. Biznis blog
"

http://www.blogdoksirekoblog.com/sta-je-blog/

I naravno , moguće je kombinovati ove kategorije - što je u gotovo svim slučajevima ( profitabilnost - zarada vlasnika bloga ; koja u ovom slučaju nije mala ) !

Sad malčice da se pozabavim pojmom : KREACIJA - koji je utemeljivač ideje o umetničkom volumenu ovog prostora , u kome bitišu sajber književni stvaraoci !

" kreacija (lat.), stvaralaštvo, djelo, izum, proizvod; stvaranje i (ono što je) stvoreno. relig Božje stvaranje svijeta (Knjiga postanka, 1,1–11,32). "
" kreacija • ženski rod Stvaranje (npr. pozorišne uloge); pronalaženje, proizvođenje; delo, tvorevina; trg. izdavanje kreditne hartije. (lat.) "

Naročito je važna kreacija novca - a najznačajnija je njegova elektronska kreacija ( gde novac ne mora čak ni da se štampa - samo se utvrdi likvidni kreditni bonus banke u jutarnim satima , i započne elektronska trgovima kreditima , sa kojima se elektronski plaćaju gotovi proizvodi u trgovačkoj sveri ) . Tako se dodatno kod puka , dokreira moć i logika novca ! Zbog tih moći , posebno podvlačim ovaj vid kreativnosti !

Okreni obrni , blogerisanje u jednoj sveri pruža , da kažem zabavu određenom broju ljudi , a ta njihova zabava , njihovo utrošeno vreme dokreira i transformiše u novac ! A čim se novac skriveno upliće u zabavu , ma koliko neki hteli za nju da kažu da je to lični umetnički rad , ona - zabava , gubi na takozvanoj umetničkoj vrednosti !
Mi živimo u vremenima kad novac caruje ! U njegovom više milenijumskom carstvu , sve što ima bilo kakvu vrednost , a naročito umetničku , nalazi se na trgovačkom rafu ! Sve što nema svoj trgovački raf , nema ni vrednost - verovali ili ne , to je tako !
 
...blogerisanje - mislim da svaki tekst zaslužuje veću ili manju pažnju...naročito novopristiglih avatara u blogerisanje...ljude treba pohvaliti aplauzom za utrošeno vreme , pa i za kazivanje o sebi...stojim na stanovištu , da je u ovom svetu gotovo sve rečeno , te gotovo sva osećanja su opisana...amater pripovedač više priča o sebi svojim kazivanjem , nego profesionalac - da tako kažem...mada i profesionalni pripovedač govori mnogo toga o sebi - samo treba ući u sistem dekodiranja....no nebitno je , svakom treba odati priznanje kad nesvesno govori o sebi....no to priznanje , nikako ne treba da potisne komentar ( da ne kažem lično mišljenje , koje bi svi mi jteli da predstavimo kao izuzetno značajnu kritiku ).....
...nezavisno od truda uloženog pri blogerisanju , moramo znati da amaterizam je ubog i duhovno , ako postane u društvo domimamtan i preplavi profesionalizam i potre ga....ta fora sa narodnjačenjem , te narod zna - to je čista manipulacija.....imamo je na sceni decenijama...ali bilo bi suludo zbog profesionalizma uništiti ubogi amaterizam , kao nus pratilju kulturno prosvetiteljskog profesionalizma.....doživećemo ovo što imamo - rijalitizaciju i pinkovizaciju kulture....
...hoću da kažem treba jasno i glasno razlikovati amaterizam od profesionalizma , ne samo u kulturi , već i u svakoj ljudskoj delatnosti....

...ne treba mešati isterivanje đavola - religijsko , sa psihijatriskim lečenjem....

....konačno , blogerisanje podrazumeva i dijalog - njega nema kad je monolog,,,,a za dijalog je potrebna suprotna strana koja argumentovano provocira....no blogerisanje nije iznošenje ideja suprostavljenih čovečnosti....prečesto se tolerišu ideje koje diskriminišu nejač , etiku i ljudskost - sa tamo nekakvim umetničkim zanosom , a svako suprostavljanje njima , smatra se uvredama - jer zaboga umetnost sve revitalizuje...pa eto kubizam je nadživeo onaj helenski idealistički realizam , pa može neko u satiričnom smislu ili pak u ime ljudskih sloboda da traži ozakonjivanje prodaje ljudskih tela ili geteoizaciju starih , bolesnih - pa i ubijanje eutanazijom zbog spašenja , patriotskog , države.....takve nedaj bože neko da dirne....

...kliktašenje , to je posebna tema ; koja je u narodnjačko ubogom svetu večno prisutna !

....samo da stvar pojasnim - ja sam ubogi amater u svim društvenim delatnostima...to stoji "kano klisurine"....u struci već sam se nadgornjavao sa mnogim eminentnim facama , koje su imale i svetske nekakve rezultate , i skromno mogu reći , mnoge sam stavio ispod kolena...ali to je argatorska neminovnost , sa kojom sam zarađivao hleb za život...to nema veze sa ovim ovde....ta strukovnost ma koliko bila profesionalna , doprinela je mojoj ubogosti u ovoj sveri....i ne ljutim se....čak se ne ljutim ni što ostali nevide sveprisutnu ubogost - koja nas pretiska !
 
nemam ja problem s ubogošću niti sa svešću o sveopštoj ubogosti.
ubog nema ništa u šta se može pouzdati osim u-bog-a.
A to ne vidim kao nužno loše.

opet, pohvaljivanjem onoga što je loše podstičeš pumpanje ega i razvoj lažne slike o sebi.
ima ljudi koji zaista pišu bljuvotine, ima ljudi koji zaista pišu gluposti, ima ljudi koji su zaista patetični ispod svakog nivoa podnošljivosti.
oko toga da na sve to treba jednako aplaudirati se nećemo složiti :)
 
Hvala na ukazanoj paznji i hvala na vremenu koje ste odvojili :) ! Ne zelim da budem PROFESIONALAC pa stoga shvatite moje komentare kao rezultat mojih sopstvenih iskustava a ne nikakvog ucenja. Iza mojih stavova sigurno ne stoji ego vec duboka spoznaja ali ne bih dalje sirila pricu o tome.
Eto , priznajem POBEDILI STE ME `.... heheee , lep pozdrav , uzivajte sve je OK ! :):bye::manikir:
 
sanja*;bt279849:
nemam ja problem s ubogošću niti sa svešću o sveopštoj ubogosti.
ubog nema ništa u šta se može pouzdati osim u-bog-a.
A to ne vidim kao nužno loše.

opet, pohvaljivanjem onoga što je loše podstičeš pumpanje ega i razvoj lažne slike o sebi.
ima ljudi koji zaista pišu bljuvotine, ima ljudi koji zaista pišu gluposti, ima ljudi koji su zaista patetični ispod svakog nivoa podnošljivosti.
oko toga da na sve to treba jednako aplaudirati se nećemo složiti :)
_______

Mene sad zanima,
sa čime ima problem ovaj korisnik(bez problema) ovog nicka sanja*,
pa se predstavlja slikom kao devojcica iz skolskih dana,a profilom,kao zrela zena 72-godiste,
te je redovno tako i javno neuskladjenog ponasanja,od pubertetskog,pa do ovog iz druge dobi.
Koliko korisnika koristi taj profil?
Dal je to fer?Kako se tu broji sav taj feler?Prostacenje?Tlačenje? Traćenje?Prazne slame mlacenje? Promajama bogaćenje?Predavanje adolescent-zrele?
Ako su to mama i cera,izvinjavam se ali ,bilo bi fer da se zna kad koja peva.
:hvala:
:bye:
 
LadyDydy;bt279854:
_______

Mene sad zanima,
sa čime ima problem ovaj korisnik(bez problema) ovog nicka sanja*,
pa se predstavlja slikom kao devojcica iz skolskih dana,a profilom,kao zrela zena 72-godiste,
te je redovno tako i javno neuskladjenog ponasanja,od pubertetskog,pa do ovog iz druge dobi.
Koliko korisnika koristi taj profil?
Dal je to fer?Kako se tu broji sav taj feler?Prostacenje?Tlačenje? Traćenje?Prazne slame mlacenje? Promajama bogaćenje?Predavanje adolescent-zrele?
Ako su to mama i cera,izvinjavam se ali ,bilo bi fer da se zna kad koja peva.
:hvala:
:bye:
ti si prosto ne baš pametna i apsolutno netalentovana :)
I plus imaš žešće sajko tripove :malav:
 
...ubog...ma Bog ( ma šat pod njim podrazumevali , pa čak i ono pre velikog praska , za koga niko ne pita ) , nema za nas uboge vremena ( a kad kažem nas , mislim na sve moje istomišljene sapatnike , ma gde bili i ma koliko ih bilo ) , - a još manje ima vremena za one koji imaju svu vlast nad ubogima , zato mislim da mi ubogi možemo se pouzdati i datostima koje posedujemo , a ponajviše u moć saznavanja , te volje za opstanak , rast i razvoj....i sve što budemo više saznavali , većma ćemo se ubogosti oslobađati !
....pohvaliti bilo koga za uložen trud ne znači odati priznanje njegovom delanju i njega svrastavati međ kvalitetnim pa i umetničkim delima....to je kao kad uča kaže slabom đaku : svaka čast , vidi se da učiš više nego ranije , samo tako čoveče , samo tako , popravićeš zasigurno ocenu ako nastaviš kontinuirano da učiš....
....i tu nema , bar po meni ničeg licemernog , a još manje uvredljivog kad kažeš i pokoje svoje viđenje u opštem ili konkretnom slučaju....naravno da većina koja sebe doživljava kao umetnike ima nabildovan ego , pa u svakom kazivanju koje nije pohvala i blebetanje kvazi duhovito , posle pohvala , vidi uvredu...
.......ako nema aplauza za prvog , zašto se aplauzi daju poslednjem....?.....ovo je problem srpštine....njega , a on ovde bode moje oko ( kao ono : treće oko ), mogu da objasnim samo na slučaju olimpijskih igara u Meksiku , kad je na zatvaranju jedan maratonac trčao kao poslednji , padao od iscrpljenosti , povređivao se , krvario - ali nije odustajao nit dozvoljavao medecinskom osoblju da ga previje i pomogne mu - jer bi tako bio diskvalifikovan....ceremnonija zatvaranja igara je odložena...niko sa stadiona nije se makao...duž trase počelo stanovništvo da se okuplja i bodri ga...ceo svet je stao uz njega i svi televizijski kanali su prenosili muke jednog neznatnoh marginalnog čoveka....kad je ušao u stadion svi su skočili i pozdravljali ga kao samo božanstvo...čovek je istrčao i pobednički krug uz takve aplauze koje nije nijedan pobednik doživeo ikad...taj aplauz za poslednjeg , taj poslednji maratonac , daju mi za pravo da uvek poslednjima aplaudiram , te da za uboge vidim spasenje....
 
123loncar;bt279856:
mogu da objasnim samo na slučaju olimpijskih igara u Meksiku , kad je na zatvaranju jedan maratonac trčao kao poslednji , padao od iscrpljenosti , povređivao se , krvario - ali nije odustajao nit dozvoljavao medecinskom osoblju da ga previje i pomogne mu - jer bi tako bio diskvalifikovan....ceremnonija zatvaranja igara je odložena...niko sa stadiona nije se makao...duž trase počelo stanovništvo da se okuplja i bodri ga...ceo svet je stao uz njega i svi televizijski kanali su prenosili muke jednog neznatnoh marginalnog čoveka....kad je ušao u stadion svi su skočili i pozdravljali ga kao samo božanstvo...čovek je istrčao i pobednički krug uz takve aplauze koje nije nijedan pobednik doživeo ikad...taj aplauz za poslednjeg , taj poslednji maratonac , daju mi za pravo da uvek poslednjima aplaudiram , te da za uboge vidim spasenje....
egotriper nikad nije ubog :)

Sad zamisli vučića kako trči maratonskom stazom s onim detetom iz feketića u naručju.
Bi li i njemu aplaudirao, i ako ne, zašto ne?

Prizor Vučića "sveca" je analogan internetskom kvazipesništvu, kvaziintelektualnosti, i kvaziduhovnjaštvu. :)
Aplaudiraš li Vučiću, i ako ne, zašto ne? :)
 
"O ovome pričam sve vreme. Ja uopšte nemam takmičenje niti pobeđivanje ni na kraj pameti kad diskutujem na netu (prosto diskusije doživljavam kao razbibrigu i mentalni trening)" ....ovo ti ovaj publikum nikad neće oprostiti...e , tako nešto je nedopustivo...i još ako im kažeš da taj tvoj mentalni trening , zapravo koristi tvom zdravlju , jer mozak koji povećava svoj volumen kroz razbibrigu , podiže zdravstveni nivo tvog tela , pa se tako jošte većma utelovljuje , a samim tim se ti ucelovljuješ i postaješ vitalnija i zdravija - pa ćeš tako zahvaljujući mentalnim učestalim treninzima duže da živiš --- e stvarno si Sanja* preterala .... ma šta preterala , pre*kardašila...da ti oni služe da duže živiš - mislim na ove koji ti omogućavaju tvoje mentalne treninge.....to zaista nema smisla...to nisu očekivali od tebe.....
...ajde ja što sam rešen da se ovekovečim u svoj svojoj ubogosti , ali ti !...stvarno puna si iznenađenja !

...a što se tiče "kancelara" i mećave, pa i ovog donatorskog istrčavanja - a bilo je toga i ha , ha ; zaista ta trčanja , na mene ne ostavljaju nekakav viteški utisak ...pre bih rekao da je to duhovna beda , koja kao loži ovaj puk...rulja frenetično aplaudira .... navodno , iskreno iz dubine duše - a iza te navodnosti , kriju se očekivanja i priželjkivanja , još jedne patriotske sveopšte razbojničke pljačke ( u ime srpstva i pravoslavlja ) , pa posle zna se - legalizacija opljačkanog i delenje ordenja , najzaslužnijim ubicama i najbogatijim pljačkarošima - prvima međ jednakima...

....šejtan u anđeoskom ruhu....a za sve može da zahvali duhovnom rajsvešlusu - srpštini !
 
sanja*;bt279855:
ti si prosto ne baš pametna i apsolutno netalentovana :)
I plus imaš žešće sajko tripove :malav:

Sećam se jedne jade koja mi je nepozvana dojurila na pp tvrdivši da je svojom brilijantnom inteligencijom skapirala šta je želela, pa se posle izvinjavala zbog svoje greške...ima nade da se ljudi poprave :manikir:
 
sanja*;bt279855:
ti si prosto ne baš pametna i apsolutno netalentovana :)
I plus imaš žešće sajko tripove :malav:

---------
Kolko truda da u sve uplete ,promaju ovo decenijsko dete,
Čika lončar reko bi aplauz za trud,
al meni je za brigu.
Brine li nek oza ovo detence?
Jel redovno danas jelo,uzinalo,il je samo-promajisalo...ups ono bi reklo -komentarisalo.
Sanjutak mene je ozbiljno to zanimalo,sto sam pitala,
jer kad sam tvoju prvu pricu tvoju procitala,secam se Turija neka se pominjala,bila sam odusevljena pubertetsko m vrelom energijom i recnikom,pa sam te bas pohvalila,secam se onda potom nekog cerekanja,kako je to odlomak nekog romana,(cudi me kako to nije primetila nana,jer nije biloni citata) onda sam videla da ste 72-godiste ,od tad se pitam -ko ste ,sta ste i kako ste? :)
Od tad nit vam dolazim ,nit citam(od kako godiste znam) vama hvala za sveeopsta interesovanja i prosta kazanja.
ja sam tolko humora prosula,preko sumornog polja,pa i ovo najnovije duhovito posmatranje na "adolescentno-zrelo predavanje" bas tera na smejanje :)
Ti se bas trudis ,al nikako i da -zasmejes kad odvalis ,a nikako ni da zavrsis.
:bye:
večeeeraaa!
 
sanja*;bt279909:
Ja sam živela u naivnom uverenju da klik na link za sajt na mom profilu ne iziskuje izuzetan intelektualni napor.


Samo se ti drži ljubavnih vikend romana :ok:
___

lepo si to nalepila sve mirise na karbofiks :)
Mene i dalje zanima dali si ti 2002 godiste (kao na slici) a kako sam ja pomislila citajuci tvoju prvu pricu koju sam odsrca pohvalila, ili si 1972 kako stoji kod tebe? ili ste tu 2(bar)?
To si trebala pazljivo iseci makazicama,naneti tanak sloj karbofiksa da ne probije na lice i zalepiti pazljivo da ne ulepis brzoplete prstiće.
Bitno mi je to st ote pitam za opredeljenje i utisak jer ako si 2002godiste ja ostajem tvoj obozavalac i odusevljena tvojim pubertetskim stavom i nastupom :)
a ako si 1972... lepo si se sama kroz mene opisala.
jer mene su drugacije zvali u OŠ .
:bye:
ps.
to tvoje sveopste praćenje je za jos jedan veeeliki apluz :)
zasto li je rekla ljubavne romane... hehe
..ja sam se bas zamislila sa jednim posebnim naslovom-pored prozora i nisi fer tim nakaradnjenjem romantike. :(
 
Poslednja izmena:
sanja*;bt279857:
O ovome pričam sve vreme. Ja uopšte nemam takmičenje niti pobeđivanje ni na kraj pameti kad diskutujem na netu (prosto diskusije doživljavam kao razbibrigu i mentalni trening)

Pitanje je zašto je tebi pobeđivanje palo na pamet :)


ODGOVOR JE - zato sto je to moj utisak, zato sto tako osecam i ne ustrucavam se da to kazem. Vi se svo vreme trudite da dokazete suprotno pa prema tome vi trazite pobedu a ne ja , ona je vama tako nasusno potrebna.
Moj utisak je da ste vi svakako osoba britkog uma , velike inteligencije a samim tim vam je i igra reci uza specijalnost ali to je sve jedna povrsina po kojoj stalno grebete ne bi li ste iskopali ono NIJE SIJA NEGO VRAT a ako vi zelite da bude VRAT to mora tako da bude i KRAJ !
Vidite to je sve stvar vaseg ega sto vi i ne sporite , mentalni nivo pa stoga mi i nemozemo raspravljati jer stvari sa razlicitih nivoa posmatramo .
Um , tj mentalno tj. EGO uvek ima potrebu za dokazivanjem jer tako raste i buja kroz POBEDE , svest raste kroz spokoj .
Nista meni nije palo na PAMET jer ja pamet nemam kao sto sam se vec izjasnila . Ko ima u sebi mudrosti pamet mu nije potrebna uopste cak sta vise nepozeljna je .
nadam se da se necete naci uvredjeni radi moje iskrenosti jer sve je krajnje dobronamerno receno. Ja sam vama dala potpunu slobodu da pisete sta god zelite na moju adresu sto mi je eto dalo za pravo isto to kada ste vi u pitanju jer vi ste tu slobodu maksimalno iskoristili . Hvala za komentare i lep pozdrav :) !
 
sanjalica53;bt279919:
Ja sam vama dala potpunu slobodu da pisete sta god zelite na moju adresu sto mi je eto dalo za pravo isto to kada ste vi u pitanju jer vi ste tu slobodu maksimalno iskoristili . Hvala za komentare i lep pozdrav :) !
Hahahahahahahah :zcepanje:
Dakle, ti određuješ slobodu za pisanje, i svoju i moju? :klap:

Kakav ego triper. Kakav užasan ego triper.

Ja sam svesna svog ega, da, ali ti svoj bogme ne vidiš ne zato što ga nemaš, nego zato jer te je okružio kao Beograd trafiku na Slaviji :ok:
 
sanja*;bt279845:
A kako razvijaš intuiciju? Time što ubeđuješ sebe da si "spoznao" nekog iz virtuale?
Ali tu upravo jeste zamka - virtuala ti ne omogućava proveru, iako je jako dobra za samoobmanjivanje.

Znam par ženskih s jednog drugog foruma koje su svima "spočitavale" neintuitivnost i nesvesnost, kojima one, jel, obiluju, posle im se pridružio jedan muški takođe osvešćem, intuitivan i lišen ega kojeg su spremno prihvatile kao sebi ravnog.
Ispostavilo se, međutim, da je dotični bio jedna ženska koju su ove dve najviše prozivale za neintuitivnost, i koju su "intuitivno" uspeli da prepoznaju u novom ruhu gotovo svi drugi učesnici tog foruma, osim ove dve "intuitivne".

Komunikacija mislima je postojala i pre virtualne komunikacije, tako da teško da je virtualna komunikacija preteča.

Mhm, ne.
najređe je to intuicija. Najčešće je ego. Ponekad je dosada, ponekad je kontrolisana ludost.
Intuicije tu ima najmanje, kao, uostalom, i u rl.

Slažem se, ali to ne znači da nešto nužno postoji između redova.
naprotiv, upravo ljudi koji su manje sposobni za razmišljanje ne uspevaju da shvate značenje onoga što je u redovima.

Meni se desilo milion puta da neko tumači šta sam ja to rekla između redova, apsolutno ne kapirajući ono što je u redovima, samo zato što mu je teško da prihvati kao mogućnost da bi neko mogao pisati direktno i otvoreno, bez sakrivanja poruka u redove.

Poenta je u tome da se međusobno nađu pisac i čitalac koji će da "kliknu".
Pretpostavka da si toliko dubok, misteriozan i tajnovit i da je obaveza drugog da te "dokuči" je opet ego trip.

Budeš to što jesi, prosto, pa kome legne, legne. Svako ima nekog sa kim "klikne".


lažeš li i ti?
ili samo prozivaš sve ostale? :)


Ne, ne znači.
Ovde gore sve pršti od ega :)

Ma da, sve su ovo govorile i one dve svesne i intuitivne koje nisu bile svesne toga da je ženska koju su prozvale kao nesvesnu i neintuitivnu u stvari "muškarac" kojeg veličaju kao svesnog i intuitivnog :)

To što neko prosto tvrdi da je svestan, intuitivan, produhovljen - ne znači da to zaista jeste..
Kao što to što neko tvrdi da je pošten ne znači da je pošten, to što neko tvrdi da je iskren ne znači da je zaista iskren, isl.

Čovek teško da može da postoji kao čovek bez ega.
Da, svest treba da mu je na tom nivou da je u stanju da sagleda vlastiti ego, ali teško da na svetu postoji bilo ko ko je zaista uspeo da se liši ega.
Ako i postoji - taj svakako nije na internetu :)


U prvoj rečenici brkaš umetnost i inspiraciju. inspiracija i talenat su veza s božanskim.
Umetnost je već nešto drugo, "spuštanje neba na zemlju", to jest, otelotvoravanje te ranije navedene veze.

[/QUOTE

Te zene i muskarci koje vi znate a o kojima ovde govorite nemaju nikakve veze ni samnom ni sa onim sto ja pricam pa je suvisno da ih uopste ovde pominjete jer time niste ama bas nista niti rekli niti dokazali.
Internet jeste preteca govoru misli u ovom trenutku jer pricamo o komunikaciji u buducnosti a ne u proslosti. Preteca internetu jeste takodje komunikacija mislima sto samo znaci da se covek ponovo vraca sebi i prirodnim nacinima .Ja govorim o ciklusu u kome se smenjuju pojave a i ponavljaju takodje.
Sta je to KONTROLISANA LUDOST ? Ja odlicno znam da ce svaki PROSEK moj nacin komunikacije tako okarakterisati samo zbog svoje sopstvene nemoci i ogranicenosti a sa namerom da ponizi i povredi . Do god je takvih kao sto ste vi meni nemoze biti dosadno :) !
Vidite samo INTUICIJOM SE intuicija moze prepoznati tako da vi nikako ne mozete govoriti o mojoj intuiciji jer je jednostavno ne mozete osetiti. Takodje ni ja vasu ne osecam jer je nemate .
Ljudi koji su manje sposobni za razmisljanje i treba sto vise da razmisljau kako bi razvijali tu sposobnost i da na kraju formiraju svoje sopstveno . Time sto cete im vi staviti sve na GOTOVS samo namecete svoje stavove a ne dajete im sansu da sami shvate sto je krajnji egoizam. Vama u stvari nista sem vaseg dokazivanja onda nije bitno tj. nista osim POBEDE jer u sustini u svemu nalazite prostor za dokazivanje i borbu a ja upravo to smatram LUDILOM !
Kao sto rekoh tajnovitost se razotkriva intuicijom tj. citanjem kroz osecaje a tajnovitosti i nema ako se osecajima i pise. Tada je knjiga otvorena i svakome je data sansa da procita tj. nema tajni. Pitanje je da li neciji um uopste moze da dosegne vasu PROSTU , JEDNOSTAVNU recenicu iako je vi za takvu smatrate.Pre ce biti da nece mnogo ni citati vec da ce je sazvakati tako sirovu a to ce nahraniti vas ego.
KAKVO JE TO PITANJE DA LI JA LAZEM ? jel ovo POLIGRAF , sta ? Zasto bi se ja uopste ovde vama pravdala , izvolite procitajte izmedju redova da li ja lazem ! Ako to niste u stanju to nije moj problem nego vas . Trebali biste osetiti kada neko laze .Posto me pitate * znaci da niste sigurni da lazem inace me ne biste pitali ) odakle vam onda pravo da me ovde okarakterisete kao foliranta i manipulanta jer u osnovi tih osobina stoji LAZ. ? !
Ja za sebe nista ne TRDIM ja OSECAM i na taj nacin ZNAM !
pa evo da vas obavestim da ego nije neophodan da bi covek ziveo ni na fizickom nivou postojanja. Sto je ego manji svest je veca i obrnuto tako da je covek bez ega ustvari covek sa svescu a sto je i prirodno stanje ljudskog bica do koga dolazi kroz izvesne zivotne procese. Ima mnogo ljudi koji se kroz zivot rukovode svescu i kod svakoga od njih EGO ne postoji samo sto svest ponekad nesvesnima lici na ego jer ne mogu da je prepoznaju i primete. Svest se i ne moze formirati tamo gde postoji ego. Po vama su svi ljudi ovoga sveta NESVESNI sto prosto nije tacno. Ako ste vi nesvesni da to zapazite to ne znaci da ne postoje takvi ljudi.
Internet je za sve ljude i za one svesne i nesvesne i svako ima tu svoje mesto ustvari su tu jedni zbog drugih ali u razlicitim ulogama. To nisam ja izmislila to je osmislio neko anoniman.
Umetnost je BOZANSKI NACIN ZIVLJENJA pa samim tim i veza sa bozanskim kroz talente i inspiraciju koji takodje pripadaju toj vezi. Kada dobijete na dar zivot kroz umetnost dobijete i nacin kako da ga ostvarite a taj nacin je talenat kroz inspiraciju .
I na kraju , JA JAKO DOBRO ZNAM STA PRICAM , pogresno ste me procenili pa i izvredjali te zelim da vam ukazem na tu gresku kako ne biste to isto ucinili mozda nekome drugom .
Nadam ste da ste shvatili ne MOJU DUBINU vec BEZDAN te da me vise ovde necete omalovazavati a ako bas toliko zelite izvolite slobodno . Mene to dotice samo u delu koji se tice mogucnosti da cete neke druge ljude bez razloga i osnova KACITI NA STUB SRAMA ... toliko od mene , srdacan pozdrav !
 
sanja*;bt279922:
Hahahahahahahah :zcepanje:
Dakle, ti određuješ slobodu za pisanje, i svoju i moju? :klap:

Kakav ego triper. Kakav užasan ego triper.

Ja sam svesna svog ega, da, ali ti svoj bogme ne vidiš ne zato što ga nemaš, nego zato jer te je okružio kao Beograd trafiku na Slaviji :ok:[/QUOTE

Gospodjo , radi se o jednoj drugoj vrsti slobode... to je sloboda koju ja mogu svojom slobodom da vam uskratim , RAZUMETE ? :) :manikir:
 
Poslednja izmena:
sanjalica53;bt279951:
sanja*;bt279922:
Hahahahahahahah :zcepanje:
Dakle, ti određuješ slobodu za pisanje, i svoju i moju? :klap:

Kakav ego triper. Kakav užasan ego triper.

Ja sam svesna svog ega, da, ali ti svoj bogme ne vidiš ne zato što ga nemaš, nego zato jer te je okružio kao Beograd trafiku na Slaviji :ok:[/QUOTE



Gospodjo , radi se o jednoj drugoj vrsti slobode......: to je sloboda koju ja mogu svojom slobodom da vam uskratim , RAZUMETE ? :) :manikir:
:bye:
 
Eto ja poželeh DA SE SVIMA BAŠ BLOGERIMA IZVINIM,
da oproste ako mogu meni-ubogoj,
jer da se na ovoj planeti slabo snalazim,
pokusala sam bar u svom blogu"Kakva je ovo čudna planeta"
vama na to da ukazem i pojasnim :)
Spremna sam i na pricu sa lekarima ,psihijatrima ,da mi pomognu da shvatim ,dvojnosti i lazne slike u ljudima.

Ako nemate nista protiv ,volela bi da nastavim,
još malo da se igram i zabavim :)
Puno pozdrava :
sa vranca garava )
:bye:
 
Poslednja izmena:
...ovo zapisah kod Sibirskog , ali je aktuelno i u ovim raspravama , pa ga kao kopiju donosim i ovde :

...ima fora , stara , koliko i provodadžisanje -- naime , kad se provodadžiše udaja osrednje ostarele devojke , onda se ona postavi u zamračenu sobu sa dve ružne , preružne babetine , koje sede sa svake njene strane , a ispred nje stavi sveća koja je svetlosni zid između nje i onih koji je gledaju....ovu tehniku koristio je i Leonardo još kao dete...kažu da je oslikavao štitove vojničke , pa je uvek jedan prekrasan stavljao između dva loša , i pritom uvek je njegova cena bila niža , od ona dva loša - nedopadljiva....

...hoću da kažem , da su neke stvari tu zbog razlike...da nije njih , nikad se nebi znala razlika između ružnog i nedopadljivog , ili pak između nedopadljivog i dopadljivog !


....svi smo različiti , a opet , svak bi hteo da bude isključivo dopadljiv ....otuda vidno uočljiva i očigledno merljiva razlika između nas...

...neke drukosti - različitosti imaju istu razinu , koja opet strahuje od posebnosti , pa kliktašenjem nastoje da ponište svaku posebnost , sa namerom da obrišu merljivu različitost ( između ružnih baba i devojke u godinama )....no , nevredi - ma koliko svetlost njihovog kliktanja zasenjivala stvar ....to se često svede na poznatu stvar , omiljnom sredstvu dominacije duhovne srpštine : čopor protivu pojedinca !

....čopor protivu pojedinca , može da se sagleda i proučava gotovo svake večeri u mračnim gradskim zaturenim parkićima u kojima dominiraju čopori pasa lutalica...dopadne im kojim slučajem neoprezan ili neupućen prolaznik , sve svoje predatorske moći iskaliće na njemu...ova slika česta je.....naše vlasti , kao što su nemarne na duhovnom planu , zarad one zavadi pa vladaj , da zaštite pojedinca od kliktaških ataka grupe , tako su i nemarne i u fizičkom smislu da zaštite pojedinca od životnih ugrožavanja čopora bilo koje vrste....
....strategija čopora , počinje da se razvija sa neobaveznom jurnjavom , pa prelazi na sporadična režanja , koja prerastaju u lavež , zatim u sporadična ujedanja , koja prerastaju u klanje !

....u takvim događajima , čopor protivu pojedinca , jako je interesantan posmatrački korpus - koji brojčano , višestruko prevazilazi aktere događaja ; ali je nem , nevidljiv , nepostojeći kukavički soj... i tu nije pitanja nikakve pravde , ni krivice . jer žrtva je uvek onaj koga čopor ili klika proganja i ugrožava....
 

Back
Top