Bliži se muslimanima iftar mislite da će smeti njima kao Srbima da brane?

Promijenio i ime
Šejtan je svuda, budite oprezni: MMA borac i bivši evropski prvak prešao na islam



Objavljeno: 22.04.2020. u 19:52

26




f892e7c8b984f1eb6e0e653f41e54808.jpg

Willham Khalid Ott

FOTO: INSTAGRAM

Willham Ott, poznati bokser i MMA borac, evropski prvak u borilačkim vještinama, prešao je na islam i uzeo je ime Khalid.


On je na svom Instagramu objavio video u kojem izgovara šehadet, te da je sada ponosni musliman. Istakao je kako ga je pandemija koronavirusa natjerala na ozbiljno razmišljanje, te mu je pomogla da otkrije istinsku vjeru, piše mymmanews.com.
- Izolacija zbog koronavirusa mi je omogućila potrebni mir kako bih ponovo pronašao svoju vjeru. Islam me je zanimao mnogo godina, ali bilo je trenutaka kada nisam ništa mogao i dozvolio sam da potpadnem pod politički uticaj. Međutim, kada bih prolazio kroz teškoće, islam mi je dao potrebnu snagu. Život ima svoje uspone i padove. Moja vjera je sada dovoljno jaka da mogu spoznati jedinog istinskog Boga i reći ponosno: da, ja sam musliman - napisao je Ott u jednoj svojoj objavi na Instagramu:

- Dvije semdice prije nego što sam izgovorio šehadet, svakodnevno sam se povrijeđivao. Jednom sam čak morao ići u bolnicu kako bi prestali bolovi u šaki. I onda od 15. dana više nisam imao nesreću. Tog dana sam izgovorio šehadet i postao ponosan musliman. Allahu ekbar. Šejtan je svuda, budite oprezni - poručio je Khalid.

Ott se zahvalio Buraku Kizilirmaku, kolegi MMA borcu iz Turske, koji mu je poklonio Kur'an i serdžadu.



https://faktor.ba/vijest/sejtan-je-...-i-bivsi-evropski-prvak-presao-na-islam/80347


Hehehe, a toliki krst istetovirao, hehehe, kako će ga ukloniti?
 
Da, najduži ajet u Kuranu se zove "Ajet taburea za noge."

Kaže: "Širina njegovog taburea se prostire preko nebesa i zemlje."

(Wasiya Kursiyuhu samawati wal Ard.)

وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاواتِ وَالأَرْضَ

Samo što univerzum nisu jedino nebo i zemlja, ali dobro, u srednjem veku je tako nešto bilo dominantno učenje...
 

Back
Top