blizi se 8.mart

Inace, da odgovorim na temu...trenutno nemam dragog pa i ne razmisljam o poklonu tog tipa.

Cerka ume da me odusevi kao, npr. prosle godine kada me je odvela u Mek :lol: za 8. mart.
Poredjala poklon i cvece na sto i donela mi posluzavnik sa hranom :heart:
Odakle joj pare nemam pojma, nije htela da mi kaze, a nije mogla sve da ustedi od uzine...

Al to se valjda ne racuna, posto je tema o poklonima od strane muskaraca:confused:
 
Razumijem one kojima je svejedno da li ce dobiti ili nece. Meni nisu jasne one koje se ljute kad dobiju poklon na taj dan (ili Valentinovo ili bilo koji drugi praznik, nebitno), a inace dobijaju poklone i paznju i tokokm godine, ne samo na odredjeni dan. Ako vec dobijaju poklone i drugim danima, sta ima veze sto dobiju i taj dan? Ne razumijem cime su to uvrijedjene? Ako ne dobijaju inace, pa nece ni taj jedan dan i to razumijem.
 
ma te koje ne dobijaju poklone ni pažnju tokom godine uglavnom ne dobiju ni osmog marta; ili dobiju kasno uveče uveli karanfil od pijanog muža koji je slavio 8. mart sa firmom; ili dobiju šamar na poklon...i tako
 
Постоји могућност да за 8.Март будем тамо, баш тамо где сам
пожелела....:zurka::zurka:



Зато, девојке, жене,...само гласно и искрено желите и желите...
жеља ће да се оствари, сем можда оне која је баш, баш
неостварива:lol:



Шта фали да обележимо тај 8.Март:roll:..чему таква размишљања..
ипак тај дан, сам по себи има неки историјски значај,...а
ко нас то наговара да га препустимо мушкарцима:think:
 
...to sto je dan borbe protiv HIV-a 1. decembar ne znaci da mi pazimo da virus ne zakacimo samo tog dana a ostalih 364 ne vodimo racuna vec tim danom opominjemo sebe i sve oko sebe na stravicnu bolest koja nam se moze desiti dok se briga o njoj proteze na ceo zivot a ne samo na taj jedan dan.
Po istom sistemu dan zena nije dan kada se vodi racuna o zenama vec postovanje prema Klari Cetkin i zenama koje su neretko bile izlozene sramoti kako bi njihove potomkinje imale mogucnost da glasaju, da se skoluju, da dobiju trudnicko bolovanje, da kontrolisu radjanje dece, da se njihov glas cuje i uvazava. One su marsirale u milionskom broju kako bi osnovale sindikate, dobre uslove rada, zene su bile jedine koje su 8. marta 1913 u milionskom broju u demonstrirale za mir u Evropi a naglasicu da sve do '70-ih godina XX veka nisu imale pravo glasa u jednoj Svajcarskoj na primer dok su u Srbiji po Srpskom gradjanskom zakoniku bile izjednacene sa starijim maloletnicima i nisu imale pravo nasledjivanje preminulog supruga pa su samim tim zavisile od dobre volje devera. To je bilo pre samo pola veka. Komunizam je kasnije bacio te karanfile zenama u lice ali su i zene krive zato sto ne postuju one koje su se za njih borile i ne protestvuju tog 8. marta za izjednacenje plata, povratak na isto radno mesto nakon bolovanja, za jeftinije vrtice i bolje uslove rada, za poseban status samohranih majki, za obdanista u radnim kolektivima uvek ima prostora za zastitu onih koje obnavljaju naciju.
Volela bih da se reprizira film o zivotu Margaret Senger koja je provela godine u zatvoru jer je javno kazala da zena ne mora da zatrudni svaki put kada ima odnos sa suprugom uz opis nacina kontracepcije na pamfletu, ta zena je provela godine u zatvoru jer je, po misljenju muskaraca remetila javni moral. To je bilo pre samo sto godina a ja bih volela da od nase generacije dozivim da se organizuje i trazi bolje na samo za sebe vec i za one koje dolaze. Komunizam je losom primenom unistio svoja dva najkvalitetnija dobra - praznik rada i dan zena.

:worth::worth::worth:
 
Постоји могућност да за 8.Март будем тамо, баш тамо где сам
пожелела....:zurka::zurka:



Зато, девојке, жене,...само гласно и искрено желите и желите...
жеља ће да се оствари, сем можда оне која је баш, баш
неостварива:lol:

:

jel poenta u glasnom ili iskrenom željenju? :think:
 
...to sto je dan borbe protiv HIV-a 1. decembar ne znaci da mi pazimo da virus ne zakacimo samo tog dana a ostalih 364 ne vodimo racuna vec tim danom opominjemo sebe i sve oko sebe na stravicnu bolest koja nam se moze desiti dok se briga o njoj proteze na ceo zivot a ne samo na taj jedan dan.
Po istom sistemu dan zena nije dan kada se vodi racuna o zenama vec postovanje prema Klari Cetkin i zenama koje su neretko bile izlozene sramoti kako bi njihove potomkinje imale mogucnost da glasaju, da se skoluju, da dobiju trudnicko bolovanje, da kontrolisu radjanje dece, da se njihov glas cuje i uvazava. One su marsirale u milionskom broju kako bi osnovale sindikate, dobre uslove rada, zene su bile jedine koje su 8. marta 1913 u milionskom broju u demonstrirale za mir u Evropi a naglasicu da sve do '70-ih godina XX veka nisu imale pravo glasa u jednoj Svajcarskoj na primer dok su u Srbiji po Srpskom gradjanskom zakoniku bile izjednacene sa starijim maloletnicima i nisu imale pravo nasledjivanje preminulog supruga pa su samim tim zavisile od dobre volje devera. To je bilo pre samo pola veka. Komunizam je kasnije bacio te karanfile zenama u lice ali su i zene krive zato sto ne postuju one koje su se za njih borile i ne protestvuju tog 8. marta za izjednacenje plata, povratak na isto radno mesto nakon bolovanja, za jeftinije vrtice i bolje uslove rada, za poseban status samohranih majki, za obdanista u radnim kolektivima uvek ima prostora za zastitu onih koje obnavljaju naciju.
Volela bih da se reprizira film o zivotu Margaret Senger koja je provela godine u zatvoru jer je javno kazala da zena ne mora da zatrudni svaki put kada ima odnos sa suprugom uz opis nacina kontracepcije na pamfletu, ta zena je provela godine u zatvoru jer je, po misljenju muskaraca remetila javni moral. To je bilo pre samo sto godina a ja bih volela da od nase generacije dozivim da se organizuje i trazi bolje na samo za sebe vec i za one koje dolaze. Komunizam je losom primenom unistio svoja dva najkvalitetnija dobra - praznik rada i dan zena.
Konačno da neko ne bude lenj i napiše ovo. Kakva smo bre nacija... čuj nacija, planeta intertnih gluperdi postali, to je strašno strašno strašno.
 
Prvi poklon za 8. mart sam dobila od tate u sedmoj godini...srebrni lancic sa malim privjeskom...i 1 cvjet.
(Mislim da je to vise bilo da ne gnjavim pitanjima,a i "poklopilo" se sa prvim razredom osnovne, pa sam kao "odrasla" i znam sta je poklon, i necu isti upropastiti... :lol:)
Elem, od tad uvijek dobijem neku sitnicu od tate i brata...u zadnje vrijeme u keshu, jer ja cu sama sebinajbolje izabrati... :lol:. ( Od ostalih naglasim da ne volim "nametnute" poklone.)
Vise se shalimo na racun tih poklona...kao npr. kad se blizi, ja pocnem, e taman mi treba da se pocastim (tim i tim), pa da znam na koliko da racunam od vas (tate i brata), a mami kazem-E, st acemo nas 2 da se trampimo...i razmijenimo po sitnicu ... :lol:
Ne volim samo sto se svi praznici mahom pretvore u "paradu pijanstva i kica"...(Vrhunac su mi kuhinjske krpe/kucanski aparati zapakovani u shljasteci papir :lol:)
Sto se zaista zanemari sustina praznovanja bas tog dana, sta znaci, kako vec Vazdusasta odlicno obrazlozi...
 
Meni je u vezi sa tim praznikom najlepsi momenat kada mi kcerka ( a to se desava pet godina unazad) donese svoj likovni, glineni, literarni ili koji god rad. Od njene trece godine nastupala sam u raznim tehnikama, sa pocetkom opismenjavanja sam dobila i po koju rec a prosle godine sam krisom smrcala (do zarozavanja!) nad pisanim radom u kome sam naj, naj od svih majki...
Eto, i ove godine se nadam nekom takvom papirnatom znaku paznje sa sve gomilom srca pazljivo obojenih u crveno, i nema meni veceg poklona do toga.
Za mene je to 8. mart. Iskreno
 
Meni je u vezi sa tim praznikom najlepsi momenat kada mi kcerka ( a to se desava pet godina unazad) donese svoj likovni, glineni, literarni ili koji god rad. Od njene trece godine nastupala sam u raznim tehnikama, sa pocetkom opismenjavanja sam dobila i po koju rec a prosle godine sam krisom smrcala (do zarozavanja!) nad pisanim radom u kome sam naj, naj od svih majki...
Eto, i ove godine se nadam nekom takvom papirnatom znaku paznje sa sve gomilom srca pazljivo obojenih u crveno, i nema meni veceg poklona do toga.
Za mene je to 8. mart. Iskreno

osmomartovski poklon iz predskolskog jos uvek koristim:D
 

Prilozi

  • IMAG0834[1].jpg
    IMAG0834[1].jpg
    10,2 KB · Pregleda: 18
Bilo kako bilo, Cicak je u pravu sto se jednog tice... paznja prija. Pre nego me ostale napadnu, samo da napomenem, da imam svoju karticu i da sama sebi kupujem sve sto zelim :mrgreen: i da zamolim da procitaju prethodne postove da bismo izbegli mnogostranicne rasprave, jer manje vise svi se postovi svode na za i protiv... i da izbegnemo zabunu, ja sam protiv sablonskog 8. marta ali voooolem poklone, kakav god da je povod. :manikir:
 
Bilo kako bilo, Cicak je u pravu sto se jednog tice... paznja prija. Pre nego me ostale napadnu, samo da napomenem, da imam svoju karticu i da sama sebi kupujem sve sto zelim :mrgreen: i da zamolim da procitaju prethodne postove da bismo izbegli mnogostranicne rasprave, jer manje vise svi se postovi svode na za i protiv... i da izbegnemo zabunu, ja sam protiv sablonskog 8. marta ali voooolem poklone, kakav god da je povod. :manikir:

ma i ja volim paznju, ne ocekujem poklon jer ko sto rekoh ne vidim sebe ko zenu, ali sam rekla da je cicak vidovita posto kaze da nas u to ubedili momci i losi muzevi :lol:
zna devojka sve o nasim vezama. meni pre dan pogodila da je moj matori kako mu ona tepa momak sebican i da ne obraca paznju na mene inace bih zelela da se udam,
a ovde je razlicitim zenama sudbu prorekla :slika:
 
Dobro Cicak je tu malo prenaglila.;)
Moj dragi po obicaju zaboravi na taj praznik. On nikada inace ne zna koji je datum. Pre neko vece sam ga propitivala poznavanje iz rodjendana i imao je 4 netacna, od 11.:roll:
Ako ga neko bude podsetio da je bas 8. u najboljem slucaju cu da dobijem neku cokoladu. Znate one u oblicima, skoljke, i puzici. Made in Belgium. Ja to smazem odmah, do poslednje pa nemam cime sutradan da se hvalim sta sam dobila za 8.mart.:dash:
 
ma i ja volim paznju, ne ocekujem poklon jer ko sto rekoh ne vidim sebe ko zenu, ali sam rekla da je cicak vidovita posto kaze da nas u to ubedili momci i losi muzevi :lol:
:

A kako sebe vidis?
Kada se kaze zena, misli se na ljudko bice zenskog roda, za cija prava se borila Klara Cetkin.

Zato je praznik i dobio naziv Dan zena. Svako drugacije razmisljanje ili vidjenje stvari nipodastava sustinu ovog praznika i svodi ih na sindikalna slavlja i uvele crvene kuranfile.

Ili mozda mislis da tvoja prava nisu vazna dok si dete ili "devojka"? Hm....
 
Pa, Cruella,sebe dozivljavam ko devojku ko sto i jesam,iako sam zenska osoba. a o svojim pravima kao zena ili ljudsko bice nisam razmisljala nikad jer mi ista nikad nisu bila ugrozena,pa mi to dodje nesto spontano sto imam, mozda ih zato ne cenim dovoljno. mada osecaj o pravima nema puno veze sa poklonom za 8.mart zar ne? nije mi bitan taj datum jer sebe ne smatram zenom, tako dozivljavam taj praznik. Eto,razapnite me :lol:
 
Pa, Cruella,sebe dozivljavam ko devojku ko sto i jesam,iako sam zenska osoba. a o svojim pravima kao zena ili ljudsko bice nisam razmisljala nikad jer mi ista nikad nisu bila ugrozena,pa mi to dodje nesto spontano sto imam, mozda ih zato ne cenim dovoljno. mada osecaj o pravima nema puno veze sa poklonom za 8.mart zar ne? nije mi bitan taj datum jer sebe ne smatram zenom, tako dozivljavam taj praznik. Eto,razapnite me :lol:

Ma nema sta ko da te razapinje :confused: ja nigde na temi nisam govorila o poklonima, nego o povrsnom gledanju na stvari, koje se manifestuje bas kroz poklone.

Ja samo kazem da se "Dan zena" ne odnosi samo na "zene" tj. udate, majke, matore, tetke, babe ili kako god ih ti vidis..nego sva bica zenskog roda.
I to je ono sto ja govorim, svi shvataju ta zenska prava zdravo za gotovo...a nema ni pune 3 generacije kako zene imaju pravo glasa...npr. Moja baba ga nije imala do starosti.

Dobar primer su zene u Avganistanu koje su dosle do neke emancipacije, da bi ih Talibani ponovo zakopali. Nista se ne podrazumeva. Ne smemo to da zaboravimo.

A i moja tetka nije sebe videla kao zenu do 50te, jer nije bila udata
:lol: :p
 
I da, osecaj o pravima ne treba da ima veze sa poklonom za 8.mart, ali treba da ima veze sa danom zena...koji jeste 8.mart.

U zemljama gde zene nemaju prava, pokrivaju ih i zamotavaju, ne kao "zene", ne kao devojke, nego kao devojcice od 11-12 godina.

Ne zato sto su matore zene...nego zato sto su ljudska bica zenskog roda.
 
I da, osecaj o pravima ne treba da ima veze sa poklonom za 8.mart, ali treba da ima veze sa danom zena...koji jeste 8.mart.

U zemljama gde zene nemaju prava, pokrivaju ih i zamotavaju, ne kao "zene", ne kao devojke, nego kao devojcice od 11-12 godina.

Ne zato sto su matore zene...nego zato sto su ljudska bica zenskog roda.

Videste li sta sa tim zamotavanjem ispade dole u NP?:(
 

Back
Top