Blaženi su koji plaču jer će se utešiti...

a sta cemo sa ovim njegovim ''kiksom''?

Duh Sveti pokaraće svet još „za sud, što je knez ovoga sveta osućen“. Da, ljudi, su izvršili sud nad Bogom: najsramniji i najodvratniji, kakav ni demoni nisu izvršili kad je u pakao sišao. Ljudi su osudili na smrt Kneza, Vladara ovoga sveta, Tvorca i Svedržitelja i Spasitelja. Ima li bezumnijeg suda od toga: osuditi Boga, i to na smrt?
Bog je besmrtan....
 
a sta cemo sa ovim njegovim ''kiksom''?

Duh Sveti pokaraće svet još „za sud, što je knez ovoga sveta osućen“. Da, ljudi, su izvršili sud nad Bogom: najsramniji i najodvratniji, kakav ni demoni nisu izvršili kad je u pakao sišao. Ljudi su osudili na smrt Kneza, Vladara ovoga sveta, Tvorca i Svedržitelja i Spasitelja. Ima li bezumnijeg suda od toga: osuditi Boga, i to na smrt?
Judu je požurivao da ga izda.
Odmori malo.
Nisu Jevreji krivi za to.
 
Judu je požurivao da ga izda.
Odmori malo.
Nisu Jevreji krivi za to.
nisi ti ukapirao ko je knez ovoga sveta, jer nisi citao jevandjelje sa paznjom, ali je probem kad nazovi hriscanski autoritet flipne za 180 stepeni, a mene potom ubedjuju da je to neki drugi knez, kao sta ja 'ocu, ima knezova i knezova, nije to taj, pa makar ga i tumacio bas toga kneza ovoga sveta iz jevandjelja, zaboravih tacno poglavlje
 
nisi ti ukapirao ko je knez ovoga sveta, jer nisi citao jevandjelje sa paznjom, ali je probem kad nazovi hriscanski autoritet flipne za 180 stepeni, a mene potom ubedjuju da je to neki drugi knez, kao sta ja 'ocu, ima knezova i knezova, nije to taj, pa makar ga i tumacio bas toga kneza ovoga sveta iz jevandjelja, zaboravih tacno poglavlje
Ukapirao 100% bez brige.
Isus ti je kriv za sve mani se Jevreja
 
To je paradoks, zar ne?
znaci paradoks vam je opravdanje za svo izvrtanje?
kako meni nije paradoks, nego pravda Bozija? -
jer će se utješiti.
ko se mucio da se utesi u raju, ko je plakao, da se raduje? itd

kako ja mogu da razumem, a vama je paradoks? objasni mi.
ali ja vama ne verujem, vi bi hteli da je paradoks, kako bi potom sve izvrnuli, izopacili, i to je jedini razlog zasto ubedjujete ljude u paradoks, da on postane tzv. ''nova normalnost'' izopacivanja.
 
Poslednja izmena:
Spasiteljeva reč naziva blaženom ne tugu, već svest o dobru, zbog koga čovek tuguje jer ga nema u životu. A to dobro, to blago bilo je dato čoveku kroz bogoliku dušu. Mi ljudi bili smo zajedničari tog božanskog blaga. I ono što sada kao u zagonetki zamišljamo o tom blagu, sve je to bilo u čoveka: netruležnost i blaženstvo, vladanje sobom i samostalnost, život bez žalosti i brige, bavljenje onim što je božanstveno.
- sv. Grigorije Niski
 
Blaženi su koji plaču, jer će se utješiti. To je druga nebeska istina kojoj nas uči Gospod tokom besjede na gori (Matej, poglavlja 5-7)
Plač - blaženstvo! To je paradoks, zar ne?

Kakav je plač u pitanju?
4 „Srećni su oni koji tuguju, jer će biti utešeni.+

https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/b/r353/lp-sbo/nwt/40/11#v=40:11:28

Matej 11:28


28 Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni, i ja ću vas okrepiti.


Jezekilj 9

4 Jehova mu je rekao: „Prođi kroz grad, kroz Jerusalim, i stavi znak na čelo ljudima koji tuguju i plaču+ zbog svih gadosti koje se čine u gradu.“+
 
može biti i ljubav prema sebi u korenu...očaj što smo skrenuli sa pravog puta, što smo postali grubi i loši, očaj što smo loše postupili prema nekome...
Очај се може подвести под једну од страсти, води у униније, показује равнодушност према Богу, недостатак вјере, често води суициду, према томе не може бити тај плач који се помиње у блаженствима
 
Како да се одрекнеш сујете, ако се не одрекнеш себе? Прочитај шта мудри Соломон говори у Књизи проповједниковој.
ja razlikujem gordost od ljubavi prema sebi...
mislim da je i Isus razlikuje jer kaže volite bližnje kao same sebe...znači ni više ni manje...što znači da je pozitivno voleti sebe
voleti sebe znači brinuti o svojoj dobrobiti, poštovati sebe, imati veru u sebe...
gordost je kad stvaramo iluziju da kao biće kao duša vredimo više od nekog drugog
 
ja razlikujem gordost od ljubavi prema sebi...
mislim da je i Isus razlikuje jer kaže volite bližnje kao same sebe...znači ni više ni manje...što znači da je pozitivno voleti sebe
voleti sebe znači brinuti o svojoj dobrobiti, poštovati sebe, imati veru u sebe...
gordost je kad stvaramo iluziju da kao biće kao duša vredimo više od nekog drugog
Da, normalno je voleti sebe i ceniti sebe.
Gordost ide u oholost, aroganciju...
 
ja razlikujem gordost od ljubavi prema sebi...
mislim da je i Isus razlikuje jer kaže volite bližnje kao same sebe...znači ni više ni manje...što znači da je pozitivno voleti sebe
voleti sebe znači brinuti o svojoj dobrobiti, poštovati sebe, imati veru u sebe...
gordost je kad stvaramo iluziju da kao biće kao duša vredimo više od nekog drugog
Ок, али гордост није исто што и сујета, гордост је једно од њене дјеце. Свакако прво треба поразити гордост и то је само по себи тешко изводиво, а сујету тј.таштину је немогуће нама побиједити без Божије помоћи.
 
Ок, али гордост није исто што и сујета, гордост је једно од њене дјеце. Свакако прво треба поразити гордост и то је само по себи тешко изводиво, а сујету тј.таштину је немогуће нама побиједити без Божије помоћи.
sujeta je gordost pred publikom koliko ja znam iz psihologije....znači ne samo da čovek teži da ima višu vrednost nego želi da i drugi tako to opažaju
 
sujeta je gordost pred publikom koliko ja znam iz psihologije....znači ne samo da čovek teži da ima višu vrednost nego želi da i drugi tako to opažaju
;) Мани се психологије, поготово у контексту овога, то је релативно млада научна област. У православљу се та тематика обрађује веома помно већ двије хиљаде година, тако да је њено искуство по том питању као океан према капљици воде кад се упореди са модерном психологијом.
Соломон каже:
2. Таштина над таштинама, вели проповједник, таштина над таштинама, све је таштина.

Нпр.неовисно од публике, кад нешто урадимо, па смо задовољни обављеним послом то већ тад таштина промаља главу.
Види шта Свети Јован Лествичник каже за таштину:
Свима без разлике сија сунце, и свим добрим делима весели се таштина. На пример, сујетан сам кад постим; када разрешавам себи пост, да људи не сазнају за моје уздржање, опет сам сујетан - јер сматрам себе мудрим. Сујета ме побеђује када се обучем у сјајну одећу; али и кад се оденем у дроње - и тада сам сујетан. Поражен сам кад проговорим, а заћутим ли - опет ме она побеђује. Како год бациш на земљу овај триболум [тророжац], један врх остаје уперен горе.
 

Back
Top