Blagostanje zvano EU

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Više od 800.000 Rumuna, zaposlenih u javnom sektoru, prosvetara, policajaca, zdravstvenih radnika, itd. stupilo je u generalni štrajk. To je najveći štrajk, od pada Čaušeskua (za vreme njegovo ih nije ni smelo biti), koji je objedinio gotovo sve sindikate u zemlji.
Uzrok štrajka je pristanak rumunske vlade da ispuni uslov MMF-a da se za 40% smanje plate u javnom sektoru, dakle onima koji plate primaju iz budžeta.

http://www.borba.rs/content/view/9657/123/

Ne kažem ja da je za ovo kriva EU, da me pogrešno ne shvati neko, nego da članstvo u EU ne znači nikakav poseban napredak.
Rumuni su najbolji pokazatelj koliko nas naši euro-političari lažu, kada obećavaju da će nas uvesti u EU, i da će nam tada poteći med i mleko.

Dakle, narode žuto opredeljeni, ako vam je EU jedini razlog da glasate za razne DS-ove, G17plus-ove, LDP-ove i ine, da vam kažem da ste džabe krečili. Od njih možete samo dobiti šuplje ispod nosa, ušli u uniju ili ne.
A, da probate da glasate za nekoga kome ulazak u EU nije jedino što ima da ponudi?
 
Više od 800.000 Rumuna, zaposlenih u javnom sektoru, prosvetara, policajaca, zdravstvenih radnika, itd. stupilo je u generalni štrajk. To je najveći štrajk, od pada Čaušeskua (za vreme njegovo ih nije ni smelo biti), koji je objedinio gotovo sve sindikate u zemlji.
Uzrok štrajka je pristanak rumunske vlade da ispuni uslov MMF-a da se za 40% smanje plate u javnom sektoru, dakle onima koji plate primaju iz budžeta.

http://www.borba.rs/content/view/9657/123/

Ne kažem ja da je za ovo kriva EU, da me pogrešno ne shvati neko, nego da članstvo u EU ne znači nikakav poseban napredak.
Rumuni su najbolji pokazatelj koliko nas naši euro-političari lažu, kada obećavaju da će nas uvesti u EU, i da će nam tada poteći med i mleko.

Dakle, narode žuto opredeljeni, ako vam je EU jedini razlog da glasate za razne DS-ove, G17plus-ove, LDP-ove i ine, da vam kažem da ste džabe krečili. Od njih možete samo dobiti šuplje ispod nosa, ušli u uniju ili ne.
A, da probate da glasate za nekoga kome ulazak u EU nije jedino što ima da ponudi?

Ti to vec poceo predizbornu kampanju za SNS....:think:;)
 
ako vam je EU jedini razlog da glasate za razne DS-ove, G17plus-ove, LDP-ove

Nije samo to nego jednostavno nećemo da glasamo za onog koji im je suprotstavljen jer mu ne verujemo.
Ko izda kuma, izdaće i državu.
Ko prevari ženu, prevariće i glasače.
Ja ću ipak za bilo šta što nije SNS pa makar me ne uveli u EU nikad ;)
 
ja sam bila...razlika je drasticna...u nalickavanju
ali ovo zar ne mozes da razlucish sta je jadac a sta je gladac
lepi putevi, sredjena infrastruktura, butici prepuni robe, radnje pune...sjajne ulice.............i veliki procenat ljudi na ivici egzistencije
 
uff.. secam se perioda kada se u Rumuniju islo po sve i svasta, a oni slinavi,prljavi.. konji i zaprezna kola su mahom bila prevozna sredstva..
Mislim da mi, sa svim unutrasnjim i spoljnim s*anjima idemo direktno u pravcu Rumunije pre 20 godina.
 
ja sam bila...razlika je drasticna...u nalickavanju
ali ovo zar ne mozes da razlucish sta je jadac a sta je gladac
lepi putevi, sredjena infrastruktura, butici prepuni robe, radnje pune...sjajne ulice.............i veliki procenat ljudi na ivici egzistencije

E to...vidis ko se razume:mrgreen:

A ovu drugu stranu(koju si naglasila)...pa to ima i u Norveskoj,zar ne?
 
Ne kažem ja da je za ovo kriva EU, da me pogrešno ne shvati neko, nego da članstvo u EU ne znači nikakav poseban napredak.

Ovo treba da bude svakome jasno kao dan. Moraće se raditi i kada se uđe u EU.
Napredak se čini na putu ka EU. Kada se uđe, onda se i dalje napreduje, samo što tada imamo resurse i dostignuća čitave Unije na raspolaganju, pa je napredovanje lakše. Svejedno, ko misli da će ulaskom u EU sav posao biti završen je u zabludi. Pošto ja nisam u takvoj zabludi nisam ni protiv EU.

A, da probate da glasate za nekoga kome ulazak u EU nije jedino što ima da ponudi?

A taj je?
 
ja sam isla u Rumuniju i za box VEKA donosila pola Temisvara i druzila se sa istim ljudima sa kojima i danas..ovi danas koje cujem i vidim u Rumuniji su na ivici ocaja od kredita na koje su navuceni pa im smanjene plate na pola..u duznickom su ropstvu
primorani da rade za male plate inace ostaju bez hleba
nije zlato sve sto sija
 
ja sam isla u Rumuniju i za box VEKA donosila pola Temisvara i druzila se sa istim ljudima sa kojima i danas..ovi danas koje cujem i vidim u Rumuniji su na ivici ocaja od kredita na koje su navuceni pa im smanjene plate na pola..u duznickom su ropstvu
primorani da rade za male plate inace ostaju bez hleba
nije zlato sve sto sija

Ma nekad je dobra i Bronza,veruj mi!
 
Jesi li bio nekad u Rumuniji?Mislim pre jedno 20-30 godina i sada(od kada su u EU)?

Bio sam... Nosio sam im žvake i farmerke, a kresao sam Rumunke za jedne najlon čarape. Ali, za napredak koji su otada ostvarili nije zaslužna EU. Oni su ga ostvarili i bez EU, jer su se oslobodili diktatora.
Za ovih godinu dana, od kako su članica, nikakvog napretka nije bilo u odnosu na godinu pre ulaska.
 
Više od 800.000 Rumuna, zaposlenih u javnom sektoru, prosvetara, policajaca, zdravstvenih radnika, itd. stupilo je u generalni štrajk. To je najveći štrajk, od pada Čaušeskua (za vreme njegovo ih nije ni smelo biti), koji je objedinio gotovo sve sindikate u zemlji.
Uzrok štrajka je pristanak rumunske vlade da ispuni uslov MMF-a da se za 40% smanje plate u javnom sektoru, dakle onima koji plate primaju iz budžeta.

http://www.borba.rs/content/view/9657/123/

Ne kažem ja da je za ovo kriva EU, da me pogrešno ne shvati neko, nego da članstvo u EU ne znači nikakav poseban napredak.
Rumuni su najbolji pokazatelj koliko nas naši euro-političari lažu, kada obećavaju da će nas uvesti u EU, i da će nam tada poteći med i mleko.

Dakle, narode žuto opredeljeni, ako vam je EU jedini razlog da glasate za razne DS-ove, G17plus-ove, LDP-ove i ine, da vam kažem da ste džabe krečili. Od njih možete samo dobiti šuplje ispod nosa, ušli u uniju ili ne.
A, da probate da glasate za nekoga kome ulazak u EU nije jedino što ima da ponudi?

Zavisi kako shvataš ulazak u EU.
A to što pričaju da će tada biti sve u redu, nisu oni krivi, nego narod kome takve stvari moraš da pričaš.
Ako kažeš narodu da treba da se radi, glasaće za tebe juče...

Poenta ulaska u EU nije med i mleko, već malo veće šanse za rad i to je u suštini sve.

Srpske uši su, međutim, navikle da im prvo spomeneš "med i mleko", a tek posle im kažeš da to podrazumeva "muženje" i "održavanje košnica" sa svih 20 prstiju.
 

Back
Top