Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko

tako je
a mi to zovemo sudbinom
pusti fatalizam sad, ovde pricamo o potrebama, jel razumes ti?
siromasni duhom je pogresan prevod, prostodusni ispravan. Ukljuci mozak.
da, radi se o decijoj prostodusnosti, ali ovi nude siromasnima duhovno bogatstvo, sta blenta amer zna sta je to? plati, pa klati, to je logika, oce da te zadovolje, imas potrebu, ajaoj, sto se pravite blesavi

A GDE JE REKAO ON DA JE BEZUMAN ?

https://www.oocities.org/svetopismo/lukavi.htm#suze

Сви горе наведени стихови инкриминишу и оцрњују следеће као накнадно подметнуте апостолу, тј. накнадно прилепљене 2.-ој КОРИНЋАНИМА​

Коринћанима посланица друга 12: [мутљавина висине, хваљења туђим и потврда безумља]
1. Али ми се не помаже хвалити, јер ћу доћи на виђења и откривења Господња.
2. Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осим тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.
3. И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна)
4. Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити..
5. Тим ћу се хвалити, а собом се нећу хвалити, већ ако слабостима својим.
6. Јер кад бих се и хтео хвалити, не бих био безуман, јер бих истину казао; али штедим да не би ко више помислио за мене него што ме види или чује шта од мене.
11. Постадох безуман хвалећи се: ви ме натерасте; јер је требало да ме ви хвалите; јер ни у чему нисам мањи од превеликих апостола, ако и јесам ништа.

Коринћанима посланица друга 11: [пакошћење и безумна струка хвале по телу]
4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте - ви то добро подносите!
5. Јер мислим да ни у чему нисам мањи од превеликих апостола.
16. Опет велим да нико не помисли да сам ја безуман; ако ли не, а оно барем као безумног примите ме, да се и ја шта похвалим.
17. А шта говорим не говорим по Господу, него као у безумљу, у овој струци хвале.
18. Будући да се многи хвале по телу, и ја ћу да се хвалим.

2. Коринћанима, глава 11: [гомилање безумља, за које, као и за лукавост не постоји позитиван контекст у целој Библији, напротив, но претражите сами]
1. О да бисте мало потрпели моје безумље! Но и потрпите ме.
16. Опет велим да нико не помисли да сам ја безуман; ако ли не, а оно барем као безумног примите ме, да се и ја шта похвалим.
19. Јер радо подносите безумне кад сте сами мудри.
23. Јесу ли слуге Христове? Као безуман говорим, ја сам још више. Више сам се трудио, више сам боја поднео, више пута сам био у тамници, често у смртној опасности;
2. Коринћанима, глава 12:
11. Постадох безуман хвалећи се: ви ме натерасте; јер је требало да ме ви хвалите; јер ни у чему нисам мањи од превеликих апостола, ако и јесам ништа.

Poslednja izmena:
potrebna je ljubav vera i nada

ne mrsi muda mnogo
drzi se teme

pricamo zasto su preveli da se radi o potrebama, strong's leksikon, engleski NEEDY, imas link smo stavili hm i ja sam precizirao tacno gde pise
mi pak imamo nas prevod:
siromasni duhom, nisci duhom, prostodusni i to je u redu, po meni, ali je poenta da oni valjaju onima "u potrebi" m za b, ako se vec izrazavamo, da su samo zato tako preveli - prostituisanje ako vec trazis da budem precizan

2. Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осим тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.
4. Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити..
šta bi sa memorijom božijom 🤣

drzi se teme

pricamo zasto su preveli da se radi o potrebama, strong's leksikon, engleski NEEDY, imas link smo stavili hm i ja sam precizirao tacno gde pise
mi pak imamo nas prevod:
siromasni duhom, nisci duhom, prostodusni i to je u redu, po meni, ali je poenta da oni valjaju onima "u potrebi" m za b, ako se vec izrazavamo, da su samo zato tako preveli - prostituisanje ako vec trazis da budem precizan
siromašni
zlatousti - smireno i skrušeno srce
justin - bogobojažljivost
teofilakt - smirenje kao osnova

nisu palamudili kako bi trebalo pisati.

potrebna je ljubav vera i nada

ne mrsi muda mnogo
od crkve su napravili bludnicu [tako je zovu ove sekte, bar rimsku za sada samo], a vernicima usadjuju da je to njihova iskonska potreba, znas o cemu govorim, a prvi sam saznao ja adam, dok sam bio bez eve

i sad zenik kada dodje, jel treba svima sve po spisku?

Poslednja izmena:
siromašni
zlatousti - smireno i skrušeno srce
justin - bogobojažljivost
teofilakt - smirenje kao osnova

nisu palamudili kako bi trebalo pisati.
to su sve druga mesta u bibliji, a mi pricamo o govoru na gori, o blazenstvima koje jehovini svedoci cak zovu srecom, ajaoooooj
https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/1984447?q=blaženstva&p=par
2 Pre devetnaest vekova je Isus Hrist, sin ’srećnog Boga’, izneo poznatu Besedu na gori. Po Mateju 3:1—12, ova beseda je počela takozvanim „blaženstvima“. Međutim, prema grčkom jeziku, na koji je preveden izveštaj učenika Mateja o zemaljskom životu Isusa Hrista, trebalo bi da se zovu „prizivi sreće“. Čak i u izveštaju po Mateju na jevrejskom jeziku upotrebljena je jevrejska reč za „sreću“.

https://www.oocities.org/svetopismo/lukavi.htm#suze

Сви горе наведени стихови инкриминишу и оцрњују следеће као накнадно подметнуте апостолу, тј. накнадно прилепљене 2.-ој КОРИНЋАНИМА​

Коринћанима посланица друга 12: [мутљавина висине, хваљења туђим и потврда безумља]
1. Али ми се не помаже хвалити, јер ћу доћи на виђења и откривења Господња.
5. Тим ћу се хвалити, а собом се нећу хвалити, већ ако слабостима својим.
6. Јер кад бих се и хтео хвалити, не бих био безуман, јер бих истину казао; али штедим да не би ко више помислио за мене него што ме види или чује шта од мене.

Коринћанима посланица друга 11: [пакошћење и безумна струка хвале по телу]
4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте - ви то добро подносите!
5. Јер мислим да ни у чему нисам мањи од превеликих апостола.
17. А шта говорим не говорим по Господу, него као у безумљу, у овој струци хвале.
18. Будући да се многи хвале по телу, и ја ћу да се хвалим.

2. Коринћанима, глава 11: [гомилање безумља, за које, као и за лукавост не постоји позитиван контекст у целој Библији, напротив, но претражите сами]
23. Јесу ли слуге Христове? Као безуман говорим, ја сам још више. Више сам се трудио, више сам боја поднео, више пута сам био у тамници, често у смртној опасности;
Ocigledno ne razumes sta je hteo reci
To sto su ga neki smatrali bezumnim ne znaci da je on bio bezuman

Jednostavno je sigurno nije bio bezuman.
Bpg mu je dao da napise poslanice
pa to i ja kazem, i zato i tvrdim da su ta 3 poslednja poglavlja nalepljena od nekog drugog, a drugde sam nasao da teolozi tu poslanicu nisu uspeli da rasclane

Back