Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko

Mozda nemam ali se trudim da razumem i ako nesto stvarno ne znam nije mi problem priznati ali se definitivno ne osudjujem da za nekog sagovornika kazem DA POJMA NEMA jer mi to deluje nekako suvise degradirajuce,ponizavajuce dok bi to ujedno mene vestacki postavilo "iznad njega"...

E sad nek svi dobro razmotre situaciju i nek svako za sebe donese zakljucak kako stoje diskutanti na ovom planu.
mešaš vrednosni stav o osobi kao biću sa sudom osobi u kontekstu poređenja...možeš reći da neko po tvom shvatanju nema pojma o nečemu bez da misliš da kao biće manje vredi zbog toga...
i što ti je stalo da oni koji čitaju poveruju da si ti u pravu?...tu se opet krije gordost odnosno sujeta jer sujeta je gordost pred publikom

u ponosu se često skriva gordost..kad misliš da te to čime se ponosiš čini više vrednim od drugih...
Slazem se.
možeš biti ponosan na poznavanje Biblije poredeći sebe sa drugim ljudima u toj oblasti i onda prebacujući to na ideju da više vrediš kao biće od nekog drugog...
Iskreno prvi put cujem za ovo - jel ti shvacas da poznavanje Biblije povecava odgovornost pojedinca pred Bogom ?
Dakle ako neko kaze da poznaje i razume Pismo dok se ujedno deklarise za vernika onda takav treba biti svesan da on na taj nacin priznaje da je prihvatio Hristov poziv za sirenje jevandjelja ili jos preciznije - znanje koje je stekao !
Dakle to nije znanje koje se treba ljubomorno cuvati za sebe nego se treba deliti sa ostalima s tim sto se efektivnost vere takvih treba vrednovati s brojem onih koji su uz njegovu pomoc to znanje prihvatili i potpuno osoznali !
Ako stvari pogledfamo iz ove perspektive,dali postoji mogucnost da ponovis ono sto si pre toga rekao i da te uopstre ne optereti savest !?????
kad težiš da uvek budeš u pravu i to je oblik gordosti...
Ako na ono uvek mislis na bezuslovno onda se slazem ali ako je rec da se neko drzi princioa "neka vasa rec bude da da a ne ne"onda je rec o doslednim nastupom u skladu sa porukama iz Pisma.
Pavle je po meni bio gord..zato i nije pravilno skapirao Isusa...
Potpuno pogresan i neosnovani zakljucak.
2. Korincanima 12,11Postadoh bezuman hvaleći se: vi me natjeraste; jer je trebalo da me vi hvalite; jer ni u čemu nijesam manji od prevelikijeh apostola, ako i jesam ništa.

2. Korincanima 12,6Jer kad bih se i htio hvaliti, ne bih bio bezuman, jer bih istinu kazao; ali štedim da ne bi ko više pomislio za mene nego što me vidi ili čuje što od mene.

kakvo god poštovanje očekuješ od drugih tu se krije klica gordosti...

evo objasnio sam...sad ti objasni tvoje viđenje te rečenice
Kao sto rekoh,potpuno pogresno vidjenje citirane sadrzine.

Iskreno prvi put cujem za ovo - jel ti shvacas da poznavanje Biblije povecava odgovornost pojedinca pred Bogom ?
Dakle ako neko kaze da poznaje i razume Pismo dok se ujedno deklarise za vernika onda takav treba biti svesan da on na taj nacin priznaje da je prihvatio Hristov poziv za sirenje jevandjelja ili jos preciznije - znanje koje je steka !
Dakle to nije znanje koje se treba cuvati za sebe nego se deliti sa ostalima s tim sto se efektivnost vere takvih treba vrednovati s brojem onih koji su uz njegovu pomoc to znanje prihvatili i potpuno osoznali !
Ako stvari pogledfamo iz ove perspektive,dali postoji mogucnost da ponovis ono sto si pre toga rekao i da te uopstre ne optereti savest !?????
to što šire oni koji prihvataju a ne razumeju je mentalni virus...fokusiraj se bolje na stvari koje je Isus rekao i probaj da razumeš to bolje i dublje...pa onda kad razumeš onda širi koliko ti volja...
Ako na ono uvek mislis na bezuslovno onda se slazem ali ako je rec da se neko drzi princioa "neka vasa rec bude da da a ne ne"onda je rec o doslednim nastupom u skladu sa porukama iz Pisma.
"neka vaša reč bude da da a ne ne" ne znači da trebaš da budeš dosledan i kad si u krivu nego da se ne izjašnjavaš za i protiv dok nisi siguran šta je da a šta je ne tj. šta je istina.....

mešaš vrednosni stav o osobi kao biću sa sudom osobi u kontekstu poređenja...možeš reći da neko po tvom shvatanju nema pojma o nečemu bez da misliš da kao biće manje vredi zbog toga...
i što ti je stalo da oni koji čitaju poveruju da si ti u pravu?...tu se opet krije gordost odnosno sujeta jer sujeta je gordost pred publikom
ti bi bio sve u pravu samo da se ne pecas na gordost; ja mislim, postoji mogucnost i ja da gresim, da se gordi samo kamufliraju gordoscu jer nemaju pojma

jer, pazi, ko visoko nosem para nebo, odnece ga demoni bestraga, ili ce ga neko oboriti, pa mi bar ne poznajemo autoritete, jel tako?

ti bi bio sve u pravu samo da se ne pecas na gordost; ja mislim, postoji mogucnost i ja da gresim, da se gordi samo kamufliraju gordoscu jer nemaju pojma

jer, pazi, ko visoko nosem para nebo, odnece ga demoni bestraga, ili ce ga neko oboriti, pa mi bar ne poznajemo autoritete, jel tako?
vidi ti znaš da ja priznajem da sam duduk za Bibliju...samo sam ponešto pročitao i nešto od toga razumeo...više me privlače ove diskusije na forumu nego čitanje Biblije...skoro izvesno je da je i u tome u toj opsesiji nastupom na forumu gordost...

Pavle je po meni bio gord..zato i nije pravilno skapirao Isusa...

2. Korincanima 12,11Postadoh bezuman hvaleći se: vi me natjeraste; jer je trebalo da me vi hvalite; jer ni u čemu nijesam manji od prevelikijeh apostola, ako i jesam ništa.

2. Korincanima 12,6Jer kad bih se i htio hvaliti, ne bih bio bezuman, jer bih istinu kazao; ali štedim da ne bi ko više pomislio za mene nego što me vidi ili čuje što od mene.
taj otpadnik nije vadio bezumlje iz usta!
2. kor od 11 do 13 je falsifikat, to nije pavle pisao, nego mu je podvaljeno, zalepljena su ta 3 poslednja poglevlja da izgleda da je bio gord, to sam obradio, moras da me poslusas https://www.oocities.org/svetopismo/lukavi.htm plus, ne samo da je bio gord, vec i bezuman, lukav, prevarant:

Против три последња поглавља компилиране

2. КОРИНЋАНИМА [11,1 – 13,13], посланице коју теолози још увек нису успели да рашчлане.

Да ли стварно верујете да је Павле за себе изјавио да је безуман [11,1-16-19-23; 12,11] и лукав, преваром да задобија [12,16]? Не знате КО ЈЕ ЛУКАВИ? И сад ви мени реците да ли је кукољ посејан у Новом Завету?

2. kor od 11 do 13 je falsifikat, to nije pavle pisao, nego mu je podvaljeno da izgleda da je bio gord, to sam obradio, moras da me poslusas https://www.oocities.org/svetopismo/lukavi.htm plus, ne samo da je bio gord, vec i bezuman, lukav, prevarant:

Против три последња поглавља компилиране

2. КОРИНЋАНИМА [11,1 – 13,13], посланице коју теолози још увек нису успели да рашчлане.

Да ли стварно верујете да је Павле за себе изјавио да је безуман [11,1-16-19-23; 12,11] и лукав, преваром да задобија [12,16]? Не знате КО ЈЕ ЛУКАВИ? И сад ви мени реците да ли је кукољ посејан у Новом Завету?
moguće da si u pravu da je to podmetnuto...nego onda se postavlja pitanje šta je sve u celoj knjizi istinito a šta sve podmetnuto i ubačeno...

moguće da si u pravu da je to podmetnuto...nego onda se postavlja pitanje šta je sve u celoj knjizi istinito a šta sve podmetnuto i ubačeno...
pa, nemoj da si takav
lepo si ovo primetio, vidis koliko ima licemera kojima ne smeta da se apostol naziva bezumnikom, lukavim, da se usadjuje gordost, sve si ti to lepo uvideo, i sada sta, nije te briga jer nisi hriscanin? pa, polako bices, nemoj da si iskljuciv - ja sam precizno sve lepo hirurski odstranio sta je kukolj:
  1. ovo kod apostola pavla, 3 poslednja poglavlja, 2. Kor. dao sam link, stranicu, evo opet https://www.oocities.org/svetopismo/lukavi.htm
  2. lazno otkrivenje komplet, o cemu i ovde ispisah vec dosta, imam i temu
  3. i one sve jovanove poslanice isto nisu ni za sta, evo i te stranice https://www.oocities.org/svetopismo/priznanje.htm
i to ti je ociscen NOVI ZAVET od kukolja, 100%, garantujem

imamo one koji znaju i one koji vole...Bog više voli ove druge...otud ono

Matej 5,3Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko;

oni koji znaju oni se uglavnom uznose da vrede više od drugih....oni su obuzeti gordošću bez koje verovatno ne bi ni sakupili znanje...oni koji nisu opterećeni gordošću su čistog srca i sposobni da vole... e sad treba biti bogat znanjima a opet čistog srca bez gordosti...

da li ovako kao ja tumačite ovo pominjanje siromašnih duhom ili imate neku drugu interpretaciju?
Nije to najsretnije prevedeno, tj cesto se pogresno shvata
Tacno bi bilo
Srecni su oni koji su svesni svojih duhovnih potreba.

Naravno to su oni s aispravnim stavom srca bez gordosti.

ne, nego je bogataš vezan za metrijalno i **** mu se za duhovno i carstvo.
Jesu li takvi bili svi bogati ljudi koje vidimo u Bibliji ?
to ti je isus poručio,
Ponavljam pitanje - jel ti jasno kome je uputio ovi poruku konkretno i zasto,koji je bio pravi razlog ili mozda reakcija doticnog ?
Hajde potrudi se malo i procitaj nekoliko redaka,neci ti skoditi.
samo tebe zabole pa je uzalud govoriti
Odkud ti znas moje licna verska osecanja,jesam li ti dao nekog razloga da bi stekao takav zakljucak !??
o nz poukama, drž se ti lopatice bolje ti ide
Pa sad ako treba i toga cu se drzati...
...interesantno je gde tebi ide fokus kad god se prica na duhovne teme,upravo na sadrzine koje su se trebale zakopavati lopaticama koje pominjes...

e, tu onda uskacu razne sekte da naplate te potrebe, tacno smo se ovde sporeckali arijance i ja, i ti si zato otvprio temnu

hm337 - imas tamo strong pod 2, needy, pa prevodi, trazi citate, ali jasno tio je zasto su tako preveli, hehehe​

sekte ne mogu zadovoljiti te potrebe jer ceremonija i paganski obicaji to ne mogu postici
osim sto udaljuju ljude od Boga
samo Bozja rec to moze
a znamo ko zna i proucava Bozju rec

sekte ne mogu zadovoljiti te potrebe jer ceremonija i paganski obicaji to ne mogu postici
osim sto udaljuju ljude od Boga
samo Bozja rec to moze
a znamo ko zna i proucava Bozju rec
preveli ste "POTREBE", a zapravo tako ne pise, nego ste tako logicki izveli, jer pise SIROMASNI, i ja samo pokazujem koja je vasa logika, da zadovoljite te potrebe uz masnu nadoknadu

nema nikakvih potreba Za bogatsvom duha, naprotiv, pastiri su bili i ostali siromasni duhom, i ribari, i svi oni koji su posli za Hristom za razliku od fariseja i ostalih ucenih, duhom bogatih, predubedjenih, itd, ne da bi dobili nekakvo duhovno bogatsvo, jer vidimo da ni sekte nemaju nikakvo duhovno bogatstvo, sve je degute... ni hriscanski autoriteti nisu bolji, svi vi samo muljate, a @hm337 je ovde u pravu, nemate DECIJU prostodusnost, necete uci u CARSTVO

imamo one koji znaju i one koji vole...Bog više voli ove druge...otud ono

Matej 5,3Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko;

oni koji znaju oni se uglavnom uznose da vrede više od drugih....oni su obuzeti gordošću bez koje verovatno ne bi ni sakupili znanje...oni koji nisu opterećeni gordošću su čistog srca i sposobni da vole... e sad treba biti bogat znanjima a opet čistog srca bez gordosti...

da li ovako kao ja tumačite ovo pominjanje siromašnih duhom ili imate neku drugu interpretaciju?
siromasni duhom je pogresan prevod, prostodusni ispravan. Ukljuci mozak.
oni koji nisu opterećeni gordošću su čistog srca i sposobni da vole...
Svi su optereceni gordoscu, jer svi imaju ego, koji zeli da bude Bog. To je ujedno i uzrok ludila, kad se ego otme kontroli....

nije nista podmetnuto nego ne razumete ironiju
ahahah, mislis ruganje, ili mislis da ako moze apostol da bude bezuman lukav prevarom da zadobija, da mozete i vi?
jes' greota da ameri zarade milione, pa da oni propadnu, jer nemaju naslednike, bolje da im ih sekte pokupe, zadovoljivsi im duhovne potrebe, kekeke, zato cete da branite ovu podmetacinu, jer se u njoj ogledate, kekeke, holy bible bs scam

Poslednja izmena od moderatora:

Back