Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.859
Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je
napisano u njemu; jer je vreme blizu.


Interesuje me samo ova rečenica sa početka Jovanovog Otkrivenja.
Napisano je bre blizu 2000 godina, pa mi nije jasno kako je blago
i onome ko je to čitao tada i onome ko to čita sada i jednako im je
vreme blizu?
Čini se kao sasvim jednostavna rečenica, koja bi mogla doslovno
da se shvati, ali zapravo tada nikakvog smisla nema.

Šta je tu rečeno?
 
Poslednja izmena:
Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je
napisano u njemu; jer je vreme blizu.


Interesuje me samo ova rečenica sa početka Jovanovog Otkrovenja.
Napisano je bre blizu 2000 godina, pa mi nije jasno kako je blago
i onome ko je to čitao tada i onome ko to čita sada i jednako im je
vreme blizu?
Čini se kao sasvim jednostavna rečenica, koja bi mogla doslovno
da se shvati, ali zapravo tada nikakvog smisla nema.

Šta je tu rečeno?
Prvi deo formulacije opisuje tipicni ambijenat Bogosluzenja u NZ-on periodu ili jos preciznije u hriscasnskim crkvama . Tamo je bila veoma cesta praksa da neko propoveda jevandjelje, Bozju Rec dok ga ostali slusaju a u funkciji propovedanja propovednik je takodje citao Pisma dok su ga prisutni slusali !!
Veoma cesto su u takve prilike citali i prorocanstva pa je u tom smislu preporuka bila da se citaju i prorocanstva iz te knjige,dakle iz Otkrivenja.
Ove savete su bile namenjene svih hriscanima u buducnosti,kako iz onog vremena sve do kraja ovog sveta o kojemu citamo iz te knjige...
Medjutim,kljucna poruka doticnog teksta jeste onaj zavrsni deo koju daje smisao prvom delu kojeg sam pojasnio.
Naime,i onaj koji cita isto kao i oni koji slusaju reci iz te knjige trebaju drzati sto je tamo zapisano,dakle sprovoditi u praksu ono sto citaju a ne da to bude samo formalno citanje i slusanje u smislu eto,zavrsili smo Bogosluzenje,neko citao neko slusao i sad idemo kuci i svako dalje zivi zivot u skladu sa drugim pravilima i propisima umesto u skladu sa Bozjim !!!

Dakle poruka je - koristite i ovu knjigu na vasim Bogosluzenjima, citajte i slusajte ( naravno nista ne smeta ako dok neko cita ostali slusaju ali i ujedno prate u svojim Biblijama kao sto imamo prilike to raditi danas u 21 veku ) ali obavezno i drzite sve sto je tamo zaoisano jer samo Vam u tom slucaju sledi ono Blago onome koje se pominje na samom pocetku teksta.
 
Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je
napisano u njemu; jer je vreme blizu.


Interesuje me samo ova rečenica sa početka Jovanovog Otkrovenja.
Napisano je bre blizu 2000 godina, pa mi nije jasno kako je blago
i onome ko je to čitao tada i onome ko to čita sada i jednako im je
vreme blizu?
Čini se kao sasvim jednostavna rečenica, koja bi mogla doslovno
da se shvati, ali zapravo tada nikakvog smisla nema.

Šta je tu rečeno?
Jovanovo Otkrivenje je najveća budalaština u hrišćanstvu...autor kao da je bio na psihodelicima...niko još nije razuemo šta je autor hteo da prorokuje...
a inače kad smo kod prorokovanja i sam Isus je govorio da neće ni tada živeći naraštaj da prođe dok ne dođe carstvo nebesko...
 
Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je
napisano u njemu; jer je vreme blizu.


Interesuje me samo ova rečenica sa početka Jovanovog Otkrovenja.
Napisano je bre blizu 2000 godina, pa mi nije jasno kako je blago
i onome ko je to čitao tada i onome ko to čita sada i jednako im je
vreme blizu?
Čini se kao sasvim jednostavna rečenica, koja bi mogla doslovno
da se shvati, ali zapravo tada nikakvog smisla nema.

Šta je tu rečeno?
Мислиш Откривење ?
 
Dakle poruka je - koristite i ovu knjigu na vasim Bogosluzenjima, citajte i slusajte ( naravno nista ne smeta ako dok neko cita ostali slusaju ali i ujedno prate u svojim Biblijama kao sto imamo prilike to raditi danas u 21 veku ) ali obavezno i drzite sve sto je tamo zaoisano jer samo Vam u tom slucaju sledi ono Blago onome koje se pominje na samom pocetku teksta.
Dakle sve se uklapa osim ''jer je vreme blizu''
 
Dakle sve se uklapa osim ''jer je vreme blizu''
Cinjenica jeste da su cak i apostoli u ono vreme smatrali da ce Isus ponovo doci u slavi svojoj upravo u njihovo vreme...i to su isto verovali puno generacija hriscana s tim sto je razlika jedino u tome sto puno prorockih parametara koji su ukazivali na dolazak Gospodnji nikada se nisu tako masivno ispunjivali kao sto je slucaj u ovom veku i taj je trend i dalje u toku...danasnji hriscani imaju prava verovati da se dolazak Gospodnji definitivno priblizava "galopirajucim tempom"sto nam direktno implicira na urgentnost da se svi ljudi na planeti obrate ka Gospodu i promene stil svog zivota...sto pre to bolje za svakog.
Naravno,to ne bi smelo biti glavni motiv za duhovnu reformu coveka (narocito hriscana) ali veoma bitan - svakako !!!
 
Cinjenica jeste da su cak i apostoli u ono vreme smatrali da ce Isus ponovo doci u slavi svojoj upravo u njihovo vreme...i to su isto verovali puno generacija hriscana s tim sto je razlika jedino u tome sto puno prorockih parametara koji su ukazivali na dolazak Gospodnji nikada se nisu tako masivno ispunjivali kao sto je slucaj u ovom veku i taj je trend i dalje u toku...danasnji hriscani imaju prava verovati da se dolazak Gospodnji definitivno priblizava "galopirajucim tempom"sto nam direktno implicira na urgentnost da se svi ljudi na planeti obrate ka Gospodu i promene stil svog zivota...sto pre to bolje za svakog.
Naravno,to ne bi smelo biti glavni motiv za duhovnu reformu coveka (narocito hriscana) ali veoma bitan - svakako !!!
Jel to kad ti neko kaže da će brzo da se vrati, pa što više vremena prolazi
ti sve jače veruješ da će doći, ili su sve manje šanse da će doći?

Ili je on slagao da će doći brzo, u šta ne verujem ili niste shvatili šta njegov
drugi dolazak uopšte znači, što je mnogo verovatnije.
 
Jel to kad ti neko kaže da će brzo da se vrati, pa što više vremena prolazi
ti sve jače veruješ da će doći, ili su sve manje šanse da će doći?
Zavisi kako mi je to saopstio...u tom smislu trebam prvo proveriti dali je taj dolazak pre svega uslovljen necim sto zavisi od mene kao cekaoca i dali postoji neka poruka izmedju redova koja sadrzi vise podataka o nekim znacima koje bih trebao pratiti a do tada mozda nisam,kako bi bolje razumeo razloze za pomenuto odlaganje dolaska...
O svemu ovome imamo puno Bibliskog materijala za istrazivanje.
Ili je on slagao da će doći brzo, u šta ne verujem i
Tako je.
li niste shvatili šta njegov
drugi dolazak uopšte znači, što je mnogo verovatnije.
Ne,Njegov je dolazak jasan i precizan, u tome nema nikakvihdilema jer je to zapravo realan kraj ovog sveta u fizickom smislu,to je taj velicanstveni trenutak kada ce Gospod Isus sakupiti svoje i dati im obecanu nagradu...
 
Ono sto se osnovno treba znati to je da je Ispunjenje Otkrivenja u Gospodovom Danu

Otkrivenje 1
10 Vođen svetim duhom dospeo sam u Gospodov dan i iza sebe začuo snažan glas, poput zvuka trube

Kada Isus dolazi kao Kralj na nebu
a to je od 1914 " u poslednjim danima ovog sistema "
Tako da vreme tog ispunjenja jeste blizu

a sta znaci pocetak to svako moze razumeti
ne znam sta je ovde nejasno

Otkrivenje 1

1 Otkrivenje* Isusa Hrista, koje mu je dao Bog,+ da pokaže svojim robovima+ ono što će se uskoro dogoditi.

On je poslao svog anđela i preko njega pokazao to u znakovima svom robu Jovanu,+

2 koji je posvedočio o Božjoj reči i o svedočanstvu Isusa Hrista – o svemu što je video.

3 Srećan je onaj ko čita* i oni koji čuju reči ovog proročanstva i koji se drže onoga što je u njemu napisano,+ jer je blizu vreme da se to ispuni.

potpuno je jasno sta znaci
srecan je ko cita cuje i primenjuje Bozju rec
 
Poslednja izmena:
Opet ništa od objašnjenja šta znači da je vreme blizu. :kafa:
Samo sam nabacio smernice i usao bih u dublju analizu i iznosenje citata samo ako dobijem zeleno svetlo,..da me ne bi neko opet optuzio da "smaram"... ;)
Evo samo malo o onom prvom - Isus je ucenicima dao nalog da se propoveda ovo jevandjelje svim narodima na citavom svetu i evo nas danas u 21 veku,sa svim mogucim mas medijumima a internet je vec davno glavna perjanica komunikacije na svim nivoima sirom sveta - pa dali je potpuno ispunjen taj Njegov nalog ???
Dali bukvalno svako ljudsko bice na planeti je dobilo mogucnost da prihvati Isusa Hrista onako kako su to propovedali apostoli a vidimo upravo iz Svetog Pisma ???
Licnoi smatram da smo daleeeeko od toga i ne samo to nego smo daleko od toga da kazemo da je jedna Makedonija uz duz i popreko adekvatno informisana o tom jevandjelju,onako temeljno i izvorno a ne onako kako su ljudi to dobivali putem tradicionalnog verovanja...
A ovoje samo jedan aspekat,one druge koje sam pomenuo traze vise prostora za istrazivanje ali ako treba...
 
Samo sam nabacio smernice i usao bih u dublju analizu i iznosenje citata samo ako dobijem zeleno svetlo,..da me ne bi neko opet optuzio da "smaram"... ;)
Evo samo malo o onom prvom - Isus je ucenicima dao nalog da se propoveda ovo jevandjelje svim narodima na citavom svetu i evo nas danas u 21 veku,sa svim mogucim mas medijumima a internet je vec davno glavna perjanica komunikacije na svim nivoima sirom sveta - pa dali je potpuno ispunjen taj Njegov nalog ???
Dali bukvalno svako ljudsko bice na planeti je dobilo mogucnost da prihvati Isusa Hrista onako kako su to propovedali apostoli a vidimo upravo iz Svetog Pisma ???
Licnoi smatram da smo daleeeeko od toga i ne samo to nego smo daleko od toga da kazemo da je jedna Makedonija uz duz i popreko adekvatno informisana o tom jevandjelju,onako temeljno i izvorno a ne onako kako su ljudi to dobivali putem tradicionalnog verovanja...
A ovoje samo jedan aspekat,one druge koje sam pomenuo traze vise prostora za istrazivanje ali ako treba...
Ma ne, ne treba. Slobodno ti smaraj s nečim što te nisam ni pitala,
a za oto što sam te pitala dozvolu traži. :lol:
 
Samo sam nabacio smernice i usao bih u dublju analizu i iznosenje citata samo ako dobijem zeleno svetlo,..da me ne bi neko opet optuzio da "smaram"... ;)
Evo samo malo o onom prvom - Isus je ucenicima dao nalog da se propoveda ovo jevandjelje svim narodima na citavom svetu i evo nas danas u 21 veku,sa svim mogucim mas medijumima a internet je vec davno glavna perjanica komunikacije na svim nivoima sirom sveta - pa dali je potpuno ispunjen taj Njegov nalog ???
Dali bukvalno svako ljudsko bice na planeti je dobilo mogucnost da prihvati Isusa Hrista onako kako su to propovedali apostoli a vidimo upravo iz Svetog Pisma ???
Licnoi smatram da smo daleeeeko od toga i ne samo to nego smo daleko od toga da kazemo da je jedna Makedonija uz duz i popreko adekvatno informisana o tom jevandjelju,onako temeljno i izvorno a ne onako kako su ljudi to dobivali putem tradicionalnog verovanja...
A ovoje samo jedan aspekat,one druge koje sam pomenuo traze vise prostora za istrazivanje ali ako treba...
Ispropovedano je hriscanstvo po celom svetu
tako da blizu je kraj
 

Back
Top