Quantcast

Bizarni turski „spektakl“: Kralj Lazar sa Miloševićem i Karadžićem pije krv iz lobanje sultana Mehmeda (VIDEO)

Heidfeld fan

Veoma poznat
Poruka
11.106
https://www.novosti.rs/vesti/scena....cem-pije-krv-iz-lobanje-sultana-Mehmeda-VIDEO

Bizarni turski „spektakl“: Kralj Lazar sa Miloševićem i Karadžićem pije krv iz lobanje sultana Mehmeda (VIDEO)

Novosti online | 06. februar 2020. 23:13 | Komentara: 13

Najnoviji turski istorijski filmski spektakl „Turci dolaze“ pojavio se u bioskopima u toj zemlji, a biće prikazan i širom sveta

Najnoviji turski istorijski filmski spektakl „Turci dolaze“ pojavio se u bioskopima u toj zemlji, a biće prikazan i širom sveta. Antijunak filma Kralj Lazar u filmu se kune da se neće smiriti dok ne popije krv iz lobanje sultana Mehmeda, u čemu mu pomažu glavni vitezovi — Milošević i Karadžić.

Turci su u filmu prikazani kao pošteni i moralni, „verni pravom Bogu Alahu“, i oni se ovde bore protiv tiranina Lazara, koji u pohodu da stvori Veliku Srbiju zarobljava ženu pokojnog oca sultana Mehmeda Maru Branković i Mehmedove konjičke vojnike Akandžije.

Radnja je smeštena u 15. vek, iako nema nikakvih realnih dodirnih tačaka sa stvarnim događajima u tom istorijskom trenutku.
Spektakl sa Lazarom, Miloševićem i Karadžićem...

Film na specifičan način opisuje „kralja Lazara“ kao krvoločnog osvajača žednog krvi sultana Mehmeda Osvajača. Kao Lazarovi glavni saradnici prikazuju se vitezovi Milošević i Karadžić, što otkriva i propagandnu nameru autora da sa poznatim prezimenima iz savremene istorije Srbije i uvreženim paradigmama — prikaže „krvoločnu prirodu naroda“.
:hahaha:
Jeste smiješno za popizdit , al dobro su ga izgleda snimili majku im tatarsku ,svidja mi se što i mi Srbi u nekoj fancy viteškoj renesansi predstavljeni. :lol:

Svima_Mili_&_Dragi

Aktivan član
Poruka
1.103
Prvo 250 godina Zagreba pod Turcima pa onda vojna krajina i hrceki kmetovi...
Zagreb nije nikad bio deo Otomanske imperije nego samo jedno minorno pogranično utvrđenje Ugarske prema Turskoj.

Drugo su cela Slavonija i veliki deo Dalmacije, one jesu bili deo osmansko-turskog kulturnog serkla.

savasavanovic

Veoma poznat
Poruka
14.224
Није он хвалио Мурата него је покушавао да каже нешто на италијанском.

Vučić hvali Murata20.jpg

Poslednja izmena:

Krishna

Veoma poznat
Poruka
11.149
Nisu. Nikako nisu.

Inace, zar ti bese nisi pobornik Velike Pravoslavne Imperije od Jadrana do Vladivostoka, te istovremeno mrzis/bojis se svega katolickog i protestantskog? :confused: :think:
Zar ti ne smatras da u Evropi postoje dve civilizacije , a ne samo jedna?

Нисам поборник никаквих мега империја, ни православних ни словенских. Већ сам поборник Србије од Косова до Крајине и од Баната до Јадрана.

Кажеш 2 цивилизације у Европи. Врв. мислиш на католичко-протестантску и православну. Којој онда цивилизацији припадају тзв. Бошњаци, Шиптари муслимани (они су 80% Шиптара) и Помаци? Они су европски народи, али су муслимани.

nonaligned

Elita
Moderator
Poruka
16.614
Тражио сам филм онлине са српским преводом и нисам успио наћи.
Mene samo zanima kako je slavan narod "Bosnjaci" prikazan??I sta kazu za Hrvate? Crnogorci? Pominu li slavne Montenegrine ili se ne usudjuju?

Meni ovo bas generalno kul kad Turci nas vide kao neke bitne drmosere. Generalno mi nismo nigde velicanstvenije predstavili Lazara nego sto su nam ga Turci napravili.

Ispadosmo neke mudonje.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
55.642
Mene samo zanima kako je slavan narod "Bosnjaci" prikazan??I sta kazu za Hrvate? Crnogorci? Pominu li slavne Montenegrine ili se ne usudjuju?

Meni ovo bas generalno kul kad Turci nas vide kao neke bitne drmosere. Generalno mi nismo nigde velicanstvenije predstavili Lazara nego sto su nam ga Turci napravili.

Ispadosmo neke mudonje.

Ми и јесмо били мудоње у то време.

А ово није Цар Лазар у филму.

Guede

Buraz
Poruka
9.846
https://www.novosti.rs/vesti/scena....cem-pije-krv-iz-lobanje-sultana-Mehmeda-VIDEO

Novosti online | 06. februar 2020. 23:13 | Komentara: 13

Najnoviji turski istorijski filmski spektakl „Turci dolaze“ pojavio se u bioskopima u toj zemlji, a biće prikazan i širom sveta

Najnoviji turski istorijski filmski spektakl „Turci dolaze“ pojavio se u bioskopima u toj zemlji, a biće prikazan i širom sveta. Antijunak filma Kralj Lazar u filmu se kune da se neće smiriti dok ne popije krv iz lobanje sultana Mehmeda, u čemu mu pomažu glavni vitezovi — Milošević i Karadžić.

Turci su u filmu prikazani kao pošteni i moralni, „verni pravom Bogu Alahu“, i oni se ovde bore protiv tiranina Lazara, koji u pohodu da stvori Veliku Srbiju zarobljava ženu pokojnog oca sultana Mehmeda Maru Branković i Mehmedove konjičke vojnike Akandžije.

Radnja je smeštena u 15. vek, iako nema nikakvih realnih dodirnih tačaka sa stvarnim događajima u tom istorijskom trenutku.
Spektakl sa Lazarom, Miloševićem i Karadžićem...

Film na specifičan način opisuje „kralja Lazara“ kao krvoločnog osvajača žednog krvi sultana Mehmeda Osvajača. Kao Lazarovi glavni saradnici prikazuju se vitezovi Milošević i Karadžić, što otkriva i propagandnu nameru autora da sa poznatim prezimenima iz savremene istorije Srbije i uvreženim paradigmama — prikaže „krvoločnu prirodu naroda“.
:hahaha:
Jeste smiješno za popizdit , al dobro su ga izgleda snimili majku im tatarsku ,svidja mi se što i mi Srbi u nekoj fancy viteškoj renesansi predstavljeni. :lol:

Sad znam kako su se osjecali Indijanci kad su se susreli prvi put sa vestern filmovima :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.