Bivši holandski dužnosnik pozvao Jevreje da napuste njegovu zemlju

Pa to nije tačno , provokacijama i napadima na ulici neće biti izloženi oni koji se ne prepoznaju , nego oni koji se prepoznaju po odjeći ..
ja u zivotu ne videh ortodoksne jevreje, i osim sto znam da postoje u izraelu od ljudi koji su tamo bili...kontam da ih mozda i ima negde, al sve evropske i americke jevreje koje znam su potpuno obicno odeveni ljudi...a obzirom da zivim u prilicno multinacionalnoj sredini, jedini koji ovde iskacu po odevanju su muslimani.

Ali ti još nisi povezao da sam ja ženskog roda ..
Pročitaj gore tekst iz The Guardian ..
Sarkozi je tipičan predstavnik tih novih vjetrova ..
pa i ja sam zensko :neutral:
procitala sam tekst.
i dalje mi nije jasno kakve veze imaju rumunski romi sa jevrejima u holandiji,i jos manje kakve veze sarkozijevo poreklo ima sa tim.
daj lepo povezi i rezimiraj temu jer pored tekstova sa drugih sajtova nisi konkretno rekla koja je tvoja poruka koju ostavljas na temi.

Ako je on prijatelj židova, onda se je poziv odnosio na muslimane. Ne volim muslimane, najblaže rečeno. Mislim da su oni veliki destabilizirajući faktor svjetskog mira.Ovdje ih nema puno, ali radikalni islamisti iz BiH dolaze na forum.hr i prosipaju svoju mržnju prema nama kršćanima.
Islamofobija u Europi nije slučajna. Muslimani koji su se doselili u zemlje EZ su getoizirani. Većina nezna jezik zemlje u kojoj žive,ne priznaju zakone i običaje zemlje u kojoj žive.Postaju stvarno veliki problem.
U susjednoj BiH postoje mudžahedini koji su se inkorporirali u tu državu. predstavljaju veliku opasnost za cijelu regiju. posebno su opasni vehabije.
Mislim da je vrijeme da se mi Hrvati i Srbi prestanemop prepucavati i ujedinimo protiv zajedničkog neprijatelja. Muslimanskih fundamentalista iz BiH

Pa već ste sarađivali na srpsko-hrvatskom fundamentalizmu u BiH - jel'no neki dan Hrvatskoj opao kreditni rejting ..

Na stranici je slika Sarkozija ispod koje piše - Sarkozi , razumni antirom ..
20101028062239sarkozy_romi_slavoj_zizek.jpg

'Rođen u Parizu kao sin mađarskog imigranta Pála Sárközyja i Andrée Mallah, francuske Jevrejke'.

Kakve to ima veze sa muslimanskim ekstremistima koji žive u Francuskoj, a ne priznaju Francusku kao svoju državu?

ja u zivotu ne videh ortodoksne jevreje, i osim sto znam da postoje u izraelu od ljudi koji su tamo bili...kontam da ih mozda i ima negde, al sve evropske i americke jevreje koje znam su potpuno obicno odeveni ljudi...a obzirom da zivim u prilicno multinacionalnoj sredini, jedini koji ovde iskacu po odevanju su muslimani.

pa i ja sam zensko :neutral:
procitala sam tekst.
i dalje mi nije jasno kakve veze imaju rumunski romi sa jevrejima u holandiji,i jos manje kakve veze sarkozijevo poreklo ima sa tim.
daj lepo povezi i rezimiraj temu jer pored tekstova sa drugih sajtova nisi konkretno rekla koja je tvoja poruka koju ostavljas na temi.

Pa eto vidjela si šta piše - uspostavljaju razumni anti-nešto, ili barbarizam sa ljudskim licem ..
Sarkozijevo porijeklo je interesantno jer je potomak imigranta .. I njegov otac je mogao da dođe na udar anti-nečega ..
P.S. A i majka na anti-semitizam ..

Poslednja izmena:
Pa eto vidjela si šta piše - uspostavljaju razumni anti-nešto, ili barbarizam sa ljudskim licem ..
Sarkozijevo porijeklo je interesantno jer je potomak imigranta .. I njegov otac je mogao da dođe na udar anti-nečega ..

Ti uopće ništa ne shvaćaš. sarkozijev je otac bio Mađar koji je pobjego pred komunističkim režimom. Majka mu je Francuskinja. Oboje su se inkorporirali u državi u kojoj žive. Muslimanske žene nose marame,burke,dimije, te tako iritiraju građane zemlje u kojoj žive

jews.jpg

"09. Decembar 2010.

Bivši predsjednik vladajuće stranke u Holandiji Frits Bolkestein uputio je javni poziv Jevrejima koji žive u toj zemlji da napuste Holandiju i da se odsele u Sjedinjene Američke Države ili u Izrael, rekavši da nema nikakve budućnosti za vjernike Jevreje u njegovoj zemlji.

Izraelske novine „Ha'aretz“ navode, da je ovaj bivši holandski politički dužnosnik došao do ovakvog zaključaka na osnovu službenih podataka koji govore o svakodnevnom povećanju stope napetosti u zajednici.

List dodaje da Bolkestein vjeruje kako je holandska vlast nemoćna da zaustavi val nasilja protiv Jevreja zbog same njihove prisutnosti u državi.

U septembru 2009. godine, holandska policija izdala je izvještaj u kojem se spominje da je tokom prošle godine zabilježeno oko 209 napada na Jevreje, što pokazuje na značajan porast u poređenju sa 2008. godinom.

Ovakve izjave od strane Bolkesteina naljutile su jevrejsku zajednicu u Holandiji, tvrdeći da je poruka o napuštanju države upućena Arapima porijekom iz Alžira, a ne Jevrejima. S druge strane, holandski političari smatraju kako je Bolkestein veoma blizak i drag prijatelj Izraela i jevrejske zajednice u Holandji, te da je njegova izjava samo stvar zadovoljstva i negodovanja protiv onoga što se dešava Jevrejima u Holandiji."
http://www.islambosna.ba/index.php/...snik-pozvao-jevreje-da-napuste-njegovu-zemlju

Šta je ovdje istina - je li poziv istinit , ili je taktika ..

Милице, узми кишобран и спреми се за пљување.

jews.jpg

"09. Decembar 2010.

Bivši predsjednik vladajuće stranke u Holandiji Frits Bolkestein uputio je javni poziv Jevrejima koji žive u toj zemlji da napuste Holandiju i da se odsele u Sjedinjene Američke Države ili u Izrael, rekavši da nema nikakve budućnosti za vjernike Jevreje u njegovoj zemlji.

Izraelske novine „Ha'aretz“ navode, da je ovaj bivši holandski politički dužnosnik došao do ovakvog zaključaka na osnovu službenih podataka koji govore o svakodnevnom povećanju stope napetosti u zajednici.

List dodaje da Bolkestein vjeruje kako je holandska vlast nemoćna da zaustavi val nasilja protiv Jevreja zbog same njihove prisutnosti u državi.

U septembru 2009. godine, holandska policija izdala je izvještaj u kojem se spominje da je tokom prošle godine zabilježeno oko 209 napada na Jevreje, što pokazuje na značajan porast u poređenju sa 2008. godinom.

Ovakve izjave od strane Bolkesteina naljutile su jevrejsku zajednicu u Holandiji, tvrdeći da je poruka o napuštanju države upućena Arapima porijekom iz Alžira, a ne Jevrejima. S druge strane, holandski političari smatraju kako je Bolkestein veoma blizak i drag prijatelj Izraela i jevrejske zajednice u Holandji, te da je njegova izjava samo stvar zadovoljstva i negodovanja protiv onoga što se dešava Jevrejima u Holandiji."
http://www.islambosna.ba/index.php/...snik-pozvao-jevreje-da-napuste-njegovu-zemlju

Šta je ovdje istina - je li poziv istinit , ili je taktika ..
:worth::worth:
A ja bih zamolio muslimane u Srbiji da se odsele u tursku,pakistan,arabiju,jer u mojoj pravoslavnoj zemlji nema mesta za muslimane.

nikad imigranti iz drugih evropskih zemalja nece biti tako lose gledani kao islamska imigracija koja ne moze i nece da se integrise. osim toga rece merkel nedavno da je nemacka (evropa) osnovana na judeo-hriscanskim vrednostima i da to sa multikulturizmom ne moze da uspe. poredis babe i zabe sto se mene tice. krenula si od jevreja, preko muslimana pa zavrsila sa sarkozijem i romima. jevreji trenutno nemaju nikakve veze sa ostalom imigracijom u evropi, osim toga oni zive po evropi vec vekovima unazad, pa ih ne mozes ni zvati imigracijom. a to sto su oni tokom istorije bili grupa koja se nalazi na udaru ostalih ima veze sa potpuno drugacijim stvarima...

Ti uopće ništa ne shvaćaš. sarkozijev je otac bio Mađar koji je pobjego pred komunističkim režimom. Majka mu je Francuskinja. Oboje su se inkorporirali u državi u kojoj žive. Muslimanske žene nose marame,burke,dimije, te tako iritiraju građane zemlje u kojoj žive

Pa nek porade malo na toleranciji .. Ne iritiraju homoseksualne parade , ne iritiraju ovi što se naboje po tijelu i kosi , probuše nos za pirsing , izbrijani po glavi u crnoj koži .. i ako nekoga iritiraju - to je njegova privatna stvar ..

ko dodje u tudju zemlju mora da postuje pravila te zemlje i to je stvar kulture i lepog ponasanja.
znaci ja ne mogu ovde da odem u sred najveceg parka i da zapalim rostilj za prvi maj. ne moze,zabranjeno,ne sme se,smeta ljudima, ruzno izgleda,razumes? il da pecem paprike na obliznjem proplanku i slicno.
i jel bi ti koji treba da tolerisu mogli da rade ono sta oni hoce, da se oblace kako im volja i da veruju u svog boga u nekoj od tih zemalja? bez da budu (ne)prikladno kaznjeni za to? zasto promovisete toleranciju kada je ne dajete za uzvrat,hm?

nikad imigranti iz drugih evropskih zemalja nece biti tako lose gledani kao islamska imigracija koja ne moze i nece da se integrise. osim toga rece merkel nedavno da je nemacka (evropa) osnovana na judeo-hriscanskim vrednostima i da to sa multikulturizmom ne moze da uspe. poredis babe i zabe sto se mene tice. krenula si od jevreja, preko muslimana pa zavrsila sa sarkozijem i romima. jevreji trenutno nemaju nikakve veze sa ostalom imigracijom u evropi, osim toga oni zive po evropi vec vekovima unazad, pa ih ne mozes ni zvati imigracijom. a to sto su oni tokom istorije bili grupa koja se nalazi na udaru ostalih ima veze sa potpuno drugacijim stvarima...

Merkel je demokršćanka , to je političko tumačenje ..

Nije mi jasno kako nekome u zapadnoj Evropi mogu da smetaju Jevreji pored gomila Arapa , Turaka , Surinamaca,Senegalaca i ostalih Indusa i Pakija , valjda se treba znati neki red . :think: Mislim sta fali jeshama bas fin i kulturan svet , nisu agresivni , napadni i drustveno devijantni za razliku od nekih ...
u principu ne znam nikoga kome smetaju indusi.uglavnom se tiho i posteno bave svojim poslom,imaju neke restorane,vidis ih onako da se sarene na ulici ali ne maltretiraju nikoga. isti slucaj sa kinezima. cak ni senegalci,oni su teska sirotinja preprodaju neku valjanu laznu robu,ali isto nemaju obicaj da prave probleme. najvise se arapi i balkanski cigani posvecuju ilegalnim aktivnostima,kradje,prosenje na ulici, tuce i slicno...doduse i latinosi znaju da se kurce, mada smesni su sa metar i zilet visine. ostali nikog ne uznemiravaju i ne mos cuti da se iko protiv njih buni.

Merkel je demokršćanka , to je političko tumačenje ..
ja nisam demohriscnanka pa je i to i moje tumacenje. religija formira moral i kulturu u kojoj zivimo. danasnja evropa je posledica tih stvari i ostalih momenata koji su bili rezultati religijskih pokreta,sukoba,reformi i slicno. i ko kaze da to nije tacno,jednostavno nema pojma sta prica il se razume u temu ko mileva u krivi.

u principu ne znam nikoga kome smetaju indusi.uglavnom se tiho i posteno bave svojim poslom,imaju neke restorane,vidis ih onako da se sarene na ulici ali ne maltretiraju nikoga. isti slucaj sa kinezima. cak ni senegalci,oni su teska sirotinja preprodaju neku valjanu laznu robu,ali isto nemaju obicaj da prave probleme. najvise se arapi i balkanski cigani posvecuju ilegalnim aktivnostima,kradje,prosenje na ulici, tuce i slicno...doduse i latinosi znaju da se kurce, mada smesni su sa metar i zilet visine. ostali nikog ne uznemiravaju i ne mos cuti da se iko protiv njih buni.
Pa da "kod vas " tamo ima i tih latinosa , na to sam i zaboravio , posto ih u ostatku Evrope nema masovnije i organizovanije . :lol: A sto se tice kriminala jasno je da su Arapi verovatno najopasniji i najproblematicniji , mada i to koliko smetaju domordcima zavisi od zemlje do zemlje , recimo u Nemackoj su najgori Turci , u Australiji ne vole zute , u Britaniji bas te Pakije i Induse , u Francuskoj se ne smes nocu po Parizu setati od Alziraca i drugara ,ili recimo u Rimu sto Rumune i Somalijce ne mogu da vide ocima .

Ближи се моменат кад ће Јевреје опет прогањати у Европи,али и у Америци.ЕУ воде исти људи као и пред Први и Други светски рат,а у САД су такође стекли веома јаке позиције(што је проузроковало тзв.кризу).
Недавно је у Сијетлу на градским аутобусима постављена реклама која позива да се обрати пажња на "злочине Израела".
Ствара се иста клима као пред Други св. рат где ће за све што сналази глупе људе окривити Јевреје.
За Јевреје је најпаметније да се иселе и из САД и из ЕУ у Израел,јер их чека чистка које они нису свесни.Али, многи Јевреји данас живе као и пред Други рат,па их може снаћи слична судбина - лепо им је у еуропском начину живљења,религија им се свела на обреде(као и код нас) па живе у илузији и незнању.
http://www.king5.com/news/local/Israeli-War-Crimes-signs-to-go-on-Metro-buses-112108154.html

Izraelski režim je posebna priča ..

I u Izraelu ima ortodoknih :
"17.07.2009. u 13:59
Nekoliko hiljada demonstranata, pripadnika ekstremne grupe Jevreja, koji u Jerusalemu tri dana zaredom protestvuju zbog hapšenja jednog od njihovog pripadnika, sukobili su se u četvrtak navečer s policijom.

Lakše je povrijeđeno 18 pripadnika izraelske policije, od kamenica kojima su ih gađali demonstranti.

- Nekoliko hiljada tvrdokornih pripadnika iz kvarta Mea Shearim pokušalo je da blokira saobraćaj, što je primoralo policiju da reaguje vodenim topovima, rekao je portparol policije Izraela Shmuel Rubi.

Ultra-ortodoksni Jevreji su prethodno zapalili kontejnere i razbili semafore, nezadovoljni hapšenjem jedne majke, koja je optužena da je namjerno izgladnjavala svog trogodišnjeg sina.

Izraelska policija razmjestila je svoje snage u gradu nakon noći nasilnih protesta. Stotine policajaca razmješteno je u Jerusalemu zbog mogućeg novog talasa nasilja ultra-ortodoksnih Jevreja, navela je policija.

Uhapšeno je 34 demonstranta. "
http://sport.ljiljan.ba/bs/vijesti/jerusalem:-sukob-ultra-ortodoksnih-jevreja-i-policije

ja nisam demohriscnanka pa je i to i moje tumacenje. religija formira moral i kulturu u kojoj zivimo. danasnja evropa je posledica tih stvari i ostalih momenata koji su bili rezultati religijskih pokreta,sukoba,reformi i slicno. i ko kaze da to nije tacno,jednostavno nema pojma sta prica il se razume u temu ko mileva u krivi.

Ma imamo SAD , Canadu , Australiju, Kinu , i Europu usitnjenu zahvaljujući Merkelinim i tvojim tradicionalnim vrijednostima ..
Za napredak Europe su zaslužne nauka i liberalizam , a ne vjerski momenti - vidi se to i po stilu života u 20. vijeku ..
Sada se udružuju - a da li će od Europljana napraviti Kineze koji su naučili na skromnost - pitanje je .. uvijek se pitam koliko je skromnost Kineza oblikovao budizam ..

Ma imamo SAD , Canadu , Australiju, Kinu , i Europu usitnjenu zahvaljujući Merkelinim i tvojim tradicionalnim vrijednostima ..
Za napredak Europe su zaslužne nauka i liberalizam , a ne vjerski momenti - vidi se to i po stilu života u 20. vijeku ..
Sada se udružuju - a da li će od Europljana napraviti Kineze koji su naučili na skromnost - pitanje je .. uvijek se pitam koliko je skromnost Kineza oblikovao budizam ..
aj procitaj i razmisli jos jednom o cemu sam rekla pa da nastavimo mozda :confused: ako i dalje ne ulazis u sustinu onoga sto kazem, smatram da imas dosta kratkovid pogled na svet.
a sto se nauke tice, u velikom delu je konstantni rat u evropi podsticao razvoj raznih tehnologija koje su se kasnije primenjivale i u drugim oblastima.
a sto se liberalizma a i kapitalizma tice jel znas odakle vuku korene?
i na kraju sto se nisu razvili u saudi arabiji npr?

Back