BITI PROTESTANT NE ZNAČI BITI SRB(IJ)O MRZAC!!!

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.837
Posmatrajući naše vrle protestante, zaključio sam da oni misle da je veći protestant onaj koji više hrkne i jače pljune po Srbiji i svemu srpskom. Čini mi se da su naši dragi "protestanti" pobrkali lončiće. Protestantizam je nastao kad je 31. oktobra 1517. Martin Luter (1483-1546), kaluđer avgustinovskog manastira u Erfurtu, profesor biblijskih studija na Univerzitetu u Vitenbergu, formulisao 95 teza protiv teologije i prakse indulgencija ("svete" trgovine). Luter nije nameravao da stvori drugu crkvu, iako se sablaznio činjenicom da sama vlast Rimske crkve, koju posećuje 1510-1511, štiti i pomaže zloupotrebe sa indulgencijama (oprosnicama) radi smanjenja kazni u purgatorijumu (čistilištu). Javno prikucavanje 95 teza na vrata crkve u Votembergu, uvlači ga u sukob sa Rimokatoličkom crkvom....Dakle protestanti bi po definiciji trebali biti u sukobu sa RKC a ne sa Srbijom i SPC. Sad me ineresuje:

1. ko je i kada za glavnog neprijatelja ovih novih kvazi-protestanata postavio Srbiju i sve srpsko uključujući i SPC????

2. kako to da je novim kvazi-protestantima sve što dolazi iz Rima prihvatljivo????

3. znaju li novi kvazi-protestanti uopšte protiv koga protestvuju ili im je bitno samo da to na šta pljuju ima pefiks "srpsko"????

DakleM poštovani protestanti i kvazi-protestanti koji ovo čitate KOMENTARIŠITE SLOBODNO. :hvala:
 
E bas me zanima koji su to protestanti!?
Evo ja sam baptista pa, niko od nas ne pljuje i ne vredja nikoga, ni srbe(srbiju), ni muslimane,......

Pa ako pogledaš većinu protestantskih denominacija, ispada da se utrkuju da dokažu kako su u Srbiji loši ljudi, kako imaju lošu religiju, kako su daleko od pravog hrišćanstva....dobro, to je standardna priča, koja se isto priča i u USA i UK i AU i bilo gde na svetu da bi se promovisala svoja "jedina prava i istinita vera". Međutim kod nas u Srbiji je specifično to da se uz standardnu priču o palom čoveku-pojedincu stalno provlači i priča o palom narodu Srbima koji su otpali od Hrista i zato su zli, piju, puše, prave genocid u Srebrenici, ubijaju jadne Hrvate u Vukovaru-Dubrovniku-Hrtkovcima...Odjednom, skoro neosetno propovednik prestaje da se bavi pričom o bibliji i Hristu i počne da serre o zlim Srbima u kojima je skoncentrisano svo zlo ovog sveta. Kad se propoved završi, ja nemam želju da se obratim Hristu, nego imam želju da sve te zle Srbe bacim pod led sa Novosadskog mosta, jer su oni koncentrisano zlo i svet bi bio bolji bez njih. Pitam se kakva će biti deca tih protestanata koja odrastaju sa svakodnevnim kljucanjem u glavu protiv Srba i Srbije.

p.s. i ja sam kao neki baptista....i dosadilo mi da slušam da serru protiv Srbije, a posao im je da serru protiv pape. :rtfm:
 
Pa ako pogledaš većinu protestantskih denominacija, ispada da se utrkuju da dokažu kako su u Srbiji loši ljudi, kako imaju lošu religiju, kako su daleko od pravog hrišćanstva....dobro, to je standardna priča, koja se isto priča i u USA i UK i AU i bilo gde na svetu da bi se promovisala svoja "jedina prava i istinita vera". Međutim kod nas u Srbiji je specifično to da se uz standardnu priču o palom čoveku-pojedincu stalno provlači i priča o palom narodu Srbima koji su otpali od Hrista i zato su zli, piju, puše, prave genocid u Srebrenici, ubijaju jadne Hrvate u Vukovaru-Dubrovniku-Hrtkovcima...Odjednom, skoro neosetno propovednik prestaje da se bavi pričom o bibliji i Hristu i počne da serre o zlim Srbima u kojima je skoncentrisano svo zlo ovog sveta. Kad se propoved završi, ja nemam želju da se obratim Hristu, nego imam želju da sve te zle Srbe bacim pod led sa Novosadskog mosta, jer su oni koncentrisano zlo i svet bi bio bolji bez njih. Pitam se kakva će biti deca tih protestanata koja odrastaju sa svakodnevnim kljucanjem u glavu protiv Srba i Srbije.

p.s. i ja sam kao neki baptista....i dosadilo mi da slušam da serru protiv Srbije, a posao im je da serru protiv pape. :rtfm:


Ne znam, ima ih raznih pod istim imenom, ovde gde sam ja, nikog ne osudjejmo, sto jeste jeste da pravoslavlje ima elemente paganske vere, ali da ih mi sada zbog toga napadamo vredjamo? NE! Pre je obrnuto....mi smo proganjani od njih i prozvani sektaskim lopovima.....

jednom su bili navodno neki baptisti koji su bili uhvaceni u kradji pa sad i nas bije takav glas....to je ono sto ako jedan odma se misli da su svi.... A i u pravoslavlju ima tih podela evo samo kod mene kako malo mesto a 3 crkve...rumunska ruska i srpska a ovi iz ruske ne vole ove iz srpske....mislim sto nam to govori?
 
Ne znam, ima ih raznih pod istim imenom, ovde gde sam ja, nikog ne osudjejmo, sto jeste jeste da pravoslavlje ima elemente paganske vere, ali da ih mi sada zbog toga napadamo vredjamo? NE! Pre je obrnuto....mi smo proganjani od njih i prozvani sektaskim lopovima.....

jednom su bili navodno neki baptisti koji su bili uhvaceni u kradji pa sad i nas bije takav glas....to je ono sto ako jedan odma se misli da su svi.... A i u pravoslavlju ima tih podela evo samo kod mene kako malo mesto a 3 crkve...rumunska ruska i srpska a ovi iz ruske ne vole ove iz srpske....mislim sto nam to govori?

Nije poenta u različitom hrišćanstvu, nego u tome da pravoslavni sveštenik NIKAD neće srrati o Srebrenici na propovedi, dok se to kog protestanata sve češće dešava. Veruj mi....znam...stalno idem po protestantskim zajednicama. Možda je poenta u tome što je veliki broj propovednika nesrpske nacionalnosti, pa uz put uz propoved plasiraju i svoje lične političke stavove i mržnju koju su pokupili prema Strbima koji su ih od malena zvali sektašima i palili im čvrge na velikom odmoru. :rtfm:
 
Ne znam, ima ih raznih pod istim imenom, ovde gde sam ja, nikog ne osudjejmo, sto jeste jeste da pravoslavlje ima elemente paganske vere, ali da ih mi sada zbog toga napadamo vredjamo? NE! Pre je obrnuto....mi smo proganjani od njih i prozvani sektaskim lopovima.....

jednom su bili navodno neki baptisti koji su bili uhvaceni u kradji pa sad i nas bije takav glas....to je ono sto ako jedan odma se misli da su svi.... A i u pravoslavlju ima tih podela evo samo kod mene kako malo mesto a 3 crkve...rumunska ruska i srpska a ovi iz ruske ne vole ove iz srpske....mislim sto nam to govori?
To nam govori da baptisti nemaju popove :mrgreen:
 
Не, имамо пастора! Био сам и ја и у Вршцу и парти, и у Београду, суботици, новом саду по баптистичким црквама и никада нисам чуо нешто криво!
Увек се проповедала реч Божија и никада се није судило о другима. Ето код нас имаш 3 баптистичке цркве, једна је напуштена стара...у другу су упочетку сви ишли, а онда када смо видели шта они раде(пушење по праку, пијанчење и остало да не наводим) смо се издовијили и постали баптисти у правом смислу тако да смо ми саградили нову цркву, а ови нек раде шта хоће...иако их опомињемо они се држе свог, мислећи да су праведни!

Оно што хоћу да кжем је да се једна доминација нпр Православње већ поделило, и у једној цркви је онако а у дргој овако, имаш оне православне цркве које су православне а одбациле су све паганске обичаје!
И тко баптисти имаш разних под истим именом!
 
Не, имамо пастора! Био сам и ја и у Вршцу и парти, и у Београду, суботици, новом саду по баптистичким црквама и никада нисам чуо нешто криво!
Увек се проповедала реч Божија и никада се није судило о другима. Ето код нас имаш 3 баптистичке цркве, једна је напуштена стара...у другу су упочетку сви ишли, а онда када смо видели шта они раде(пушење по праку, пијанчење и остало да не наводим) смо се издовијили и постали баптисти у правом смислу тако да смо ми саградили нову цркву, а ови нек раде шта хоће...иако их опомињемо они се држе свог, мислећи да су праведни!

Оно што хоћу да кжем је да се једна доминација нпр Православње већ поделило, и у једној цркви је онако а у дргој овако, имаш оне православне цркве које су православне а одбациле су све паганске обичаје!
И тко баптисти имаш разних под истим именом!


Baptisti inače, koliko znam, nemaju crkve, nego domove za molitvu. I nemaju popove, no propovednike.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa ako pogledaš većinu protestantskih denominacija, ispada da se utrkuju da dokažu kako su u Srbiji loši ljudi, kako imaju lošu religiju, kako su daleko od pravog hrišćanstva....dobro, to je standardna priča, koja se isto priča i u USA i UK i AU i bilo gde na svetu da bi se promovisala svoja "jedina prava i istinita vera". Međutim kod nas u Srbiji je specifično to da se uz standardnu priču o palom čoveku-pojedincu stalno provlači i priča o palom narodu Srbima koji su otpali od Hrista i zato su zli, piju, puše, prave genocid u Srebrenici, ubijaju jadne Hrvate u Vukovaru-Dubrovniku-Hrtkovcima...Odjednom, skoro neosetno propovednik prestaje da se bavi pričom o bibliji i Hristu i počne da serre o zlim Srbima u kojima je skoncentrisano svo zlo ovog sveta. Kad se propoved završi, ja nemam želju da se obratim Hristu, nego imam želju da sve te zle Srbe bacim pod led sa Novosadskog mosta, jer su oni koncentrisano zlo i svet bi bio bolji bez njih. Pitam se kakva će biti deca tih protestanata koja odrastaju sa svakodnevnim kljucanjem u glavu protiv Srba i Srbije.

p.s. i ja sam kao neki baptista....i dosadilo mi da slušam da serru protiv Srbije, a posao im je da serru protiv pape. :rtfm:

E sto mi ide na zivac kad pocnu o Srbiji da pisu ovakvi veliki Srbi golobradonje koji su puske i rat videli na filmu,pa prosipaju praznu slamu,koju su pokupili usput.Sta bre tropas decko meni nije jasno uopste.S ti bre normalan,kakva mrznja bre prema Srbiji i Srbima?
 
Poslednja izmena od moderatora:
@tetragramaton
Ја такође идем у протестантсу цркву у Београду и никада ништа слично нисам чуо, нити сам икада по својој Србији пљувао!
...и ти си вероватно то на једном месту чуо па си кренуо одмах да генерализујеш. Свугде има изузетака, а ти вероватно на један такав баш налетео!
 
Posmatrajući naše vrle protestante, zaključio sam da oni misle da je veći protestant onaj koji više hrkne i jače pljune po Srbiji i svemu srpskom. Čini mi se da su naši dragi "protestanti" pobrkali lončiće. Protestantizam je nastao kad je 31. oktobra 1517. Martin Luter (1483-1546), kaluđer avgustinovskog manastira u Erfurtu, profesor biblijskih studija na Univerzitetu u Vitenbergu, formulisao 95 teza protiv teologije i prakse indulgencija ("svete" trgovine). Luter nije nameravao da stvori drugu crkvu, iako se sablaznio činjenicom da sama vlast Rimske crkve, koju posećuje 1510-1511, štiti i pomaže zloupotrebe sa indulgencijama (oprosnicama) radi smanjenja kazni u purgatorijumu (čistilištu). Javno prikucavanje 95 teza na vrata crkve u Votembergu, uvlači ga u sukob sa Rimokatoličkom crkvom....Dakle protestanti bi po definiciji trebali biti u sukobu sa RKC a ne sa Srbijom i SPC. Sad me ineresuje:

1. ko je i kada za glavnog neprijatelja ovih novih kvazi-protestanata postavio Srbiju i sve srpsko uključujući i SPC????

2. kako to da je novim kvazi-protestantima sve što dolazi iz Rima prihvatljivo????

3. znaju li novi kvazi-protestanti uopšte protiv koga protestvuju ili im je bitno samo da to na šta pljuju ima pefiks "srpsko"????

DakleM poštovani protestanti i kvazi-protestanti koji ovo čitate KOMENTARIŠITE SLOBODNO. :hvala:

Ти очигледно не знаш ко влада СВИМ данашњим протестантским и неопротестантским религијским заједницама. То је Рим.
 
Pa ako pogledaš većinu protestantskih denominacija, ispada da se utrkuju da dokažu kako su u Srbiji loši ljudi, kako imaju lošu religiju, kako su daleko od pravog hrišćanstva....dobro, to je standardna priča, koja se isto priča i u USA i UK i AU i bilo gde na svetu da bi se promovisala svoja "jedina prava i istinita vera". Međutim kod nas u Srbiji je specifično to da se uz standardnu priču o palom čoveku-pojedincu stalno provlači i priča o palom narodu Srbima koji su otpali od Hrista i zato su zli, piju, puše, prave genocid u Srebrenici, ubijaju jadne Hrvate u Vukovaru-Dubrovniku-Hrtkovcima...Odjednom, skoro neosetno propovednik prestaje da se bavi pričom o bibliji i Hristu i počne da serre o zlim Srbima u kojima je skoncentrisano svo zlo ovog sveta. Kad se propoved završi, ja nemam želju da se obratim Hristu, nego imam želju da sve te zle Srbe bacim pod led sa Novosadskog mosta, jer su oni koncentrisano zlo i svet bi bio bolji bez njih. Pitam se kakva će biti deca tih protestanata koja odrastaju sa svakodnevnim kljucanjem u glavu protiv Srba i Srbije.

p.s. i ja sam kao neki baptista....i dosadilo mi da slušam da serru protiv Srbije, a posao im je da serru protiv pape. :rtfm:

А, где си ти то чуо, тј. после каквих проповеди и чијих имаш такву жељу?
Пошто сам кажеш да си део протестантске заједнице, онда вероватно знаш за протестанта и бишег католика Риверу. Он је написао да се у протестантским црквама налазе ватикански људи , проповедници који раде свој посао за "мајку цркву"(РКЦ). Према томе, ако неко соли памет протиц Срба нон-стоп и бави се Србима и лошим странама Срба, онда ћеш лако да препознаш ко је папски човек.

А, што се тиче Лутера, кад је протествовао, што се није вратио прависалвљу, него је створио базу за настанак ужасно великог броја разних "цркава" и секти?
 
Poslednja izmena:
Posmatrajući naše vrle protestante, zaključio sam da oni misle da je veći protestant onaj koji više hrkne i jače pljune po Srbiji i svemu srpskom. Čini mi se da su naši dragi "protestanti" pobrkali lončiće. Protestantizam je nastao kad je 31. oktobra 1517. Martin Luter (1483-1546), kaluđer avgustinovskog manastira u Erfurtu, profesor biblijskih studija na Univerzitetu u Vitenbergu, formulisao 95 teza protiv teologije i prakse indulgencija ("svete" trgovine). Luter nije nameravao da stvori drugu crkvu, iako se sablaznio činjenicom da sama vlast Rimske crkve, koju posećuje 1510-1511, štiti i pomaže zloupotrebe sa indulgencijama (oprosnicama) radi smanjenja kazni u purgatorijumu (čistilištu). Javno prikucavanje 95 teza na vrata crkve u Votembergu, uvlači ga u sukob sa Rimokatoličkom crkvom....Dakle protestanti bi po definiciji trebali biti u sukobu sa RKC a ne sa Srbijom i SPC. Sad me ineresuje:

1. ko je i kada za glavnog neprijatelja ovih novih kvazi-protestanata postavio Srbiju i sve srpsko uključujući i SPC????

2. kako to da je novim kvazi-protestantima sve što dolazi iz Rima prihvatljivo????

3. znaju li novi kvazi-protestanti uopšte protiv koga protestvuju ili im je bitno samo da to na šta pljuju ima pefiks "srpsko"????

DakleM poštovani protestanti i kvazi-protestanti koji ovo čitate KOMENTARIŠITE SLOBODNO. :hvala:

Ma ne brini, odavno je to sve pod istom kapom bezboznistva.
 

Back
Top