Biti domaćica.....

Ja u ovom i mnogim drugim postovima ne vidim ulogu oca u vaspitavanju te dece i u svakodnevnim obavezama što se njih tiče. E, tu je možda ''kvaka''. Da li mi žene mislimo da možemo bolje od njih ili da su oni nesposobni .... ali otac se nigde ovde ne spominje.

Shvatam da žena ima puno obaveza oko deteta i to je negde normalno, ali da mora sama da bude uključena u sve oko deteta, e to ne razumem.

Ne osudjujem žene koje žele svom detetu da pruže najbolje što mogu - ali da ti dete bude opsesija ... malo mi je pomereno.

Daaa,u pravu si.Djeca jesu prioritet,ali i te kako imam svoje slobodno vrijeme,samo za sebe.Da nemam taj svoj mir,ne znam kako bih funkcionisala.Svog supruga nikad ne pitam,hoce li pricuvati djecu,to se valjda podrazumijeva,kao sto sam ja s njima kad on nije tu.
Slusam nekad zene,previse su posesivne i opsjednute djecom,pri tom zapostavljajuci sve drugo,a pogotovo sebe.Ok,njihov zivot,njihova stvar,ali cujem u skoli komentar jedne,prica o nekome:"Zamisli ostavi djecu s muzem kuci,i ide kod kozmeticara,frizera,ja to nikad ne bih mogla,koji ce mi djavo kozmeticar,lijepa sam i ovako,za koga da se sredjujem,udata sam,pobogu".............Sta reci.....:roll:
 
Domacica? Nije to za mene...Sedela sam kod kuce skoro 2 godine kad sam rodila trece dete,nije bilo dosadno ni malo-tona obaveza,rekreacija,prijateljice...ali:( bez mog posla,bez tog dela mene pocela sam da se menjam,bila nekako turobna,sama sebi cudna....ne umem ja to...zato se sad iz petnih zila nadam da cu imati para da puno putujem kad odem u penziju-e to bi bila kompenzacija bas po mom ukusu:D
 
Ja ovde ne vidim nigde vas žene posvećene sebi i svom životu .... nego samo život posvećen detetu i preokupacija njime. I zašto moraš da budeš ''super'' u svemu .... Najbolja je neka zlatna sredina (po meni) i imati kvalitetan život u kome si ti glavna glumica koja ima dovoljno vremena i za sebe i za druge.

Zar se naš život svodi samo na to da izradjamo decu i da posle sve usmeravamo samo ka njima (naravno, ne bih volela da ovo dobije neku negativnu konotaciju)? Moji roditelji su radili, ja išla u obdanište od prve godine .... imali su vremena i da me vaspitaju i da samnom rade zadatke i da rešavaju probleme. Odrasla sam u jednoj veoma harmoničnoj i zdravoj porodici - i dan danas smo vezani i volimo se beskrajno i ništa nam ne fali. Nikada nisam pomislila da je moja mama pogrešila što je radila i nije mi posvećivala ceo dan kada sam bila mala, niti bih to volela za svoje dete.

posto si mene citirala, da odgovorim. kada sam govorila o bavljenju decom reka sam LJUDI znaci ne samo zene. a u prvom pasusu sam pricala o zeni jer je jednostavno o zeni i njenom odnosu prema poslu i deci bila rec, a mislim isto i za oceve. super mama super poslovna zena i super domacica- samo sam prenaglasila da bih objasnila poentu,o izboru stvari kojima ces se posvetiti u zivotu-u poslednjoj recenici mislim da je potpuno suprotna onome sto si ti izvukla. po meni je tesko doci i do te zlatne sredine srece i harmonije u zivotu o kojoj ti pricas, na kvalitetnom zivotu se radi i za to treba biti div pa uskladiti sva interesovanja i razvijati se u svim aspektima.

ne ne svodi se zivot na radjanje dece, ali po meni, ako se za to odlucis, brate posteno to uradi, ako ne mozes batali. nije bolje ista nego nista po tom pitanju, nego mora sve. a po meni da bi bio dobar roditelj pored svog posvecivanja deci moras im i svojim primerom pokazati kako zivot cine i jos mnoge druge stvari, kako izgleda razvijena i ostvarena licnost i kako se ostvariti u zivotu- sto znaci ne ne treba samo hraniti i cistiti pelene, roditeljstvo ukljucuje toliko toga vise. valjda moras biti covek da bi drugog mogao da naucis sta je to. kapis? ne moras biti tu ceo dan- kvalitet je bitniji od kvantiteta, ali mora da postoji kvalitet. a opet nekada je i ceo dan posvecen necemu vaznijem od tebe bitan i potreban.
 
Ne verujem da postoje zene koje su zelele da postanu domacice, a ako postoje ne verujem da ne zele nista drugo u zivotu. Nekada to jednostavno nije moguce, i koliko je stvar izbora toliko je i splet okolnosti. Kod mene je tako, nije da zelim da provedem ceo zivot kod kuce medju sherpama i loncima, i nije da zelim da me neko izdrzava, i nije da sam resila da radjam decu i da to bude moj zivotni poziv, vec su prilike takve. Sad ce mnogi da pomisle kako su to samo izgovori, i kako je lakse smisljati razloge, nego skupiti hrabrosti i promeniti takve situacije. Ima i toga, ali nije sve crno belo.
 
Ne verujem da postoje zene koje su zelele da postanu domacice, a ako postoje ne verujem da ne zele nista drugo u zivotu. Nekada to jednostavno nije moguce, i koliko je stvar izbora toliko je i splet okolnosti. Kod mene je tako, nije da zelim da provedem ceo zivot kod kuce medju sherpama i loncima, i nije da zelim da me neko izdrzava, i nije da sam resila da radjam decu i da to bude moj zivotni poziv, vec su prilike takve. Sad ce mnogi da pomisle kako su to samo izgovori, i kako je lakse smisljati razloge, nego skupiti hrabrosti i promeniti takve situacije. Ima i toga, ali nije sve crno belo.

Nece niko misliti da su izgovori;)...bar ne mi koji smo prosli takav isti period...sve dodje na svoje...ako zelis kreiraces zivot da i tebi i porodici bude lijepo;):D
 
Ja razumem i situaciju i majčinstvo i trudničko i porodiljsko i krizu i loše uslove, stvarno razumem svaku situaciju koja ženu natera da ostane u kući na duže vreme, i svakako razumem da su situacije takve da su uglavnom žene te koje moraju ostati.....

Ono što ne razumem, pomozite mi da razumem, jeste kako neko može da živi sa takvim stavom. Kako neko može da smatra da je predodređen da ceo život bude izdržavan, a ako stavimo u kontekst "rad po kući" kao nešto što se ne plaća ali evidentno postoji, kako neko može da dozvoli da od tuđe volje zavisi da li će sutra kupiti haljinu koju je videla, ili deci cipelice...
I znam da sada sledi "ljubav je to i poverenje, naravno da mi nikada ne bi ništa rekao, naravno da je on uz mene i da smo se mi tako dogovorili", ali ja i dalje ne razumem takvu odluku u samoj ženi. Ostati kući, do kraja života biti izdržavano lice. Nije više ni pitanje ŠTA AKO...

Recimo, da sam muško ne znam koja bi me motka naterala da nekoga izdržavam do kraja života zato što je "majka moje dece", pa i ja sam otac njene :?

A primetila sam da postoje ljudi (žene) vlro sposobni da žive od tuđih para, ma koliko udela imali u njima, tim drugim ljudima su predate na ruke, to su njihova sredstva..... dakle, postoje ljudi kojima nije problem da traže.

Ima li takvih na forumu, ima li takvih da se jave na ovu temu? Nemam nameru bilo koga da ubeđujem u bilo šta, samo da razumem.....

Pa trazis od roditelja ceo zivot... sto se sad cudis...:confused:
Ne bi volela da budem domacica ali imam rodjake koje su domacice i veruj mi ni malo im nije lako... cak mnogo teze nego zenama koje rade... mislim ima tu milion situacija
 
Ja razumem i situaciju i majčinstvo i trudničko i porodiljsko i krizu i loše uslove, stvarno razumem svaku situaciju koja ženu natera da ostane u kući na duže vreme, i svakako razumem da su situacije takve da su uglavnom žene te koje moraju ostati.....

Ono što ne razumem, pomozite mi da razumem, jeste kako neko može da živi sa takvim stavom. Kako neko može da smatra da je predodređen da ceo život bude izdržavan, a ako stavimo u kontekst "rad po kući" kao nešto što se ne plaća ali evidentno postoji, kako neko može da dozvoli da od tuđe volje zavisi da li će sutra kupiti haljinu koju je videla, ili deci cipelice...
I znam da sada sledi "ljubav je to i poverenje, naravno da mi nikada ne bi ništa rekao, naravno da je on uz mene i da smo se mi tako dogovorili", ali ja i dalje ne razumem takvu odluku u samoj ženi. Ostati kući, do kraja života biti izdržavano lice. Nije više ni pitanje ŠTA AKO...

Recimo, da sam muško ne znam koja bi me motka naterala da nekoga izdržavam do kraja života zato što je "majka moje dece", pa i ja sam otac njene :?

A primetila sam da postoje ljudi (žene) vlro sposobni da žive od tuđih para, ma koliko udela imali u njima, tim drugim ljudima su predate na ruke, to su njihova sredstva..... dakle, postoje ljudi kojima nije problem da traže.

Ima li takvih na forumu, ima li takvih da se jave na ovu temu? Nemam nameru bilo koga da ubeđujem u bilo šta, samo da razumem.....

O fuj, to su lenji ljudi......... ja bar to tako kontam...
Ne zanima ih ni lepa haljina....... ok je ona koju već imaju ni dečije cipelice, samo da nisu deca bosa i to je to.........

ONE kritikuju nas u stvari!

Ne ozbiljno.......... gle sad drugu stranu:
Kakve su to majke koje su u stanju da ostave svoju decu da bi zaradjivale... kao imaju svoj dinar pa su važne........ PORODICA JE BITNA, i nema tu moje tvoje.. sve što imamo je naše!
Zašto imate neke besmislene prohteve kad muževi donose dovoljno para u kuću? Deca su najveće blago, treba ih vaspitati, usmeriti....... Nećeš valjda da je šalješ u vrtić, pa da pokupi kojekakve boleštine i viruse? Sedi kući i čuvaj to dete, šta ti je to teško...

E tako je od prilike izgledao razgovor sa jednom elokventnom domaćicom... ako se to razgovorom moglo nazvati pošto sam ja ćutala, mrzelo me...
 
Ja razumem i situaciju i majčinstvo i trudničko i porodiljsko i krizu i loše uslove, stvarno razumem svaku situaciju koja ženu natera da ostane u kući na duže vreme, i svakako razumem da su situacije takve da su uglavnom žene te koje moraju ostati.....

Ono što ne razumem, pomozite mi da razumem, jeste kako neko može da živi sa takvim stavom. Kako neko može da smatra da je predodređen da ceo život bude izdržavan, a ako stavimo u kontekst "rad po kući" kao nešto što se ne plaća ali evidentno postoji, kako neko može da dozvoli da od tuđe volje zavisi da li će sutra kupiti haljinu koju je videla, ili deci cipelice...
I znam da sada sledi "ljubav je to i poverenje, naravno da mi nikada ne bi ništa rekao, naravno da je on uz mene i da smo se mi tako dogovorili", ali ja i dalje ne razumem takvu odluku u samoj ženi. Ostati kući, do kraja života biti izdržavano lice. Nije više ni pitanje ŠTA AKO...

Recimo, da sam muško ne znam koja bi me motka naterala da nekoga izdržavam do kraja života zato što je "majka moje dece", pa i ja sam otac njene :?

A primetila sam da postoje ljudi (žene) vlro sposobni da žive od tuđih para, ma koliko udela imali u njima, tim drugim ljudima su predate na ruke, to su njihova sredstva..... dakle, postoje ljudi kojima nije problem da traže.

Ima li takvih na forumu, ima li takvih da se jave na ovu temu? Nemam nameru bilo koga da ubeđujem u bilo šta, samo da razumem.....

Mislim da u samom predstavljanju teme ima mnogo sovinizma i balkanizma.

Polazi se od pretpostavke da su domacice neobrazovane,neugledne i zapustene zene.Paraziti koji nemaju vlasite ambicije i sopsteveno ja. Sa druge strane,muskarac je neko ko je `nateran` da izdrzava,ostecena strana.
Cinjenica je da su danasnje domacice `privilegovane` zene,koje sebi mogu da priuste da ne rade. A takve nikako ne sede u kuci,sa sve bademantilom i varjacom u rukama,masnom kosom . Naravno,ovo se odnosi da urbane sredine...
 

Back
Top