Biskup Mar-Mari Emanuel napadnut nožem u Sidneyu.

kainos

Zainteresovan član
Poruka
207
Čovek priča pametne stvari. Ugašen je video, što je razumljivo.
Baš mi je krivo jer sam od skoro počeo da ga pratim, a očigledno ekstremistima Islama smeta njegova poruka i napali su ga. Užas neviđeni. Nadam se da će sve biti dobro i da će žestoko da odgovori. I dalje sam u šoku.
Запазио сам га и ја.

Којој деноминацији је припадао?

ne pravdam napad ni na koga ali bih da ukažem da je po mom mišljenju Mar Mari Emanuel verski fanatik....pustio sam jedan video sa njegovog youtube kanala da vidim o č;emu priča i ima li ljubavi u njemu....zgrozio sam se kad sam ga čuo kako opravdava potop time što su se ljudi u to vreme po više puta venčavali i razvodili pa ih je Bog koji odobrava samo jedan brak pravedno kaznio...onda je zidanje Vavilonske kule objasnio željom ljudi da se suprotstave Bogu tako što će podići zgradu tako visoku da joj potop ne može ništa i kako je bog onda pametno poemšao jezike....

posle ovog napada na njega masa njegovih sledbenika se okupila da linčuje napadača...znači nisu se od njega naučili ljubavi i praštanju nego su postali fanatici kao i on......

ne pravdam napad ni na koga ali bih da ukažem da je po mom mišljenju Mar Mari Emanuel verski fanatik....pustio sam jedan video sa njegovog youtube kanala da vidim o č;emu priča i ima li ljubavi u njemu....zgrozio sam se kad sam ga čuo kako opravdava potop time što su se ljudi u to vreme po više puta venčavali i razvodili pa ih je Bog koji odobrava amo jedan brak pravedno kaznio...onda je zidanje Vavilonske kule objasnio željom ljudi da se suprotstave Bogu tako što će podići zgradu tako visoku da joj potop ne može ništa i kako je bog onda pametno poemšao jezike....

posle ovog napada na njega masa njegovih sledbenika se okupila da linčuje napadača...znači nisu se od njega naučili ljubavi i praštanju nego su postali fanatici kao i on......
Zašto Bog ne bi učinio potop kada se ti ljudi nisu više mogli ispraviti? Sve je propalo i mora da se spasu samo pravedni.

I jeste pametno što je pomešao jezike. Kako samo sme njegova kreacija da ustane protiv njega, da njemu prkosi i pokazuje srednji prst. Je l' im zato dao život? Da hule na njega umesto da budu zahvalni, da žive u miru, da imaju porodicu, ženu decu...

To što sledbenici nisu naučili nešta od njega, ne čini njega lošim. I kada je Isus hapšen, njegov učenik je odsekao uvo sinu carinika, pa je Isus zaustavio sukob.

Zašto Bog ne bi učinio potop kada se ti ljudi nisu više mogli ispraviti? Sve je propalo i mora da se spasu samo pravedni.
da ne ulazim u to koliko je potop kao kazna besmilsen (logičniji je sumerki mit da je Enlilu smetala buka koju prave ljudi) poenta je bila da Mar Mari misli da su ljudi zaslužili potop jer su se usudili da žive nemoralno tako što se razvode i ponovo venčavaju....verski fanatik očigledno...
I jeste pametno što je pomešao jezike. Kako samo sme njegova kreacija da ustane protiv njega, da njemu prkosi i pokazuje srednji prst. Je l' im zato dao život? Da hule na njega umesto da budu zahvalni, da žive u miru, da imaju porodicu, ženu decu...
zamisli da se tvoja deca popnu jedno na drugo da imaju tvoju visinu....jel bi ih kaznio i kako?
To što sledbenici nisu naučili nešta od njega, ne čini njega lošim. I kada je Isus hapšen, njegov učenik je odsekao uvo sinu carinika, pa je Isus zaustavio sukob.
rulja njegovih sledbenika govori o karakteru ljudi koje privlače njegovi nastupi....fanatik koji okuplja fanatike

Kada bi čovek mogao da dočara sebi sliku jednog takvog potopa i takvog užasa,
ne verujem da ne bi precrkao od bola. To je prosto nepodnošljivo sagledati. Pa
mala neka poplava kada se desi u našoj blizini, potpuno se pogubimo i par dana
nam ne bude dobro.
A ovako sa neke vremenske distance i to su tamo neki pokvareni ljudi, olako se
sve uzima i komentari bivaju potpuno neprimereni.

Kako porediš visinu i prkos stvaratelju svega? lol
Mar Mari tvrdi da su vavilonsku kulu napravili da bi bili dovoljno visoko da im potop ne može ništa i da su time prkosili bogu...što je neviđena glupost i fanatizam...da su hteli da prežive popop zidanjem visokih zgrada ne bi ih zidali na ravnici u nivou mora nego na najvišoj planinčini...drugo i detetu je jasno da visoka kula pada kada naiđe poplavni talas,,,,Mar Mari lupa gluposti...vanzemaljcu koji je glumio boga je smetalo da ljudi postanu tehnološki razvijeni kao što su oni koji bukvalno žive na nebesima (novija interpretacija je da nebesa znače duhovni svet, u staro doba se na bliskom istoku bukvalno verovalo da je bog sa svojom vojskom na nebu) i glume njihove bogove....

Back