Biro rada automatski izbacuje od 12. 03.2020.?!

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
40.713
Zamisli prošli put popunjavam neki obrazac i pitanje " Da li radite negde neprijavljeni/ na crno", normalno da će svi zaokružiti "NE", pa nismo toliki idioti
Sad baš da li može da se zaglavi zatvor ako te uhvate na crno, ne verujem.
U Srbiji je drugacija prica...Ako izgubis posao u CH ili DE ti dobijes neku crkavicu dok ne nadjes posao, ili bar prvih par meseci...
A u Srbiji ti u socijalnom kazu , ma odhebi odavde, mozes da radis na crno a dosao si u socijalno da ti overavamo bus plus i dajemo socijalu dok trazis posao a mozes konju rep da iscupas...
Tako da se i ministri socijalne zastite oglasavaju da je duznost svakog socijalnog slucaja da radi na crno bar par dana, da olaksa drzavi brigu o gradjanima..

• Tužan
Reactions: DUH

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
40.713
A sto se tice diplome, ide se u skolu koju si zavrsila i tamo se plati koliko treba za izdavanje duplikata diplome, nekad i ne treba prijava da si izgubila, tj oglasavanje..
Skole imaju evidenciju i onda se odrade dve stvari, jedno je iskucaju ti na parcetu papira nesto kao uverenje o zavrsenoj skoli... i drugo izdaju ti istu diplomu kao i prvi put samo pise da je duplikat ili i ne pise, ali je isto svecena kao i prvi put kad si dobijala svedocanstvo i diplomu...
Moze da se daju i svedocanstva po godinama...sa svim ocenama..
Ne znam za skole koje su se ugasile gde je evidencija..

Za siz je dovoljan onaj papir...
A i za bilo koji posao.

• Podržavam

franak

Buduća legenda
Poruka
26.426
Pa skroz je nejasno i nedefinisano.
Znam samo da ne treba sad svima pričati gde radiš, ali mogu ti reci 2 sigurne stvari:
1. Koliki god da je grad, sve se zna
2. Neće hapsiti jadne radnike, hapse vlasnike koji radnike drže na crno.

Varate se.Hapse onoga ko je kriv.Jednom je predsednica države malo pogrešila i napolje.Ja smatram da nije ali oni imaju drugačije mišljenje.

radeta62

Buduća legenda
Poruka
36.766
Trebalo je da odem na Biro da overim karton 16. 03. ali sam otišla danas, i bolje.
Na birou sam bila davno, pa nisam bila, pa sam se poslednji put prijavila 2013. i od tada REDOVNO overavala karton.
Danas mi kažu kod savetnice da moram da dođem 12. u četvrtak, jer se citiram "pojavljuje obaveštenje da se "NISAM ODAZVALA 2008."
??????
1.
Kakve veze ima 2008? Kada sam bila u međuvremenu odjavljena pa tek od 2013. ponovo prijavljena?
2. Za (ponovno) prijavljivanje na biro pored lične karte i čini mi se izvoda iz matične knjige rođenih (što slučajno imam) potrebna je diploma. Ja imam diplomu Gimnazije i više ništa, a to se sećam 1995. su mi tražili i više nikad, tako da ja nemam diplomu srednje škole kod sebe, i da li mi neko može reći kako da je izvadimo, jel treba u Gimnaziju da idem?!
Sledece godine slavim 18 rodjendan na birou rada razmisljam da odem sa trubacima da se prijavim.Nemoj da se uzbudjavas to su partijska gofna i kuravele...dobili posao preko stranaka ne znaju odakle su suplji, kucaju jednim prstom po tastaturi pola sata im treba da otkucaju datum prijave.

• Podržavam
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.