Birate li sredstva u postizanju ciljeva?

Birate li sredstva u postizanju ciljeva?

  • Ne, uradim ono sto ide u korist samo meni

    glasova: 1 6,3%
  • Da, ne zelim da nekoga povredim

    glasova: 10 62,5%
  • Ponekad biram, ponekad ne

    glasova: 5 31,3%

  • Ukupno glasova
    16
Ili vas ne brine ako nekoga uvredite, povredite, samo da biste dobili ono što želite.

Evo ja sam uvek za ono "Ako vredis, dokazi se s onime sto ti vredis, nemoj gaziti druge, da bi se uzdignuo iznad njih"
:dzentlmen:
Uvek pazim sta mislim, govorim i radim.
odrastao sam okruzen zlim i beskrupuloznim ljudima, sebicnim i egoisticnim.
Gazio me kroz ceo moj zivot ko je i kako stigao.
Ipak, odlucio sam davno da cu sve da oprostim.
Zbog sebe i svog mira...
Nikada necu povrediti nikoga, makar platio ne znam kakvu cenu.
 
Naravno da biram sredstva, poslednje što želim je da povredim nekoga, mada sigurno sam nekada nekoga povredio, nema ko nije grešio.

Ne mislimo da postoji cilj koji dopušta svako sredstvo, a naročito onaj koji je vredan tuđe patnje. Nikad nikakav cilj nećemo dostići. Iza nas ostaće samo naša prljava sredstva.

Borislav Pekić
 
Ili vas ne brine ako nekoga uvredite, povredite, samo da biste dobili ono što želite.

Evo ja sam uvek za ono "Ako vredis, dokazi se s onime sto ti vredis, nemoj gaziti druge, da bi se uzdignuo iznad njih"

Uvek biram cilj, cak sam se i svadjao sa ocem jer nisam hteo da dobijem posao preko veze.
Na kraju mi je lakse da se pogledam u ogledalo, znam kakav sam i sta sam.
 
Uvek pažljivo biram sredstva.

Shadow-2-Black-3.jpg

1655988770333.png
 
Šta god sam izabrala u životu,...neko se našao povređenim i uvređenim!
Nisam sigurna da li je problem do mene. Ne gazim preko leševa i ne radujem se tuđoj nesreći. Za mene je to dovoljno,...mislim da svako do cilja dolazi na način na koji jedino i ume.Tuđa sredstva i načini dolaženja do nekog cilja, mogu nam se svideti ili ne.
Svako ima svoj "domet" i kapacitet u tome, nismo svi isti. Ograničeni jesmo, isti nismo!
 
Vecina nas se vodi mislju da su plemeniti i da stavljaju dobrobit drugih ispred postizanja svojih ciljeva, ali u stvarnosti i nije bas tako. Desavaju se situacije kada splet okolnosti navede da predjes preko drugih ,zarad cilja. Oni koji to shvate pa osete grižu savesti po mom misljenju spadaju u kategoriju plemenitih,jer ljudski je gresiti ,a jos vise priznati gresku i osetiti krivicu.
 
Vecina nas se vodi mislju da su plemeniti i da stavljaju dobrobit drugih ispred postizanja svojih ciljeva, ali u stvarnosti i nije bas tako. Desavaju se situacije kada splet okolnosti navede da predjes preko drugih ,zarad cilja. Oni koji to shvate pa osete grižu savesti po mom misljenju spadaju u kategoriju plemenitih,jer ljudski je gresiti ,a jos vise priznati gresku i osetiti krivicu.
Kada znam da ce mi kasnije biti zao ne diram nista, kada znam da ce mi biti svejedno (ili cu cak pomalo uzivati u tome sto sam tu osobu zajebao
redface1.gif
), zajebem bez da trepnem.
 

Back
Top