Biraj...

insolens

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
413
biraj = ili to ili nestani, gubi se

Koliko cesto tu rec treba koristiti u vezi. Za sta sve (za 1000 stvari ili za nijednu).
>>Dali se nekad bojite da kazete to, jer znate kakav ce biti izbor.<<

Dali ste nekad zapazili da vam neko kaze "biraj" ali na prikriven nacin, u kojim recenicama mozete prepoznati to "biraj", dali je brak jedno veliko "biraj", dali je se "veza" gradi (osim na ljubavi i...) na tome "biraj".
 
Uglavnom se sve bazira na nasim izborima..mozes da egzibiciras kroz zivot u smislu hocu ..necu..ali to ima granicu i na kraju dodje onaj trenutak ..kada moramo da izaberemo..
 
Jaoj, znas sta, ima svega i u braku i u vezi.
Lepo kaze kucka, moja velika virtuelna prijateljica, uvek dodje taj trenutak kada se zapitas da li je sve ovo vredno dozivljavati i prezivljavati u braku ili u vezi, sta god da je to...
Pa biraj, ako ne mozes da izdrzis, brak ne treba da budu okovi i nesto sto se posto-poto treba iskusiti, treba biti posten prema sebi i izabrati da budes sam ako vec ne mozes da budes sa nekim...
Ima toga... ta rec biraj je jedna od najnepopularnijih reci koje ja htela-ne htela - moram da koristim.
Ali, dodje vreme kada je casa prelivena i kada moras nesto da ucinis od svog zivota, normalno ako ti je stalo do istog... da izaberes da zivis zivotom koji ti ne odgovara iz raznoraznih razloga, ili da opet krenes u nesto novo sto ce se valja pojaviti, a i ako se ne pojavi - vrlo vazno.
 
pe ne
ako kreneš sa tim hoćeš nećeš stavom
postoje dva ishoda
ili ćeš ostati sam
ili ćeš biti pored nekog ko te nije vredan
veza ili brak su odnosi u kojima se pored ja ponekad upotrebljava i mi
 
brbljiva_kisa....cmokic..:)

@ tema..
Smeta mi ono cuveno..Bolje biti sam nego sa nekim ko ti ne odgovara i bla bla..naravno da ne treba biti sa nekim sa kim ne mozete deliti nista svoje..pre svega svoje vreme i sebe..ali ne slazem se za opciju biti sam.. zasto biti sam..po meni niko od nas nije sam..ne u bukvalnom smislu vec emotivnom..uvek postoji neko kome smo naklonjeni..pa tako i u ljubavi..sa jednom osobom ne ide ..znaci treba potraziti onu
sa kojim ce ici ..aaaaa..ovo sam bas lepo srocila ali ..uhh jos je Nova ..blagodarim i ja vama svima.:lol:.zelim sve najbolje..:lol:
 
Ceo život si sam. Sam se rodiš, iako si u društvu i sa prijateljima opet si sam, oženiš se ili udaš, opet si sam, imaš decu, sam si više no ikada ranije, razboliš se svi se ubiše oko tebe, ali ne vredi, ti si ipak sam. Odeš na nebo ili pod zemlju sam samcit i konačno tamo nađeš istomišljenike i više nisi sam. Ali ti više nije do drušva.
 
biraj = ili to ili nestani, gubi se

Koliko cesto tu rec treba koristiti u vezi. Za sta sve (za 1000 stvari ili za nijednu).
>>Dali se nekad bojite da kazete to, jer znate kakav ce biti izbor.<<

Dali ste nekad zapazili da vam neko kaze "biraj" ali na prikriven nacin, u kojim recenicama mozete prepoznati to "biraj", dali je brak jedno veliko "biraj", dali je se "veza" gradi (osim na ljubavi i...) na tome "biraj".

To biraj je obična ucena i kao kod svake ucene, neko je primoran da trpi ucenjvača i popušta mu sve više i više, a neko rizikuje i prekine ucenu.
 
biraj = ili to ili nestani, gubi se

Koliko cesto tu rec treba koristiti u vezi. Za sta sve (za 1000 stvari ili za nijednu).
>>Dali se nekad bojite da kazete to, jer znate kakav ce biti izbor.<<

Dali ste nekad zapazili da vam neko kaze "biraj" ali na prikriven nacin, u kojim recenicama mozete prepoznati to "biraj", dali je brak jedno veliko "biraj", dali je se "veza" gradi (osim na ljubavi i...) na tome "biraj".

Dobro je dok mozes birat. Znaci da imas izbora. :lol:
 
Volim da biram... izmedju dvoje cipela, izmedju dva muskarca...
Ali volim i kad mi postavljaju ultimatume... zanimljivo mi...:lol::lol::lol:

Najlepse je kad mi decko kaze:" Biraj pozu...":lol::lol::lol:
 
Jaoj, znas sta, ima svega i u braku i u vezi.
Lepo kaze kucka, moja velika virtuelna prijateljica, uvek dodje taj trenutak kada se zapitas da li je sve ovo vredno dozivljavati i prezivljavati u braku ili u vezi, sta god da je to...
Pa biraj, ako ne mozes da izdrzis, brak ne treba da budu okovi i nesto sto se posto-poto treba iskusiti, treba biti posten prema sebi i izabrati da budes sam ako vec ne mozes da budes sa nekim...
Ima toga... ta rec biraj je jedna od najnepopularnijih reci koje ja htela-ne htela - moram da koristim.
Ali, dodje vreme kada je casa prelivena i kada moras nesto da ucinis od svog zivota, normalno ako ti je stalo do istog... da izaberes da zivis zivotom koji ti ne odgovara iz raznoraznih razloga, ili da opet krenes u nesto novo sto ce se valja pojaviti, a i ako se ne pojavi - vrlo vazno.
zato je glupo odlagati, tj cekati da se napuni ta ebena casa. Ali izbore svi donesu samo kad moraju, covek nevoli da bira. Cak ni oblik u kojem ce da pokaze ljubav (recimo na svdbama par pokazuje ljubav u nekom formalno/obicajno/sablonsko/kultnom/trendy obliku, uz istu takvu muziku, i u takvom stilu odjevanja, kao da je tu bitnije ispostovati obicaje (da vencanica bude bela itd.) nego sebe i voljenu osobu).
 
brbljiva_kisa....cmokic..:)

@ tema..
Smeta mi ono cuveno..Bolje biti sam nego sa nekim ko ti ne odgovara i bla bla..naravno da ne treba biti sa nekim sa kim ne mozete deliti nista svoje..pre svega svoje vreme i sebe..ali ne slazem se za opciju biti sam.. zasto biti sam..po meni niko od nas nije sam..ne u bukvalnom smislu vec emotivnom..uvek postoji neko kome smo naklonjeni..pa tako i u ljubavi..sa jednom osobom ne ide ..znaci treba potraziti onu
sa kojim ce ici ..aaaaa..ovo sam bas lepo srocila ali ..uhh jos je Nova ..blagodarim i ja vama svima.:lol:.zelim sve najbolje..:lol:

bas je imalo veze sa temom.
 
mrzim da biram...nikad ne znam sta da izaberem...sta god da birem...uvek razmisljam sto godina i kada konacno odlucim ostaje ono pitanje-mozda sam ipak trebala ono drugo da izaberem-....
 
To biraj je obična ucena i kao kod svake ucene, neko je primoran da trpi ucenjvača i popušta mu sve više i više, a neko rizikuje i prekine ucenu.

ako muzu zahtijevas da ti bude vijeran, da te ne vara, onda je to isto kao da si mu rekla "biraj...". "Biraj" ili "haj'd da se udam za tebe" je jedno te isto. Isto je i sa vezama, isto je sa izlaskom "ajde da idemo na pice, pa da svu paznju posvetis meni (jer cu i ja tebi) a ne da zveras u okolo, curo" samo sto se to obicno ne kaze tako. Pitanje: dali ti mislis da je to sto zahtijevas vijernost od svog parnera (iako znas da bi on vrlo rado ebo Moniku Belluci (sto ne znaci da ne voli teme)) ucjena, ili nesto drugo?
 
Volim da biram... izmedju dvoje cipela, izmedju dva muskarca...
Ali volim i kad mi postavljaju ultimatume... zanimljivo mi...:lol::lol::lol:

Najlepse je kad mi decko kaze:" Biraj pozu...":lol::lol::lol:

biraj: ili ces da radis poze koje ja ocu, ili uopste neces da imas snosaj samnom:smile: naravno, ako oces, mozes samoinicijativno da mi izvedes striptize ili slicne stvari

:lol:
 
ne volim da biram :neutral:
pre bi neko umro nego sto bi doceko da ja sa svim dilemama koje cuce u mojoj glavi nessto izaberem :shock:

vrti mi se u glavi :( a ja treba da biram :( necu :(
 

Back
Top