Birači proevropske opozicije traže jednu kolonu "Srbija protiv nasilja": U suprotnom sledi "kazna" od čak 16 odsto manje na beogradskim izborima

Pa naravno da imaju Vuciceve ljude u svojim redovima, mislim na proslim izborima SNS je puk'o u Beogradu, izgubili su bese u svih 10 centralnih gradskih opstina i u jos par prigradskih i nisu mogli nikako da ostanu na vlasti na lokalu u Beogradu, spremali su se veliki protesti u Beogradu zbog ociglednog krsenja volje biraca ali onda nastupa Djilas, odlazi na pregovore kod Vucica nakon cega se opozicija ucutala i cela prica oko protesta se odjednom ugasila, mislim saberi 2 i 2, stvar je ocigledna, Djilas je naprednjacima doslovno poklonio vlast u Beogradu.
To sto je sad na vlasti na lokalu u BG-u i dalje SNS iako su porazeni na izborima to svi koji su glasali protiv SNS-a treba da zahvale iskljucuvo Djilasu (tom govnaru).

Tako da da, definitivno ima "krtica" u redovima opozicije, a jasno je i ko su.
Имаш погрешне информације.СНС није "пукао" у Београду прошле године, добио је 38% и 48 одборника од 110.На изборима 2018 године СНС је добио око 45%, дакле, изгубили су око 7 % , што је значајно смањење, али је далеко од "пуцања".

Имаш погрешне информације.СНС није "пукао" у Београду прошле године, добио је 38% и 48 одборника од 110.На изборима 2018 године СНС је добио око 45%, дакле, изгубили су око 7 % , што је значајно смањење, али је далеко од "пуцања".

Pa pazi cinjenica je da je sve ukupno SNS imao manje glasova od opoziciju je, SNS je dobio oko 38% a bese SSP blizu 22%, MORAMO oko 11%, a desne stranke Novi DSS, Mica Zavetnica i Dveri kombinovano oko 11,12% i cinjenica je da SNS ni u jednoj od 10 centralnih gradskih opstina nije nista mao vecinu i vise glasova od opozicije (a pritom cela opozicija je bila spremna za veliku koaliciju na lokalu i protesti su vec bili spremni ali onda je Djilas otisao kod Vucica i cela stvar je odjednom stala).
Takodje Beograd sa okolinom ima oko 1,6 miliona glasaca a SNS je dobio nesto manje od 350 hiljada glasova (i to dobrim delom ako ne i vecinom iz prigradskih opstina jer su tu ubedljivo najbolje prosli i mislim svuda imali vecinu a to iako formalno i tehnicki jeste ali u pravom smislu te reci to ipak nije Beograd i uz svo duzno postovanje prema ljudima koji tamo zive slozicemo se da nema bas previse smisla da ljudi iz Lazarevca, Mladenovca ili recimo Sopota biraju lokalnu vlast Novobeogradjanima, Dorcolcima, Vozdovcanima, ili ljudima sa Banovog Brda ali ok).
No i sa sve prigradskim naseljima slozicemo se da blizu 350 hiljada glasova od 1,6 miliona glasaca uopste nije tako impresivan i ubedljiv rezultat i matematika govori da velika vecina Beogradjana NE podrzava naprednjake i ne zeli naprednjake na vlasti (jer realno naprednjaci imaju izuzetno disciplinovano glasacko telo i onaj ko ih podrzava sigurno je i glasao za njih, za razliku od opozicionih biraca gde ima jako puno neodlucnih i apstinenata i koji su podeljeni na gomile raznih frakcija).
Tako da to sto su na vlasti u gradu gde ni u jednoj gradskoj opstini nisu osvojili vecinu i gde u najboljem slucaju imaju oko 20% podrske i ako to nije krsenje volje ljudi u Beogradu onda zaista ne znam sta jeste.

Mada budimo realni nikad Beograd nije bio naklonjen Vucicu i naprednjacima, secamo se i izbora 2012-te (kada su naprednjaci dosli na vlast zahvaljujuci Tomi jer za njega su tad ljudi glasali , za njega i protiv Tadica a ne za Vucica), da je na tim izborima na lokalu Vucic ubedljivo izgubio u trci za gradonacelnika od Djilasa (koji je tad verujem bio i dosta omrazeniji nego sad a Vucic svakako popularniji i dosta manje omrazen nego sad), pa kad je tad od takvog Djilasa relativno ubedljivo izgubio na lokalu u Beogradu onda je jasno koliko je omiljen ovde i koliko ga gotive Beogradjani.

Štimac počeo razgovore sa liderima opozicije o nastupu na izborima u Beogradu

„Počeo sam razgovore sa liderima opozicije u vezi sa načinom istupanja na izbore u Beogradu. Moj predlog svima njima je da izadjemo svi zajedno na jednoj zajedničkoj listi za Beograd. Ideologije, podele i broj mandata moraju da se ostave po strani. Levo ili desno Beogradjanima ne znači ništa oni žele tehničke promene i pravednije rukovodjenje gradom. Žele da vide da smo spremni da saradjujemo i pre izbora da bi mogli da nam veruju!“, napisao je Štimac.

Poslednja izmena:

Vladimir Obradović kandidat opozicije za gradonačelnika Beograda

Vladimir Obradović kandidat opozicije za gradonačelnika Beograda, a Dobrica Veselinović? 1

Stranke proevropske opozicije, okupljene oko protesta „Srbija protiv nasilja“, postigle su dogovor za beogradske izbore. Kako saznaje Nova.rs, kandidat za gradonačelnika Beograda biće Vladimir Obradović, poslanik „Pravac Evropa“ i profesor na Fakultetu organizacionih nauka.

Poslednja izmena:
Vladimir Obradović je sasvim na mestu kao kandidat. Dobricini su namireni preko mandata. Tu u principu nije moglo da se pogreši. Obojica su korektni kandidati.

Meni najveći problem do sada predstavlja što su išli na nosioce parlamentarne liste i stavili Mariniku i Aleksića. Jednostavno nosilac liste im nije bio potreban, jer ovo dvoje baš i nisu omiljeni u široj populaciji,pošto su satanizovani javno a mnogi nemaju pristup N1.
Tačno je da je ova koalicija "protiv" ali baš zato su trebali da se uzdrže od poteza koji bi eventualno nekoga odvratili ili naterali da vaga šta im je "manje zlo".
Srećom pa nisu išli toliko daleko i Đilasa stavili.

Štimac počeo razgovore sa liderima opozicije o nastupu na izborima u Beogradu

„Počeo sam razgovore sa liderima opozicije u vezi sa načinom istupanja na izbore u Beogradu. Moj predlog svima njima je da izadjemo svi zajedno na jednoj zajedničkoj listi za Beograd. Ideologije, podele i broj mandata moraju da se ostave po strani. Levo ili desno Beogradjanima ne znači ništa oni žele tehničke promene i pravednije rukovodjenje gradom. Žele da vide da smo spremni da saradjujemo i pre izbora da bi mogli da nam veruju!“, napisao je Štimac.
Ma sta je bre ovo. Neka ga neko spusti malo

Mislim da bi mogla saradjivati proevropska opozicija i koalicija DSS-POKS u Beogradu. Miloš je nedvosmisleno rekao da je za to otvoren u BG. Ovi ostali desničari koliko ja znam uopšte to nisu jasno rekli.
Iskreno, tu nešto ne štima.
Zavetnici i Dveri i ne napadaju SNS nego se bave ostatkom opozicije, DSS se nije javljao dve godine,čak ni kada bili masakri u Ribnikaru i Mladenovcu i sada nešto izigravaju kulturnog kooperativnog člana opozicije, POKS je najdirektnije SNS-ov, NS je možda iskrena ali "mrtvorođena".
Dakle ne verujem nikome sa desne strane da neće uskočiti ako zatreba Vučiću zbog "viših" interesa, sem možda NS-u ali oni sami neće videti cenzus.
U ovoj pro-evropskoj ne verujem Đilasu da iz istih razloga, naročito ako ga namire u Beogradu, preći na dark-side i formalno.
Bilo kako bilo, činjenica je da se Vučić boji ujedinjene obe opozicije i da su aktivirani njegovi igrači da spreče barem to desno okupljanje, jer realno tu može doći do odliva iz samog SNS-a. Ujedinjena evropska opozicija možda privuče "protiv" glasove jer mislim da apstinenata nema toliko(više je do spiskova) ali SNS neće taći dok se isti ne raspadne. Otuda rad na sabotaži desnog ujedinjenja, jer nema nikakvog logičnog razloga da ne izađu u jednoj koloni. U startu rasuti NS glasovi.
Mislim da će sada otprilike izaći iz rupa svi službini igrači, i da posle ovih (i lokalnih 24') nećemo skoro gledati nove izbore

Iskreno, tu nešto ne štima.
Zavetnici i Dveri i ne napadaju SNS nego se bave ostatkom opozicije, DSS se nije javljao dve godine,čak ni kada bili masakri u Ribnikaru i Mladenovcu i sada nešto izigravaju kulturnog kooperativnog člana opozicije, POKS je najdirektnije SNS-ov, NS je možda iskrena ali "mrtvorođena".
Dakle ne verujem nikome sa desne strane da neće uskočiti ako zatreba Vučiću zbog "viših" interesa, sem možda NS-u ali oni sami neće videti cenzus.
U ovoj pro-evropskoj ne verujem Đilasu da iz istih razloga, naročito ako ga namire u Beogradu, preći na dark-side i formalno.
Bilo kako bilo, činjenica je da se Vučić boji ujedinjene obe opozicije i da su aktivirani njegovi igrači da spreče barem to desno okupljanje, jer realno tu može doći do odliva iz samog SNS-a. Ujedinjena evropska opozicija možda privuče "protiv" glasove jer mislim da apstinenata nema toliko(više je do spiskova) ali SNS neće taći dok se isti ne raspadne. Otuda rad na sabotaži desnog ujedinjenja, jer nema nikakvog logičnog razloga da ne izađu u jednoj koloni. U startu rasuti NS glasovi.
Mislim da će sada otprilike izaći iz rupa svi službini igrači, i da posle ovih (i lokalnih 24') nećemo skoro gledati nove izbore
U svakom slučaju sve i da opozicija pobedi u Beogradu trebaće im stabilna većina a ne tesna što opet nije moguće bez desničara. Vučić će gotovo sigurno krenuti u akciju aktiviranja spavača i kupovine odbornika. Što većina bude šira to će mu biti teže.

Birači proevropske opozicije traže jednu kolonu „Srbija protiv nasilja“: U suprotnom sledi „kazna“ od čak 16 odsto manje na beogradskim izborima​

Još od prošlogodišnjih izbora u javnosti vlada uverenje da režim SNS može da padne prvo u Beogradu, a novo istraživanje koje je uradila CRTA to potvrđuje. Međutim, samo ukoliko organizatori protesta “Srbija protiv nasilja” na decembarske izbore izađu u jednoj koloni. U tom slučaju mogli bi da osvoje oko 51 odsto. U suprotnom podrška im pada na oko 35 odsto.

Novo istraživanje koje je uradila CRTA pokazalo je više stvari. Pre svega da građani Beograda više osećaju bes, ljutnju, nemoć i manje su optimistični od ostatka Srbije. Tako zabrinutost i strah oseća 26 odsto građana glavnog grada. Bes, ljutnju i nemoć oseća 25, a zadovoljstvo tek 14 odsto. Ostali žive u nadi da će biti bolje.
Čak 55 odsto Beograđana smatra da se Srbija kreće u pogrešnom pravcu. Najviše problema imaju sa saobraćajem i drugom infrastrukturom u gradu.
Više od polovine Beograđana smatra da aktuelna vlast nije ispunila svoja predizborna obećanja.

Najvažnije obećanje koje nije ispunjeno, prema njihovom mišljenju je poboljšanje životnog standarda, zatim odbrana Kosova i borba protiv korupcije.

1697537805-CRTA-istrazivanje-3.png
CRTA istraživanje 3

Kad su predstojeći izbori u pitanju, čak 51 odsto ispitanih građana glavnog grada smatra da koalicija svih stranaka, organizatora protesta “Srbija protiv nasilja” ima visok potencijal.

51 odsto Beograđana podržava jednu listu​

Tako da u situaciji da se na sledećim beogradskim izborima kandiduju samo koalicija koju predvodi Aleksandar Vučić, zatim koalicija “Srbija protiv nasilja” i Patriotski blok desnice, rezultati bi izgledali ovako:
Za aktuelnu vlast u Beogradu bi glasalo 38 odsto, za koaliciju “Srbija protiv nasilja” 51 odsto, i za desnicu 11 odsto.

Ako bi se, pak, na tim izborima kandidovale stranke pojedinačno, onda brojke drastično rastu u korist SNS, a na štetu prodemokratske opozicije. U tom slučaju bi situacija izgledala ovako: vlast 47 odsto, demokratska opozicija 35 i desnica 9 odsto.
1697537429-crta-istrazivanje-2.png
crta istraživanje 2

Kad je reč o glasačima proevropske opozicije, ono što im birači najviše zameraju jeste to što partije opozicije nisu ujedinjene. To smatra 33 odsto ispitanika. Opoziciji se kao minus navodi i to da nemaju plan kako da se smeni vlast (19 odsto), a zatim i to što ne daju svoja rešenja za najvažnije probleme, što je stav 13 odsto ispitanih. Oko 10 odsto demokratski orjentisanih birača zamera i to što ne postoji jedan jak lider opozicije.
Istraživanje u Beogradu je sprovedeno na 806 ispitanika. Metod prikupljanja podataka je kompjuterski podržano telefonsko anketiranje, a istraživanje je sprovedeno u periodu od 23. septembra do 5. oktobra.

https://nova.rs/posts/biraci-proevr...od-cak-16-odsto-manje-na-beogradskim-izborima

Ako posle ovoga ne naprave jednu kolonu onda imaju Vučićevih ljudi u svojim redovima. Kao što desnica ima Miloša.
I se traži “da izađu u jednU kolonu”, dobro nije “u jednoj kolonI”.
F8530F83-6400-4DE8-9A91-5AAE309AAA89.jpeg

Razočarao se i Palmin podmladak? :mrgreen:

Back