Bios flash, kako??

Disq

Početnik
Poruka
15
Pokusao sam da flashujem bios jer ne vidi HD veci od 32 gb, inace ga ne bih ni dirao, uglavnom skinuo sam utility(flash utility i rom file) sa sajta proizvodjaca ali ne moze, dobijam sl. gresku:
'' Chipset/flash part isn't available... ''

Pc chips ploca, model M741LMRT...
Ima li resenja??
 

Prilozi

  • info.jpg
    info.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 29
Poznata mi je ploca, radio sam je mnogo puta, inace kod servisera poznata kao Chipi-Chips ploca :)
mislim da je kod nje AMI bios,

Kod nje je bilo specificno sto je chip za bios bio loseg kvaliteta pa odlazio, ali na takav nacin da ti ne crkne ceo, nego ga samo ne mozes flashovati.

evo sta moras uraditi:
1.Probaj da skines najnoviji AMIflash pa probaj da flashujes s njim
2.Probaj isto sa uniflash -om
3.Ako nista ne uspe, skini bios chip sa ploce, otidji u neki servis mobilinih telefona, sa disketom na kojoj ce ti biti najnoviji bios koji si hteo da upucas u chip, te zamoli dobre cike u servisu da ti flashuju chip, a ako je ostecen i ne moze nek ti upucaju u noci, misli da novi PLC chip kosta 200-300 dina
4. A i uvek mozes da odneses racunar u neki racunarski servis, ali ce te to kostati skuplje...
 
Uspeo sam, AMIflash + rom file sa driverguide.com...
Hvala puno Angelico :)

Sad me zanima jos ovo, u opisu na driverguide sam procitao da taj koji postavlja .rom file kaze da bi trebalo da time i barijera od 32 gb za HD nestane...
Posto mi i dalje prikazuje istu velicinu, da li mozda treba da formatiram ceo HD pa da ga ponovo prikljucim ??
 
Uspeo sam da dobijem i pravu velicinu drajva u biosu, promenio sam poziciju jumpera i tako uspeo ali onda ne moze da digne win jer mu se verovatno kalkulacija ne slaze sa prethodnom velicinom, tako da cu kad napravim backup prvo pokusati sa novom install windowsa, ili sa formatiranjem celog HD-a, u svakom slucaju uspesno izveden pokusaj :)
 

Back
Top