BIOHEMIJA

D

diretore

Gost
Ljudi studirajte biohemiju
ako imate pitanja slobodno pitajte
mnogo je bolji faks od farmacije i medicine
a takodje od biologije i hemije
 
Fakultet postoji od 1988 godine na PMF-u u Beogradu, traje 9 semestara(ako nisu promjenili u 8), zvanje koje se dobija je diplomirani biohemicar(po straom zakonu je bilo inzinjer biohemije), a moze se zaposliti u svim istrazivackim institucijama kao i u lakoj hemijskoj industriji.
Najvecu "prodju" ima na zapadu, 80% studenata tog fakulteta zavrse na doktoratu u inostranstvu.
 
Hvala na dodatnom pojašnjenju.Ljudi su dosta neobavješteni i otuda svi hoćemo na medicinu, farmaciju...i , većina nas se razočara zato što ne može biti primljena. A prijavljuju se samo najbolji
učenici. Onda smo prinuđeni upisati bilo što.Da smo na vrijeme znali, :arrow: :arrow: :arrow: :( možda bi naš izbor bio upravo to.
Ako je ove godine i bilo tako, potrudićemo se svi zajedno da narednim generacijama predočimo ovu činjenicu.
 
Potrazila sam vise informacija o biohemiji i saznala da studij biohemije postoji pri Hemijskom fakultetu u Beogradu, a za prijemni se polazu hemija i biologija /logično/, predmeti su jako zanimljivi.
Ovo je sigurno još neotkriveni studij, koji će tek za buduće generacije biti atraktivan kao sada medicina, farmacija...
 
za prijemni polazete biologiju i hemiju kao sto je Dajana napisala, i to po sistemu, test iz hemije je kao za hemicare, a test iz biologije je kao za biologe. Vecina predmeta je na hemiji(60%) a drugi dio(40%) na bioloskom fakultetu. prva i druga godina su teske(vjerevatno kao na svim ostalim fakultetima, dok su treca i cetvrta godina predmeti koji su vise specijalisticki i dosta su povezani
ako zelite vise informacija
pitajte
 
anaiaki:
ja sam bas planirala da naredne god. upisem farmaciju mada ni biohemija nije losa.sta se tamo polaze na prijemnom?

Biohemija na TMF-u a imas i farmaceutski inzinjering
Polazes po izboru MAth, Hemiju ili fiziku...
ili dva ili tri pa gde bolje prodjes...
A hemija ti je najlaksa :)
 
e ajkula,
ja mislim da je dovoljan pokazatelj gdje je bolja biohemija to da svi studenti koji zavrse biohemiju na PMF-u mogu odmah da nadju doktorat u bilo kojoj zemlji na svijetu
 
Ма биохемија на Пољопривредном је закон !!! Траје 1 семестар, а после купиш 2-3 шећеране и свој си човек. После ти докторат и не треба.
 
Diretore, lepo je videti da je neko bas TOLIKO zadovoljan svojim izborom u pogledu profesije (samo polako :wink: )... I ja bas mislim da sam uradila pravu stvar i upisala farmaciju! :D Kako se moja diploma kotira napolju? I gde si ti uostalom?
 
Tamarella:
Diretore, lepo je videti da je neko bas TOLIKO zadovoljan svojim izborom u pogledu profesije (samo polako :wink: )... I ja bas mislim da sam uradila pravu stvar i upisala farmaciju! :D Kako se moja diploma kotira napolju? I gde si ti uostalom?
Cao tamarella
prvo tacno je da sam jako zadovoljan mojim izborom :D i mislim da nisam pogresio :D
Ja sam trenutno na doktoratu u Nemackoj u jednom od najboljih instituta za Biohemiju u Evropi. :?:
Sto se tice diplome farmaceutskog fakulteta u BGD-u, mogu ti reci da su retki ljudi koji se bave naukom, a ni diploma se ne kotira dobro vani, jer je glavni cilj svih farmaceuta ili da otvore apoteke(ili da rade u njima-tako je u svetu) ili da rade u klinickim laboratorijama (ovo vazi samo kod nas). Inace u nasoj zemlji je poznat farmaceutski lobi(sa Nadom Majkic na celu) koji ne postoji nigde drugde u svetu.
ako hoces mozemo o tome da diskutujemo
 
Nada Majkic?! Znam ko je, ali nisam znala... To si u pravu da mnogi zele jedno od gore navedene 2 stvari (ponekad je tako najlakse - da se ljudi mnogo ne cimaju, pa kad zavrse fax misle da su ne-znam-sta postigli u zivotu :? ). Ja bas i ne gledam tako na stvari i zaista ne vidim da kraj faxa treba da bude i kraj mog usavrsavanja!!! I da ne bih sad ovde nadugo i nasiroko - jel mogu da dobijem tvoj email?
Pozdrav :)
 
Ja studiram biohemijsko inzenjerstvo na TMF-u i mislim da ti silno gresis kada toliko velicas PMF...

Znanje koje dobijas na Tehnoloskom je okrenuto direktno primenom biohemije u industrijskoj proizvodnji...
Dakle, tu postoji i dosta tehnickih predmeta koji se bave projektovanjem citavih pogona u kojima se odvijaju biohemijski procesi...
I sa tim mozes da radis gde god zelis!

Ali da se ne lazemo, jako je tesko to studirati...
Ali vredi!
 
apsolventkinja:
Ja studiram biohemijsko inzenjerstvo na TMF-u i mislim da ti silno gresis kada toliko velicas PMF...

Znanje koje dobijas na Tehnoloskom je okrenuto direktno primenom biohemije u industrijskoj proizvodnji...
Dakle, tu postoji i dosta tehnickih predmeta koji se bave projektovanjem citavih pogona u kojima se odvijaju biohemijski procesi...
I sa tim mozes da radis gde god zelis!

Ali da se ne lazemo, jako je tesko to studirati...
Ali vredi!

dobro reci mi gde ces da radis kad zavrsis
 
Nisam sigurna da je ovo pitanje bilo postavljeno dobronamerno...
Ako se tu ustvari krilo pitanje da li mogu da idem negde u inostranstvo da radim, odgovor je da!
Moji prijatelji koji su diplomirali su se lepo snasli...
Iskreno govoreci meni se i ne ide odavde...
Ali videcemo kad diplomiram...

Nema smisla da se raspravljamo koji fakultet je jaci, ako pogledas generalno imamo iste predmete...
 
apsolventkinja:
Nisam sigurna da je ovo pitanje bilo postavljeno dobronamerno...
Ako se tu ustvari krilo pitanje da li mogu da idem negde u inostranstvo da radim, odgovor je da!
Moji prijatelji koji su diplomirali su se lepo snasli...
Iskreno govoreci meni se i ne ide odavde...
Ali videcemo kad diplomiram...

Nema smisla da se raspravljamo koji fakultet je jaci, ako pogledas generalno imamo iste predmete...

pitanje je postavljeno bez ikakve namjere, a druga stvar da li imamo iste predmete ili ne mozemo da provjerimo
 
apsolventkinja:
Nisam sigurna da je ovo pitanje bilo postavljeno dobronamerno...
Ako se tu ustvari krilo pitanje da li mogu da idem negde u inostranstvo da radim, odgovor je da!
Moji prijatelji koji su diplomirali su se lepo snasli...
Iskreno govoreci meni se i ne ide odavde...
Ali videcemo kad diplomiram...

Nema smisla da se raspravljamo koji fakultet je jaci, ako pogledas generalno imamo iste predmete...

pitanje je postavljeno bez ikakve namjere, a druga stvar da li imamo iste predmete ili ne mozemo da provjerimo
 
apsolventkinja:
Nisam sigurna da je ovo pitanje bilo postavljeno dobronamerno...
Ako se tu ustvari krilo pitanje da li mogu da idem negde u inostranstvo da radim, odgovor je da!
Moji prijatelji koji su diplomirali su se lepo snasli...
Iskreno govoreci meni se i ne ide odavde...
Ali videcemo kad diplomiram...

Nema smisla da se raspravljamo koji fakultet je jaci, ako pogledas generalno imamo iste predmete...

pitanje je postavljeno bez ikakve namjere, a druga stvar da li imamo iste predmete ili ne, mozemo da provjerimo
 

Back
Top