Quantcast

BIOHEMIJA

• Začetnik teme diretore
  • Datum pokretanja
D

diretore

Gost
Ljudi studirajte biohemiju
ako imate pitanja slobodno pitajte
mnogo je bolji faks od farmacije i medicine
a takodje od biologije i hemije

D

diretore

Gost
Fakultet postoji od 1988 godine na PMF-u u Beogradu, traje 9 semestara(ako nisu promjenili u 8), zvanje koje se dobija je diplomirani biohemicar(po straom zakonu je bilo inzinjer biohemije), a moze se zaposliti u svim istrazivackim institucijama kao i u lakoj hemijskoj industriji.
Najvecu "prodju" ima na zapadu, 80% studenata tog fakulteta zavrse na doktoratu u inostranstvu.

Gost
Hvala na dodatnom pojašnjenju.Ljudi su dosta neobavješteni i otuda svi hoćemo na medicinu, farmaciju...i , većina nas se razočara zato što ne može biti primljena. A prijavljuju se samo najbolji
učenici. Onda smo prinuđeni upisati bilo što.Da smo na vrijeme znali, :arrow: :arrow: :arrow: :( možda bi naš izbor bio upravo to.
Ako je ove godine i bilo tako, potrudićemo se svi zajedno da narednim generacijama predočimo ovu činjenicu.

D

dajana

Gost
Potrazila sam vise informacija o biohemiji i saznala da studij biohemije postoji pri Hemijskom fakultetu u Beogradu, a za prijemni se polazu hemija i biologija /logično/, predmeti su jako zanimljivi.
Ovo je sigurno još neotkriveni studij, koji će tek za buduće generacije biti atraktivan kao sada medicina, farmacija...

D

diretore

Gost
za prijemni polazete biologiju i hemiju kao sto je Dajana napisala, i to po sistemu, test iz hemije je kao za hemicare, a test iz biologije je kao za biologe. Vecina predmeta je na hemiji(60%) a drugi dio(40%) na bioloskom fakultetu. prva i druga godina su teske(vjerevatno kao na svim ostalim fakultetima, dok su treca i cetvrta godina predmeti koji su vise specijalisticki i dosta su povezani
ako zelite vise informacija
pitajte

ajkula

Obećava
Poruka
91
anaiaki:
ja sam bas planirala da naredne god. upisem farmaciju mada ni biohemija nije losa.sta se tamo polaze na prijemnom?
Biohemija na TMF-u a imas i farmaceutski inzinjering
Polazes po izboru MAth, Hemiju ili fiziku...
ili dva ili tri pa gde bolje prodjes...
A hemija ti je najlaksa :)

J

JAZZER

Gost
e ajkula,
ja mislim da je dovoljan pokazatelj gdje je bolja biohemija to da svi studenti koji zavrse biohemiju na PMF-u mogu odmah da nadju doktorat u bilo kojoj zemlji na svijetu

М

Мики Костић-К

Gost
Ма биохемија на Пољопривредном је закон !!! Траје 1 семестар, а после купиш 2-3 шећеране и свој си човек. После ти докторат и не треба.

T

Tamarella

Gost
Diretore, lepo je videti da je neko bas TOLIKO zadovoljan svojim izborom u pogledu profesije (samo polako :wink: )... I ja bas mislim da sam uradila pravu stvar i upisala farmaciju! :D Kako se moja diploma kotira napolju? I gde si ti uostalom?

diretore

Veoma poznat
Poruka
12.972
Tamarella:
Diretore, lepo je videti da je neko bas TOLIKO zadovoljan svojim izborom u pogledu profesije (samo polako :wink: )... I ja bas mislim da sam uradila pravu stvar i upisala farmaciju! :D Kako se moja diploma kotira napolju? I gde si ti uostalom?
Cao tamarella
prvo tacno je da sam jako zadovoljan mojim izborom :D i mislim da nisam pogresio :D
Ja sam trenutno na doktoratu u Nemackoj u jednom od najboljih instituta za Biohemiju u Evropi. :?:
Sto se tice diplome farmaceutskog fakulteta u BGD-u, mogu ti reci da su retki ljudi koji se bave naukom, a ni diploma se ne kotira dobro vani, jer je glavni cilj svih farmaceuta ili da otvore apoteke(ili da rade u njima-tako je u svetu) ili da rade u klinickim laboratorijama (ovo vazi samo kod nas). Inace u nasoj zemlji je poznat farmaceutski lobi(sa Nadom Majkic na celu) koji ne postoji nigde drugde u svetu.
ako hoces mozemo o tome da diskutujemo

T

Tamarella

Gost
Nada Majkic?! Znam ko je, ali nisam znala... To si u pravu da mnogi zele jedno od gore navedene 2 stvari (ponekad je tako najlakse - da se ljudi mnogo ne cimaju, pa kad zavrse fax misle da su ne-znam-sta postigli u zivotu :? ). Ja bas i ne gledam tako na stvari i zaista ne vidim da kraj faxa treba da bude i kraj mog usavrsavanja!!! I da ne bih sad ovde nadugo i nasiroko - jel mogu da dobijem tvoj email?
Pozdrav :)

A

apsolventkinja

Gost
Ja studiram biohemijsko inzenjerstvo na TMF-u i mislim da ti silno gresis kada toliko velicas PMF...

Znanje koje dobijas na Tehnoloskom je okrenuto direktno primenom biohemije u industrijskoj proizvodnji...
Dakle, tu postoji i dosta tehnickih predmeta koji se bave projektovanjem citavih pogona u kojima se odvijaju biohemijski procesi...
I sa tim mozes da radis gde god zelis!

Ali da se ne lazemo, jako je tesko to studirati...
Ali vredi!

diretore

Veoma poznat
Poruka
12.972
apsolventkinja:
Ja studiram biohemijsko inzenjerstvo na TMF-u i mislim da ti silno gresis kada toliko velicas PMF...

Znanje koje dobijas na Tehnoloskom je okrenuto direktno primenom biohemije u industrijskoj proizvodnji...
Dakle, tu postoji i dosta tehnickih predmeta koji se bave projektovanjem citavih pogona u kojima se odvijaju biohemijski procesi...
I sa tim mozes da radis gde god zelis!

Ali da se ne lazemo, jako je tesko to studirati...
Ali vredi!
dobro reci mi gde ces da radis kad zavrsis

A

apsolventkinja

Gost
Nisam sigurna da je ovo pitanje bilo postavljeno dobronamerno...
Ako se tu ustvari krilo pitanje da li mogu da idem negde u inostranstvo da radim, odgovor je da!
Moji prijatelji koji su diplomirali su se lepo snasli...
Iskreno govoreci meni se i ne ide odavde...
Ali videcemo kad diplomiram...

Nema smisla da se raspravljamo koji fakultet je jaci, ako pogledas generalno imamo iste predmete...

G

gost212

Gost
apsolventkinja:
Ako se tu ustvari krilo pitanje da li mogu da idem negde u inostranstvo da radim, odgovor je da!

Nema smisla da se raspravljamo koji fakultet je jaci, ako pogledas generalno imamo iste predmete...
pitanje je postavljeno bez ikakve namjere, a druga stvar da li imamo iste predmete ili ne mozemo da provjerimo

G

gost212

Gost
apsolventkinja:

pitanje je postavljeno bez ikakve namjere, a druga stvar da li imamo iste predmete ili ne mozemo da provjerimo

G

gost212

Gost
apsolventkinja:

pitanje je postavljeno bez ikakve namjere, a druga stvar da li imamo iste predmete ili ne, mozemo da provjerimo