Bioenergija! Da ili ne?

black-devil
Interesuje me vase misljenje o ovom fenomenu,da li priznajete njegovo postojanje i kakva iskustva imate(ako ih imate) u vezi sa bioenergijom.Moje je misljenje da "nesto ima"...nemam mnogo iskustva u vezi s ovim,ali ovo malo iskustva(ruke,tj.dlanovi se postave oko necije glave na odredjenom rastojanju,ili dlan iznad/ispod necijeg dlana) je pozitivno i uvjeravajuce.Osobe sa kojima sam radila su osjecale izvjesne promjene,toplinu,pritisak tj.tezinu u raznim zonama glave,ili toplinu u dlanovima,ili su se osjetile izrazito opustenima.Medjutim kao da je manji efekat kod osoba ciji obrazac razmisljanja je tipa "postoji samo ono sto vidim" odnosno koje su izricitog misljenja da bioenergija ne postoji.
У Универзуму постоји велики, скоро неограничен број енергија, а претпостављамо да под називом "биоенергија" мислите на енергије које покрећу и одржавају у добром стању наше Животно тело. Животно тело представља калуп и софтвер у коме расте, развија се и функционише Физичко тело. У старијој литератури за њега се користи назив Етеричко тело. Стога биоенергија о којој говорите представља енергије Животног тела, које покрећу и одржавају у живот наше органе и физичко тело у целини. Осим животне, постоје још и емоционалне, мисаоне и духовне енергије које одржавају и покрећу одговарајућа тела - Емоционално, Мисаоно и Духовно.

Особе које виде енергије истичу да у нашој аури и телу постоје две врсте енергија: сива и бела, у одређеном пропорционалном односу који износи 90,1: 9,9 . Сива енергија представља оно што ви називате "биоенергијом", док је бела енергија наше свести.
 
Poslednja izmena:
Da, samo što treba raditi na povećanju svoje bioenergije,
zdravom hranom, dovoljnom količinom sna, dovoljnom kol. fiz. aktivnostiuopšte, zdravim životom,
a ne ići kod bioenergetičara. ..tako ja to shvatam.
 
Da, samo što treba raditi na povećanju svoje bioenergije,
zdravom hranom, dovoljnom količinom sna, dovoljnom kol. fiz. aktivnostiuopšte, zdravim životom,
a ne ići kod bioenergetičara. ..tako ja to shvatam.

tako je
samo kad telo zabaguje, potrebna mu je pomoc oko zone gde su cakre zapusene i gde postoji mogucnost nastanka bolesti
da telo moze samo tek tako, ne bi nastao problem
 
Ako 'bioenergeticar' pusi ili pije alkohol, ili ne daj boz konzumira neku drogu, on nije nakakav bioenergeticar, vec varalica i sarlatan. Njegova 'bioenergija' je jedna velika nula. 100 posto.

Isto mu se vata i da pusi i da ne pusi (cigare). Il sta god da radi - varalica i sarlatan je, kako god da uhvatis.

No njegova bioenergija, utvrdjeno je, deluje jedino na tvoj novcanik. Svaki put kada odes od njega, novcanik ti postaje sve tanji i tanji.
 
Isto mu se vata i da pusi i da ne pusi (cigare). Il sta god da radi - varalica i sarlatan je, kako god da uhvatis.

No njegova bioenergija, utvrdjeno je, deluje jedino na tvoj novcanik. Svaki put kada odes od njega, novcanik ti postaje sve tanji i tanji.

statisticki, hajde samo da se osvrnemo na najtezu dijagnozu
koliki broj ljudi je bio lecen zvanicno priznatim medicinskim tretmanima + zvanicno priznatim farmakoloskim supstancama - koja je cena koja je za takvo lecenje placena, a da pacijenti nisu izleceni i nisu preziveli?
da li je tu novcanik sve tanji? da li su medicinski priznate metode one koje nisu sarlatanstvo, nego siguran put do izlecenja?
 
statisticki, hajde samo da se osvrnemo na najtezu dijagnozu
koliki broj ljudi je bio lecen zvanicno priznatim medicinskim tretmanima + zvanicno priznatim farmakoloskim supstancama - koja je cena koja je za takvo lecenje placena, a da pacijenti nisu izleceni i nisu preziveli?
da li je tu novcanik sve tanji? da li su medicinski priznate metode one koje nisu sarlatanstvo, nego siguran put do izlecenja?

Pa gde ti je statistika?
 
Ako nadjes naucne dokaze da “bioenergija” postoji i da ovi neljudi nisu samo obicni prevaranti koji zaradjuju na ljudskoj gluposti, ja cu se sloziti da je i njegova izjava irelevantna.

da ne postoji, ne bi bio ziv
to je energija koju ima svako zivo bice
alternativa je priznata kao zvanican oblik lecenja
kad budes prestao terapeute da mesas sa vidovitom zorkom, onda ces znati i o cemu se radi
 

Back
Top