Quantcast

Bioenergija! Da ili ne?

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
Bioenergija,kiropraktika i slicno.Moguce je da postoje osobe koje umeju tako nesto i tim svojim darom pomazu ljudima.Mislim da pravi i verodostojni te svoje moci obicno ostaju u senci prevaranata i nece da se o njima mnogo prica.Oni jednostavno deluju bez velike pompe i reklame.Opisala bih to, kao sto u jednom gradu postoji stotine frizera a samo jedan je licno tvoj kog biras na osnovu svojih afiniteta.

- - - - - - - - - -

Talenat i dar od Boga uz veliki rad i ucenje kao kod umetnika.

Zoran

Početnik
Poruka
30
Bioenergija,kiropraktika i slicno.Moguce je da postoje osobe koje umeju tako nesto i tim svojim darom pomazu ljudima.Mislim da pravi i verodostojni te svoje moci obicno ostaju u senci prevaranata i nece da se o njima mnogo prica.Oni jednostavno deluju bez velike pompe i reklame.Opisala bih to, kao sto u jednom gradu postoji stotine frizera a samo jedan je licno tvoj kog biras na osnovu svojih afiniteta.

- - - - - - - - - -

Talenat i dar od Boga uz veliki rad i ucenje kao kod umetnika.
bravo,pravi odgovor,pravo tumacenje......svaka cast

- - - - - - - - - -

Ali kako saznati koji je pravi?:D
A jel se studira Bioenergija na Megatrendu?
probas i vidis jel prija i jel otklanja bolest,nema tu neke velike mudrosti....

gost 330596

Ističe se
Poruka
2.871
bravo,pravi odgovor,pravo tumacenje......svaka cast

- - - - - - - - - -

probas i vidis jel prija i jel otklanja bolest,nema tu neke velike mudrosti....
Aj kolega da te pitam nešto,evo ja imam jako visok nivo bioenergije,dakle više od prosječnih ljudi,to znam 100% a mrzi me sad opet da objašnjavam po forumu...a opet imam nekih manjih zdravstvenih problemčića,uvećana štitna žljezda(autoimuna bolest)...kako bi ti to objasnio???
I koga bi ti preporučio u Bg,čisto da probam i to,da vidim šta će se desiti...možeš i na pp da pišeš...

dive

Legenda
Poruka
55.572
Aj kolega da te pitam nešto,evo ja imam jako visok nivo bioenergije,dakle više od prosječnih ljudi,to znam 100% a mrzi me sad opet da objašnjavam po forumu...a opet imam nekih manjih zdravstvenih problemčića,uvećana štitna žljezda(autoimuna bolest)...kako bi ti to objasnio???
I koga bi ti preporučio u Bg,čisto da probam i to,da vidim šta će se desiti...možeš i na pp da pišeš...
to o cemu pricas je kao da imas punu cisternu goriva koja ti presipa kad je sipas u rezervoar
energiju treba pravilno kanalisati, pa ce sluziti svsi

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
to o cemu pricas je kao da imas punu cisternu goriva koja ti presipa kad je sipas u rezervoar
energiju treba pravilno kanalisati, pa ce sluziti svsi
Naravno da je tako.Nisam nikada imala iskustva sa bioenergeticarima ali necu ni potcenjivati moc pravih i onih koji su spoznali svoje moci a koriste ih za pomoc ostalim ljudima.
Predpostavljam da pravi(ogranicicu se na te jer o laznima ne bih u ovoj prici)mogu tom energijom mozda leciti neke blaze bolesti tipa bronhitisa,glavobolje,oslabljenih sinusa.Cak i tada se preporucuje odlazak kod lekara a bionergiju koristiti kao pomocno sredstvo.Kao ono kad odes kod fizijatra a on ti da fizikalnu terapiju,ja bih tu jos dodala i bioenergiju da ucinak bude bolji.Mozda koristi ovu vrstu alternative u kombinaciji sa zvanicnom medicinom.Teske bolesti kao karcinomi,leukemije...ipak treba leciti tamo gde je to potrebno.

Znam samo da neke osobe provedu mesece po fizikalnim derapijama u domovima zdravlja bez ikakvog ucinka a odu nekoliko puta kod kiroprakticara i rese problem nerava ruke,ukocenosti kicme...Moram priznati da ipak postoje ljudi koji se uspesno bave ovakvim stvarima.Zito od kukolja je tesko odvojiti bas kao i u zvanicnoj medicini pravog lekara od onog sto ima diplomu zarad sela a takvih je u bolnicama,institutima...ipak jako mnogo, i eto dokaza da diploma nije uvek garancija izlecenja i obrunuto.

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
Ako osecas da imas nivo bioenergije koji bi pomogao drugima onda jednostavno probaj to da uradis.Kreni od tebi bliskih osoba.
To u svakom slucaju nije garancija da onaj ko je poseduje nije u stanju da bude bolestan.To nema nikakve veze.Dakle,bioenergicar obicno ima potebu da tu svoju energiju kanalise i podeli sa drugima i moze mu biti lose ako je se na neki nacin ne oslobodi.Ona se obnavlja i jaka je po organizam onoga ko je ima i zato je mora prazniti.Bioenergicar se verovatno moze razboleti kao i mi koji nemamo tu energiju i verovatno ponekad moze sebi pomoci a nekad mora da ode kod lekara.Ja bih ipak ta lecenja povezala u jedno.Bioenergija ili bilo koja alternativa+zvanicna medicina.

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
Bioenergicar se ne moze postati ako to zelis,vec se covek radja s tim darom.Moze se samo vremenom nauciti sto iz knjiga,neta,iskustvom kako se pravilno kanalise i uportebljava ta vrsta energije koja moze imti kako pozitvne tako i negativne strane.

gost 330596

Ističe se
Poruka
2.871
Ako osecas da imas nivo bioenergije koji bi pomogao drugima onda jednostavno probaj to da uradis.Kreni od tebi bliskih osoba.
To u svakom slucaju nije garancija da onaj ko je poseduje nije u stanju da bude bolestan.To nema nikakve veze.Dakle,bioenergicar obicno ima potebu da tu svoju energiju kanalise i podeli sa drugima i moze mu biti lose ako je se na neki nacin ne oslobodi.Ona se obnavlja i jaka je po organizam onoga ko je ima i zato je mora prazniti.Bioenergicar se verovatno moze razboleti kao i mi koji nemamo tu energiju i verovatno ponekad moze sebi pomoci a nekad mora da ode kod lekara.Ja bih ipak ta lecenja povezala u jedno.Bioenergija ili bilo koja alternativa+zvanicna medicina.
Ma ne osjećam,nego znam da imam.Ali nemam namjeru da se bavim tim niti razmišljam o tome...niti mislim da mogu da pomognem nekom...
Pa praznim je na vratilu,razboju,trčanju...:lol: valjda :confused:
Pa svako živo biće to ima,čini mi se da ne razumješ baš najbolje...samo nema svako isti nivo...koliko ja znam...

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
Ma ne osjećam,nego znam da imam.Ali nemam namjeru da se bavim tim niti razmišljam o tome...niti mislim da mogu da pomognem nekom...
Pa praznim je na vratilu,razboju,trčanju...:lol: valjda :confused:
Pa svako živo biće to ima,čini mi se da ne razumješ baš najbolje...samo nema svako isti nivo...koliko ja znam...
Nisam ni ja sturcnjak za ovo pitanje ali mislim da se visak energije koju ti pominjes bas tako i prazni kao sto kazes,sportom,fizickom aktivnosti,sexom-sto da ne;)ali energija o kojoj je postavljena tema je druga vrsta energije a ne ta koju ti osecas.:zper:

gost 330596

Ističe se
Poruka
2.871
Nisam ni ja sturcnjak za ovo pitanje ali mislim da se visak energije koju ti pominjes bas tako i prazni kao sto kazes,sportom,fizickom aktivnosti,sexom-sto da ne;)ali energija o kojoj je postavljena tema je druga vrsta energije a ne ta koju ti osecas.:zper:
Da seks sam i zaboravio,zato što ga nema već duže vrijeme..:lol:
Ne znam za tu drugu vrstu energije...ja to doživljavam kao jedno te isto...

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
Sta ga znam,valjda su te energije nekako razlicite.Ovu bioenergiju kapiram kao neku vrstu vece toplote tela a da na toplomeru vidis normalu.Malo kontradiktorno...zar ne?Dakle kad telo zraci nekom toplotom koja na drugo telo deluje pozitivno i moze ublaziti neke blaze zdravstvene probleme.
Gde da zaboravis na sexs crni sinkoooo!!!!???:zcepanje:Baci se u potragu za predmetom za razmenut strasti pa ako i dalje budes osecao energiju iz ovog naslova da te bacimo na neko naucno istrazivanje ko zamorc:super:a onda da te iskoristimo za opste dobro nacije!!!

Zoran

Početnik
Poruka
30
Bioenergicar se ne moze postati ako to zelis,vec se covek radja s tim darom.Moze se samo vremenom nauciti sto iz knjiga,neta,iskustvom kako se pravilno kanalise i uportebljava ta vrsta energije koja moze imti kako pozitvne tako i negativne strane.
tako je,jedino gresis kod tih negativnih strana,u svetu nije zabelezen slucaj kontraindikacija kod lecenja bioenergijom,naravno podrazumeva se da je bioenergeticar spreman za rad sa pacijentima(prvo mora mnogo da se radi na sebi,da se oslobodis stresa,nervoze,ego takodje mora da se resi,jer kako dovodis zdravu energiju nekome u telo isto tako mozes i sve svoje frustracije,nervoze itd da preneses....bez obrzira na dar koji dobijes rodjenjem u vidu nivoa energije potrebne za lecenje bioenergeticar se nepostaje preko noci....)

Zoran

Početnik
Poruka
30
A niko ne misli sta ce da se desi kad se napunis sa energijom pacijenta,njenim delicima malo po malo.
tzv praznjenje je jednako vazno kao i lecenje,to sve spada u ono sto ja kazem da bioenergeticar mora da bude spreman za rad sa pacijentima........u principu je potrebno da u svom natalnom horoskopu imas "jak mesec" da bi mogla da se bavis tudjim problemima i bolestima..

Zoran

Početnik
Poruka
30
Meša Selimović
"Mnogo je vjerovatnije, i logičnije, i manje uvredljivo, da je tijelo smrtno a duša besmrtna, duša je djelić sveopšte svemirske energije, poklonjen nam, privremeno ustupljen, na rođenju, koja će živjeti svojim nepoznatim životom i poslije smrti tijela, ili će se useliti u novorođenče, da nastavi svoje vječno kretanje.
Ni kap vode se ne gubi, samo se mijenja, kako se može izgubiti sve čovjekovo? Mora biti da život postoji po nekom višem načelu, a ne samo po besmislu, po zlu, po ludilu!"

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.