Quantcast

Bioenergija! Da ili ne?

Zoran

Početnik
Poruka
30
Nema na cemu :) Ne potcenjujem bionergiju ali prosto stvari napreduju.Otvorila bih temu o tome ali nisam sigurna da je ovo mesto za to.
ja nepotcenjujem nikoga,stvari i treba da napreduju,to je valjda smisao,ja sam samo bio radoznao kako to funkcionise itd a i volim da ucim.........pa otvori i tu temu,zasto da ne,forumi i jesu mesto gde se razmenjuju znanja,iskustva itdn itd itd.............

Blue Bird

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.628
ja nepotcenjujem nikoga,stvari i treba da napreduju,to je valjda smisao,ja sam samo bio radoznao kako to funkcionise itd a i volim da ucim.........pa otvori i tu temu,zasto da ne,forumi i jesu mesto gde se razmenjuju znanja,iskustva itdn itd itd.............
Slazem se Zorane ali ovo je previse masovan forum pa sta mislis kada nagrnu dokone budale i pocnu da zajebavaju....tim pre ce obesmisliti temu.

Blue Bird

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.628
sta znam............zluradih i dokonih u ovoj zemlji kolko hoces,poznati smo po tome,mislim da se na njih netreba obazirati.......mozda je to i nas najveci problem,dok pametni cute budale se razmahnu.......
Vala bas...nego ti pitaj sve sto te zanima objasnicu ti dati linkove da procitas.Ja sam serminar zavrsila pre mesec dana kod E.Perla tako da zaista znam o cemu pisem.

gost 330596

Ističe se
Poruka
2.871
Sta je bioenergija?
Bioenergija je energija zivota, doslovno "zivotna energija". Lecenje uz pomoc bioenergije je terapija koja moze uravnoteziti i uskladiti fizicko i duhovno stanje organizma. Ovakva terapija usmerena je na bioenergetska polja, energetske centre (cakre) i kanale po kojima energija tece u telu. Da pokusamo da pojasnimo, svaka celija u ljudskom telu funkcionise uz pomoc energije, emitujuci elektricne impulse, sto zauzvrat cini elektro-magnetno, bio-energetsko polje koje okruzuje nasa tela (aura).
Nasa bioenergija je veoma nezna i osetljiva na razne negativne uticaje kao sto su stres, losa ishrana, negativna zracenja, nagle promene vremena, klime, mesta boravka i slicno. Ukoliko smo dugo vremena izlozeni losim uticajima nase energetsko polje moze biti izmenjeno, sto se opet vremenom moze negativno odraziti na nase psihofizicko stanje. Svaki ziv organizam konstantno emituje bio zracenje odrezene frekvencije, tako se na osnovu jacine tog zracenja moze i ustanoviti da li je i koji deo tela oboleo. Za vreme terapije bioenergeticar se trudi da otkloni smetnje i energetske blokade u telu pacijenta tako da energija moze nesmetano proticati cime se automatski olaksava proces ozdravljenja. Na taj nacin iscelitelj (covek koji poseduje dovoljnu kolicinu bioenergije), pacijentu pomaze da dodje do izlecenja ali se u sustini obolelo telo leci samo.
Da li svaki covek poseduje bioenergiju?
Logican odgovor na ovo pitanje je - "DA", sto se jasno moze i zakljuciti iz prethodnog teksta. Ali ako se pri tom misli na bioenergiju koja je potrebna za zasluzno zvanje bioenergeticara odgovor je - "NE".

Jedna teorija kaze da se svako od nas radja sa odredjenim nivoom bioenergije. Tokom zivota ta bioenergija (bio snaga), moze varirati s tim da se ne moze podici iznad urodjenog potencijala. To znaci da nemaju svi ljudi isti nivo bioenergije i da zato ne mogu svi biti bioenergeticari,nivo bioenergije dovoljan za lecenje je svakako dar boziji koji dobijamo rodjenjem. Sa druge strane, biti dobar bioenergeticar ne znaci samo imati dovoljno visok stepen bioenergije, vec je neophodan i odredjen nivo obrazovanja,duhovnosti,covekoljublja, samospoznaje, vezbe i naravno iskustva. Bioenergeticar mora biti zdrav,smiren,nesme konzumirati alkohol,droge,neke vrste lekova imora dobro poznavati ljudsku dusu i ljudski organizam kao vrlo slozen sistem i savladati tehniku kojom se moze, u pozitivnom smislu, uticati na energiju drugih ljudi.
Sta sve leci bioenergija (bioterapija)?
Lecenje uz pomoc bioenergije ili bioterapija spada u najprirodnije metode lecenja, tvrde bioenergeticari sirom planete, jer se lecenje sprovodi uz pomoc licne bioenergije pacijenta. Bioenergija kao vid lecenja moze pomoci kod skoro svih oboljenja mada najbolje rezultate daje kada su u pitanju problemi sa imunitetom, cirkulacijom, disanjem,hronicnim bolovima poput migrene,hormonskim poremecajima,astma,isijalgije,neplodnost, kao i razne psihicke tegobe,nervoze,strahovi, depresija, nervna napetost i neuravnotezenost,bolesti zavisnosti,itd,itd. Kod pojedinih bolesti od presudne je vaznosti na vreme poceti lecenje,na primer tumori,kanceri....
Dakle, bioenergija spada u prirodnu vrstu lecenja koja da sada nema poznatih nezeljenih efekata. Sve je izvesnije da pametna i uravnotezena kombinacija savremene i alternativne medicine moze biti od velikog znacaja kada je u pitanju zdravlje ljudi.
Pa naravno da postoji,kako će je ko zvati,da li bioenergija,životna energija ili magnetsko polje itd. je manje bitno...
E sad,da liječi bolesti,pogotovo rak i teže bolesti je budalaština...može kratkoročno da pomogne kod nekih lakših bolesti...
Ko ima viši nivo može da otkriva podzemne vode,to jest mjesta đe su izražena zračenja,vjerovatno još neke stvari...ali da liječi bolesti,pogotovo teže malo morgen..mislim volio bi prvi da je to moguće ali nažalost nije...

gost 330596

Ističe se
Poruka
2.871
Bioenergija je prevazidjena.na raspolaganjiu su nove metode u kojoj se nekoristi licna energija ka stosu Rekonekcija ,Teta healing....ko god misli da je to glupost neka preskoci.Ko ima iskustva sa tim moze da prica.za ili protiv....
Ha?Teta Radojka healing...ma vot is fak is dis,mrzi me i da guglam ovu nebulozu...:dash:
Koji bulšit...e zbog ovakvih budalaština ljudi sumnjaju i u nešto najprirodnije ka što je bioenerghija...aj djevojčice uozbilji se...

Zoran

Početnik
Poruka
30
Pa naravno da postoji,kako će je ko zvati,da li bioenergija,životna energija ili magnetsko polje itd. je manje bitno...
E sad,da liječi bolesti,pogotovo rak i teže bolesti je budalaština...može kratkoročno da pomogne kod nekih lakših bolesti...
Ko ima viši nivo može da otkriva podzemne vode,to jest mjesta đe su izražena zračenja,vjerovatno još neke stvari...ali da liječi bolesti,pogotovo teže malo morgen..mislim volio bi prvi da je to moguće ali nažalost nije...
a po cemu zakljucujes da nije moguce leciti te teze bolesti?

gost 330596

Ističe se
Poruka
2.871
a po cemu zakljucujes da nije moguce leciti te teze bolesti?
Pa masa ljudi pije i dalje tablete,na raznoraznim su terapijama,eh da je to tako onda niko ne bi bio hronično bolestan...ne bi išli na zračenja itd.
Vjerujem da mogu učiniti da se čovjek osjeća malo bolje neko kratko vrijeme(i to oni rijetki jer ima gomilu prevaranata),ali o izlječenju nema govora...

Zoran

Početnik
Poruka
30
Pa masa ljudi pije i dalje tablete,na raznoraznim su terapijama,eh da je to tako onda niko ne bi bio hronično bolestan...ne bi išli na zračenja itd.
Vjerujem da mogu učiniti da se čovjek osjeća malo bolje neko kratko vrijeme(i to oni rijetki jer ima gomilu prevaranata),ali o izlječenju nema govora...
iskustva govore mnogo drugacije od toga sto ti pricas veruj mi

Malenano1

Domaćin
Banovan
Poruka
4.419
Prevazidjeno je informisi se malo.
Nije prevazidjeno skoro svako moze to da probudi u sebi.

drago mi je da ti je pomoglo...lecenje bioenergijom je najprirodniji vid lecenja,nema apsolutno nikakvih kontraindikacija
U vezi cega, ako pitanje nije indiskretno? Ako jeste - ne moras odgovoriti.

Ne mislim btw da je bioenergija prevazidjena samo treba ici kod nekog pravog bioenergeticara
posto sada ima milion onih koji kao imaju bioenerg. a nemaju pojma vec samo uzimaju pare i vreme.
Pa ko me duze prati zna da sam imala ceo zivot skoro debeo problem sa fotosenzibilnom epilepsijom,i sad je da ne ureknem bolje minimalizovani su simptomi (pu pu pu :D )
Ovako,upoznala sam jednu osobu kad mi je bilo bas lose,glava me bolela,cepali me simptomi znaci sve bezveze,i kaze on meni ajde probaj samo,nece ti nista biti,ja probam mislim se oteracu ga u 3 pm ako ne pomogne,i tako kroz oko 7 dana vidim ja ne boli me glava,nema toliko izrazenih simptoma,povlaci se...I do dana danasnjeg praktikujem to i bolje mi je koliko toliko.
Prevazidjena je novim metodama u kojima se ne koristi licna energija .

Rekla sam vec Rekonekcija ,Teta healing itd......ne pricam nista napamet.A vi ako mislite da bioenergija nije prevazidjena mislite vas problem.
To je kao da koristis TV a postoje novi modeli 3D.
Rekonekcija ili teta healing su samo kako da kazem oblici bioenergije.Da bi neko dosegao tetu treba mu oko 10-15 godina intenzivne vezbe,sto mislim da nije lako.

Blue Bird

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.628
Melelano 1 nisti u pravu.
Pisacu samo o Rekonekcuji koju radim i edukovala sam za to .Nije potrebno 10 godina iskustva.O Teti necu da govorim jer ne vladam tom tehnikom,U sta cete vi da verujete je vasa stvar/Nemam razloga da ubedjujem bilo koga u bilo sta.
Lepo Zoran kaze iskustvo govori drugacije,
Bitno je da je Vama dobro sada :)

mikelo90

Iskusan
Poruka
5.084
Prvo nije pun forum edukovanih alternativaca .Ja sam napisala sta sam zavrsila od obuke i kod koga a i postoji tema koju sam otvorila pa izvoli citaj pitaj
Pa kako nije, evo na ovoj temi vas se bar troje javilo da ste se edukovali za to.

Ja sam napisala sta sam zavrsila od obuke i kod koga a i postoji tema koju sam otvorila pa izvoli citaj pitaj
Evo sad sam presao sve tvoje komentare na ovoj temi i nisam uspeo da nadjem da pise. Ne mogu da nadjem ni tu drugu temu koju si otvorila, pa ako ti nije problem, molim te da napises ovde jos jednom. Hvala.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.