Quantcast

Bioenergija! Da ili ne?

Marrizela

Zainteresovan član
Poruka
225
Ne istražuje se na netu nego u laboratoriji, a što se vređanja tiče ti si ta koja vređa svakog ko se razboleo, jer po tebi sam je kriv. Neki od nas imamo iskustva sa ozbiljnim bolestima kod dece, tek rođene, a tu padaju sve tvoje baljezgarije o grehu.

Zato umukni i pređi na deo foruma za umereno retardirane gde je tvojim pisanijima mesto.
Ti si počeo s uvredama što moderatoru nije zasmetalo, po ko zna koji put 😒

Žalosno je i znanje kad čovjek ne umije da se ophodi. Kladila bih se u šta hoćeš da si nasilnik, takve bar namirišem na kilometre 😷

Kome ćeš ti da govoriš da umukne? 🥴
Ne možeš u realnosti biti ko jesi pa "ono" daj bar forum.

Ja nikog nisam vrijeđala nego ste vi vrijeđali Bibliju.

Jolemisa me iznervirao što ne želi ni da proba, a sa bioenergijom jelte nije imao nikakav problem! I to je sve. Samo ću reći, žao mi je, tako je - kako je! Trenutno.

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.982

Žalosno je i znanje kad čovjek ne umije da se ophodi. Kladila bih se u šta hoćeš da si nasilnik, takve bar namirišem na kilometre 😷

Jolemisa me iznervirao što ne želi ni da proba, a sa bioenergijom jelte nije imao nikakav problem! I to je sve. Samo ću reći, žao mi je, tako je - kako je! Trenutno.
Čekaj jel sam nasilnik ili šonja koji se sili na forumu? Dogovori se sama sa sobom ili sa koliko vas već ima u glavi :mrgreen:

Ne možemo mi da "vređamo Bibliju" jer je to knjiga, obična stara zbirka pripovetki koja ne oseća uvrede.

Ako te vređa to što neko ne želi da prihvati tvoj idiotski predlog da povređene pršljenove kičme leči razgovorom sa nevidljivim čikom sa neba to je samo tvoj problem, jer si ti ta koja nema kontakt sa realnošću. Ovde tema nije ni Isus ni Biblija, to si ti donela bez pitanja i sada to odnesi na mesto gde pripada.

Rayela

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.204

Ti si ovde nekoliko meseci, mi smo ovde jako dugo pa znamo vec skoro i deceniju ko kakve probleme ili
licno ili sa novoredjenim detetom ima tako da nemoj da trcis pred rudu i da ljudima spocitavas da su nasilnici.

Biblija na ovom delu foruma ne igra nikakvu ulogu jer se ovde javljaju i hriscani i budisti, muslimani,
ali i ateisti, ovde vera nije vazna, ne znam zasto mislis da ce tvoje mudrosti iz Biblije ovde biti i dalje
tolerisane.
Na kraju nece biti druge nego da dobijes ban.

Marrizela

Zainteresovan član
Poruka
225
Ti si ovde nekoliko meseci, mi smo ovde jako dugo pa znamo vec skoro i deceniju ko kakve probleme ili
licno ili sa novoredjenim detetom ima tako da nemoj da trcis pred rudu i da ljudima spocitavas da su nasilnici.

Biblija na ovom delu foruma ne igra nikakvu ulogu jer se ovde javljaju i hriscani i budisti, muslimani,
ali i ateisti, ovde vera nije vazna, ne znam zasto mislis da ce tvoje mudrosti iz Biblije ovde biti i dalje
tolerisane.
Na kraju nece biti druge nego da dobijes ban.
Ako ja dobijem ban a ne dobije i on, ništa puno neću ni izgubiti od nedolaženja na takvo mjesto. Isuviše sam školovna za većinu vas ovde da bih gubila dragocijeno vrijeme.

Da, vidjela sam i sama da je problem što se znate dugo pa on može da vrijeđa a ja ne.

Tvoja mržnja prema Bogu problem je tvoj. Imam jednako pravo pisati o njemu kao i ti ignorisati ga, ali ne možeš braniti samo zato što si moderator. Jer ovde NIJE tema religija nego Bog.

Rayela

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.204
Ako ja dobijem ban a ne dobije i on, ništa puno neću ni izgubiti od nedolaženja na takvo mjesto. Isuviše sam školovna za većinu vas ovde da bih gubila dragocijeno vrijeme.

Da, vidjela sam i sama da je problem što se znate dugo pa on može da vrijeđa a ja ne.

Tvoja mržnja prema Bogu problem je tvoj. Imam jednako pravo pisati o njemu kao i ti ignorisati ga, ali ne možeš braniti samo zato što si moderator. Jer ovde NIJE tema religija nego Bog.
Niko od nas ne zeli da ti ne dolazis nego postoje neka pravila pa ih se pridrzavaj kao sto mi svi to radimo.
Tema nije ni Bog ni religija nego bioenergija.

Marrizela

Zainteresovan član
Poruka
225
Niko od nas ne zeli da ti ne dolazis nego postoje neka pravila pa ih se pridrzavaj kao sto mi svi to radimo.
Tema nije ni Bog ni religija nego bioenergija.
Pokušala sam objasniti da je to primitivna vračarska tehnika, moderno upakovana i izložena na primamljiv način.

Energije iscjeljenja su ustvari etiteti koji se prizivaju na sudjelovanje u "lečenju", međutim oni su iz jako opasnog izvora pa zato najprije dolazi do (naizgled) privremenog poboljšanja, a onda se stanje još više pogoršava, često nastupa i smrt.

"Problem" se samo pomijera u tijelu pa ispliva negdje drugdje.

Rayela

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.204
Pokušala sam objasniti da je to primitivna vračarska tehnika, moderno upakovana i izložena na primamljiv način.

Energije iscjeljenja su ustvari etiteti koji se prizivaju na sudjelovanje u "lečenju", međutim oni su iz jako opasnog izvora pa zato najprije dolazi do (naizgled) privremenog poboljšanja, a onda se stanje još više pogoršava, često nastupa i smrt.

"Problem" se samo pomijera u tijelu pa ispliva negdje drugdje.
A mi se s tim slazemo jer i sami tako kao i ti mislimo. Ali ti onda prelazis na Boga i samo se u tome
razlikuju nasi stavovi ;)

Schrodinger

Aktivan član
Poruka
1.517
A mi se s tim slazemo jer i sami tako kao i ti mislimo. Ali ti onda prelazis na Boga i samo se u tome
razlikuju nasi stavovi
;)
Vi ste zapravo kao slike u ogledalu, zato nije cudno sto se medjusobno prepoznajete i okrivljujete :mrgreen:

Imamo mi ovde odgovore na sve vrste pitanja, samo treba ukljuciti potisnute kognitivne sposobnosti i analizirati ih...

Jedni zastupate iskrivljeno shvatanje religije a drugi nauke, medjutim relevantni autoriteti, i Isus i Ajnstajn, slozili bi se jedino sa mnom :super:

Poslednja izmena:

Marrizela

Zainteresovan član
Poruka
225
Vi ste zapravo kao slike u ogledalu, zato nije cudno sto se medjusobno prepoznajete i okrivljujete :mrgreen:

Imamo mi ovde odgovore na sve vrste pitanja, samo treba ukljuciti potisnute kognitivne sposobnosti i analizirati ih...

Jedni zastupate iskrivljeno shvatanje religije a drugi nauke, medjutim relevantni autoriteti, i Isus i Ajnstajn, slozili bi se jedino sa mnom :super:
Isus ne bi, i smiješno je što ga uopšte ravnaš s naučnicima.
Tvrdnja da se svi odgovori mogu dobiti iz potisnutih kognitivnih sposobnosti takođe je netačna.
Neki odgovori mogu, ali to nije "fundamentalni izvor znanja odnosno mudrosti koja je stvorila čitav svemir".
Psihologija je samo jedna ograničena (ljudska) nauka, baš kao i filozofija.

Schrodinger

Aktivan član
Poruka
1.517
Jeste li primetili da u domacim knjizarama uopste nema naucnih, holistickih i slicnih knjiga koje pisu autori iz Rusije,Ukrajine, Kine i drugih istocnih zemalja (pa cak ni Nemacke i Francuske). Stanje je takvo i u medijima - casopis "Trece oko" je prvi koji je u potpunosti deo nekakvog anglo-americkog kulturnog kruga, uvek i iskljucivo citiraju samo njihove istrazivace. Mozda nasi novinari lose stoje sa stranim jezicima, u svakom slucaju Srbija ako hoce da se otrgne od zapadnog (i narocito uticaja iz zemalja engleskog govornog podrucja) mora to da uradi i u sferi nauke i umetnosti, a ne samo energetike i odbrane.

Schrodinger

Aktivan član
Poruka
1.517
rekoh, nisam ovo primetila i lako se da proveriti. "Treće oko" ne čitam, ne bih znala da kažem.
Pratis samo knjige, odlicno. Navedi onda neku rusku/kinesku o bioenergiji i gde moze da se kupi, buduci da se oni time najvise bave...
Sto se tice holistickih kojestarija prelistavao sam neke kao sto je Moc osmice u kojoj se pominje bas ovaj Konstantin Korotkov, ali autor svake od tih (koje se mogu naci na domacim policama) je Englez ili Amerikanac (bar im imena tako zvuce, mozda ima i Holandjana).

Poslednja izmena: