Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Bio je pravi srpski junak: Borio se u šest ratova, a završio kao najgori neprijatelj

tuc muc

Poznat
Poruka
8.374
pa tom logikom moze da se tvrdi da su politicki vlastodrsci koji su doneli zakone 45-e isto tako (a znamo da jesu) bili diletanti i da su njihove odluke i zakoni bili (a znamo da jesu) bili silovanje prava a ne sila prava ,
zasto onda ne bi to sve promenili ?
ili ti mislis da su oni iz 45-e sve doneli i po pravu i pravdi ?
da su onolki mrtvi srbi u miru tj posle rata (a bilo ih je vise nego tokom rata) ispravna odluka, da su preko 200 evidentiranih tajnih grobnica sirom srbije punjene srpskim telima sa punim pravom i respektabilnim sudskim procesima ?
da su oni mucenici po golim otocima i slicnim stratistima sa pravom umirali tamo bez sudske presude cekajuci milost od bivsih drugova?
da su sve one komunjare koje su pred smrt pisale memoare (cistilista dusa pred konacan susret sa svetim petrom) i davali izjave u kojima su pominjali sva ta zlodela nazivajuci to oblikom revolucionarne borbe isto tako laz ?

sve drugo je laz samo ono sto je vlast od 44-45-e rekla je istina :super:
Sam si dao odgovor, nešto što je u datom momentu pravno valjano, dakle legitimno i legalno, ne mora biti objektivno i utemeljeno. Kao što su se nekada zakoni donosili u skladu sa političkim odlukama moćnika i danas se tako postupa, nema tu nekog pomaka, principi su isti, a trpe istina i pravda. Istina jeste jedna, samo što do nje mogu samo objektivni, zato se do nje teško stiže, nikako prečicama.

Ta neka političko-pravna zavrzlama najbolje se vidi na primeru nemačkog generala Helmuta fon Panvica, kozačkog atamana koji je komandovao zloglasnim 15. kozačkim konjičkim SS korpusom, dakle ruskim esesovcima. Dosta zločina njegovi ''čerkezi'' počinili su i na teritoriji bivše Jugoslavije, kao ratnog zločinca Panvica su teretili u Jugoslaviji i u SSSR-u, osuđen je i obešen 1947. u Moskvi. Ali 1996. je rehabilitovan u Rusiji, takva je tada bila politička klima, bila je to era pjanog Jeljcina. No 2001. su se dozvali pameti, pa je ta rehabilitacija poništena i ostao je kao osuđeni ratni zločinac.

Poslednja izmena:

banebeograd

Elita
Poruka
15.063
Sam si dao odgovor, nešto što je u datom momentu pravno valjano, dakle legitimno i legalno, ne mora biti objektivno i utemeljeno. Kao što su se nekada zakoni donosili u skladu sa političkim odlukama moćnika i danas se tako postupa, nema tu nekog pomaka, principi su isti, a trpe istina i pravda. Istina jeste jedna, samo što do nje mogu samo objektivni, zato se do nje teško stiže, nikako prečicama.

Ta neka političko-pravna zavrzlama najbolje se vidi na primeru nemačkog generala Helmuta fon Panvica, kozačkog atamana koji je komadovao zloglasnim 15. kozačkim konjičkim SS korpusom, dakle ruskim esesovcima. Dosta zločina njegovi ''čerkezi'' počinili su i na teritoriji bivše Jugoslavije, kao ratnog zločinca Panvica su teretili u Jugoslaviji i u SSSR-u, osuđen je i obešen 1947. u Moskvi. Ali 1996. je rehabilitovan u Rusiji, takva je tada bila politička klima, bila je to era pjanog Jeljcina. No 2001. su se dozvali pameti, pa je ta rehabilitacija poništena i ostao je kao osuđeni ratni zločinac.
da se ne bavim kozacima jer bi onda morali da se bavimo i rusima po srbiji i onim sto su oni ovde radili tokom okupacije kraljevine...

ako je istina jedna,
a ako imamo jednu verziju te istine tj dogadjaja sa cetnicima 45-e a drugu verziju 2004 a obe su totalno obrnute onda jedna od njih mora da bude istina a druga laz !
za sada kao sto vidimo zakon od 2004 jos uvek je na snazi, rehabilitacije i restitucije kojih je na hiljade i dalje teku ...

tuc muc

Poznat
Poruka
8.374
Stvarno ne znam kako si uspeo priču o komunistima u globalu kako kažeš :), i o Bojoviću, da preokreneš na priču o četnicima, ali hajde, mislim ako je to sa pozicija antikomunizma onda je bolje pričati o Vermahtu, SS-u, SD-u, Gestapou i sličnim organizacijama, jer su one bile daleko efikasnije od nekih tamo četnika.

Zakon je na snazi jer to odgovara našoj političkoj garnituri, ali kako su oni u stanju da bezbroj puta okrenu ćurak ko zna šta nam neizvesna budućnost donosi. Indikativan je primer jednog Vuka Draškovića, dugo godina bio je vodeća figura revizionizma i revanšizma, pa je u toj njegovoj mutaciji od komunca preko ljutog četnika rojaliste danas završio na pozicijama šiptarskog ulizice koji sam nudi dušmanima Kosovo i Metohiju. Tako da je ta prolaznost povezana neminovno sa odlikama naših politikanata na vlasti i oko nje, a istina i pravda ne bi smele tome da robuju i da od toga zavise.

Poslednja izmena:

banebeograd

Elita
Poruka
15.063
Stvarno ne znam kako si uspeo priču o komunistima u globalu kako kažeš :), i o Bojoviću, da preokreneš na priču o četnicima, ali hajde, mislim ako je to sa pozicija antikomunizma onda je bolje pričati o Vermahtu, SS-u, SD-u, Gestapou i sličnim organizacijama, jer su one bile daleko efikasnije od nekih tamo četnika.

Zakon je na snazi jer to odgovara našoj političkoj garnituri, ali kako su oni u stanju da bezbroj puta okrenu ćurak ko zna šta nam neizvesna budućnost donosi. Indikativan je primer jednog Vuka Draškovića, dugo godina bio je vodeća figura revizionizma i revanšizma, pa je u toj njegovoj mutaciji od komunca preko ljutog četnika rojaliste danas završio na pozicijama šiptarskog ulizice koji sam nudi dušmanima Kosovo i Metohiju. Tako da je ta prolaznost povezana neminovno sa odlikama naših politikanata na vlasti i oko nje, a istina i pravda ne bi smele tome da robuju i da od toga zavise.
nije prica o cetnicima nego o (be)zakonima koji su sprovodjeni 45-e i koje se odnosilo na sve i na cetnike i na civile i na generalno sve koji nisu bili pripadnici novookupatorskog rezima .

vuk draskovic nije postao danas nista sto vec mnogo ranije nije bio , prvo ucenjenik, pa placenik a posle i prodana dusa ali on isto tako odavno nema nikakvu politicku a ni bilo kakvu drugu tezinu u vlasti da bi mogao da utice na zakone , koji eto kao sto brojima imaju jos malo punoletstvo.
ali da se vratimo na to sto si sam rekao
"istina i pravda ne bi smele da robuju i zavise" .

mislis da postoje vise istina ili je samo jedna ? mislis da je istina sve ono sto su govorili i cinili od 45-e na ovamo do 2004 ?
ili je i tada bilo "robovanja i zavisnistva od vlasti" ?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.