Bilo nekad............danas se spominjalo

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
Ajde neka ovo bude tema za evociranje nekih starih uspomena i prisecanja na neke cuvene trenutke, legendarne utakmice, itd , pa tako kacite neke video klipove nekih starih cuvenih utakmica ili neke highlights-e iz nekih proslih vremena.

Inace meni je danas na youtubu izasao ovaj video , 5. odlucujuca utakmica italijanskog plej ofa izmedju Kindera i TimSistema iz 1998.

Nego gleda kakva su to dva giganta bili , kakve su timove imali..........jezivo , sa jedne strane Kinder : Predrag Danilovic, Antoan Rigodo, Ugo Skonokini, Zoran Savic, Rasa Nesterovic, Alesandro Abio, Alesandro Frosini.........sa druge strane TimSistem (Fortitudo) : Karlton Majers, Dominik Vilkins, Dejvid Rivers, Gregor Fucka, Djakomo Galanda, Paolo Moreti, Roberto Kjacig , ono maltene sve legende i sa jedne i sa druge strane.
Inace po meni taj Kinder sa kraja 90-ih i pocetka 00-ih je mozda i najbolja evropska ekipa ikad, u to vreme mislim malo i koja NBA ekipa je imala tako dugacak i kvalitetan roster i toliko vrhunskih igraca u ekipi.


Inace u Italiji u to vreme je postojao jos jedan gigant Beneton, u rosteru su im bili : Zeljko Rebraca, Rikardo Pitis, pokojni Henri Vilijams (koji je igrao i na SP 1990. u Argentini za SAD gde su igrali jos Alonzo Morning, Keni Anderson, Kristijan Lejtner Kris Getling, Bili Ovens, itd , ispostavice se kasnije poznati NBA igraci, ono poslednja americka reprezentacija pre nego sto su za SAD poceli da igraju NBA profesionalci) , nazalost takodje pokojni Orlando Vulridz koji je ostvario jednu veoma dobru NBA karijeru i bio veoma respektabilan NBA igrac u to vreme, Denis Markonato, David Bonora , Petar Naumoski, doduse i Toni Kukoc je proveo 2 sezone u Benetonu pre nego sto je otisao u Cikao Bulse, doduse ranije i pre dolaska ove generacije (koja je bila u Benetonu negde u periodu od 95-99) , oa i Vini Del Negro je proveo u Benetonu 2 sezone pocetkom 90-ih, jos pre Tonija Kukoca.

Po meni danas evropskoj kosarci bas fali jedan jak Kinder, jak Fortitudo ili Beneton ili Montepaski Siena sto je bila tamo pocetkom i sredinom 2000-ih ili recimo 80-ih sto su bili Skavolini, Kaserta, Olimpia Milano , evropskoj kosarci bas fali tih par jakih italijanskih klubova, ono bas se primecuje njihov izostanak.
 

Back
Top