Biljana Vučo na HRT1

Ne razumem o cemu pricas o streljanju?Zabranjivanju? Posle 5.oktobra sta?

Kakvo bre streljanje? To ima samo u kosmarima DSS-ovaca u kojima 'strasni' Pera Lukovic ide sa motornom testerom,i u kojem je on otelotvorenje igrice Postal...

Lustracija pre svega,zabranivanje i ne mora,ali to je manje bitno.Najbitnije je bilo napraviti nacionalnu strategiju denacifikacije gradjanja u kome bi ljudi naucilin sta znaci biti objektivan i sta su prave vrednosti...Ukratko receno...Naravno,to je idealna situacija koja nije bila moguca,ne samo zbog DSS-a,vec i zbog samih gradjana koji nisu glasali za Kostunicu da bi posle njih neko ubedjivao da su ziveli u drustvu sa nacistickim i fasistickim vrednostima.

Znaci-Gasenje logorske vatre...
 
Vesic je budala...Lustracija je bila potrebna,mada je mnogo vaznije ono sto sam rekao....Inace,sto se tice pravih vrednosti,to jeste tacno...Liberalima su jedno,fasistima drugo,sa tom razlikom sto fasisticke prave vrednosti donose tamu i mrak...
 
Kakvo bre streljanje?
.
Богме, да сам се ја питала, било би, не само стрељање, него и - вешање.
Не би било "слободног" дрвета, одавде , па до Врања на југ, и Суботице на север.
Но, није се могло. и, одмах ће на то ићи различита тумачења - ко је за то крив, и одговоран.

Општа међусобна пребацивања ...

'strasni' Pera Lukovic ide sa motornom testerom,i u kojem je on otelotvorenje igrice Postal...
'Ај' само нас поштеди тог бедника.


Najbitnije je bilo napraviti nacionalnu strategiju denacifikacije gradjanja u kome bi ljudi naucilin sta znaci biti objektivan i sta su prave vrednosti...
Ах, опет та лдповска мантра.

"Денацификација"?

Је ли, уопште, било заправо неке "нацификације"?

Није. Било је - "квазинацификације", у већем делу, и у мањем, озбиљних елемената шовинизма.

Али све то опет далеко, од основног појма "нацификације".

А ви само о томе.

А камо оно, доиста суштинско - денационализација, рехабилитација... ?

ПРАВИ раскрст са прошлошћу - "демилошевићизација", а, богме, с тим у вези и "детитоизација".


da su ziveli u drustvu sa nacistickim i fasistickim vrednostima.
Опет, и увек: - тога овде, сем као крајње маргиналне појаве, није било никада.

Само поново та једна иста мантра, која одузима сваки смисао и снагу тако тешким и озбиљним речима.
 
Богме, да сам се ја питала, било би, не само стрељање, него и - вешање.
Не би било "слободног" дрвета, одавде , па до Врања на југ, и Суботице на север.
Но, није се могло. и, одмах ће на то ићи различита тумачења - ко је за то крив, и одговоран.

Општа међусобна пребацивања ...


'Ај' само нас поштеди тог бедника.



Ах, опет та лдповска мантра.

"Денацификација"?

Је ли, уопште, било заправо неке "нацификације"?

Није. Било је - "квазинацификације", у већем делу, и у мањем, озбиљних елемената шовинизма.

Али све то опет далеко, од основног појма "нацификације".

А ви само о томе.

А камо оно, доиста суштинско - денационализација, рехабилитација... ?

ПРАВИ раскрст са прошлошћу - "демилошевићизација", а, богме, с тим у вези и "детитоизација".



Опет, и увек: - тога овде, сем као крајње маргиналне појаве, није било никада.

Само поново та једна иста мантра, која одузима сваки смисао и снагу тако тешким и озбиљним речима.

Da,bilo je nacifikacije,ne u onakvom obimu kao u Nemackoj,sovinizam i nacizam nije nesto staticno,vec nesto sto se razvija,a elemenata nacizma je pod Milosevicemm itekako bilo...

Ja mislim da je u ovome sustina naseg neslaganja... Meni je denacifikacija vaznija i od denacionalizacije i od rehabilitacije... Jer se rehabilituju osobe ciji je moral sumnjiv,a u okviru denacifikacije se ljudima otvaraju oci da su odgovorni za masovnu sovinisticku histeriju,zbog koje je stradalo stotine hiljada ljudi samo zato sto su druge nacije. Posle toga mozemo se pozabaviti rehabilitacijom,zrtve sovinizma su bitnije za drustvo od ideoloskih zrtava u ratu izmedju dve pogresne ideologije.Bitnije su zato sto su ti problemi kompleksniji i teze izlecivi,dok se problemi dve ideologije svode na to ko je zaposeo Dedinje,i ko je zbog toga stradao... Sada u Srbiji vlada relativni konsenzus da je rat izmedju partizana i cetnika bio besmislen i pogresan...Ali daleko od toga da vlada konsenzus da je srpski zahtev da se SFRJ ne raspadne po ovim granicama doneo samo zlo i tamu...I koji je onda problem po drustvo vazniji?
 
Da,bilo je nacifikacije,ne u onakvom obimu kao u Nemackoj,sovinizam i nacizam nije nesto staticno,vec nesto sto se razvija,a elemenata nacizma je pod Milosevicemm itekako bilo...

Ja mislim da je u ovome sustina naseg neslaganja... Meni je denacifikacija vaznija i od denacionalizacije i od rehabilitacije... Jer se rehabilituju osobe ciji je moral sumnjiv,a u okviru denacifikacije se ljudima otvaraju oci da su odgovorni za masovnu sovinisticku histeriju,zbog koje je stradalo stotine hiljada ljudi samo zato sto su druge nacije. Posle toga mozemo se pozabaviti rehabilitacijom,zrtve sovinizma su bitnije za drustvo od ideoloskih zrtava u ratu izmedju dve pogresne ideologije.Bitnije su zato sto su ti problemi kompleksniji i teze izlecivi,dok se problemi dve ideologije svode na to ko je zaposeo Dedinje,i ko je zbog toga stradao... Sada u Srbiji vlada relativni konsenzus da je rat izmedju partizana i cetnika bio besmislen i pogresan...Ali daleko od toga da vlada konsenzus da je srpski zahtev da se SFRJ ne raspadne po ovim granicama doneo samo zlo i tamu...I koji je onda problem po drustvo vazniji?

Опет мало, постављање ствари "наопачке", "од репа ка глави", и мешање "баба и жаба".

Управо је, за све - основно - ДЕНАЦИОНАЛИЗАЦИЈА, тј - имовинска питања.

Из тога произилази - СВЕ, па, чак, заправо и читав проблем, и решавање питања КиМ.

И, чему онда питања зашто се све десило баш онако, најгоре по све нас.

Управо на тај начин, обртањем редоследа важности ствари никад се неће проблеми решити, напротив.

Али, ко зна, можда баш неком и одговара та конфузија.

Већ се и показало, на жалост
 
Izvini,ali ja zaista mislim da osnovni problem drustva nije u tome da se nekom vrati zgrada u Knez Mihajlovoj da bi je taj neko posle iznamljivao po paprenoj ceni...

Da li je to razlog zasto nam se ovo na Kosovu desava? Sumnjam,tako bi bilo i da Stari i Raka uopste nisu ni dosli na vlast.Uostalom,odnos bivse Kraljevine Jugoslavije prema Kosovu to i dokazuje...
 
Izvini,ali ja zaista mislim da osnovni problem drustva nije u tome da se nekom vrati zgrada u Knez Mihajlovoj da bi je taj neko posle iznamljivao po paprenoj ceni...

Da li je to razlog zasto nam se ovo na Kosovu desava? Sumnjam,tako bi bilo i da Stari i Raka uopste nisu ni dosli na vlast.Uostalom,odnos bivse Kraljevine Jugoslavije prema Kosovu to i dokazuje...

Извини ти, али импликације тога су - далеко значајније него што је "враћање зграде...".

А, ниси најбоље разумео. Ја нисам ни рекла да је то "разлог што нам се ово на Косову дешава".

За то "што нам се дешава" има много фактора.

Од којих је један, врло битан, битнији него што се на први поглед чини, управо тај, у вези с денационализацијом, као и са сваким другим видом "раскрста с комунистичким периодом".

Али, - понављам - ИСТИНСКИ раскрст, не овај "новокомпоновани", и "ад хок", лажни, збрзани, и само из пуких личних а не општих интереса изведен.
 
Филаателисто, иако си још увек у Србији, уместо да идеш у "твоју лијепу" ЈА САМ ОВДЕ ... и уопште не разумем о чему пишеш... не знам на ком програму се одвија циркус коме се ти радујеш???


...na njemu bliskom programu...on iz 'rvatske, al' ona iz njega - JOK..!:confused:
 
И поново те питам, прика, А ШТО СЕ ТИ НЕ ВРАТИШ У 'РВАТЦКУ када је тамо тако добро, а нарочито емисија. Треба да те је срамота. Овде смо те примили, и све имаш ... и прво што си урадио СЕРЕШ СЕ ПО СРБИМА! Стиди се, прика !


I ja mu SVE TO rekoh pre neki dan...!:mad:

To je više od sramote..! To se ne može reći ni da nema ni stida ni srama !:confused:


Primiš nekoga jadnika u kuću...obučeš ga...nahraniš...daš mu i više no što mnogi imaju a koji su vekovima ovde - svoji na svome, a on i slični nam vraćaju ovako !:evil:

Pa takvi ublate i one poštene...sirotinju koja je zaista izbegla iz muke.:mad:

Gledala sam kada su se takvi doseljavali na Banjicu ( verujem da je slično bilo i u Novom Sadu) i drugim krajevima Beograda...

Kažu proterani...pobegli...pa pobogu od koga se beži sve sa kristalnim vaznama...bundama kakve su se retko i u Beogradu šetale u to vreme..?:shock:

Od koga se beži u stanove od po 100 kvadrata...od koga..?:shock:

Beži se kao što je većina čestitog sveta i pobegla...u papučama...sa najlon kesama u rukama...na traktorima...u kolonama...al' takvi nisu "pobegli" u Bg i N.S.:cry:

I takvi ne pljuju po Srbiji čim otvore krmeljive, narkomanske oči...takvi poštuju i vole ovu zemlju...a gamad k'o što je ovaj i njemu slični, svim snagama se trude da nam ogade sve nesrećnike...:?:confused:

Bedno...jadno...fuuj...bljak...:?
 
:roll::roll: e uzas jedan:roll:koliko se ovde moze videti jeda i ogorcenosti nemocnika samo zbog nastupa na HTV jedne od najistaknutijih intelektualki koje je beograd i
ostatak srbije iznedrio za poslednjih dvadesetak godinica:idea:
zaista je katastrofa po srbijansko javno mnenje koje nije
u mogucnosti saslusati cenjena razmisljanja
istaknutih srbijanskih intelektualaca
kojima je omogucen nastup
u javnosti jedino kada su
u inostranstvu.:roll::roll:
 
I ja mu SVE TO rekoh pre neki dan...!:mad:

To je više od sramote..! To se ne može reći ni da nema ni stida ni srama !:confused:


Primiš nekoga jadnika u kuću...obučeš ga...nahraniš...daš mu i više no što mnogi imaju a koji su vekovima ovde - svoji na svome, a on i slični nam vraćaju ovako !:evil:

Pa takvi ublate i one poštene...sirotinju koja je zaista izbegla iz muke.:mad:

Gledala sam kada su se takvi doseljavali na Banjicu ( verujem da je slično bilo i u Novom Sadu) i drugim krajevima Beograda...

Kažu proterani...pobegli...pa pobogu od koga se beži sve sa kristalnim vaznama...bundama kakve su se retko i u Beogradu šetale u to vreme..?:shock:

Od koga se beži u stanove od po 100 kvadrata...od koga..?:shock:

Beži se kao što je većina čestitog sveta i pobegla...u papučama...sa najlon kesama u rukama...na traktorima...u kolonama...al' takvi nisu "pobegli" u Bg i N.S.:cry:

I takvi ne pljuju po Srbiji čim otvore krmeljive, narkomanske oči...takvi poštuju i vole ovu zemlju...a gamad k'o što je ovaj i njemu slični, svim snagama se trude da nam ogade sve nesrećnike...:?:confused:

Bedno...jadno...fuuj...bljak...:?


A nesto smo malo nervozni?:)
Elem,ti si bre puna nekakvih glupih stereotipa,ali ovo je jedan od glupljih...Zamisli molim te,oni sto su pobegli u papucama nikada ne mogu da glasaju za DS,i LDP...

Za dobro tvoje sive mase se nadam da se samo zezas...:)
 
:roll::roll: e uzas jedan:roll:koliko se ovde moze videti jeda i ogorcenosti nemocnika samo zbog nastupa na HTV jedne od najistaknutijih intelektualki koje je beograd i
ostatak srbije iznedrio za poslednjih dvadesetak godinica:idea:
U, bokte, ti si neki bas zatucan.

Aj' 'leba ti, gde i kada se doticni babac istakao kao intelektualac?

A da kenya po Srbiji moze svako. Eno i kami gore drzi kvazi-brantovsko predavanje o denacifikaciji, al' njega niko ne zove na HRT.
 
A nesto smo malo nervozni?:)
Elem,ti si bre puna nekakvih glupih stereotipa,ali ovo je jedan od glupljih...Zamisli molim te,oni sto su pobegli u papucama nikada ne mogu da glasaju za DS,i LDP...

Za dobro tvoje sive mase se nadam da se samo zezas...:)


Ne sIkiraj se ti za moju sivu masu...8-)

I kako možeš u istoj rečenici da spominješ LSD i DS...cccccc...pec...pec...:evil:
 
a jok ja belo...neću da vam uzimam 'leb iz usta.8-)

Pa ako je Rodja Raicevic glasao za 'LSD' a ne za sovinisticke snage,poredjenje ti mozda i uspe...Ovako...8-)

Evo bas sam pre neki dan ispred kuce sreo grupo od 5 mladih radikalskih biraca...Zasmrdese mi dvoriste onim odvratnim mirisom trave,jedva sam ih oterao... A dvojca od njih su mi poznata po tome sto su godinu dana isli na kliniku za odvikavanje od dopa... :)
 
Pa ako je Rodja Raicevic glasao za 'LSD' a ne za sovinisticke snage,poredjenje ti mozda i uspe...Ovako...8-)

Evo bas sam pre neki dan ispred kuce sreo grupo od 5 mladih radikalskih biraca...Zasmrdese mi dvoriste onim odvratnim mirisom trave,jedva sam ih oterao... A dvojca od njih su mi poznata po tome sto su godinu dana isli na kliniku za odvikavanje od dopa... :)


Jah moj ti...u svakom žitu ima kukolja...:confused::oops:
 

Back
Top