Biljana Cincarević pozvana na informativni razgovor zbog "visokorizične" izložbe?!?

pa sam sebe demantujes u istom postu :dontunderstand:
.

Samo ti se cini. Izmedju cinjenice da u istoriji postoje ljudi koji su se izjasnjavali kao pravoslavci a koji su ubijali i izmedju palamudjenja da Istorijski gledano vernici (bilo koje hrišćanske crkve) su imali legitimno pravo da ubiju svakoga ko bi se usudio da postavlja pitanja i kritikuje ne postoji nikakva slicnost niti ikakva veza.
Ako ne vidis da te stvari nemaju ama bas nikakve veze jedna sa drugom, onda je to zalosno.
PS Ono sto radi Cincarevicka je politika a ne umetnost...

umetnost je uvek odgovor na vreme i zbivanja , pa i onda kada to nije ocigledno....
iscitaj malo neku istoriju umetnosti....

Kada se crkva bude ogradila od svojih pripadnika zlocinaca i saucesnika onda cu moci da prihvatim moralisanje sa njene strane ili od nekog vernika .Postujem sto branis veru, ali crkva bi trebalo malo da se sama odbrani od "mangupa u njenim redovima"....

Dok su se u centru Beorgada okupljali građani Beograda da pozdrave košarkašku reprezentaciju Srbije, nedaleko odatle, u Domu omladine, otvorena je izložba “Gospode pomiluj” kojom ta umetnica želi da ukaže na ponašanje čelnika Srpske pravoslavne crkve.

Zbog straha da se pojedinim grupama neće dopasti provokativne fotografije na kojima su likovi poglavara SPC, političari i gej aktivisti, Biljanu Cincarević policija je pozvala na razgovor, zahtevajući od nje da prekine izložbu.

“Oni kažu da je to visokorizična manifestacija i da može da iziritira neke građane. Znači, zbog stotinak-dvestotinak građana cela država mora da pravi ustupke tim ekstremistima. Mislim da policija pravosuđe i zakoni treba da urade svoje kako bi ih zatvorili i naravno da se i crkva isto preispita”, ocenjuje Cincarevićeva.

http://www.b92.net/info/bilten/

Vise o izlozbi:

Konceptualna izlozba posvećena kritici klera – korumpiranog sveštenstva koje ne obavlja svoju dužnost u skladu sa opisom posla, već zloupotrebljavajući svoj položaj podleže korupciji, nemoralu i bludu, bavi se politikom i podgreva nacionalizam, skriva i aminuje zločine i zločince. S obzirom da je Crkva „zaštićena“, te nije slobodno i dozvoljeno javno kritikovati „one koji zastupaju Boga“, ovom izložbom se izriče kritika administraciji Crkve.
...

Ovde se mogu videti i slike sa izlozbe:

http://gospodepomiluj.com/foto.htm
u normalnim zemljama autor ovakve izlozbe bi dobio dugogodisnju robiju,a familija bi ga se odrekla preko novina!

Dok su se u centru Beorgada okupljali građani Beograda da pozdrave košarkašku reprezentaciju Srbije, nedaleko odatle, u Domu omladine, otvorena je izložba “Gospode pomiluj” kojom ta umetnica želi da ukaže na ponašanje čelnika Srpske pravoslavne crkve.

Zbog straha da se pojedinim grupama neće dopasti provokativne fotografije na kojima su likovi poglavara SPC, političari i gej aktivisti, Biljanu Cincarević policija je pozvala na razgovor, zahtevajući od nje da prekine izložbu.

“Oni kažu da je to visokorizična manifestacija i da može da iziritira neke građane. Znači, zbog stotinak-dvestotinak građana cela država mora da pravi ustupke tim ekstremistima. Mislim da policija pravosuđe i zakoni treba da urade svoje kako bi ih zatvorili i naravno da se i crkva isto preispita”, ocenjuje Cincarevićeva.

Vise o izlozbi:

Konceptualna izlozba posvećena kritici klera – korumpiranog sveštenstva koje ne obavlja svoju dužnost u skladu sa opisom posla, već zloupotrebljavajući svoj položaj podleže korupciji, nemoralu i bludu, bavi se politikom i podgreva nacionalizam, skriva i aminuje zločine i zločince. S obzirom da je Crkva „zaštićena“, te nije slobodno i dozvoljeno javno kritikovati „one koji zastupaju Boga“, ovom izložbom se izriče kritika administraciji Crkve.
...

Ovde se mogu videti i slike sa izlozbe:

http://gospodepomiluj.com/foto.htm

Ma jel' to bese ona ofucana plavusica?

Ja vala za ovu Biljanu znam da je navodno neka slikarka, umetnica, šta li.

Ali pre svega mi je poznata po skidanju za Playboy i guranju svog dupeta ispred LDP-a tokom njihove kampanje. A čini mi se i da je imala običaj da odvali neku glupost, pa da zbog toga završi na naslovnoj Skandala, Sveta, i tako te stručne literature za budale.

Tako da mu ona dođe kao neka Jelena Karleuša savremene umetnosti. Barem je ja tako kapiram.

Kako smaraju ovi marginalci, pardon, 'umetnici'.

Eto zasto treba mrzeti pedere i ostale liberale - ne zato sto se gadjaju u pedu, nego zato sto smaraju kao zmajevi.

Не знам колега ја бих те са маргине ипак ради предострожности ставио у ћелије и лударе. Мада ваистину ова има стас, па би уз часове из посластичарства и аутентичног српског домаћина могла да постане нормална жена.

Poslednja izmena:
Не знам колега ја бих те са маргине ипак ради предострожности ставио у ћелије и лударе. Мада ваистину ова има стас, па би уз часове из посластичарства и аутентичног српског домаћина могла да постане нормална жена.

Ne bi na zalost nikako mogla da postane normalna zena, kolega, jer je munjena u glavu.

To je opet ona idealna zena koja je idealna iskljucivo dok lezi i cuti.

Ne bi na zalost nikako mogla da postane normalna zena, kolega, jer je munjena u glavu.

To je opet ona idealna zena koja je idealna iskljucivo dok lezi i cuti.

Мислим да би уз квалитетну мушку руку ил бар руку неког ђакона, помоћника попа Бранислава, било могуће да почне да музе краве и меси погаче.

a u ja sam mislila da je tvoja vrsta davno nestala.....

Moja vrsta je ljudska, stvorena u bozijem oblicju. Covek, dakle.

Covek je stvor plemenitog uma, stvor bezgranicnih mogucnosti, divan u formi, mocan u pokretu, delima nalik andjelima, razumom poput Boga - lepota sveta, apoteoza zivotinja, gospodar i svrha postanja.

Kojoj vrsti pripadate vi, cenjena koleginice? Sundjerima?

Back