Bili smo u pravu- posle parade odobravanje gej-brakova i izmena ustava...

velke , neaš pojma koliko si sad ispa .. kako da to mekano kažem .. ?!?!:)

немој ни покушавати, немате ви дара за мекане речи, није џабе cro man jonia, тј кромањониа
cro - croatia, man - човек, cromanjonac = човеколико створење из рбатске z:p

NVO traži da se omogući sklapanje gej brakova

Beta | 11. 01. 2011. - 13:15h | Komentara: 0

Nevladina organizacija Gej - lezbejski info centar (GLIC) zatražila je danas promenu Ustava Srbije u delu koji brak definiše kao zajednicu muškarca i žene, kako bi se u budućnosti omogućila legalizacija istopolnih brakova.
"GLIC traži da se član 62. promeni i da definicija bude polno neutralna, odnosno da je brak unija dve osobe. Smatramo da je ta promena važna, kako bi se ostavila mogućnost da se jednog dana, kada Srbija i srpska gej-lezbejska zajednica bude spremna, mogli da se legalizuju istopolni brakovi, bez ponovne promene Ustava", navodi se.

GLIC je, takođe, podržao inicijativu Srpske napredne stranke da se promeni Ustav Srbije, ali je zatražio da se osim smanjenja broja poslanika u republičkom parlamentu, razmotri i mogućnost promene nekih drugih članova.

U saopštenju te organizacije se navodi da je potrebna i promena člana 21. kako bi se dodala definicija da je zabranjena diskriminacija po osnovu seksualne orijentacije, jer to jedino nije navedeno.

Sta reci? posle ide usvajanje dece i negiranje porodice i porodicnih vrednosti...sta je krajnji cilj?

Mogu samo da laju i reže, nema ništa od toga u Srbiji

немој ни покушавати, немате ви дара за мекане речи, није џабе cro man jonia, тј кромањониа
cro - croatia, man - човек, cromanjonac = човеколико створење из рбатске z:p

још нам само фали што нисмо небески ..:zimag:

Pitaj Slobu koliko je učinio za srpsku porodicu, pa onda pitaj Mlohavog, pa razmisli ko je tu bagra... Nema valjane porodice koju će stvarati deca rasla 90tih... Oni su unapred osuđeni na propadanje, jer morala, kulture i obrazovanja nemaju...

Sta probao si mu pa znas da je mlohavi ili si cuo od drugih na forumu da je mlohav.z:mrgreen:

Orajt Velke . Zijev

добро је да одустајеш, прснуо би ти мозак од напрезања да схватиш само увод, а о целој причи тек да не причамо z:)

били би баш сурови кад би тражили од вас да појмите неке ствари, а животиње треба мазити, не мучити :zimag:

ае читамо се даље, можда искрсне неки мостић што спаја а не раздваја,
мада су шансе мале. ал треба бити оптимиста :zcool:

Pa mogu oni da rade iste stvari u van braka, zar ne? Brak im daje jednaka prava kao i bilo kom drugom bracnom paru ( porodicna penzija, imovina, osiguranje...) ako je zbog toga onda ok, ma koliko je po meni to pogresno i oni su ljudi. Jedino mi ne bi bilo Ok da im se dozvoli usvajanje dece. A uostalom, brak kao institucija je izgubio smisao, znam ljude koji niau u braku a zive zajedno vec 20+ godina ( komsije npr koje inaju i dva sina )....

Verovatno hoce da ozvanice vec postojece stanje na terenu.
Zasto bi npr. neko ostavljao svoju celokupnu imovinu nekome sa kime i ne zivi.

Ниси чуо за тестамент?

Суд у стразбуру је пресудио да хомосексуални бракови не представљају основно људско право.

Sud u Strazburu: Homoseksualni brakovi nisu univerzalno ljudsko pravo
Tanjug | 25. 06. 2010. - 16:57h | Foto: AP | Komentara: 24

Evropski sud za ljudska prava presudio je danas da države nemaju obavezu da dozvole brakove istopolnim osobama, odbacivši na taj način zahtev jednog austrijskog para da im država omogući da stupe u brak.

Evropski sud je, u obrazloženju presude, naveo da prava Horsta Mihaela Šalka i Johana Franca Kofa nisu prekršena time što im je onemogućeno da u Austriji stupe u bračnu zajednicu, javila je agencija AP.

Sedmočlani panel sudija jednoglasno je presudio da njihov zahtev ne štiti Evropska konvencija o ljudskim pravima i u obrazloženju odluke dodao da će, iako postoji "rastući konsenzus u Evropi o pitanju zakonskog priznanja brakova istopolnih osoba", prepustiti pojedinačnim državama da odluče u kakvim oblicima on može biti zasnovan.

добро је да одустајеш, прснуо би ти мозак од напрезања да схватиш само увод, а о целој причи тек да не причамо z:)

били би баш сурови кад би тражили од вас да појмите неке ствари, а животиње треба мазити, не мучити :zimag:

ае читамо се даље, можда искрсне неки мостић што спаја а не раздваја,
мада су шансе мале. ал треба бити оптимиста :zcool:

najbitnije od svega da se ti i dalje trudiš oko mene , slatko . Pusica mucica ...

Pa mogu oni da rade iste stvari u van braka, zar ne? Brak im daje jednaka prava kao i bilo kom drugom bracnom paru ( porodicna penzija, imovina, osiguranje...) ako je zbog toga onda ok, ma koliko je po meni to pogresno i oni su ljudi. Jedino mi ne bi bilo Ok da im se dozvoli usvajanje dece. A uostalom, brak kao institucija je izgubio smisao, znam ljude koji niau u braku a zive zajedno vec 20+ godina ( komsije npr koje inaju i dva sina )....

uglavnom se slažem . :)

Mislim da bi najbolje bilo da se uvede novi zakon i prommei ustav nacisto po tompitanju . Sad to sa brakovima , ....neznam bas , a; svakako treba usvojti zakon po kome ljudi u homoseksualim zajednicama treba da imaju prednost prilikom usvajanja dece . I obaveznu prednost u zaposljavanju u obrazovnim i vaspitnim usatanovama .... al da usvajaju decu obavzno . I to po principu , ****** decake , a lezbejke devojcice .
I da homoseksualci imajju u proseku vecu platu nego strejt ljudi , a na istim radnim mestima . .

Back