Quantcast

BIJELO DUGME

proka

Legenda
Poruka
56.826
ja sa fotelje ispred televizora uz klimu i ladne spricere imao sam sasvim zadovoljavajuci zvuk i odlicnu sliku :D :D :arrow:

a samo da znate da sam se jedio sto nisam otisao :arrow: prvih pet minuta :wink:

?

Elita
Banovan
Poruka
15.015
DOKONI UM:
LOŠ ZVUK !!!
JAKO LOŠ ZVUK !!!
UŽASNO LOŠ ZVUK !!!

Odavno nisam bio na koncertu na kome ima više ljudi, više energije a da je takoooo loooš zvuk.
Raka marić je nejveći prevarant svih vremena.

pfffffff vise energije...sav dziberluk se skupio

IZABELA 1

Početnik
Poruka
49
SINOC JE BIO `TAJ` KONCERT O KOME SE TOLIKO PRICALO......I BILO JE OK, AKO SE IZUZME ABNORMALNA GUZVA I LOSE OZVUCENJE, ZAPRAVO NIJE LOSE VEC NEMA OD STA ZVUK DA SE ODBIJA. NEZNAM STO NISU HTELI DA PEVAJU `JUGOSLAVIO NA NOGE...` SVE U SVEMU IZUZETAN JE OSECAJ VIDETI ONOLIKO LJUDI NA JEDNOM MESTU! :)

brico

Početnik
Poruka
5
...i ja sam očekivao da onaj debeli patetičar otpjeva "Triput sam video Tita maršala", pa ni na jednom koncertu me ne obradova...
A "Dugmiće" nije trebalo ni dirati, kad su već tako fino sahranjeni. Ovako zasmrdješe da se nije moglo disati...

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
Ipak sam gledao sa tv-a !
Umalo da odem , ali .......nisam !
Fino je bilo gledati iz fotelje, jest da je to sve malo i izgledalo fals , na brzinu i bez emocija ...ali
par puta sam se i najezio ... :)
Dok su neki koje znam bili definitivno nezadovoljni , na koncertu !
Mnogi nisu ni culi koje su pesme , dok su ovi u masi bili zgnjeceni !
Itd

wild_child

Elita
Poruka
18.255
?:
niksu uvezbali brate i ovo su jedva pa ti ljudi ko zna gde i kako nastupaju

Aj da se malo ubacim.
Nisam fan Bijelog Dugmeta i ne znam kako je bilo ljudima u publici ali prenos na tv-u je bio odlican.
Najezila sam se vise puta a ne bih se slozila da je nastup bio bez emocija.
Alen se skoro rasplakao uz Djurdjevdan.
Meni je licno bilo zao sto nisam u publici, ne zbog grupe vec zbog atmosfere.
kad sam videla 200000 ljudi kako kao jedan pevaju Djurdjevdan, kad sam videla koliko tim ljudima znaci muzika ovog benda bila sam ljubomorna sto nisam deo te proslosti i te mladosti.
Kazete da nisu uvezbali i da su falsirali.
Jbte to su matori ljudi.Bebek ima skoro 60 godina i sta sad vi ocekujete?
Da peva ko pre 30 godina.
Mislim da droga, alkohol i starost uzimaju maha hteli mi to ili ne...
Pa i na Deep Purpleu....sta mislite da je Gillan zvucao savrseno?Nije mogao ni da otpeva pola pesama....
Ako vam ta grupa toliko znaci,onda nije poenta da dobijete savrsenu svirku....to mozete da dobijete svaki dan slusajuci ploce i cd-e........poenta jeste u ozivljavanju emocija, za ove starije podsecanje na mladost......
Za ozvucenje krivite organizatora ne Dugmice.....ili idite pa im trazite pare nazad :roll:

ASD

Početnik
Poruka
13
wild_child:
?:
niksu uvezbali brate i ovo su jedva pa ti ljudi ko zna gde i kako nastupaju

Aj da se malo ubacim.
Nisam fan Bijelog Dugmeta i ne znam kako je bilo ljudima u publici ali prenos na tv-u je bio odlican.
Najezila sam se vise puta a ne bih se slozila da je nastup bio bez emocija.
Alen se skoro rasplakao uz Djurdjevdan.
Meni je licno bilo zao sto nisam u publici, ne zbog grupe vec zbog atmosfere.
kad sam videla 200000 ljudi kako kao jedan pevaju Djurdjevdan, kad sam videla koliko tim ljudima znaci muzika ovog benda bila sam ljubomorna sto nisam deo te proslosti i te mladosti.
Kazete da nisu uvezbali i da su falsirali.
Jbte to su matori ljudi.Bebek ima skoro 60 godina i sta sad vi ocekujete?
Da peva ko pre 30 godina.
Mislim da droga, alkohol i starost uzimaju maha hteli mi to ili ne...
Pa i na Deep Purpleu....sta mislite da je Gillan zvucao savrseno?Nije mogao ni da otpeva pola pesama....
Ako vam ta grupa toliko znaci,onda nije poenta da dobijete savrsenu svirku....to mozete da dobijete svaki dan slusajuci ploce i cd-e........poenta jeste u ozivljavanju emocija, za ove starije podsecanje na mladost......
Za ozvucenje krivite organizatora ne Dugmice.....ili idite pa im trazite pare nazad :roll:

Ubedljivo najbolji odgovor koji sam procitala do sada...meni je bilo savrseno upravo zbog toga sto si navela a ne da li je ozvucenje bilo dobro ili lose...pa nije ni lako ozvuciti taj ceo prostor(dobro mogli su da se potrude vise ali nema veze)Mada zelela sam da cujem Bitangu i Princezu...i bluz za moju bivsu dragu ali sve ostalo je isto bilo dobro...i sta imaju protiv napile se ulice i hajdemo u planine i takvih pesmica...danas ljudima nista ne odgovara i veoma mi je zao zbog toga.Ostala sam do poslednjeg sekunda i nisam zazalila...

?

Elita
Banovan
Poruka
15.015
ne znam ja isla sama a i bila sam dalje od bine. ali sam otisla opusteno pre biseva da izbegnem guzvu. a oko mene i nije bila neka atmosfera da places kako je super, mozda smo bili suvise daleko ali biloje i dalje

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.089
Jel neko gledao Tifin intervju dan ranije na TV Delta??? Lud je k'o noga, a i besan na sve. Bez obzira na to, mislim da je ok...
Bio sam u bekstejdžu do 20h, i bio je ok. I on i Alen.
PS. Slikao sam se sa Alenom.

HEMI 426

Poznat
Poruka
9.436
uvek sam jako mrzeo bjelo dugme i celu bosansku satro rock scenu ( osim indexa, oni su zaista cool ), kako mi je drago sto sam bio u pravu, jesu cobani,jesu seljaci, jesu alavi ****** koji se igraju sa uspomenama ljudi i nostalgijom na koju su svi slabi. napravili su dobre koncerte ( bar tehnicki, muzicki su jezivi ali ko to voli... ) kod balija i ustasa a nas su zayebali. nije mi jasno kako se masa nije pokupila i licovala ceo band + menadzer i organizatori! ako iko od njih bude imao muda da se pojavi u javnosti posle treba ga ubiti!!!

:evil:

nesons

Iskusan
Poruka
5.426
Bregoviću i Raki po milion, pevačima od 36.000 do 60.000 evra
Za tri koncerta u Sarajevu, Zagrebu i Beogradu „Bijelo dugme“ je zaradilo milione evra! Ali novac nije podeljen na ravne česti. Mladen Vojičić Tifa dobio je 36.000 evra, Alen Islamović isto toliko plus 10.000 evra za reklamu koju je snimio za „MB pivo“. Željko Bebek je prvobitno pristao da otpeva tri koncerta za honorar od 36.000 evra, ali se pred nastup u Zagrebu predomislio kada je načuo koliki je Bregovićev honorar. Ucenivši Bregu i Raku Marića svojim neizlaskom na scenu zahtevao je 60.000 evra. I dobio! Niko osim Marića i Bregovića ne zna tačno koliki je Bregin i Rakin honorar, ali se naši, dobro upićeni sagovornici slažu u jednom - obojica su zaradila najmanje po 1.000.000 evra!

Jedan poznati estradni menadžer nasmejao se kada smo ga pitali da li je Brega zaista dobio 1.000.000. evra i rekao: „Minimum. Verujem da je suma mnogo, mnogo veća.“

Ostali članovi „Bijelog dugmeta“ dobili su između 6.000 i 10.000 evra, a samo je Lazi Ristovskom obećano 20.000.

Priča da je Bregović dobio mnogo više od 1.000.000 evra postaje uverljiva nakon proste računice. Naime, samo „Koka-Kola“, generalni sponzor turneje, dala je, kako nezvanično saznajemo, 1.000.000 evra po koncertu. Znači, ukupno 3.000.000 evra.

Zarada od ulaznica u sva tri grada iznosi 3.607.228 evra.

U Sarajevu je po ceni od 20 KM prodato 60.000 ulaznica. Dakle, prihod je 600.000. U Zagrebu je prodat isti broj karata po ceni od 20 evra. Znači: 1.200.000. U Beogradu je, kako organizatori tvrde, prodato 150.000. ulaznica po ceni od 12 evra (1.000 dinara), što nas dovodi do broja 1.807.228 evra. Kada se sabere, dolazimo do bruto zarade od 3.607.228 evra, plus „Koka-Kolinih“ 3.000.000 jednako je 6.607.228 evra!

Neka na porez i ostale troškove (zakup, svetlo, razglas, plaćanje raznih gradskih službi...) otpadne čak 50 odsto, prihod je veći od 3.000.000 evra.

Pouzdani izvor saopštio nam je da je za koncert „Bijelog dugmeta“ odštampano 220.000 ulaznica, pa se pretpostavlja da je zarada još veća od ove od koje u računici polazimo. S druge strane, naši sagovornici tvrde da se na svemu štedelo, te da su troškovi i manji. Razglas na koncertu u Beogradu, kako nezvanično saznajemo, plaćen je samo 70.000 evra, a u Sarajevu i Zagrebu po 50.000. Uređaji slične jačine korišćeni su da bi se ozvučio koncert „Metalike“ prošlog leta na kojem je bilo 20.000 ljudi. Budući da je na Hipodromu bilo deset puta više ljudi, ne čudi što je razglas bio katastrofalan.

"blic"

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.