Bijelo Dugme

Dust:
iluzionista:
Dust:
Kao drugo-sto se tice onoga sto 90% Srba ne zna engleski, to je verovatno tacno (reklama za Weifert)

Kakve veze ima engleski sa reklamom za Weifert. :roll:

To je Danski, decko. :lol:

Nije danski, nego svedski!!! Drugo, jasno je sta sam hteo da kazem-nas narod je nepismen!!!

Dobro. :roll: Ne razumem se u severno evropske jezike. :lol:

pa postoji ona deviza: govori Srpski, da te ceo svet bombarduje. :mrgreen: Mislim da je u tome shtos. Srbi su mazohisti. :roll:
 
Dust:
Kao prvo-kako mozes da budes i metalac i da ides na dugme?
Kao drugo-sto se tice onoga sto 90% Srba ne zna engleski, to je verovatno tacno (reklama za Weifert), ali u slucaju Metalike i bolje je sto ne znaju!!!
Kao trece-Onih 300 dinara sto bih ustedeo mi ne bi puno znacili, a i tvoja ponuda je stigla kasno, jer sam se medju prvima domogao karte za Dugme.
Kao cetvrto-i meni je Tifa omiljeni pevac, ali ne idem zbog njega, vec zbog samog Dugmeta, koje je nasa najveca grupa i verujem da su im ovo oprostajni koncerti.
Kao peto-Da li ovi iz Metalike barem znaju sta su note, pa da vidimo da li su bolji od Dugmeta!
Momak,pazi ovako...ja nigde nisam pomenuo da sam metalac,iako mentalno sam blizak metalu.A to sto se ovde neki padavicari obuku kao metalci,pankeri...itd,pa umisle da slusaju to sto bi da slusaju to nema veze s vezom.Odelo ne odredjuje sta ces da slusas.Ili kapiras sta neko peva i to prihvatis ili ne.Muziku ne prihvatas nacinom oblacenja,kako su te ucili.Mada ako malo bolje razmislis BD ima neke veze sa Metallicom,posebno dok su kopirali Zepellin.Na kraju krajeva...odrastao sam na RnR-u (Azra,Kerber,Corba,Haustor,Skloniste,pa i BD)...tako da sada mogu da slusam stagod hocu...mogu da slusam i Seku Aleksic,samo ako mi se hoce.A ti kao mladji ne bi trebao da slusas nista slicno,jer ja u tvojim godinama nisam slusao narodnjake i ostale dripce.Ne kazem da ti slusas.
Dalje...Dugmetu ovo nije oprostajni vec povratnicki koncert...ukoliko Bregovicu ponude dobre pare (jer ga samo to pokrece) eto njih opet i sa novim albumom.
A sto se tice ovog poslednjeg,za note...pa ti si satvrno smesan.Nemoj neko da te cuje.Ko te je lagao da Bregovic zna note? Nema on veze sa vezom o notama,bolje znam ja note od njega.Bregovic je obican kafanski muzicar kao i 99% muzicara ovde.Sluhista kao i svaki ciganin.Za ove iz metalike ne znam da li znaju note,sto nije ni bitno,ali za Bregovica znam sigurno da ne znam ni da napise notu,akamoli violinski kljuc. :D
Ali dobro jos si ti mlad...tek treba da ucis o muzici i Rock n Roll-u uopste.Mada gledajuci tvoje vrsnajke dobro je i da znas ko je Bijelo Dugme.Vidimo se na koncu. :wink:
Necu vise da pisem naovu temu...besmisleno je raspravljati i ukusima.
 
PLESsitnihDEMONA:
Dust:
Kao prvo-kako mozes da budes i metalac i da ides na dugme?
Kao drugo-sto se tice onoga sto 90% Srba ne zna engleski, to je verovatno tacno (reklama za Weifert), ali u slucaju Metalike i bolje je sto ne znaju!!!
Kao trece-Onih 300 dinara sto bih ustedeo mi ne bi puno znacili, a i tvoja ponuda je stigla kasno, jer sam se medju prvima domogao karte za Dugme.
Kao cetvrto-i meni je Tifa omiljeni pevac, ali ne idem zbog njega, vec zbog samog Dugmeta, koje je nasa najveca grupa i verujem da su im ovo oprostajni koncerti.
Kao peto-Da li ovi iz Metalike barem znaju sta su note, pa da vidimo da li su bolji od Dugmeta!
Momak,pazi ovako...ja nigde nisam pomenuo da sam metalac,iako mentalno sam blizak metalu.A to sto se ovde neki padavicari obuku kao metalci,pankeri...itd,pa umisle da slusaju to sto bi da slusaju to nema veze s vezom.Odelo ne odredjuje sta ces da slusas.Ili kapiras sta neko peva i to prihvatis ili ne.Muziku ne prihvatas nacinom oblacenja,kako su te ucili.Mada ako malo bolje razmislis BD ima neke veze sa Metallicom,posebno dok su kopirali Zepellin.Na kraju krajeva...odrastao sam na RnR-u (Azra,Kerber,Corba,Haustor,Skloniste,pa i BD)...tako da sada mogu da slusam stagod hocu...mogu da slusam i Seku Aleksic,samo ako mi se hoce.A ti kao mladji ne bi trebao da slusas nista slicno,jer ja u tvojim godinama nisam slusao narodnjake i ostale dripce.Ne kazem da ti slusas.
Dalje...Dugmetu ovo nije oprostajni vec povratnicki koncert...ukoliko Bregovicu ponude dobre pare (jer ga samo to pokrece) eto njih opet i sa novim albumom.
A sto se tice ovog poslednjeg,za note...pa ti si satvrno smesan.Nemoj neko da te cuje.Ko te je lagao da Bregovic zna note? Nema on veze sa vezom o notama,bolje znam ja note od njega.Bregovic je obican kafanski muzicar kao i 99% muzicara ovde.Sluhista kao i svaki ciganin.Za ove iz metalike ne znam da li znaju note,sto nije ni bitno,ali za Bregovica znam sigurno da ne znam ni da napise notu,akamoli violinski kljuc. :D
Ali dobro jos si ti mlad...tek treba da ucis o muzici i Rock n Roll-u uopste.Mada gledajuci tvoje vrsnajke dobro je i da znas ko je Bijelo Dugme.Vidimo se na koncu. :wink:
Necu vise da pisem naovu temu...besmisleno je raspravljati i ukusima.

OK, slazem se. Nisam znao da nisi metalac.
Ja sam cuo neku verziju (pre svih ovih prica o koncertima) da ce Bregovicu ponuditi pare da okupi najbolje clanove "Bijelog Dugmeta", pa cemo videti sta ce da ispadne. Ne znam ko bi sve tu bio, ali znam da bi uz Bregovica, pevac bio Tifa!!!
Ja inace mrzim fensere, pa sam mnogo bolji sa metalcima!!!
 
Poruka za moderatora
Sto se tice istog tretmena za sve budi malo objektivniji, Bijelo Dugme je okupilo preko 300.000 ljudi na tri koncerta a ti bi da se o tome pise u temi koncerti. To je van pameti ali ajde, posto si ti gazda, a ocigledno ne slusas BD, neka bude po onom Kadija te tuzi Kadija ti sudi.
 
borisbg:
Poruka za moderatora
Sto se tice istog tretmena za sve budi malo objektivniji, Bijelo Dugme je okupilo preko 300.000 ljudi na tri koncerta bi da se u tome pise u temi koncerti. To je van pameti ali ajde, posto si ti gazda, a ocigledno ne slusas BD, neka bude po onom Kadija te tuzi Kadija ti sudi.
Neradi se ni o kadiji niti o bilo kome nego o istom tretmanu za sve. To da li ih slusam ili ne nema nikakve veze. Cak i za svoje grupe isto radim.
Ako cemo da idemo po tome ko je koliko ljudi okupiuo sta bi onda trebalo da bude sa Pink Floyd-om ili Evisom?! Tema za svaku pesmu?! Prema tome. . .
 
Ovakav koncert se desio bukavalno sad i ko zna kad.
Tema je aktuelna i ja a i vecina prisutih misli da treba da postoji tema BD na hipodrumu, jer kad bi takva postojal ne bi se otvarale nove. Sada cu da otvorim tu temu a ti ako nisi kadija nemoj da je zatvoris.
 
borisbg:
Ovakav koncert se desio bukavalno sad i ko zna kad.
Tema je aktuelna i ja a i vecina prisutih misli da treba da postoji tema BD na hipodrumu, jer kad bi takva postojal ne bi se otvarale nove. Sada cu da otvorim tu temu a ti ako nisi kadija nemoj da je zatvoris.
Takav koncert se desio sad i za koju godinu opet!
Tema ce biti zakljucana jer kad se nije dozvoljavalo otvaranje ni za mnogo vece bendove (po mom misljenu) od BD-a da imaju takve teme, nece ni BD.
 
borisbg:
Ovakav koncert se desio bukavalno sad i ko zna kad.
Tema je aktuelna i ja a i vecina prisutih misli da treba da postoji tema BD na hipodrumu, jer kad bi takva postojal ne bi se otvarale nove. Sada cu da otvorim tu temu a ti ako nisi kadija nemoj da je zatvoris.[/quote
Podrzavam! Nije trebalo zakljucavati temu (bar ne jos), ljudima se ocigledno i dalje prica o tome. Sad ste ih bacili na drugi kolosek i presekli ono od ranije, nije to to...
 
Jao, sto mi zao. Samo sto nisam zaplakala sinoc jer nisam bila tamo. Sestra mi rece da je organizacija bila zivo s*anje, ali joj je bilo super unatoc tome. Kako su izveli "Sve ce to, o, mila moja..."?
 
JA SAM BILA NA KONCERTU, I FEENOOMEENAALNOO SAM SE PROVELA!
BILA SAM SA SUPER DRUŠTVOM, SVI SMO BILI RASPOLOŽENI I VESELI, SLUŠALA SAM MUZIKU KOJU OBOŽAVAM I PEVALA IZ SVEG GLASA I SRCA, iako je bilo momenata kad baš i nisam čula istu, ali to mi uopšte nije smetalo. 8) :D :lol:

OSTAJE NAM SAMO DA VIDIMO ŠTA ĆE BITI DALJE: DA LI JE OVO BIO POSLEDNJI IZDISAJ DAVNO NA SMRT RANJENOG BIĆA ILI NjEGOVO VASKRSENjE-što se ja iskreno nadam, NE ZNAM, ALI VREME ĆE POKAZATI
:?: :?: :?:
 
Kad_LupimLupim:
Bijelo Dugme odavno ne postoji i ovo sto je bilo 28.juna nije bilo Bijelo Dugme. Od njih su nam ostale samo njihve pesme i nista vise.

Ako su na bini te noci bili clanovi B. Dugmeta i ako su pevali svoje pesme, izvini ali to jeste bilo BIJELO DUGME. Ja sam malo emotivno vezana za njih jer sam uz tu muziku odrasla. Mislim da neko ko se rodio par godina posle njihovog rasturanja nema bas neko "pravo" da tako komentarise. To je za ono vreme bila DOBRA muzika, mozda eto da ne racunam poslednji album koji je krajnje komercijalan. Ali i to je deo njih. Ovo sto su uradili ove godine je naislo na pozitivne reakcije i meni je bilo jako dobro na koncertu. Ma,znas sta? Bas me briga zasto i kako, nama je bilo odlicno.
 
Znam ja sta je bilo i ostalo Bijelo Dugme. To sto si ti odrasla dok su oni aktivno svirali nista ne znaci. Na kraju krajeva i ja sam rastao dok su oni jos uvek postojali i imam neke njihove kasete. Raspali su se '89 i dotle do svog poslednjeg albuma su pravili hitove.

Ali molim lepo, publika koja ih toliko voli mislim da zasluzuje da cuje Bijelo Dugme, a ne njihove stvari smandrljane zbog love. Lepo je Bregovic rekao pre neku godinu kad su ga pitali, Bijelo Dugme je proslost i vise ne postoji niti ce ikad.

Od njih su nam ostali samo hitovi za sva vremena.
 

Back
Top