BIH SE RASPADA

Moras zastavu da metnes i viknes ura, u protivnom se ne vazi

Ae...terapija....
a078.gif


Srpska_zastava_animacija.gif
000c.gif


 
Да ли је бошњачка политичка елита поштовала интегритет СФРЈ ? НЕ
Да ли бошњачка политичка елита данас поштује права РС стечена Дејтонским споразумом ? Одговор је исти, с тим што онај део Бошњака окупљен око Силајџића и Церића јавно ради на укидању РС. Исти део Бошњака подржава независност КиМ. Зашто да се Срби идентификују са данашњом БиХ, када Сарајево нема слуха за проблеме и интересе Срба и РС ?
Колико је надлежности бесправно пребачено на БиХ, иако је то било у супротности са одредбама Дејтонског споразума.

Шта Србима у РС преостаје ? Преостаје то да не смеју више попуштати пред притисцима бошњачке и евро-америчке стране. Ниједна надлежност се не сме више преносити а уколико се притисци наставе, Срби треба да крену пут независности.
Мудро и стрпљиво јачати РС, њене институције, привреду. За очување РС као стабилног ентитета је неопходна и подршка Србије и Руске Федерације. Затим, стрпљиво и мирно чекати тренутак када ће консталација снага у свету бити другачија и тренутак када ће услови бити такви да независна РС не руши правне норме савреманог света. Само самостална РС може бити какав-такав гарант мирног, безбедног живота Срба из РС, као и њиховог економског просперитета и очувања националног идентитета.

Мислим да је подела БиХ најбоље или најмање лоше решење. Зашто терати људе који се једва подносе да живе у истој држави ? Зашто не поделити БиХ по систему РС постаје једна држава, ФБиХ друга. Иако би тиме нека места у ФБиХ у којима живи већинско српско становништво остала изван новоформиране државе ( пре свега мислим на Дрвар и околину, као и на чињеницу да су одређена места на периферији Сарајева у којима су пре рата огромну већину чинили Срби, и која су до Дејтонског споразума била под надлежношћу РС, после рата су та места припала ФБиХ ). Без обзира на ту чињеницу, мислим да је подела БиХ најбоље решење и да би тиме била прекинута агонија српског и бошњачког народа, који за све што је лоше у БиХ окривљују ону другу страну. Мислим да је ово далеко боље решење од не дај Боже неког оружаног сукоба. Такође, илузију да ће цела Босна поново бити српска треба окончати.

Уколико се РС избори за независност, сматрам да истој треба понудити савез независних држава а одређене области би требало координирати ( пре свега економску политику- поготово ради формирања бесцаринског режима између Србије и РС, као и спољну политику и евентуално још неке области ).
Данас, када увиђам да мој највећи политичи сан- опстанак државне заједнице СЦГ-нажалост није више могућ, сада ми је највећа жеља да РС добије независност мирним путем и да се потом формира Савез независних држава Русије, Србије, РС и евентуално још неких република.
 

Back
Top