Bicikl ili ja???

a jbga sad treća, nije to interesovanje nego način života.
ja devojku potpuno razumem
i mislim da je lav napisao baš lep post

@musical_girl
on je takav i to se neće promeniti. znam da tebe to mnogo boli, bila sam u jako sličnoj situaciji i nema tu pametnog rešenja
ili se pomiri sa takvim načinom života (to znači da nekako nađeš način da ne žališ toliko i da ti nije potrebno toliko vremena sa njim)
ili nemoj da s pomiriš i idi dalje

mislim, lepo je to što on vas vidi zajedno za 50 godina, i može mu se kad on tu sebi ništa ne uskraćuje (a i ne želi), a tvoje potrebe su u drugom planu. gde vas ti vidiš za 50 godina?
naravno, postoje kompromisi.. ne znam, ako se on pofesionalno bavi sportom tu valjda ima neke love pa možete zimi da idete na more na neko egzotičnije mesto od varne ili kušadasija =)

ne bi bilo loše da porazgovarate o tome šta je svako od vas spreman da uloži (pazi, uloži, ne žrtvuje) zarad očuvanja vašeg odnosa. ništa neće da raste ili čak živi ako se ne neguje.
Nema nishta od takvih razgovora, on jednostavno krene da mi prebacuje kako ja njega ne podrzhavam...
 
Da. Dobro. Postoje različiti ljudi. Neki misle da je ljubav biti non stop sa tom osobom, neki misle da je ljubav biti sa tom osobom ali živeti i za sebe. To jeste način života. Interesovanja su način života. Osim kod ljudi koji rade samo stvari koje ih ne zanimaju. Verovatno oni ni ne mogu da shvate strast koju neko može da oseća prema nečemu.
Ne shvatam potrebu nekih ljudi, što samo na ovom podforumu primećujem, da samo svoj način života smatraju ispravnim. Ja sam napisala da lyonov odgovor može biti, ali ne mora biti istina. E sada, šta je tu strašno da se čuje i mišljenje druge strane, osobe koja ne gleda na svet lyonovim očima. Stvarno ne razumem. Već smo na jednoj temi imali ovakvu raspravu. Problem je u insistiranju na tome da je samo jedna stvar ispravna. Pa nije. Ne mora manje voleti nju zato što voli biciklizam, već može jednostavno voleti i biciklizam, a profesionalno bavljenje zahteva neka odricanja.
 
Nema nishta od takvih razgovora, on jednostavno krene da mi prebacuje kako ja njega ne podrzhavam...

Pa eto ti...
Parka ti je lepo rekla.
On u vasem odnosu dobija sve sto mu treba.
Kad mu trebas ti, uvek si tu.
Kad mu treba biciklizam, on se preda bicilizmu i ti tu ne postojis.

On je od onih tipova koji svoje strasti ne podredjuju nikome i nicemu.
I ok.
Ali, to ima cenu.
Pa ako hoces, plati je, a ako neces, platice je on.
 
Nema nishta od takvih razgovora, on jednostavno krene da mi prebacuje kako ja njega ne podrzhavam...

Naravno, i ako nastaviš da ga emotivno ucenjuješ ostaviće te, bez obzira da li te voli ili ne. Najdobronamernije ti kažem da se prilagodiš i posvetiš i sebi, a ne samo njemu. možda vs dvoje niste isti tip osoba. U stavri, izgleda da niste. To traži trud.
 
Nema nishta od takvih razgovora, on jednostavno krene da mi prebacuje kako ja njega ne podrzhavam...
pa i ne podržavaš ga.. mislim, kako možeš iskreno da ga podržiš u nečemu što tebi smeta?
on takve razgovore verovatno doživljava kaoo napad na njega pa e brani. a verujem da neki od njih zaista tako i zvuče.
zaista, poradi malo na onome što ti želiš i osećaš, raščisti sa sobom (na to s uglavnom i odnosio onaj moj post) i onda tek možeš da raščišćavaš sa njim. u međuvremenu poradi i na pristupu, otkud znam...
 
Naravno, i ako nastaviš da ga emotivno ucenjuješ ostaviće te, bez obzira da li te voli ili ne. Najdobronamernije ti kažem da se prilagodiš i posvetiš i sebi, a ne samo njemu. možda vs dvoje niste isti tip osoba. U stavri, izgleda da niste. To traži trud.
Niko nije rekao da ja njega ucenjujem.
Ja samo krenem sa razgovorom da vidimo shta cjemo i kako cjemo, jer i on mora da shvati da ne postoji samo ON u nashoj vezi, vecj da sam i ja tu. Ja ne trazhim mnogo. Samo da je tu s vremena na vreme i da mi se tad posveti koliko mozhe...
 
Da. Dobro. Postoje različiti ljudi. Neki misle da je ljubav biti non stop sa tom osobom, neki misle da je ljubav biti sa tom osobom ali živeti i za sebe. To jeste način života. Interesovanja su način života. Osim kod ljudi koji rade samo stvari koje ih ne zanimaju. Verovatno oni ni ne mogu da shvate strast koju neko može da oseća prema nečemu.
Ne shvatam potrebu nekih ljudi, što samo na ovom podforumu primećujem, da samo svoj način života smatraju ispravnim. Ja sam napisala da lyonov odgovor može biti, ali ne mora biti istina. E sada, šta je tu strašno da se čuje i mišljenje druge strane, osobe koja ne gleda na svet lyonovim očima. Stvarno ne razumem. Već smo na jednoj temi imali ovakvu raspravu. Problem je u insistiranju na tome da je samo jedna stvar ispravna. Pa nije. Ne mora manje voleti nju zato što voli biciklizam, već može jednostavno voleti i biciklizam, a profesionalno bavljenje zahteva neka odricanja.

Problem je tvoje kachenje za ono sto ja napisem i to sto se sa tim slozi jedan dobar deo, a sa tobom retko ko.

Ja pisem kako mislim.
Za mene nije normalno neku svoju strast stavljati ispred apsolutno svega u zivotu.
Ili je mozda i ok, ako to podrazumeva neki veliki profesionalni ili sportski uspeh, ali ako tako radis moras shvatiti da te mnogi nece i ne mogu pratiti u tome.

Ovo sto momak radi, MENI deluje kao da je on tip okrenut sebi, svom zivotu, svom postizanju, svom zadovoljstvu u kome je ona dobra ako se uklapa, a smara ga ako iznese svoje potrebe i ocekivanja.
To se drugacije zove biti sebican
A svako je slobodan da sebi nadje partnera, pa da testira koliko ce isti ostati sa njim ako ga uvek odyebe naustrb svoje strasti, koja god da je.
I kakav je partner koji ce na to pristati svaki put
 
Ne shvatam potrebu nekih ljudi, što samo na ovom podforumu primećujem, da samo svoj način života smatraju ispravnim.

errr.. koj je tebi danas?
1) većina ljudi smatra samo svoj način života ispravnim, što nije ok, ali svakako nema veze sa ovim podforumom nešto izuzetno
2) ali ko je ovde rekao takvu stvar? i ko je tebe sad čime uvredio? ja pričam iz debelog iskustva i iz jedne pozicije koja je, čini mi se, jako bliska trenutnoj poziciji ove devojke..
 
Niko nije rekao da ja njega ucenjujem.
Ja samo krenem sa razgovorom da vidimo shta cjemo i kako cjemo, jer i on mora da shvati da ne postoji samo ON u nashoj vezi, vecj da sam i ja tu. Ja ne trazhim mnogo. Samo da je tu s vremena na vreme i da mi se tad posveti koliko mozhe...

To ti tako gledaš, ali njemu to sigurno drugačije izgleda. Ako mu plačeš i radiš sve što si pisala gore onda je to ucenjivanje, pošto on (pošto te voli) treba da se oseća krivim i da spreava takve napade i time guši svoje potrebe.
Ali dobro, mislim da nisi spremna da to prihvatiš, pa ti ovo moje deluje kao napad.
 
errr.. koj je tebi danas?
1) većina ljudi smatra samo svoj način života ispravnim, što nije ok, ali svakako nema veze sa ovim podforumom nešto izuzetno
2) ali ko je ovde rekao takvu stvar? i ko je tebe sad čime uvredio? ja pričam iz debelog iskustva i iz jedne pozicije koja je, čini mi se, jako bliska trenutnoj poziciji ove devojke..

Ma nisi me uvredila, ni ti ni bilo ko drugi, samo primećujem.
 
1) Ja i nisam bash neki sportski tip, ja sam ipak umetnik u srcu i dushi. A ne mogu mu se pridruzhiti jer je on sad u profesionalcima...
2) I nisu bash zgodni, jako imaju ruzhne noge. Pre je trenirao plivanje pa mu je josh koliko toliko ostalo dobro telo :)
pa da triatlonci,ne kazem ja slucajno :mrgreen:

inace da budem ozbiljna - sport je nacin zivota,a on je ako sam dobro procitala profesionalni sportista.i takav nacin zivota podrazumeva dosta zrtvi i sa strane doticnog i sa strane ljudi koji ga okruzuju,znaci i zena,deca,porodica...sta ja znam,to mozes da prihvatis kao takvo,tj da vecina sportista ima bas takav zivot ili da shvatis da nije ono sto ti zelis i da zavrsis to.

sto se mene tice,ja ga razumem.i ja bih verovatno isto reagovala da se nalazim u takvoj poziciji i da mi je stalo do toga cime se bavim.i ocekivala bih da me voljena osoba ne smara,da mi ne ke.nja kako nisam tu i da mi pruzi potpunu podrsku i verovatno bih isto dozivela kao napad.ocigledno je veoma posvecen tome cime se bavi. e sad,nikad nisam tako nesto iskusila iz tvoje pozicije tako da ne znam sta bih radila da sam na tvom mestu ali mi je njegova tacka gledista potpuno jasna,i po meni legitimna.jednostavno dozivljavam to pod opisom nekog posla...a ko sto rekoh mislim da je odluka na tebi - da li ti mozes ziveti sa tim ili ne.i kad rascistis sa sobom znaces sta ti je raditi.
 
Niko nije rekao da ja njega ucenjujem.
Ja samo krenem sa razgovorom da vidimo shta cjemo i kako cjemo, jer i on mora da shvati da ne postoji samo ON u nashoj vezi, vecj da sam i ja tu. Ja ne trazhim mnogo. Samo da je tu s vremena na vreme i da mi se tad posveti koliko mozhe...
razmisli još jednom
svi ponekad znamo da emocionalno ucenjujemo, naročito kad su ovako delikatne stvari u pitanju, čak i nesvesno, što se još lakše desi ako ne razmišljamo o em. uceni kao o sredstvu koje je zabranjeno nekom "ženevskom konvencijom" kad su međuljudski odnosi u pitanju =)
možda nisi upoznata sa konceptom emocionalne ucene?
 
Nama je extra dok nema trka.
Na primer, ova zima nam je bila fenomenalna. Sve do pre mesec dana...
Onda je krenulo naopako.
Ti njegovi u klubu kao da ne zhele da ovi imaju privatne zhivote...
U fazonu, postojite samo ti i tvoj bicikl :(
 
razmisli još jednom
svi ponekad znamo da emocionalno ucenjujemo, naročito kad su ovako delikatne stvari u pitanju, čak i nesvesno, što se još lakše desi ako ne razmišljamo o em. uceni kao o sredstvu koje je zabranjeno nekom "ženevskom konvencijom" kad su međuljudski odnosi u pitanju =)
možda nisi upoznata sa konceptom emocionalne ucene?

zivot nije koncept i sve to sto ste citali dzaba ste citali
 
Najgore je to shto su ga vecj zaebali za trku jer je iz provincije, a ne iz glavnog grada...
Tada je doshao kod mene i plakao kao malo dete. Nisam zhelela nishta da mu kazhem...
Zaebacje ga svaki put jer jednostavno on nema toliko para koliko je potrebno, a strast nije dovoljna...
 
hm,mozemo ovde da raspredamo do prekosutra ali ti si ta koja mora da odluci sta zeli od veze,od te veze...da li iz nje izvlacis ono sto ti je potrebno da bi bila srecna...vec je receno da je to nacin zivota,on se nece menjati i jedni sto ti mozes da uradis je da razmislis jesi li ti spremna da tako provedes ostatk zivota ili ne...da li ti je to dovoljno...ok,svuda u svakoj vezi ima odricanja,ali vec sam negde pisala o prioritetima u vezi,svako postavi ono sto mu je vise i manje bitno,izvagas i vidis gde je ono sto hoces a gde ono sto dobijas...ne kazem da je lako...
 

Back
Top