Bićete kao bogovi..bogovi ste?

Jedan je bio pre svih, On je Stvoritelj.
Ne znam kako znam, ali meni je to prilično jasno da je moralo biti nešto nadljudsko i savršeno što je projektovalo svet, a da je jedan se vidi po tome što se svuda uviđa pečat koji nismo ni do dana današnjeg u stanju da izimitiramo sa svim znanjima i tehnologijom.
Putovala sam i gledala kroz razne prozore prostranstva... koja su mi svedočila da ih je stvorio neko ko je na sve mislio.
Isto tako, živa bića... gledaš živi svet oko sebe i ne možeš a da ne misliš koliko je veliki taj koji je to sve osmislio, sve je povezano u savršenu celinu, sve je takvo da znaš da ljudska priroda razvijena od sićušnog organizma pa sve do majmuna kao prelazne faze nije bila dovoljna da se to sve tu nađe.

Za sebe misliti da smo Bogovi je svetogrđe.
Više nalikujemo bogovima iz raznih mitologija nego Onome čija je najveća želja oduvek da budemo kao On.
Pa ne znam sto je svetogrdje. Evidentno je da jos nismo Bogovi jer Bogovi su besmrtni. No covek tezi ka tome...
BTW ljudi sa rh- tj nedostatkom majmunskog gena nisu potekli od majmuna :P
 
Pa ne znam sto je svetogrdje. Evidentno je da jos nismo Bogovi jer Bogovi su besmrtni. No covek tezi ka tome...
BTW ljudi sa rh- tj nedostatkom majmunskog gena nisu potekli od majmuna :P
KAO Bog možemo biti, ali kod Njega je rešenje smrti pa... ko želi da bude besmrtan, neka se upozna sa Biblijom i živi svoj božanski život ovde.
Mi znamo ko je Bog koji je hodio zemljom... i kako je prošao. Tu je opisano na više nivoa kako se rešava problem smrti.
 
KAO Bog možemo biti, ali kod Njega je rešenje smrti pa... ko želi da bude besmrtan, neka se upozna sa Biblijom i živi svoj božanski život ovde.
Mi znamo ko je Bog koji je hodio zemljom... i kako je prošao. Tu je opisano na više nivoa kako se rešava problem smrti.
Niko u materijalnom telu ne moze biti besmtran. Jedino ako se preseli u novo telo, no to je daleka buducnost.
Isus nije medju nama, dakle nije besmrtan. Ako verujes u besmrtnu dusu, druga stvar, ali besmrtnost je samo\
kada neko zivi ovde medju nama, mozes da ga opipas...
 
Niko u materijalnom telu ne moze biti besmtran. Jedino ako se preseli u novo telo, no to je daleka buducnost.
Isus nije medju nama, dakle nije besmrtan. Ako verujes u besmrtnu dusu, druga stvar, ali besmrtnost je samo\
kada neko zivi ovde medju nama, mozes da ga opipas...
Isus je nakon zemaljske smrti vaskrao n anebo i dobio besmrtni zivot na nebu
dakle Isus je sada besmrtan
 
Iz Tomasovog gnostičkog jevanđelja

13 Yeshua said to his disciples: What am I like, for you? To what would you compare me? Simon Peter said: “You are like a righteous angel.” Matthew said: “You are like a wise philosopher.” Thomas said: “Master, my mouth could never utter what you are like.” Yeshua told him: I am no longer your Master, because you have drunk, and become drunken, from the same bubbling source from which I spring. Then he took him aside, and said three words to him . . . When Thomas returned to his companions, they questioned him: “What did Yeshua tell you?” Thomas answered:“If I told you even one of the things he said to me, you would pick up stones and throw them at me. And fire would come out those stones, and consume you.”
Koje su te tri reči koje je Isus mogao da kaže Tomasu koje bi izazvale takav efekat? Jedino logično mi je da mu je rekao "Ti si Bog"...Setimo se da ovaj pasus počinje pitanjem Isusa učenicima ko je on za njih. Znači Isus je Bog, Tomas je Bog...svako je Bog...Nije li misija Isusova onda bila, kako neki gnostici smatraju, da svako dostigne nivo svesti gde je Bog, gde shvati da je Jedno sa Bogom...da je sve Jedno
 
Nije besmrtan jer ga nema. Svi su na nebu zivi, ali ih ne vidimo i nema ih ovde. I ne moze da se prezentuje sam na zemlji.
Po gnosticima postoji vjecni i nepromjenjivi Eon u kojem obitavaju besmrtni ljudi.Taj eon se reflektirao u materijalne eone koji se mjenjaju i prolaze.
Mnogo je besmrtnika uzelo tjelo i doslo na zemlju da poducava ljude.
Vrijeme je takvo da je jednoumlje uzelo dosta maha pa se razvio kult o jednom besmrtniku.
 
Po gnosticima postoji vjecni i nepromjenjivi Eon u kojem obitavaju besmrtni ljudi.Taj eon se reflektirao u materijalne eone koji se mjenjaju i prolaze.
Mnogo je besmrtnika uzelo tjelo i doslo na zemlju da poducava ljude.
Vrijeme je takvo da je jednoumlje uzelo dosta maha pa se razvio kult o jednom besmrtniku.
znači misliš da nisu svi ljudi besmrtnici nego samo neki koji su kao besmrtnici i došli u ovaj svet? Vidiš li sebe među tim besmrtnicima?
 
znači misliš da nisu svi ljudi besmrtnici nego samo neki koji su kao besmrtnici i došli u ovaj svet? Vidiš li sebe med

znači misliš da nisu svi ljudi besmrtnici nego samo neki koji su kao besmrtnici i došli u ovaj svet? Vidiš li sebe među tim besmrtnicima?
Ima ljudi koji su po prirodi duhovni i sto god da urade ostati ce tako.No ima ljudi koji nisu po prirodi duhovni a ako urade ise stvari sto i ovi koji su duhovne prirode mogu mnogo da degradiraju sebe.
Tako sam dosao do spoznaje tko sam.
 

Back
Top