Quantcast

Biće meso kao zlato

MMMD

Zainteresovan član
Poruka
298
Zbog skupog prošlogodišnjeg kukuruza i neizvesnog ovogodišnjeg roda desetkovanog sušom, poljoprivrednici ne pomišljaju na tov goveda i prasadi i predviđaju da će meso biti izuzetno skupo
Suša je odnela milijarde sremskim paorima. Komisije za procenu štete u rumskoj i inđijskoj opštini već su konstatovale da je u svakoj od ovih sredina šteta od suše premašila po tri milijarde dinara. Najveće štete su na kukuruzu, koji će imati i za 75 odsto manji prinos od prosečnog, a ništa bolje nisu prošle ni njive zasejane sojom, lucerkom, duvanom, šećernom repom, suncokretom...

http://www.***************/drustvo/-bice-meso-kao-zlato---03-08

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
sa 500 dolara u junu na 850 u avgustu po toni - fascinanto.
severna amerika je prsla zbog sushe, iso sam da kupim cigare kod indinajaca i putujuci videh po tim poljima da je kukuruz visok 40-50 cm, a vec treba da radja. totalno zakrzljao.

pre par godina se slicno desilo zbog inflacije, u srbiji je bio rod kukuruza rekordan. ono sto se desilo kasnije je za ginisa, negde imam taj topik. seljaci su prodali u bescenje izvoznicima a ovi prodali za ogromne pare pa posle uvezli za jos vecu marzu.

VERTIGON

Veoma poznat
Poruka
14.877
sa 500 dolara u junu na 850 u avgustu po toni - fascinanto.
severna amerika je prsla zbog sushe, iso sam da kupim cigare kod indinajaca i putujuci videh po tim poljima da je kukuruz visok 40-50 cm, a vec treba da radja. totalno zakrzljao.

pre par godina se slicno desilo zbog inflacije, u srbiji je bio rod kukuruza rekordan. ono sto se desilo kasnije je za ginisa, negde imam taj topik. seljaci su prodali u bescenje izvoznicima a ovi prodali za ogromne pare pa posle uvezli za jos vecu marzu.
kod nas je jeftinije mnogo a i nema subvenciju kao u zapadnoj evropi ili USA. ovde je cena sada fantasticno visoka a iznosi 27-30din po kg, odnosno nesto manje od 250eura po toni rinfuza. bilo je oko 19din pocetkom juna rast je oko 50% ali mislim da ce ici jos na gore jer se nezna jos koliko ustvari ima stete...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.