Biblija u stripu - informisanje ili mamac za nove vernike ?

Сама си цитирала текст са интернета који се ниси удостојила ни да прочиташ, а разликује се од вашег превода. Па стога је јасно да ни ти не знаш шта ви пишете, а називате се онима који "изучавају" Библију. Не може жив човек да уђе вашим фалсификатима у преводу, има их на све стране.
Па кад се већ хвалиш да познајеш Библију и да си завршила школу која нема име са професорима које не желиш да кажеш, онда барем немој на свакој теми да се хвалиш да треба да ти се поклонимо због твојих рупа у знању које ни сама ниси свесна.
 
Moje skolovanje je iznad tvoga.
Само да кажеш који професор ти је предавао Библијску Ерминевтику, како ти се звала школа, колико то образовање има ЕСПБ поена и како си прошла из Библијске ерминевтике. Изволи. Па ћу ти онда ја исто рећи па можемо да наставимо :)
 
Moje skolovanje je iznad tvoga.
Oбмањујеш људе са измишљотинама. Неименована школа, непознатог трајања, непознатих професора, али знаш да познајеш боље од других. С обзиром на рупе које имаш у знању, не вреди да се хвалиш знањем Библије.
Ако те срамота да пишеш која је твоја школа, што се онда хвалиш својим знањем.
Ако је ваш превод добар, зашто цитираш туђ који је различит, онда очигледно признајеш да превод за који тврдиш да је "преведен са оригинала" уствари није тачан.
Што се јасно види увидом у оригинал.
Који ти нећеш да цитираш.
Не мислиш ваљда да живимо у двадесетом веку и да не можемо да нађемо оригинал и да видимо да сте фалсификовали превод ?
 
Ако добро познајеш Библију, неће те узнемиравати. Они обично салећу оне који не знају ништа о Библији. Али су заборавили да наш народ не верује ником, а поготово разним људима који куцају на врата и желе да говоре о Христу. То може у Америци да прође, али код нашег човека, тешко.
 
Био и остао наивчина :D .
dobio malo onog pa pomisli e a bog to ne može da mi da :hahaha:

krsti se.gif
valjda zna bog za šalu
 
Gospod nas je Isus Hristos, nikakav Jehova :P
gospod znači gospodar. svaki verujući zna da je bog gospodar. u simbolu vere gospod(ar) je isus hrist, međutim isus naglašava "ja vam neću biti gospodar već prijatelj" što bi ja lično zaključio da on ne želi sluge, robove jer sluga ne zna šta mu radi njegov gospodar. a on je sve radio javno. kao što je i sam govorio.
 
Americke sekte primenjuju tehnike ispiranja mozga, kad te uhvate slep si i gluv za svet, a ako napustis onda
si izopsten, ici ces u pakao, sve najgore.
zato i ponavljaju da ubede i sebe
nego ima još jedna fora na koju ih pecaju.
pošto pojma nemaju o istoriji hrišćanstva (npr), kako je sastavljena biblija, zašto se odriču simbola vere itd (za onog ko ne misionari internetom nije ni bitno) pričaju nešto što blage veze nemaju i onda komentariše se, onaj ko je bar malo upućen naravno da će se čuditi i tražiti dokaz za to njihovo lupanje, e sad ide ono pravo.
"ti atakuješ na njih" jer im dokazom predočavaš. u njima se javlja dva osećaja
jedan ljudski podsvesno je povređen jer nema odgovor ali drugi preovladajući osećaj "pa da tako su i isusa gonili", "poslednji su dani jer božiju organizaciju vređaju" itd u tom smislu i time se potvrđuje ono što im starešina puni glavu.
pošto su sektaši uvređeni kad ih zoveš sektaš nek budu uokvireni, ja i meni slični im pomažemo u veri da je ojačaju :D
s tim što isto misle o meni isto tako misle i o onima koji ih nepominju. svi smo mi otpad za njih, bez obzira koja uokvirena organizacija je u pitanju, a ove američke po tom pitanju su najgore.
 
zato i ponavljaju da ubede i sebe
nego ima još jedna fora na koju ih pecaju.
pošto pojma nemaju o istoriji hrišćanstva (npr), kako je sastavljena biblija, zašto se odriču simbola vere itd (za onog ko ne misionari internetom nije ni bitno) pričaju nešto što blage veze nemaju i onda komentariše se, onaj ko je bar malo upućen naravno da će se čuditi i tražiti dokaz za to njihovo lupanje, e sad ide ono pravo.
"ti atakuješ na njih" jer im dokazom predočavaš. u njima se javlja dva osećaja
jedan ljudski podsvesno je povređen jer nema odgovor ali drugi preovladajući osećaj "pa da tako su i isusa gonili", "poslednji su dani jer božiju organizaciju vređaju" itd u tom smislu i time se potvrđuje ono što im starešina puni glavu.
pošto su sektaši uvređeni kad ih zoveš sektaš nek budu uokvireni, ja i meni slični im pomažemo u veri da je ojačaju :D
s tim što isto misle o meni isto tako misle i o onima koji ih nepominju. svi smo mi otpad za njih, bez obzira koja uokvirena organizacija je u pitanju, a ove američke po tom pitanju su najgore.
Svaka sekta/kult ima dva cilja:
1. da bespogovorno izvrsavas sta god ti narede
2. da budes izvor prihoda, bilo sto ces diretkno raditi za njih, bilo sto ces davati deo prihoda.
 

Back
Top