Biblija nagovjestava dolazak Muhammeda

Cackalica21

Domaćin
Poruka
4.083
Bog kaze u Bibliji:
Ponovljeni zakon 18,18 Podignut ću im proroka između braće njihove, kao što si ti. Riječi svoje stavit ću u usta njegova, da im kaže sve, što mu zapovjedim.
Ponovljeni zakon 18,19 A tko ne posluša riječi mojih, što će ih govoriti u ime moje, toga ću ja sam povući za to na odgovornost.
Ponovljeni zakon 18,20 A prorok, koji se usudi govoriti što u ime moje, što mu nijesam naložio da govori, i koji govori u ime drugih bogova: takav prorok neka se pogubi!



braca zidova su arapi, jer zidovi su potomci Isaka a arapi Ishmaela

kao sto ti si Mojsije, Mojsije i Muhammed su jako slicni bili

Ima u Kuranu oko 332 puta gdje spominje Bog reci (muhammede )

svako poglavlje u Kuranu pocinje U ime Boga ,Milostivog Samilosnog

Ovog Proroka su ljudi ocekivali jos za vrijeme Isusa kada su pitali Ivana krstitelja Jesi li ti onaj Prorok, a on negirao to da je.

i ne samo to nego Isus licno nagovjestava dolazak nekoga poslije njega , upravo ovog proroka kojeg su ocekivali


Isus nagovjestava dolazk nekoga tj. proroka Muhammeda poslije njega u Bibliji:

Ivan 16,13 Ali kad dođe on, Duh istine, uvest će vas u svu istinu, jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje, i javit će vam buduće stvari.
Ivan 16,14 On će me proslaviti, jer će od mojega uzeti, i javit će vam.
Ivan 16,15 Sve, štogod ima Otac, moje je. Zato rekoh: On će od mojega uzeti i javit će vama.


krscani kazu, pa ovo nije muhammed ovo je Sveti duh , ne kontaju da po Bibliji Duh je sinonim za proroka takodjer

1. Ivanova 4,1 Ljubljeni, ne vjerujte svakome duhu, nego kušajte duhove, jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svijet.

po ovome Duh Istine je Istiniti prorok od Boga, lazni Duh je lazni prorok koji se lazno predstavlja da dolazi od Boga.

eh kad sad sve ovo znamo, hajmo sad stvari postaviti logicki ovdje da vidimo je li se radi o Svetom Duhu ili Muhammedu.

Ko je sveti duh?

Sveti duh po krscantvu je Bog.

hajmo sad to ekvaciju postaviti ovako pa vidite samo je li se radi o Bogu ili proroku Muhammedu kojeg Isus nagovjestava

Ivan 16,13 Ali kad dođe on(Bog), Duh istine, uvest će vas u svu istinu, jer neće(Bog) od sebe govoriti, nego će(Bog) govoriti što čuje, i javit će(Bog) vam buduće stvari.
Ivan 16,14 On(Bog) će me proslaviti, jer će od mojega uzeti, i javit će vam.
Ivan 16,15 Sve, štogod ima Otac, moje je. Zato rekoh: On će od mojega uzeti i javit će vama.


ako je to Duh istine sveti duh, tj Bog, postavite sebi samo ovo pitanje?

jer neće(Bog) od sebe govoriti, nego će(Bog) govoriti što čuje,

da li moze onda ovo biti Bog koji ne prica od sebe nego samo ono sto cuje od drugoga....NIPOSTO, znaci ovo nije Sveti duh tj Bog nego se radi o Poslaniku Muhammedu

i to je ovaj krscanin logikom zakljucio takodjer


Jer u istom tekstu Isus kaze:

Ivan 16,7 Ali ja vam istinu govorim: "Bolje je za vas, da ja idem; jer ako ne otidem, Utješitelj neće doći k vama; ako li otidem, poslat ću ga k vama

Sveti duh je vec bio prisutan i prije i tokom zivota Isusa na zemlji, pa kako onda moze ovaj utjesitelj biti SVeti duh ako je uslov za njegov dolazak da Isus ode, a vec je tu , misliom nema logike, znaci Utjesitelj je Muhamemd, jer Po bibliji Utjesitelj je Isus, al ice poslati drugog Utjesitelja kao on, znaci bit ce covjek Utjesitelj.

Ivan 14,16 I ja ću moliti Oca, i dat će vam drugoga Utješitelja (grcki parakleton) , da ostane s vama dovijeka,
Ivan 14,17 Duha istine, kojega svijet ne može primiti, jer ga ne vidi, niti ga poznaje; a vi ga poznajete, jer ostaje kod vas i u vama je.

1. Ivanova 2,1 Dječice moja, ovo vam pišem, da ne griješite. I ako tko sagriješi, imamo zagovornika(Utješitelja grcki parakleton) kod Oca, Isusa Krista, pravednika.


znaci Imamo vec Utjesitelja Isusa koji je prorok, pa ce doci drugi Utjesitelj koji je prorok poslije Isusa, a koga drugog imamo osim Muhammeda od ljudi.

a pazi ovo sad, ako i dalje misli neko da se radi o Duhu svetom koji treba da dodje poslije Isusa, evo isus kaze da je vec dosao tokom njegova zivota

Ivan 20,22 Kad je bio ovo rekao, dahnu u njih i reče: "Primite Duha Svetoga!

a Isus kaze da je uslov da dodje ta persona je da on ode sa ovog svijeta

"Bolje je za vas, da ja idem; jer ako ne otidem, Utješitelj neće doći k vama;

pa zato sto je Sveti duh vec bio prisutan za vrijeme Isusa nikako taj duh istine ne moze biti Sveti duh, nego prorok Utjesitelj kao sto je Isus prork utjesitelj. to jeste Muhammed niko drugi

zato vam Bog i dalje prijeti u Bibliji

Ponovljeni zakon 18,19 A tko ne posluša riječi mojih, što će ih govoriti u ime moje, toga ću ja sam povući za to na odgovornost.

o ovim biblijskim nagovjestajima nas Bog licno u Kuranu obavavjestava

BOg kaze:

7:157 onima koji će slijediti Poslanika(Muhammeda), Vjerovjesnika, koji neće znati čitati ni pisati, kojeg oni kod sebe, u Tori i Evandjelju, zapisana nalaze, koji će od njih tražiti da čine dobra djela, a od odvratnih odvraćati ih, koji će im lijepa jela dozvoliti, a ružna im zabraniti, koji će ih tereta i teškoća koje su oni imali osloboditi. Zato će oni koji budu u njega vjerovali, koji ga budu podržavali i pomagali i svjetlo po njemu poslano slijedili – postići ono što budu željeli.

2:146 Oni kojima smo dali Knjigu znaju Poslanika kao što sinove svoje znaju, ali neki od njih doista svjesno istinu prikrivaju.


Bog kaze u Kuranu da je Isus rekao:
61:6 A kada Isus, sin Marijin, reče: 'O sinovi Izraelovi, ja sam vam Allahov poslanik da vam potvrdim prije mene objavljenu Toru i da vam donesem radosnu vijest o poslaniku čije je ime Ahmed, koji će poslije mene doći' – i kad im je on donio jasne dokaze, oni rekoše: 'Ovo je prava crna magija!'
 
Djela apostolska, koja su pisana nakon uzdignuca Isusa na nebo, kazu da Isus treba da bude na nebu dok se ne obistini prorocanstvo iz starog zavjeta koje je nagovjestilo proroka

Djela apostolska 3,19 Pokajte se dakle i obratite da se izbrišu grijesi vaši
Djela apostolska 3,20 pa od Gospodina dođu vremena rashlade te on pošalje vama unaprijed namijenjenog Pomazanika, Isusa.
Djela apostolska 3,21 Njega treba da nebo pridrži do vremena uspostave svega što obeća Bog na usta svetih proroka svojih odvijeka.
Djela apostolska 3,22 "Mojsije tako reče: Proroka poput mene od vaše braće podignut će vam Gospodin, Bog vaš. Njega slušajte u svemu što vam god reče.
Djela apostolska 3,23 I svaka duša koja ne posluša toga proroka, neka se iskorijeni iz naroda
.



znaci Isus ce biti na nebu dok se ne obistini prorocanstvo iz starog zavjeta

da se pojavi taj prorok...jer ako je Isus taj prorok nema logike da spominju to prorocanstvo apostoli poslije Isusova uzdignuca na nebo kad je vec bio sa njima.

Isus nagovjstava dolazak Duha istine poslije njega, a Duh po Bibliji je sinonim za proroka

Ivan 16,13 Ali kad dođe on, Duh istine, uvest će vas u svu istinu, jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje, i javit će vam buduće stvari.

Sinonim Duh = Prorok ---> lazni duh= lazni prorok--->istiniti duh = istiniti prorok
1. Ivanova 4,1 Ljubljeni, ne vjerujte svakome duhu, nego kušajte duhove, jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svijet.

A pazite sad ovo zasto bi Biblija naznacila da nema proroka poslije Isusa, jednostavno kazes nema vise proroka poslije isusa i gotova stvar, ali ovdje naznacava da ce biti i laznih i pravi prorok...pa ko je taj prorok ako nije Muhammed.


sporedite slicnost ovoga

Bog govori o proroku sto treba da se poojavi
Riječi svoje stavit ću u usta njegova, da im kaže sve, što mu zapovjedim.

Isus govori o Duhu=Proroku koji treba da dodje poslije njega
jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje,

obadva prorocnstva govore isto

Da nece govoriti od sebe nego sto cuje od Boga.

Izaija nagovjestava Muhammedu selidbu iz Mekke u Medinu, gdje bjezi od Maceva Kedarovih sinova iz mekke

Izaija 21,13 Proročanstvo nad Arabijom. U šumi ostanite navečer, putnici od Dedana!
Izaija 21,14 Iznesite vode pred žedne, stanovnici od Teme! Pružite jelo bjeguncu!
Izaija 21,15 Jer pobjegoše od mačeva, od mača gologa, od luka zapetoga, od žestine boja.
Izaija 21,16 Jer ovako mi reče Gospod: "Još godina kao godina nadničara, i nestat će sve slave Kedrove.
Izaija 21,17 Ostatak strijelaca od sinova Kedarskih bit će malen brojem; jer tako reče Gospod, Bog Izraelov."


gdje je tema, Tema je podrucje Medine sad
(320 km) north of Medina,
https://en.wikipedia.org/wiki/Land_of_Tema

Ko je bjegunac, pa Muhammed je bjegunac iz mekke

Jer pobjegoše od mačeva,

Muhammed in njegov drug Ebu bekr pobjegli od Maceva praunuka Kedra , to su stanovnici Mekke, jer Kedar je pradjed Muhammeda

Kedar was the second son of Ishmael, the ancestor of the Prophet Muhammad.
znaci drugi sin Ishamela , pretak Muhamemdov

i nestat će sve slave Kedrove.

s obzirom da ih je taj bjegunac porazio kada je ponovo zauezeo Mekku nestala je njihova slava


a sta tek reci za ovo

Izaija 42 poglavlje

Izaija 42,1 "Evo sluga moj, kojega ljubim(Ahmod/Ahmad u tekstu ne hebrejskom), izabranik moj, koji mi se dopada! Mećem na njega duh svoj, istinu će javljati nežidovima.

Izaija 42,2 Neće vikati ni kričati, niti će se čuti glas njegov po ulicama.

jedna od karakteristika Muhammeda je da nije dizao glas po trznicama

Izaija 42,6 "Ja, Gospod, dozvao sam te u dobroti. Držao sam te za ruku i čuvao te. Učinio sam te za narod posrednikom zavjeta, svjetlom nežidovima,
znaci nežidovima poslat

Izaija 42,11 Neka kliče pustinja sa svojim gradovima, što stanuju na Kedru! Neka podvikuju stanovnici Sela, neka kliču svrh gora!

Kedar je pradjed Muhammed, to se odnosi na stanovnike Mekke

Stanovnici Sela, Sela je brdo u Medini

znaci jasno ko dan o kome je prorcanstvo ovdje

מִי עִוֵּר כִּי אִם-עַבְדִּי, וְחֵרֵשׁ כְּמַלְאָכִי אֶשְׁלָח; מִי עִוֵּר כִּמְשֻׁלָּם, וְעִוֵּר כְּעֶבֶד יְהוָה.
Izaija 42,19 Tko je slijep na slugu mog, i gluh na glasnika mog, kojega sam poslao? Tko je tako slijep na Muslimana (Mushlam) i slijep na slugu Jehove


מְשֻׁלָּם
Mushlam/Meshullam =Musliman

evo biblijska stranica potvrdjiva da se radi o rijeci Musliman

https://biblehub.com/commentaries/is...VD8bvUruf0Gqas
The word used is connected etymologically with the Arabic muslim (our "Moslem");
 
Evo jos Izaija prorice o Muhammedu, Mekki i Kabi

335524380_2326321764204554_5814841884067750604_n.jpg


312523988_1414067189082152_3595190998031853092_n.jpg


Izaija 60,1 Ustani, svijetli se, jer je došla svjetlost tvoja. Slava Gospodnja sja nad tobom.
Izaija 60,2 Jer evo: tmina pokriva zemlju i mrak narode. Ali nad tobom sja Gospod. Nad tobom svijetli slava njegova.
Izaija 60,3 Nezidovi putuju k svijetlu tvojemu i kraljevi k sjaju, koje sja nad tobom.
Izaija 60,4 Podigni pogled svoj unaokolo vidi svi su se skupili i dolaze k tebi. Sinovi tvoji dolaze izdaleka, kćeri se tvoje nose u naručju.
Izaija 60,5 Tada ćeš ti, kad to vidiš, zasjati od radosti, tvoje će srce zadrhtati i raširiti se, jer k tebi dolazi bogatstvo mora, blago naroda pritječe k tebi.
Izaija 60,6 Mnoštvo deva prekrilit će te, mlade deve od Midjana i Efe. Svi oni dolaze od Sabe. Zlato i kad donijet će, i radosno će se navješćivati slavna djela Gospodnja.
Izaija 60,7 Sva stada kedarska skupit će se za te. Ovnovi nebajotski stajat će ti na službi. Na žrtvenik se moj oni prinose, da mi se ugodi. Kuću slave svoje učinit ću još sjajnijom.
Izaija 60,8 Tko su ono što lete kao oblak, kao golubovi k svojim krletkama?

Izaija 60,10 Ljudi iz tuđe zemlje zidaju tvoje zidove, i kraljevi njihovi stoje ti na službu, jer ako sam te u gnjevu svojemu i udario, ipak sam se smilovao tebi u milosti svojoj.
Izaija 60,11 Vrata tvoja stoje svagda otvorena. Ne zatvaraju se danju i noću, da se dovedu u te blago naroda i vode njihove, kraljevi.

Izaija 60,22 Najmanji će postati plemenom, najneznatniji jakim narodom. Ja, Gospod, brzo ću to izvesti u svoje vrijeme.


Nezidovi putuju k svijetlu tvojemu


Poslanik Muhammed je nezidov, i poslat je prvenstveno ne zidovima.

Mnoštvo deva prekrilit će te, mlade deve od Midjana i Efe. Svi oni dolaze od Sabe. Zlato i kad donijet će, i radosno će se navješćivati slavna djela Gospodnja

Mekkelije su ljeti putovali karavanama deava na sjever, prema Midjanu, a zimi prema Sabi u Jemen dolje na jug



Sva stada kedarska skupit će se za te. Ovnovi nebajotski stajat će ti na službi. Na žrtvenik se moj oni prinose, da mi se ugodi. Kuću slave svoje učinit ću još sjajnijom.

ovo je kljucno, stada Kedarska, a znamo da je Kedar pradjed Muhammed koji je zivio u Mekki, ovnovi se donose u mekku za vrijeme kurbanskog bajrama da budu zrtve kod Bozije kuce

U Mekki se odrzava Hadzdz biblijski Hagg, tu se zrtvuju ovnovi kod Bozije kuce , kako je bog naziva Kabu.


Tko su ono što lete kao oblak, kao golubovi k svojim krletkama?

eh ovo je pravo istinsko prorocanstvo naseg vremena, kada oni koji idu u mekku na Hadzdz avionima, lete iznad oblaka, pa to Izaija prorice

ovo su cisti dokazi nadnaravnosti pojedinih dijelova Biblije, i ove informacije mogu jedino doci od Boga.

Ljudi iz tuđe zemlje zidaju tvoje zidove,

Abraham i Ishmael su dosli iz druge zemlje i sagradili Kabu u danasnjoj Saudiji.

Vrata tvoja stoje svagda otvorena. Ne zatvaraju se danju i noću,

Ulazak u harem kabe je uvijek otvoren, nikad nije zatvoren.


Najmanji će postati plemenom, najneznatniji jakim narodom. Ja, Gospod, brzo ću to izvesti u svoje vrijeme.

arapi su bili plemena, da bi dolaskom Muhammed nastala ogromna civliazacija koja je prevodila svijet 800 vijekova

to je Bog obecamo da ce uraditi iz ishmaela, pradjeda Muhammeda.


Postanak 17,20 A i za Išmaela uslišio sam te: eto, blagoslivljam ga i činim ga plodnim i dajem mu veoma mnogobrojno potomstvo. Dvanaest knezova izaći će od njega, i učinit ću ga ocem velikog naroda.

Psalmi cak i spominju Mekku i hodocasce tamo Kabi

Psalam 84,4 Blagoslovljeni su oni, koji prebivaju u kući tvojoj, koji te slave bez prestanka!
Psalam 84,5 Blagoslovljen je čovjek, kojemu je jakost u tebi, kojemu srce hoće na hodočašća!
Psalam 84,6 Putujući dolinom Beke pretvaraju je u tlo obilno izvorima, što ga jesenjska kiša pokrije lokvama


na engleskom isto tako prevdeno
As they pass through the Valley of Baka,

u vrijeme Abrahama, Mekka se zvala Bekka

koji prebivaju u kući tvojoj, koji te slave bez prestanka!
Kaba ja nazvana Kuca BOzija, i tesko da se ikad moze naci u 24h da nema ljudi tu, uvijek je puno pa cak i po mraku navecer, konstantno

kojemu srce hoće na hodočašća!

mekka/bekka ima najvece hodocasce na svijetu, niko se sa njom ne moze porediti po tom pitanju.

Putujući dolinom Beke pretvaraju

Mekka/Beka je u dolini

u tlo obilno izvorima,

Najpoznatija izvorska voda Zemzem na svijetu je iz mekke, ogromna popularnost zbog svoje kvalitete

što ga jesenjska kisa pokrije lokvama

Kisa u mekki znala poplavu napraviti nekad
 
Poslednja izmena:
У време Абрахама није постојала Мека па ни у време Мухамеда рођен је у Јорданској Петри.

Једини мени Јешуин указ на Мухамеда би био
" Немојте да мислите да сам дошао да донесем мир на земљу него мач".

Ја га доживљавам као Христовог осветника можда грешим.
 
У време Абрахама није постојала Мека па ни у време Мухамеда рођен је у Јорданској Петри.

Једини мени Јешуин указ на Мухамеда би био
" Немојте да мислите да сам дошао да донесем мир на земљу него мач".

Ја га доживљавам као Христовог осветника можда грешим.

nije da mozda gresis, nego totalno gresis junace.

U vreme Abrahama nije postojala Meka pa ni u vreme Muhameda rođen je u Jordanskoj Petri.

kakvo jordanskoj petri, ne izmisljaj.

Abraham je osnovao Mekku tako sto je tu ostavio Ishmaela i Hagar i tu je sagradio Kabu sa svojim sinom Ishmaelom....
 
opet se blamiraš sa svojim nebulozama o nepismenom pedofilskom proroku i seksualnom manijaku koji je natako čak i svoju snajku malo mu bilo onoliko žena što je imao i robinja što je porobio u belo roblje
da je to tako kao sto ti pises, nebi ga stavljali na prvo mjestu u historiji covjecanstva kao najutjecajniju licnost
maxresdefault.jpg


iz knjige 100 najutjecajnih ljudi u historiji...Muhammed je na 1 mjestu.
 
a što misliš da je pravi Bog ikada govorio kroz biblijske proroke i bajkopoisce?

Bog ikada govorio kroz biblijske proroke

zato sto je logicno da se Bog obrati covjecanstvu u nekoj formi da ih obavijesti sto su na zemlji, kakva im je svrha, gdje idu, sta smiju sta nesmiju........ako te kreator stvori onda ti posalje i manual....jesi li kad vidio produkt da firma prodaje bez manuala.

jer ako Bog se ne obrati, i niko ne zna sta zahtijeva od nas onda imamo opravdanje protiv njega za lose postupke, a on ne voli da covjek ima validno opravdanje protiv Njega.
 
zato sto je logicno da se Bog obrati covjecanstvu u nekoj formi da ih obavijesti sto su na zemlji, kakva im je svrha, gdje idu, sta smiju sta nesmiju........ako te kreator stvori onda ti posalje i manual....jesi li kad vidio produkt da firma prodaje bez manuala.

jer ako Bog se ne obrati, i niko ne zna sta zahtijeva od nas onda imamo opravdanje protiv njega za lose postupke, a on ne voli da covjek ima validno opravdanje protiv Njega.
naravno da takav manual ne postoji...zar veruješ da je savršenom i svemogućem Bogu potrebno da ispiše hiljade ispraznih strana priča i pričica da bi nam objasnio svrhu života i kako ga živeti? mogao je da nam kaže sve u jednoj rečenici..ovde ste da bi ste se naučili pravoj bezuslovnoj ljubavi......ali poenta nije da ti neko kaže da to treba da činiš nego da sam dođeš do toga kroz niz života...
 
Sad sam guglao neki pisac Majkl H.Hart je napisao tu knjigu 100 najuticajnijih ljudi gde je stavio pedofilskog pustinjskog proroka na prvo mesto,i šta sad?
Imaš gomilu raznih knjiga slične sadržine 100 naj ovih 10 naj onih to ništa ne dokazuje ali kad braniš ovako šuplju priču daj šta daš
pazi kad je drugi na listi Isak Njutn...a za ovog Cai Luna ne znam ni ko je i kladim se da većina ne zna......toliko je uticajan
 
naravno da takav manual ne postoji...zar veruješ da je savršenom i svemogućem Bogu potrebno da ispiše hiljade ispraznih strana priča i pričica da bi nam objasnio svrhu života i kako ga živeti? mogao je da nam kaže sve u jednoj rečenici..ovde ste da bi ste se naučili pravoj bezuslovnoj ljubavi......ali poenta nije da ti neko kaže da to treba da činiš nego da sam dođeš do toga kroz niz života...

naravno da takav manual ne postoji.

postoji


zar veruješ da je savršenom i svemogućem Bogu potrebno da ispiše hiljade ispraznih strana priča i pričica da bi nam objasnio svrhu života

pogresno postavljas stvari, Bog kad ti prica pricu o proslim generacijama i poslanicima jeste da bi ti naucioi lekciju i izvukao pouku iz toga, a ne da bi te zabvaljao pricama. ...i ne objasnjava Bog svrhu zivota kroz velike price...one je objasnio svrhu zivota u par rijeci, u jednoj recenici.


mogao je da nam kaže sve u jednoj rečenici.

pa to je i uradio

ovde ste da bi ste se naučili pravoj bezuslovnoj ljubavi.

bezuslovna ljubav nije logicna niti racionalna, samim tim nije racionalno ocekivati da ti Bog daje iracionalne savjete,
 
bezuslovna ljubav nije logicna niti racionalna, samim tim nije racionalno ocekivati da ti Bog daje iracionalne savjete,
a ja tvrdim da je pravi Bog (ne ovaj vaš biblijski i kuranovski plagijat) bezuslovna ljubav prema sebi i svima i da želi i strpljivo čeka da se i mi kroz niz života jedan po jedan razvijemo do toga da budemo kao on jer smo od njega i potekli...
 
a ja tvrdim da je pravi Bog (ne ovaj vaš biblijski i kuranovski plagijat) bezuslovna ljubav prema sebi i svima i da želi i strpljivo čeka da se i mi kroz niz života jedan po jedan razvijemo do toga da budemo kao on jer smo od njega i potekli...

a ja tvrdim da je pravi Bog (ne ovaj vaš biblijski i kuranovski plagijat) bezuslovna ljubav prema sebi i svima

ti to tvrdis na osnovu nagadjanja

a ja tvrdim suprotno na osnovu dokaza

a dokaz mi je da on licno je rekao da je njegova ljubav uslovna

Znaci radi dobro, slusaj njegove savjete, slijedi to i bit ces voljen, suprostavi mi se , nema ti moje ljubavi. i to je logicno. sve drugo je nelogicno i i racionalno.
 

Back
Top