Biblija istorijska religija

anajade

Veoma poznat
Poruka
14.338
Hriscanstvo kao religija ne polazi od covekove urodjene religioznosti .ne povezuje sa metafizikom kako se kaze u filozofiji sa transcendentim
Ono je nastalo iz fakta bozijeg otkrivenja otkrivanja bozijeg.Pojavio se u licu isysa hrista a tom otkrivenju prethodi njegovo otkrivenje u starom.zavetu .

Hriscanstvo kao religija ne polazi od covekove urodjene religioznosti .ne povezuje sa metafizikom kako se kaze u filozofiji sa transcendentim
Ono je nastalo iz fakta bozijeg otkrivenja otkrivanja bozijeg.Pojavio se u licu isysa hrista a tom otkrivenju prethodi njegovo otkrivenje u starom.zavetu .
kako se otkrio Isus u SZ? po čemu možeš sa sigurnošču da znaš da je Isus Bog?

kako se otkrio Isus u SZ? po čemu možeš sa sigurnošču da znaš da je Isus Bog?
Meni dovoljno ono kad kaze ja sam onaj koji jeste.Govori u prezentu u vecnom bozanskom.prezentu.
A kasnije u otkrivenju kaze ja sam.onaj koji bese.A najvaznije od toga ono ja sam.i buduci onaj koji dolazi.
Znaci ovako.on je onaj koji jeste koji bese i koji ce doci.Isys jahva moze i zika sutra da se zove.Isti je u pitanju.

У длаку исту жваку имају Мојсијевци и Мохамеданци ... да сте нисте вас три групе договорили нешто ?

Meni dovoljno ono kad kaze ja sam onaj koji jeste.Govori u prezentu u vecnom bozanskom.prezentu.
A kasnije u otkrivenju kaze ja sam.onaj koji bese.A najvaznije od toga ono ja sam.i buduci onaj koji dolazi.
Znaci ovako.on je onaj koji jeste koji bese i koji ce doci.Isys jahva moze i zika sutra da se zove.Isti je u pitanju.

Што се мене тиче кадакажу 'тама над безданом'... то су објаснили 'мали сиви'..... како је настао свемир

Ja sam se razočarao u hrišćanstvo kad sam pročito da su rimski vojnici uhapsili njihovog boga, prebili ga, svukli ga golog i razapeli na krst dok nije umro.
Meni treba bog koji bi bio jači od desetak rimskih legionara
A pre toga Isus jednom recju JA SAM obara citavu cetu koja je dosla da ga uhapsi.
Isus je dopustio da ga razapnu.
Jovan 18,3Onda Juda uze četu i od glavara svešteničkijeh i fariseja momke, i dođe onamo s fenjerima i sa svijećama i s oružjem.
Jovan 18,4A Isus znajući sve što će biti od njega iziđe i reče im: koga tražite?

ovan 18,5Odgovoriše mu: Isusa Nazarećanina. Isus im reče: ja sam. A s njima stajaše i Juda koji ga izdavaše.
Jovan 18,6A kad im reče: ja sam; izmakoše se natrag i popadaše na zemlju.
Jovan 18,7Onda ih opet zapita Isus: koga tražite? A oni rekoše: Isusa Nazarećanina.
Jovan 18,8Isus im odgovori: kazah vam da sam ja. Ako dakle mene tražite, ostavite ove nek idu.

Častohlepni shizofreničari dosta čest motiv antike prepuno bogova dok ne dodje nevolja i kmečanje na kraju...

A pre toga Isus jednom recju JA SAM obara citavu cetu koja je dosla da ga uhapsi.
Isus je dopustio da ga razapnu.
Jovan 18,3Onda Juda uze četu i od glavara svešteničkijeh i fariseja momke, i dođe onamo s fenjerima i sa svijećama i s oružjem.
Jovan 18,4A Isus znajući sve što će biti od njega iziđe i reče im: koga tražite?

ovan 18,5Odgovoriše mu: Isusa Nazarećanina. Isus im reče: ja sam. A s njima stajaše i Juda koji ga izdavaše.
Jovan 18,6A kad im reče: ja sam; izmakoše se natrag i popadaše na zemlju.
Jovan 18,7Onda ih opet zapita Isus: koga tražite? A oni rekoše: Isusa Nazarećanina.
Jovan 18,8Isus im odgovori: kazah vam da sam ja. Ako dakle mene tražite, ostavite ove nek idu.
Ide na kafu s Rimljanima da ćaskaju zaista impresivno.

Ide na kafu s Rimljanima da ćaskaju zaista impresivno.

Matej 26,53Ili misliš ti da ja ne mogu sad umoliti oca svojega da mi pošlje više od dvanaest legeona anđela?
Matej 26,54Ali kako bi se ispunilo što stoji u pismu da ovo treba da bude?
Matej 26,55U taj čas reče Isus ljudima: kao na hajduka izišli ste s noževima i s koljem da me uhvatite, a svaki dan sam kod vas sjedio učeći u crkvi, i ne uhvatiste me.

Rimska vojska je brojala oko 60 legija u vremenu uspona i oko 18 legija u vrijeme kriza...

Veličina jedne legije varirala je tokom historije antičkog Rima od 4.200 legionara (30 manipola od po 120) i 300 konjanika

Back