Biblija i homoseksualnost

Jel ovo sala? U sucaju da nije.
U braku su i imaju decu zbog ogromnog pritiska okoline i ocekivanj roditelja, baba, deda i ostale rodbine.
Vec sam nekoliko puta napisao da ima i egzibicionista i slicnih, a koje si ti opisao ali ovde tema nije o njima vec o homoseksualcima i nije mi jasno zasto stalno prebacujes temu. Glupo je. Ovi koje si ti opisao nisu homoseksualci.


Da naravno. Objasni mi zasto smatras da je ovo devijacija. Sta je to sto ih cini devijantnim?
Kaко може да има дјецу ако га не привлаче жене, како обави коитус? Вјероватно размишљајући о томе шта ће рећи баба и деда :D .
 
A zašto bi usvajali? Oni su svojom voljom odlučili da udju u odnos koji, po prirodi stvari, ne može biti krunisan dobijanjem djeteta.
Ovo jednostavno nije nešto što se tiče ni tebe, ni patrijarha, ni države...
Zašto, ali zašto se ljudi uvek bave stvarima koje ih se ne tiču... Argument za uskraćivanje ovog prava nikako nije niti može biti "a zašto?"
@Kažu "strani plaćenik"

I sad ovaj odgovor tebi nije agresivno ponašanje? Kad odričete čak i pravo glasa bilo kome da kaže bilo šta što se ne tiče samo vas i vaših poremećenih prohteva.

Ispada po ovom "rezonu" da ako na ulici vidim da te neko bije pa ubija od batina treba da stojim i ne reagujem, "jer nas se ne tiče" i onda "zašto ali zašto se ja mešam kad me se ne tiče.

Tako onda bilo ko drugi može da radi što bilo i niko nema prava ni da pisne...

Objasni onda zašto vas policija čuva dok se "ponosite"? Državu ne može da se tiče ni vaš "ponos" ni šta god vam neko uradi tom prigodom.
 
Kaко може да има дјецу ако га не привлаче жене, како обави коитус? Вјероватно размишљајући о томе шта ће рећи баба и деда :D .
Da li sada shavtas pod kakvim pritiskom zive i sta sve rade da bi se zadovoljili "bozji cuvari". I naravno kao pravom hriscaninu tebi su te patnje smesne.
Zamisli da ti moras da spavas sa muskarcem. I pod takvim pritiskom pod kojim su oni, spava bi ko bela lala. Meni nije smesno, a tebi.
 
Dodje travar u bolnicu i kaze ja lijecim ljude i imam zelju i volju da pomognem bolesnim i smatram da je to dovoljno da me primite na mjesto doktora bar opste prakse. Ako me odbijete znaci da niste toleranti prema hometherapy opredjeljenju sto duboko vrijeda moju licnost i moje vrijednosti.

Za GBT narod uopste nije bitno da li su prihvaceni ili ne /jer jesu prihvaceni/ oni zele da svoju 'raznolikost' promovisu ne kao jednakost vec kao prednost.
U hriscanstvu je to greh i ne znaci da ako si homoseksualan ne mozes biti hriscanin ali bi trebalo bar da se kajes a ne da svoj problem prebacujes na nekog drugog sto nece da ti ljubi stope. Licemerje
U kompletnom drustvu kojem moral danas ne predstavlja nista biti 'razlicit' je bas cool. Licemerje
 
Da li sada shavtas pod kakvim pritiskom zive i sta sve rade da bi se zadovoljili "bozji cuvari". I naravno kao pravom hriscaninu tebi su te patnje smesne.
Zamisli da ti moras da spavas sa muskarcem. I pod takvim pritiskom pod kojim su oni, spava bi ko bela lala. Meni nije smesno, a tebi.
A ти знаш како се осјећају, ова дискусија је беспредметна и ови твоји аргументи падају у воду ако пажљиво ишчиташ шта је писао форумаш кажу"страни плаћеник". Из његових ријечи је сасвим јасно да они тврде да је ријеч о сексуалном опредјељењу, а не о нечему другом, па зато заговарају да се и у школама учи о томе да би дјеца имала увид у све варијанте и тако одабрала. Сем тога свако од нас је у животу бар некад био у прилици да донесе одлуку која се не води срцем и да живи са њом цијели живот, затим погледај пјеснике који пишу пјесме о неузвраћеној или изгубљеној љубави, за које не постоји друга особа, али једноставно направе нови избор.
 
Dodje travar u bolnicu i kaze ja lijecim ljude i imam zelju i volju da pomognem bolesnim i smatram da je to dovoljno da me primite na mjesto doktora bar opste prakse. Ako me odbijete znaci da niste toleranti prema hometherapy opredjeljenju sto duboko vrijeda moju licnost i moje vrijednosti.

Za GBT narod uopste nije bitno da li su prihvaceni ili ne /jer jesu prihvaceni/ oni zele da svoju 'raznolikost' promovisu ne kao jednakost vec kao prednost.
U hriscanstvu je to greh i ne znaci da ako si homoseksualan ne mozes biti hriscanin ali bi trebalo bar da se kajes a ne da svoj problem prebacujes na nekog drugog sto nece da ti ljubi stope. Licemerje
U kompletnom drustvu kojem moral danas ne predstavlja nista biti 'razlicit' je bas cool. Licemerje
Прво то како их називаш, они су себе називали хомосексуалци. Па су украли назив "геј" што значи онај који је весео. Па су ту укључили и травестите и бисексуалце (LGBT). И сада када им је то код неких прошло, зову се LGBTI+
Не зна више човек како правилно да их зове, почели су на један начин, а додају неке категорије људи, не знају ни они шта то значи.
Погледај како се хомосексуалци понашају.
Како називају друге људе - хомофоби.
Значи заступници толеранције, сваког ко се не слаже са њима називају болесником.
Значи ако се слажеш са њима онда си нормалан, а ако ниси, онда си болестан ? То је лаж и они покушавају да протуре ту лаж.
 
Nisam pitao šta su rekli "neki dečji psiholozi", pitao sam tebe lično, šta je za tebe tu problem, konkretno, slovima, bez okolišanja.
Reč je o deci kojoj je seksualno obrazovanje potrebno, tačka. To što se savetuje eksperimentisanje i sa istim polom (pored suprotnog, što ti izgleda ne smeta nimalo, iznenađujuće), vrlo verovatno ima za cilj da deci pruži uvid u mogućnost da, zbog tuđih (recimo, tvojih) negativnih stavova prema homoseksualnosti, mogu razviti razni unutrašnji emocionalni konflikti, koji se mogu lako izbeći na taj način što će roditelji izbeći da deci sole pamet o tome koga treba a koga ne treba da gledaju, o njima razmišljaju, s njima budu bliski, eksperimentišu, itd. Kad se crta podvuče, krajnji cilj je da dete na vreme shvati ko ga privlači a ko ne, umesto da se zbog raznih spoljnih pritisaka povlači i zatvara u sebe za ceo život. Ja bih voleo, recimo, da mi je bilo omogućeno u školi da naučim o nekim stvarima koje sam bio primoran da sam naučim posle škole. Voleo bih, takođe, da su neki klipani znali šta i kako da rade umesto što sa 15-16 godina prave klince s klinkama, zato što roditelji s njima nisu ništa pričali na tu temu, jer bože moj, "o seksu da pričam deci, pu pu pu, a tek da dozvolim škole da ih teraju na seks, daleko bilo".
Da te pitam jedno kratko pitanje - da li bi podrzao isto ovako "slobodno" i ostale gadosti koje se rame uz rame sa ovim pominju u Bibliji?

Da te podsetim, to su da "legnes" s majkom, ocem, bratom, sestrom i sve najgore sto ne mogu i ne zelim ni da napisem?

Imate li bre vi neki stid i vaspitanje pre svega? Pa malo vam je sto radite gadosti nego hocete i da ih promovisete i "zagadite" druge?

Skloni se s takvom propagandom!
 
Poslednja izmena:
Da te pitam jedno kratko pitanje - da li bi podrzao isto ovako "slobodno" i ostale gadosti koje se rame uz rame sa ovim pominju u Bibliji?

Da te podsetim, to su da "legnes" s majkom, ocem, bratom, sestrom i sve najgore sto ne mogu i ne zelim ni da napisem?

Imate li bre vi neki stid i vaspitanje pre svega? Pa malo vam je sto radite gadosti nego hocete i da ih promovisete i "zagadite" druge?

Skloni se s takvom propagandom!
Јеси сигурна да полни односи са родитељима нису забрањени у Библији ?
 
Oko ovoga se možemo djelimično složiti. Nemam ništa protiv da se zakonom omogući zajednica osoba istog pola (u CG se to i desilo), samo nije u redu da se takva zajednica naziva brakom. To je za hrišćane uvredljivo.
A, s obzirom da to odbijaju da urade i država i crkva, dolazimo do logičnog zaključka da se po tom pitanju otvoreno diskriminišu istopolni parovi, onemogućavajući im da stupe u zakonsku zajednicu. Ništa nejasno.

Naučno je dokazano da odsustvo majke (ili oca) tokom odrastanja negativno utiče na psihički razvoj djece. Zato smatram da im ne treba dozvoliti usvajanje. Uostalom, kao što sam već napisao, sami su izabrali bezdjetni odnos.
Dozvoljeno je samohranim roditeljima, uprkos tome što pišeš. Dakle, opet dvostruki aršini. Ili se rezultati uzimaju u obzir u oba slučaja, ili se ne mogu uzimati u obzir ni u jednom slučaju.

Ovdje nismo spomenuli još jednu stvar - promjenu pola. Transrodne osobe traže da im država (to jest svi mi, građani) plaća hormonalnu terapiju. Zašto bih ja morao da izdvajam novac za nečiji hir? Onda da plaćamo i svakoj starleti koja odluči da uveća grudi?
Ovo nema veze sa homoseksualnošću i biblijom. Lično sam protiv da se išta od toga finansira iz budžeta, ali opet kažem, to ovde nije tema.

Naveo sam ti primjere sa udžbenicima (pritisak gej lobija). Ti si rekao da je to skretanje sa teme.
Naveo si primer lobija van ovog foruma, a ja sam tražio da navedeš primer odavde, jer si o tome prvobitno pričao, odnosno pokušavao da moje učešće u diskusiji na ovoj temi pripišeš gej lobiju, što je besmisleno. Pošto to ne možeš, onda si počeo da se hvataš za neke hipotetičke stvari, kao to menjanje udžbenika koje se nije ni desilo. Skretanje s teme homoseksualnosti i biblije.

A imaš i primjer iz svoje poruke:

Paaaa... kako biste voleli radije da vas zovemo, homofili? Bukvalno po definiciji, homofobi su osobe koje ispoljavaju ili netrepeljivost i mržnju, ili iracionalne strahove od homoseksualaca. Nemam razloga da te nazivam homofobom osim ako mi sam ne daš razloge, a ja razloge za to nalazim u tvom pisanju da su LGBT osobe "neprirodna, protivprirodna, nenormalna" pojava. Šta očekuješ, da te potapšam po ramenu?

Dakle, za vas su neistomišljenici=homofobi. Da li možeš da shvatiš da većina ljudi ne misli kao LGBT zajednica, ali je ne mrze, niti podržavaju netrpeljivost i diskriminaciju?
Lepo ti stoji u poruci koju si citirao: "Nemam razloga da te nazivam homofobom osim ako mi sam ne daš razloge, a ja razloge za to nalazim u tvom pisanju da su LGBT osobe "neprirodna, protivprirodna, nenormalna" pojava." Dakle, nisi homofob jer si neistomišljenik, nego zato što omalovažavaš LGBT osobe a ni ne prepoznaješ to kao omalovažavanje. Pitam se da li bi smatrao komplimentom da ti neko kaže da si nenormalna pojava.

Navešću i primjer lažnog prijavljivanja iz Crne Gore:

Kao što vidiš, ovakvi slučajevi služe samo da bi se širila mržnja prema Crkvi.
Ovo nije primer LGBT lobiranja, pobogu... Neozbiljan si. Predstavljaš nekog tipa koji je opterećen crkvom kao LGBT lobistu.

Nisu zavjere nego nešto što se dešavalo pred našim očima. Evo nekoliko primjera. Zapadne NVO stalno napadaju Kinu zbog položaja Ujgura. A zašto se ne bave statusom crnaca u SAD (gdje ih i dalje tretiraju kao roblje)?
Razne medjunarodne organizacije osudjuju Rusiju zbog miješanja u rat na istoku Ukrajine. A zašto nisu osudile Zapad kada je razarao Jugoslaviju, Irak, Avganistan, Libiju?
No, već smo duboko zagazili u politiku.
Ovo je već uveliko skretanje s teme i nikako ne može da se dovede u vezu s ovim što pričamo. Jedino mogu to da shvatim kao potezanje u nedostatku boljeg argumenta.

@Kažu "strani plaćenik"

I sad ovaj odgovor tebi nije agresivno ponašanje?
Ne. Očigledno imaš drugačiju definiciju agresivnog ponašanja od ostatka sveta.
Kad odričete čak i pravo glasa bilo kome da kaže bilo šta što se ne tiče samo vas i vaših poremećenih prohteva.
Ko kome uskraćuje tu pravo glasa da govori? Samo sam rekao da se pitanje "zašto da iko usvaja?", odnosno razlozi za usvajanje, ne tiču patrijarha, države, mene, tebe, njega... Lepo što si iskoristio priliku da napomeneš da su to poremećeni prohtevi. Ali, moje pisanje je agresivno.

Ispada po ovom "rezonu" da ako na ulici vidim da te neko bije pa ubija od batina treba da stojim i ne reagujem, "jer nas se ne tiče" i onda "zašto ali zašto se ja mešam kad me se ne tiče.

Tako onda bilo ko drugi može da radi što bilo i niko nema prava ni da pisne...
Kakva zamena teza... Sad pokušavaš da predstaviš to što sam rekao kao stav da se ne treba reagovati ni u kom slučaju, čak ni kad se neko fizički ugrožava ili mu se nanosi bol. Čemu to?

Objasni onda zašto vas policija čuva dok se "ponosite"? Državu ne može da se tiče ni vaš "ponos" ni šta god vam neko uradi tom prigodom.
Mene ne čuva. Ja niti podržavam niti učestvujem u paradiranju, i generalno se LGBT osobe većinom ograđuju od takvih manifestacija.
Ali kad već pitaš, da ti objasnim, i da ti nacrtam gde je problem. Problem kod parade je potreba za zaštitom koja nastaje jer neki "normalni" smatraju da treba ljude napadati jer održavaju paradu. Eto, to je problem. Nečija bolesna potreba da nekome ugrozi bezbednost, zdravlje ili život, a ti si se našao ovde da to pravdaš i takve "normalne" osobe i njihove odluke i postupke ovde "pereš" kao Vučić Koluviju.

Dodje travar u bolnicu i kaze ja lijecim ljude i imam zelju i volju da pomognem bolesnim i smatram da je to dovoljno da me primite na mjesto doktora bar opste prakse. Ako me odbijete znaci da niste toleranti prema hometherapy opredjeljenju sto duboko vrijeda moju licnost i moje vrijednosti.
Što volim da ljudi mešaju babe i žabe, najbolji pokazatelj nezrelosti i neozbiljnosti, da ne govorimo o nepoznavanju materije.

Za GBT narod uopste nije bitno da li su prihvaceni ili ne /jer jesu prihvaceni/ oni zele da svoju 'raznolikost' promovisu ne kao jednakost vec kao prednost.
U hriscanstvu je to greh i ne znaci da ako si homoseksualan ne mozes biti hriscanin ali bi trebalo bar da se kajes a ne da svoj problem prebacujes na nekog drugog sto nece da ti ljubi stope. Licemerje
U kompletnom drustvu kojem moral danas ne predstavlja nista biti 'razlicit' je bas cool. Licemerje
Znam da ovo verovatno tebi ima smisla ali moram da te razočaram, pošto jedino tebi ima. Predlkažem da malo više čitaš a malo manje gledaš TV, i da naučiš šta znače izrazi pre nego što pokušaš da ih upotrebiš u razgovoru i tako se obrukaš.

Da te pitam jedno kratko pitanje - da li bi podrzao isto ovako "slobodno" i ostale gadosti koje se rame uz rame sa ovim pominju u Bibliji?

Da te podsetim, to su da "legnes" s majkom, ocem, bratom, sestrom i sve najgore sto ne mogu i ne zelim ni da napisem?

Imate li bre vi neki stid i vaspitanje pre svega? Pa malo vam je sto radite gadosti nego hocete i da ih promovisete i "zagadite" druge?

Skloni se s takvom propagandom!
:hahaha:
Citiraću lika iz popularnog filma: "Gospođo, napustite objekat."
Da me ne shvati neko pogrešno, ovo ne znači da ja tebi branim da govoriš, jednostavno znači da nema potrebe da mi se obraćaš na takav način. Rezonuješ kao emocionalno nezrela osoba, a uz to umišljaš da imaš prava da mi naređuješ. Nemaš.
 
A, s obzirom da to odbijaju da urade i država i crkva, dolazimo do logičnog zaključka da se po tom pitanju otvoreno diskriminišu istopolni parovi, onemogućavajući im da stupe u zakonsku zajednicu. Ništa nejasno.
Crkva i država su odvojene. Ne znam zašto stalno potežeš izraz "država i crkva". Izgleda da gajiš neki lični animozitet prema njoj.
Upravo je država CG ozakonila istopolne zajednice, tako da ne znam u čemu je problem. U Srbiji je valjda problem pravne prirode, odnosno definisanja braka prema Ustavu.
Dozvoljeno je samohranim roditeljima, uprkos tome što pišeš. Dakle, opet dvostruki aršini. Ili se rezultati uzimaju u obzir u oba slučaja, ili se ne mogu uzimati u obzir ni u jednom slučaju.
Ne znam za samohrane roditelje, ali ako im je dozvoljeno - smatram da to nije baš pametna odluka.
Ovo nema veze sa homoseksualnošću i biblijom. Lično sam protiv da se išta od toga finansira iz budžeta, ali opet kažem, to ovde nije tema.
To je jedan od zahtjeva LGBT zajednice koji je ponovljen i na Prajdu održanom prije nekoliko dana u Podgorici.
Naveo si primer lobija van ovog foruma, a ja sam tražio da navedeš primer odavde, jer si o tome prvobitno pričao, odnosno pokušavao da moje učešće u diskusiji na ovoj temi pripišeš gej lobiju, što je besmisleno. Pošto to ne možeš, onda si počeo da se hvataš za neke hipotetičke stvari, kao to menjanje udžbenika koje se nije ni desilo. Skretanje s teme homoseksualnosti i biblije.
U svakoj poruci neistomišljenike nazivaš homofobima. To je karakterističan narativ gej lobista. Kada ostanu bez argumenata onda lijepe etikete.
Lepo ti stoji u poruci koju si citirao: "Nemam razloga da te nazivam homofobom osim ako mi sam ne daš razloge, a ja razloge za to nalazim u tvom pisanju da su LGBT osobe "neprirodna, protivprirodna, nenormalna" pojava." Dakle, nisi homofob jer si neistomišljenik, nego zato što omalovažavaš LGBT osobe a ni ne prepoznaješ to kao omalovažavanje. Pitam se da li bi smatrao komplimentom da ti neko kaže da si nenormalna pojava.
Evo još jedne potvrde onoga o čemu govorim. Nije omalovažavanje ako ne prihvatam tvoj stav da je homoseksualizam normalan oblik seksualnog ponašanja. Zamisli kad bi tebe neko nazvao crkvenofobom zato što osporavaš Bibliju.
Ovo nije primer LGBT lobiranja, pobogu... Neozbiljan si. Predstavljaš nekog tipa koji je opterećen crkvom kao LGBT lobistu.
Možda on lično nije, ali jesu oni koji su njegovu laž iskoristili da prošire mržnju prema neistomišljenicima i da još jednom izmanipulišu javnost pričom o navodnoj ugroženosti.
Ovo je već uveliko skretanje s teme i nikako ne može da se dovede u vezu s ovim što pričamo. Jedino mogu to da shvatim kao potezanje u nedostatku boljeg argumenta.
Govorili smo o zlokobnim agendama dijela NVO sektora, pa se priča proširila na geopolitiku.
 
Јеси сигурна да полни односи са родитељима нису забрањени у Библији ?
Мислим да ниси добро разумио њен пост, није ни тврдила да нису забрањени, него напротив да јесу.

A pazi ovu situaciju ...
Homoseksualac ne moze usvojiti dete ali homoseksualke ce roditi i tako im niko nista ne moze.
Ode na vestacku oplodnju i zavrsi posao, rodi i ni jedan zakon joj nista ne moze.
Znaci dva muskarca ne mogu negovati dete ali dve zene mogu ....
Могу и мене да усвоје :D .
 
A pazi ovu situaciju ...
Homoseksualac ne moze usvojiti dete ali homoseksualke ce roditi i tako im niko nista ne moze.
Ode na vestacku oplodnju i zavrsi posao, rodi i ni jedan zakon joj nista ne moze.
Znaci dva muskarca ne mogu negovati dete ali dve zene mogu ....
Е, али бити random oтац, да ли је то лепо за дете ? Шта ће да кажу детету, да су му бирали оца по случајном избору ?

A, s obzirom da to odbijaju da urade i država i crkva, dolazimo do logičnog zaključka da se po tom pitanju otvoreno diskriminišu istopolni parovi, onemogućavajući im da stupe u zakonsku zajednicu. Ništa nejasno.
То да ли ће Црква да призна неког или неће, то је ствар Цркве. Нити држава може нити жели да утиче на то што ради Црква.
Нема ту дискриминације, за Цркву хомосексуализам није нормална појава, то прво, па онда све остало.
Коме се то не допада, то је већ лична ствар, док људи гласањем бирају власт какву желе, па ако им се не свиђа што нека власт не жели да донесе позитивно правне прописе који регулишу заједницу особа истог пола, нека мењају власт.
Нема потребе мешати Цркву и државу.
Пошто очигледно да власт жели да донесе тај закон (а донеће га, пре или касније), нема разлога да сада кукамо када је питање дана када ће држава донети тај закон о истополним заједницама.
Па коме се свиђа или не свиђа, то је што је.
 
Poslednja izmena:
Прво то како их називаш, они су себе називали хомосексуалци. Па су украли назив "геј" што значи онај који је весео. Па су ту укључили и травестите и бисексуалце (LGBT). И сада када им је то код неких прошло, зову се LGBTI+
Не зна више човек како правилно да их зове, почели су на један начин, а додају неке категорије људи, не знају ни они шта то значи.
Погледај како се хомосексуалци понашају.
Како називају друге људе - хомофоби.
Значи заступници толеранције, сваког ко се не слаже са њима називају болесником.
Значи ако се слажеш са њима онда си нормалан, а ако ниси, онда си болестан ? То је лаж и они покушавају да протуре ту лаж.

Taj + im je autogol, sami prave 'sprdnju' od tkz pokreta.
Postoje prirodne stvari i anomalije, anomalija moze da se tolerise ali bez obzira na to ostaje ono sto jeste, protivprirodna.

A, s obzirom da to odbijaju da urade i država i crkva, dolazimo do logičnog zaključka da se po tom pitanju otvoreno diskriminišu istopolni parovi, onemogućavajući im da stupe u zakonsku zajednicu. Ništa nejasno.


Dozvoljeno je samohranim roditeljima, uprkos tome što pišeš. Dakle, opet dvostruki aršini. Ili se rezultati uzimaju u obzir u oba slučaja, ili se ne mogu uzimati u obzir ni u jednom slučaju.


Ovo nema veze sa homoseksualnošću i biblijom. Lično sam protiv da se išta od toga finansira iz budžeta, ali opet kažem, to ovde nije tema.


Naveo si primer lobija van ovog foruma, a ja sam tražio da navedeš primer odavde, jer si o tome prvobitno pričao, odnosno pokušavao da moje učešće u diskusiji na ovoj temi pripišeš gej lobiju, što je besmisleno. Pošto to ne možeš, onda si počeo da se hvataš za neke hipotetičke stvari, kao to menjanje udžbenika koje se nije ni desilo. Skretanje s teme homoseksualnosti i biblije.


Lepo ti stoji u poruci koju si citirao: "Nemam razloga da te nazivam homofobom osim ako mi sam ne daš razloge, a ja razloge za to nalazim u tvom pisanju da su LGBT osobe "neprirodna, protivprirodna, nenormalna" pojava." Dakle, nisi homofob jer si neistomišljenik, nego zato što omalovažavaš LGBT osobe a ni ne prepoznaješ to kao omalovažavanje. Pitam se da li bi smatrao komplimentom da ti neko kaže da si nenormalna pojava.


Ovo nije primer LGBT lobiranja, pobogu... Neozbiljan si. Predstavljaš nekog tipa koji je opterećen crkvom kao LGBT lobistu.


Ovo je već uveliko skretanje s teme i nikako ne može da se dovede u vezu s ovim što pričamo. Jedino mogu to da shvatim kao potezanje u nedostatku boljeg argumenta.


Ne. Očigledno imaš drugačiju definiciju agresivnog ponašanja od ostatka sveta.

Ko kome uskraćuje tu pravo glasa da govori? Samo sam rekao da se pitanje "zašto da iko usvaja?", odnosno razlozi za usvajanje, ne tiču patrijarha, države, mene, tebe, njega... Lepo što si iskoristio priliku da napomeneš da su to poremećeni prohtevi. Ali, moje pisanje je agresivno.


Kakva zamena teza... Sad pokušavaš da predstaviš to što sam rekao kao stav da se ne treba reagovati ni u kom slučaju, čak ni kad se neko fizički ugrožava ili mu se nanosi bol. Čemu to?


Mene ne čuva. Ja niti podržavam niti učestvujem u paradiranju, i generalno se LGBT osobe većinom ograđuju od takvih manifestacija.
Ali kad već pitaš, da ti objasnim, i da ti nacrtam gde je problem. Problem kod parade je potreba za zaštitom koja nastaje jer neki "normalni" smatraju da treba ljude napadati jer održavaju paradu. Eto, to je problem. Nečija bolesna potreba da nekome ugrozi bezbednost, zdravlje ili život, a ti si se našao ovde da to pravdaš i takve "normalne" osobe i njihove odluke i postupke ovde "pereš" kao Vučić Koluviju.


Što volim da ljudi mešaju babe i žabe, najbolji pokazatelj nezrelosti i neozbiljnosti, da ne govorimo o nepoznavanju materije.


Znam da ovo verovatno tebi ima smisla ali moram da te razočaram, pošto jedino tebi ima. Predlkažem da malo više čitaš a malo manje gledaš TV, i da naučiš šta znače izrazi pre nego što pokušaš da ih upotrebiš u razgovoru i tako se obrukaš.


:hahaha:
Citiraću lika iz popularnog filma: "Gospođo, napustite objekat."
Da me ne shvati neko pogrešno, ovo ne znači da ja tebi branim da govoriš, jednostavno znači da nema potrebe da mi se obraćaš na takav način. Rezonuješ kao emocionalno nezrela osoba, a uz to umišljaš da imaš prava da mi naređuješ. Nemaš.

Poznavaocu materije... baba i zaba :roll:
 
Zavisi koji stav imas prema podvigu. Za mene je monastvo nadprirodna borba.
Зависи из које перспективе гледаш. Неки су за брак, неки су за монаштво. Вредно је и једно и друго, све зависи ко је за шта.
Malo skretanje sa teme. Da li je monastvo anomalija, protivprirodna?
Имаш код апостола Павла о томе.
 
A pazi ovu situaciju ...
Homoseksualac ne moze usvojiti dete ali homoseksualke ce roditi i tako im niko nista ne moze.
Ode na vestacku oplodnju i zavrsi posao, rodi i ni jedan zakon joj nista ne moze.
Znaci dva muskarca ne mogu negovati dete ali dve zene mogu ....
Da, žena može da rodi to je prirodni zakon i iznad svih. Ali samo sa muškarcem ga može imati, druga žena ne može da je oplodi. I to je po prirodnom zakonu i normalno. The other way around je nenormalno.

Isto kao što se možeš obogatiti od svog rada, što je prihvatljivo ili možeš da pokradeš nekoga što nije ni prirodno ni prihvatljivo.

Eto nacrtao sam ti.

Могу и мене да усвоје :D .
Znači, nisi ni svestan da si davno usinjen od Boga. :mrgreen:
 

Back
Top