Quantcast

Bežično zvono i vlaga

mekflaj

Iskusan
Poruka
5.647
Pozdrav svima,
postavio bih neko zvono na kapiju, ali ne znam koje i kako da izvedem?
Glavni problem je što bi bilo izloženo kiši a i kapija je metalna i jedino rešenje je da se prikači na nju...
Čak i ako sprovedem žicu do zvona, opet je problem vlaga.....
Pitam se da li uopšte postoji rešenje?

Poslednja izmena:

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
14.063
Verovatno mislis da kada neko pritisne dugme na kapiji tebi da zvoni unutra?

To je nesto najjednostavnije sto moze biti. Neces ti zvono da stavljas na kapiju, tebi na kapiji treba samo prekidac. Imas OG prekidaca koliko god hoces sa recimo IP55 zastitom ( a ima i vise ) i njega stavis na kapiju/pored kapije. Sprovedes kabal do unutra spojos na zvonce, zvonce na struju i gotovo.

Nikaki problem :)

mekflaj

Iskusan
Poruka
5.647
hvala na odgovoru,
a može li neko pojašnjenje šta znači og i kakva je to ip55 zaštita, guglao sam ali bez uspeha....
problem je što taj prekidač s druge strane gde ulaze žice neće ići u zid već će biti otkriven, biće samo pričvršćen na kapiju....

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
14.063
OG znači da je nadgradni, da je u kutiji, da se ne ugrađuje u zid.

A što se tiče IP zašitite, konkretno broj 55 određuje da je taj prekidač otporan na prašinu i na kišu- što je tebi dovoljno.

Ovo ostalo ti ne treba ali eto da znadeš :)
.
Prvi broj 5 ti određuje da je "stvar" zaštićena od prašine, a drugi broj 5 da je zaštićena od mlaza vode.

Recimo da je drugi broj 4 znači da je zaštićen samo od prskanja vode. Da je drugi broj recimo 6 to bi značilo da je otporan da slanu vodu. Da je broj 7 ili 8 znači da je vodootparan. :)

Imam i detaljnu tabelu negde....

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
14.063
Nisam imao iskustva velika sa bezicnim zvonom, ali sam velika pristalica one narodne ,,ne more to bez kabla,, ... Ipak to nije toliko usavrseno jos uvek a imas mnogo manje muka, stavis jednom i miran si dok ti zvono ne crkne :lol:

Mada ti pogledaj, mozda nadjes i nesto bezicno a dobro ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.