Bezicno povezivanje 2 kompa ...

Ja sam se povezao sa bratom ali nije bezicno.Ako i ti i komsija imate mrezne kartice onda kupi mrezni kabal.Metar kabla kosta oko 20 din.Najpre dobro proveri koliki kabal ti treba (ja sam merio konopcem).Namestis IP adrese u network conections i to je to.Brat i ja smo povezani kablom od 60 m i radi super (cuo sam da do 100 m ne secka ).
 
kabl moze da ide do 148m, posle toga svic pa o5 .... a za bezicno povezivanje su vam potrebne samo wireless kartice, nije vazno koje su i sta vec. mala je razdaljina i sl. vazno je da su za pci ako imate desktop racunare ako imate laptopove onda pcmcia. instlirajte kartice i podesite ih u ad-hoc mod. u slucaju da ste na istoj nadm. visini onda antene (male, lice na mini-pendreke) treba da stoje vertikalno, ako ste na razl. (kao sto je navedeno) onda je bolje da ih stavite u horizontalu. cena jedne kartice se krece od € 18 pa na gore... ako te interesuje gde da kupis javi se na pp za listu prodavaca.
 
Ja bih lepo povezao LAN kablom i resio problem :) Zasto da kupujes opremu za bezicni net kada je ovako mnogo jeftinije. Treba samo da skrpite 20e za switch i da kupite kabl. Boli te uvo.....sprovedes kabl kroz stan, izvedes do terase pa opicish vertikalu i do ortakove terase pa sve do njegove sobe. Ako se neko od komsija ikada buni sto mu kabl "visi" vi lepo uzmete busilicu ( Vibro-busilica za betonchinu ) i ucvrstite ga u zid da ne landara
Ja sam kroz svoju kucu sproveo kabl ispod lajsni do bratove sobe sve lepo da se ne vidi....oko...30-35 metara i nema nikakvog problema. A posto moze da radi i do 100m.......slobodno se raspishtolji sa estetikom :lol:
 
Pazi ovo, za 60e mozes da uzmes jedan prikljucak koji ti ide u struju i isti takav kod komsije i povezani ste preko struje ! Proguglaj malo i naces o kom se proizvodu tacno radi...
Nisam siguran kako se povezuje, ali mislim da ima i interni i externi deo...
 
pnedis:
Ja sam se povezao sa bratom ali nije bezicno.Ako i ti i komsija imate mrezne kartice onda kupi mrezni kabal.Metar kabla kosta oko 20 din.Najpre dobro proveri koliki kabal ti treba (ja sam merio konopcem).Namestis IP adrese u network conections i to je to.Brat i ja smo povezani kablom od 60 m i radi super (cuo sam da do 100 m ne secka ).

Za povezivanje 2 kompa, treba pomenuti i to, potreban je crosswire utp kabl (ukrsteni), po definiciji 100 metara duzine je limit (probano - radi), treba uzimati kabl klase 5e.
 
Brate uzmi Wi-Fi b, g kartu... znaci dva kompa dva komada i zavrsio si posao. Ako imas notebook koji ima Wi-fi podrsku onda samo jednu. Radi sve, mozes da kopiras, brises, restartujes jednu masinu sa druge, uploadujes i sve sto ti padne na pamet. Ako imas love i kablovski net uzmi Motoroilin modem Wi-fi, i imas bezicni net u krugu 50 metara za 255 masina. Sve imaju NAT Firewall tako da nema sanse da ti neki moron uleti u mrezu. Karte su Linksys Cisco, D-link ili vec koju hoces. Neko spomenu bluetooth. Nemoj da bacas pare na to, on je dobar za tastaturu, remote, mob i eventualni file sharing. Sve ostalo je nemoguce. Cak i misevi su losi. Ako zelis da povecas domet mreze mozes da uzmes visoko frekventno pojacalo posto mreza radi na 2.4, 2.5 Ghz.... samo pazi tako jak signal ce smetati svim mobilnim i novim kucnim bezicnim telefonima, kao i nekim satelitskim uredjajima koji imaju jeftine koaksijalne kablove. A i murija ce ti doci na gajbu da te pita cime se to bavis :D

Uzgred zaboravi da ti kazem mreza ima brzinu od 11/Mbit sec do 54 Mbit/ sec, a bluetooth samo 22 kb/sec....
 
marlon:
Brate uzmi Wi-Fi b, g kartu... znaci dva kompa dva komada i zavrsio si posao. Ako imas notebook koji ima Wi-fi podrsku onda samo jednu. Radi sve, mozes da kopiras, brises, restartujes jednu masinu sa druge, uploadujes i sve sto ti padne na pamet. Ako imas love i kablovski net uzmi Motoroilin modem Wi-fi, i imas bezicni net u krugu 50 metara za 255 masina. Sve imaju NAT Firewall tako da nema sanse da ti neki moron uleti u mrezu. Karte su Linksys Cisco, D-link ili vec koju hoces. Neko spomenu bluetooth. Nemoj da bacas pare na to, on je dobar za tastaturu, remote, mob i eventualni file sharing. Sve ostalo je nemoguce. Cak i misevi su losi. Ako zelis da povecas domet mreze mozes da uzmes visoko frekventno pojacalo posto mreza radi na 2.4, 2.5 Ghz.... samo pazi tako jak signal ce smetati svim mobilnim i novim kucnim bezicnim telefonima, kao i nekim satelitskim uredjajima koji imaju jeftine koaksijalne kablove. A i murija ce ti doci na gajbu da te pita cime se to bavis :D

Uzgred zaboravi da ti kazem mreza ima brzinu od 11/Mbit sec do 54 Mbit/ sec, a bluetooth samo 22 kb/sec....
Da li bi mogao slikovito da mi ispises kako da umrezim dva pc-a bezicno? Imam lap top i stacionarni pc i koristim wireless internet,tj. imam ruter i mrezne kartice,u lap topu je ugradjena a za drugi sam kupio linksys marke. Sada me zanima da li bi mogao neko opsirnije da mi objasni kako da povezem ta dva racunara da bi mogao sa jednog da udjem u drugi (da ga ugasim,da uzmem neku sliku idt.). Pokusavao sam ali mi ne uspeva da to uradim,uzgred uspeo sam da zakljucam mrezu da se nebi komsije kacile na moj internet ;). Bio bih veoma zahvalan jer se bas mucim oko toga ovih dana i nigde da nadjem slikovito objasnjenje!?
 

Back
Top