Bezglutenska ishrana

Bolonjeze sos i Schar testenina ;)
49689FDF-FDEF-45FB-ABB8-3C75E589043B.jpeg
 
Vanilice bez glutena

maslac 250gr
4 kašike šećera
2 jajeta
600gr bezglutenskog mix brašna
umesto secera koristim steviju, 10 kasicica je dovoljno ili šećer u prahu (oko 150gr)
PRIPREMA:
Dobro mikserom umutiti sam maslac da se malo razgradi, pa onda dodajte šećer, a kasnije i jaja. Mutite dok se šećer ne sjedini sa masnoćom.
Postepeno dodajite brašno i kada smesa postane čvršća, polako počnite da izrađujete testo.
Kada ste umesili testo, oblikujte ga u loptu i upakujte u foliju, te stavite u frižider na 30 minuta da se testo stegne.
Premesite testo nakon što ste ga izvadili iz frižidera, podelite u dve manje loptice, pa razvlačite oklagijom. Modlom secite oblike.
Pecene vanilice lepite dzemom. Ja umesto dzema koristim puter od kikirikija koji malo zasladim stevijom.
Od ove kolicine testa izlazi oko 120 keksica. U zatvorenoj kutiji mozete ih cuvati I
CF63FE5D-4590-46E9-951C-24629CE3E922.jpeg

78F2C069-BF24-45F5-9F8F-098349D00230.jpeg
 
Poslednja izmena:
Не знам за ту кашу, где могу да је купим, у којој продавници? У Максију узимам безглутенску Добро кашу од чоколаде са хељдом, одлична је. Пробала Добро пиринчану и није лоша, али хељдина је далеко боља.
 
Keksici

• 2 šolje bezglutenskog brasna
• 1 kukuruznog brašna
• 1 prašak za pecivo
• na vrh noža soli
•. 125 g omekšalog maslaca (na sobnoj temperaturi)
• 13 kasicica stevije (ili 2-3 solje secera)
• 2 jaja

U jednoj većoj činiji pomešati prva četiri sastojka. U drugoj činiji mikserom umutiti omekšali margarin da posvetli. Postepeno, uz miksanje, dodavati šećer. Zatim dodati jedno po jedno jaje. Sve dobro izmešati.
Pripremljenoj masi postepeno dodavati smesu suvih sastojaka. Mi smo mešali mikserom, nastavcima za testo. Preneti masu na komad papira za pečenje, oblikovati valjak, dobro uviti i ostaviti u frižider da stoji minimum 2h. Nakon stajanja zagrejati rernu na oko 170 C. U pleh staviti papir za pečenje. Seći valjak od testa (oštrim nožem) na krugove debljine oko 1 cm i slagati u pleh. Peći 10-15min ne trebaju mnogo porumeneti.
Kada se izvade iz rerne ostaviti da se hlade u plehu. Čuvati u limenoj kutiji da ostanu hrskavi. Koristili smo šolju od 200ml.
DFD06D28-F34E-435A-A32D-02103C94CF2B.jpeg
 
Не знам за ту кашу, где могу да је купим, у којој продавници? У Максију узимам безглутенску Добро кашу од чоколаде са хељдом, одлична је. Пробала Добро пиринчану и није лоша, али хељдина је далеко боља.

Nasla sam na netu, u RS ih ima u Maxiju i kostaju 69,99.
506392C3-9E00-4B46-8336-AFCCF894285B.jpeg
 
Палачинке од безглутенског брашна, лепше од пшеничног, потписујем:

Умутити жицом 2 јаја, додати 8 кашика "Schar" брашна, 1-2 кашике уља и око 250 мл воде собне температуре. Смеса је довољна за 6 палачинки.

75002193.jpg
 
Палачинке од безглутенског брашна, лепше од пшеничног, потписујем:

Умутити жицом 2 јаја, додати 8 кашика "Schar" брашна, 1-2 кашике уља и око 250 мл воде собне температуре. Смеса је довољна за 6 палачинки.

75002193.jpg

Meni palacinke ne uspevaju, lepe se, razvlace a probala sam ih na nekiliko nacina.
Pokusacu i sa tvojim receptom.
 
Meni palacinke ne uspevaju, lepe se, razvlace a probala sam ih na nekiliko nacina.
Pokusacu i sa tvojim receptom.

Користим тефлонски тигањ, подмажем сваку другу палачинку уљем, а смеса је баш добра, по мом укусу свакако. Да напоменем, ако буде мало грудвица од брашна при мешању нема везе, све се при пречењу лепо сједини, није као пшенично брашно. Пробај па јави како је испало.
 
Користим тефлонски тигањ, подмажем сваку другу палачинку уљем, а смеса је баш добра, по мом укусу свакако. Да напоменем, ако буде мало грудвица од брашна при мешању нема везе, све се при пречењу лепо сједини, није као пшенично брашно. Пробај па јави како је испало.

Ma godinama pokusavam, i teflon i onaj pekac za palacinke... nekad i lice na palacinke ali uglavnom sve bacim. Kad mi deca pomenu palacinke nakezim se.
 
Proja
3 jaja
3 solje jogurta, moze i kisele vode 2 solje
1 solja ulja
2 solje kukuruznog brasna (moze 1 solja kukuruznog i 1 bezglutenskog brasna)
1 solja palente
malo soli
prasak za pecivo

Umutiti jaja, postepeno dodavati tecne sastojke, ulje, jogurt.
Onda sipati kukuruzno brasno, prasak za pecivo i palentu. Posoliti i peci.
183F5784-E167-412E-8A95-515547927607.jpeg
 
Користим тефлонски тигањ, подмажем сваку другу палачинку уљем, а смеса је баш добра, по мом укусу свакако. Да напоменем, ако буде мало грудвица од брашна при мешању нема везе, све се при пречењу лепо сједини, није као пшенично брашно. Пробај па јави како је испало.

Odlicno! Super su. Hvala :heart:

EF7D82B8-564D-43F2-85C6-55BD6EB0FEF9.jpeg
 
Bas gledam neko se setio pravi smesu za proteinske palacinke za bodybildere.

Kad ono neko se dosetio proteinska masa za minut palacinke za vegane.

Razumem ko ima zdravstveni problem ali ovako izbacivanje glutena, veganstvo i vegerarijanstvo mi dodje kao neko sektasenje.
 
Umesto da vam prodaju skupe bezglutenske proizvode i brašna,
probajte da nađete proizvođače starih sorti pšenice. Zapravo smo
alergični na gluten iz hibridnih i genetski modifikovanih sorti.
Stare sorte sadrže pozitivan gluten na koji nema alergijskih
reakcija.
 

Back
Top