Bez žena muškarci ne bi preživeli

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.334
Bez žena muškarci ne bi preživeli!

Postoji mnogo primera gde bi taj izraz mogao da se primeni, a u ovom slučaju i bukvalno:

Godine 1140, nemački kralj je zauzeo protivnički dvorac i naredio svim ženama da ga napuste samo sa onim što mogu da nose na leđima. Razmišljajući brzo, žene su se dosetile i ponele svoje muškarce. Kralj je održao reč i dopustio da muškarci odu i prežive.

main-qimg-fcb2da0bf8a53c1ac432262eafa19ba2-lq.jpg

Dodajte i vi neke primere ako se setite

Poslednja izmena:

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
Сећам се једног примера, ради се о жени која је омогућила Србији упад у тзв. ''земље трећег света'' и тако је спасила Србију од уласка у Европску унију, спасила нас од западњачке културе, одевања... То је урадила све преко свог мужа, тако што му је дала две могућности: ''целибат или рат?'', он је изабрао рат. Који се дешавао крајем прошлог века. Њега маленкост Мирјана Мира Милошевић (ex. Марковић ).

Ona Marge

Poznat
Poruka
8.940
Mislim da je u ovoj priči suština :
Grupa turista je posetila farmu krokodila na plutajućoj platformi, na sredini bazena u kojem je bilo mnoštvo velikih krokodila.
Vlasnik farme je izazvao turiste: "Ko skoči u vodu, prepliva do obale i preživi, biće nagrađen sa milion dolara!"
Tišina...niko se ne usuđuje ni da se pomakne.
Odjednom, čovek skače u bazen. Gone ga krokodili ali, na sreću, dočepa se obale na oduševljenje ostalih gostiju.
Vlasnik farme kaže: "Imamo hrabrog pobednika!"
Nakon što je preuzeo nagradu, par se vratio u svoju hotelsku sobu.
"Hrabri čovek" je pitao suprugu:
"Ja nisam skočio u vodu...NEKO ME JE GURNUO!?"
Njegova supruga se samo nasmejala i rekla: "Ja sam te gurnula!"
Pouka priče: "Iza svakog uspešnog muškarca stoji žena koja ga gura!"

limunada

Elita
Moderator
Poruka
24.366
Сећам се једног примера, ради се о жени која је омогућила Србији упад у тзв. ''земље трећег света'' и тако је спасила Србију од уласка у Европску унију, спасила нас од западњачке културе, одевања... То је урадила све преко свог мужа, тако што му је дала две могућности: ''целибат или рат?'', он је изабрао рат. Који се дешавао крајем прошлог века. Њега маленкост Мирјана Мира Милошевић (ex. Марковић ).
Ma jes,bas je ona odlucila da bude rat..a i on...Bajke za malu djecu.

Mystic+

Legenda
Poruka
71.291
Наравно да не би.

Али крај би изгледао овако:
Цео дан би се:
1.играо фудбал,
2.правио роштиљ,
3.пило пиво.
4.купање, баш кад се усвињиш...

:kafa:

Тако би цела привреда изгледала...радило би се 2 сата уторком и четвртком.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.