bez subare molim

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
u duhu tolerancije, ako se vec ta emisija daje u svim bivsim republikama, trebalo bi izbegavati neka obelezja koja bude "negativne" asocijacije kod drugih. sajkaca jeste obelezje srba, ali ako je na sajkaci kokarda recimo, onda je vec neukusno za neke gledaoce. cak i ta famozna 4 "s", mislim da je i to izgubilo izvorno pozitivno znacenje, isto kao i rec "patriota", vec postalo zastitni znak onih "pravih" srba.
ja ovakve emisije ne gledam, ali sigurno bi mi "smetalo" isticinje tih simbola u jednoj normalnoj emisija koja je, kao sto rekoh namenjana svima.
u duhu tolerancije, i medju TV kucama, a i medju ucesnicima, a sigurno ce utricati i na glasanje, svako ce samo svome davati glas, treba razisljati o nekim "sitnicama"

Šubara razdora
Četvrtak - 01.10.2009
Od ponedeljka uveče kada su VIP učesnici „Farme“ slavili uz alkohol, pečeno prase i pevanje četničkih pesama, sa programa „Pink BH“ do daljeg je skinut prenos ovog rijaliti šoua!

farma-v.jpg


Iako su učesnici ovog šoua pevali pesme iz svih delova bivše Jugoslavije, četničke pesme probudile su izgleda nacionalne duhove, zbog čega se „Farma“ već tri dana ne prikazuje u Bosni. Po rečima Lajle Torlak, glavne i odgovorne urednice „Pink BH“, „Farma“ je zabranjena, između ostalog, i zbog šubare sa četiri S, koju Saša Ćurčić nosi gotovo od prvog dana.
- Lično sam tražila da se „Farma“ skine sa programa. Mi ovde imamo regulatornu agenciju, koja nam je poslala nekoliko opomena za širenje mržnje. Blago sam se naježila kada sam gledala šou i dok u nekim glavama ne dođe do promene, ja kao glavni odgovorni urednik, ne smem dalje da puštam taj program - rekla je Lajla.
Ona ističe da je „Farma“ samo privremeno skinuta sa bosanske televizije i da će se ponovo prikazivati samo ukoliko se takve stvari ne budu ponavljale. Da li nečiji nacionalni ponos vređa i srpska šajkača, koju farmeri naizmenično nose, takođe smo pitali urednicu „Pink BH“.

- To su nacionalna obeležja srpskog naroda i ne bi trebalo da vređaju nikoga. U hrvatskoj „Farmi“ nije bilo takvih stvari i niko nije bio vređan na nacionalnoj osnovi. Zbog toga mi „Farmu“ nećemo prikazivati dok se neke stvari ne promene.

„Pink“: Poštujemo njihovu odluku

U saopštenju koje nam je poslala Televizija „Pink“ između ostalog piše:
„Poslovna orijentacija PINK MEDIA GROUP usmerena je uvek na pacifikaciju odnosa u regionu, pažljivo vodeći računa o recidivima prošlih vremena. Uređivački kolegijum PINK BH kao nacionalni emiter sa visokim stepenom odgovornosti prema gledaocima i u skladu sa poslovanjem u okvirima zakona o radiodifuziji, ne želi da na bilo koji način vređa ili provocira nijednog gledaoca.
Odlukom uređivačkog kolegijuma TV PINK BH da do daljnjeg prekine emitovanje rijaliti šou programa ‘Farma’ jasno se potcrtava poslovna politika korporacije PINK MEDIA GROUP. PINK BH će razmotriti uslove i doneti odluku o daljem emitovanju o kojoj će javnost biti blagovremeno obaveštena“
 
Ja tu emisiju nisam ni pogledao... Igrom slucaja sto i nisam trenutno u Srbiji, pa i ne pratim veci deo programa, a ponajmanje reality sou...

Medjutim, bez obzira da li neko mrzi ili voli ta cetiri slova, svaki Srbin bi trebao njima da se ponosi... Ona su obelezje srpskog naroda... I to nema veze sa Balkanom...

Eto, ja na primer mrzim americku zastavu... Mrzi je jos pola sveta... Ali se veina Amerikanaca ponosi njom... Nema to veze sa Balkanom...
 
nakon tvog posta, pitam se, da li neko voli neki simbol samo zato sto ga onaj drugi mrzi, ili ga onaj mrzi iz jedinog razloga, sto ga ovaj voli... balkanska posla

Ne kapiram zasto izvrcete pricu naglavacke... Ja volim taj simbol jer je simbol mog naroda... I zabole me ko ga jos voli, a ko ga mrzi... I nicije misljenje nece uticati na mene da nesto volim ili mrzim... Takve price o teranju inata su stereotipi, koji sve manje imaju utemeljenja na terenu...
 
Ne kapiram zasto izvrcete pricu naglavacke... Ja volim taj simbol jer je simbol mog naroda... I zabole me ko ga jos voli, a ko ga mrzi... I nicije misljenje nece uticati na mene da nesto volim ili mrzim... Takve price o teranju inata su stereotipi, koji sve manje imaju utemeljenja na terenu...

u redu je sto ti volis svoje simbole... i verujem da ti nije smetalo da te neko pre deceniju ili dve nazove patriotom...ali danas ako ti ja kazem koji si ti patriota, nije komplimenat... u tome je stvar
 
БиХ је специфична по много чему па ме ово не чуди ... Заштитни знак половине државе је условни рефлекс дизања косе на већину ствари са префиксом ''српски''

А пошто више могу изгубити избацивањем шубаре овде него што могу добити у БиХ ... шубара остаје :mrgreen:
 
S vemenom će to doći na svoje... Srpski grb, krst sa ocilima i ostali simboli ne bi trebalo da vređaju nikog, bez obzira što je bilo zloupotreba...

Nikog u Srbiji ne bi smelo da vređa ako neko na glavi nosi keće! Međutim ako neko na keće zalepi albanski grb, naići će na opštu osudu... Posebno, ta dva predmeta su samo grb i kapa, ali u zajedno, spojeni, dobijaju drugi kontekst...

I da se ogradim, ja ovde ne izjednačavam nikakve simbole, ni pokrete, samo pokušavam da se osvrnem na to kako ih ljudi doživljvaju.
 
Зашто овакво регулаторно тело не ради посао код нас у Србији?Зашто се не забрани пренос Дојчевеле прогмама на Б92 у којем се приказује мапа Европе где је Космет исцртан засебно?
Нико ништа није забранио на Б92 која слободно емитује емисије у којима се промовише "независно Косово".

Иначе,баш ме брига што потурицама сметају спрска обележја.Па,нећемо ваљда да угађамо муџахединима и балијамма,ј б т???
 
Poslednja izmena:

Back
Top