Bez novogodišnjeg vatrometa u Beogradu, grad će novac preusmeriti društvima za zaštitu životinja

Dobro, uvek je aktuelno pitanje - zašto ovamo a ne onamo... Sto ljudi će imati sto ideja šta raditi sa novcem.

Ovo je simbolično baš zato što se životinje plaše vatrometa i petardi, svakako lep gest.
Samo sam razmišljala o tome da li znamo koji su nam prioriteti. Primetio si da kao ljubitelj životinja, pozdravljam tu odluku, pitanje mi se logično nametnulo, dovoljno što ih poštedimo buke.

Samo sam razmišljala o tome da li znamo koji su nam prioriteti. Primetio si da kao ljubitelj životinja, pozdravljam tu odluku, pitanje mi se logično nametnulo, dovoljno što ih poštedimo buke.
Поштедите онда и ви нас одвратног лавежа. То је најгори могући звук који постоји.

Поштедите онда и ви нас одвратног лавежа.
A što se meni obraćaš, pa ja nemam veze s BG-om :mrgreen: samo sam čitala i komentarisala vest iz BG ;)Evo,obećavam, ako dođeš u KG moje pseto neće da laje, ali za mačku ne mogu da ti garatujem jer ona mjauče kad joj dođe :D

Dopisala sam se, soryy, bila si baš brza :)
Gde su kuce, tu je i naša Elektrika.

Dog Puppy GIF

Превелика брига о животињама знак је декаденције. Град је за људе, кућни љубимци су проблем самих власника. Нико их није био по ушима да их набаве.
Ma i mi smo životinje, samo druga sorta.

Sve je to 95% ista genetika.

Pročitah sada da je grad Beograd odlučio da ne bude novogodišnjeg vatrometa a da se novac, koji je planiran za vatromet, preusmeri društvu za zaštitu životinja. Kao ljubitelj životinja, i ovom slučaja, pasa, koji svake Nove Godine doživljavaju traume od pucanja, petardi, vatrometa, pozdravljam ovu odluku ali nisam mogla da sa ne zapitam, zašto taj novac nije preusmeren za lečenje dece od retkih bolesti, za koje skupljamo novac SMS-om?
Da im neko predloži da se za Božić, takođe, ne organizuju pucačine, da pokupuju petarde i ostalo 'pucačko' naoružanje pa taj novac da pošalju za bolesnu decu ?
Bas mi nesto zao.Kod mene u mestu ima da roka sa svih strana.

Bio sam tamo ali mi nije izgledalo nesto posebno , ako cemo bolje mi je bilo pre nekoliko godina kad je bilo paralelno 3 doceka, a slucajno su uboli vatromet kod skupstine nevidjeno dobar i dug.....bas je bilo novotarija....ovo sa bg na vodi mi nije bilo nesto, ili sam oguglao na velike displeje...

A bilo je doceka i bez vatrometa, cak mi se to i svidelo, npr Luis je imao docek bez vatrometa, to je bilo dobro bas sto nema vatrometa..

Meni bi vise leglo bez trubaca bez vatrometa sigurno , neki stiskavac.

A sto se tice pasa, pseci zivot, ima ih koji cekaju sporo izgladnjivanje na ulici dok im drugari koje hrane neke ljakse dolaze na duel iz zezanja i pocepaju ih na smrt...

Tako da sam tu za sklanjanje sa ulica pa posle nek vide kako ce, a ne znam ovi psi sto kidaju te pse lutalice da li napadaju i ljude, neki ne, neki ne znam...
Nije lako kad vidis da se neki pas zeznuo pa usao u ulaz kuce i tu ga iskasapili ovi komsijski dzukci....a tvoj komsija dzukac namerno ostavlja usred zime otvorena vrata na zgradi...mora covek tek doselio iz Bojnika, radi glasanja...a kuka kako daje silne pare na grejanje....

Pročitah sada da je grad Beograd odlučio da ne bude novogodišnjeg vatrometa a da se novac, koji je planiran za vatromet, preusmeri društvu za zaštitu životinja. Kao ljubitelj životinja, i ovom slučaja, pasa, koji svake Nove Godine doživljavaju traume od pucanja, petardi, vatrometa, pozdravljam ovu odluku ali nisam mogla da sa ne zapitam, zašto taj novac nije preusmeren za lečenje dece od retkih bolesti, za koje skupljamo novac SMS-om?
Da im neko predloži da se za Božić, takođe, ne organizuju pucačine, da pokupuju petarde i ostalo 'pucačko' naoružanje pa taj novac da pošalju za bolesnu decu ?

Okej kučići, mačići i deca sa autizmom, mene ovde brine nenamensko prebacivanje sredstava iz budžeta. Mislite o tome.

Volim životinje ali ne mogu životinjska prava da budu iznad ljudskih, nema nikakvog smisla. Drugo, vlasnici pasa bi mogli malo više da povedu računa o drugim ljudima i počiste iza psa a ne da dijete ugazi u pseće gomno. Vidim evo kod nas da u dječijim parkovima bez imalo obzira puštaju pse da se istrčavaju i vrše nuždu.

@Zla Beba
I kad čujem tu reč "pravo".. Ko ti ga je dao? Pa sami sebi smo dali. Nije nam priroda ili bog dao "pravo". A jel, kako je lepo dati sam sebi pravo na uštrb prava drugih?
Jesi li ti realan pa upoređuješ ljudska i životinjska prava? Onda nećemo jesti krave, kokoške, svinje pa nek slobodno trčkaraju livadama i uživaju do kraja života :zaljubljena:

@Zla Beba
I kad čujem tu reč "pravo".. Ko ti ga je dao? Pa sami sebi smo dali. Nije nam priroda ili bog dao "pravo". A jel, kako je lepo dati sam sebi pravo na uštrb prava drugih?
Човек је својевољно и свесно изабрао живот у нескладу са природом( у градовима) а животиње немају ту привилегију избора.
Човек их је отргао од природе и довео у непријатељско окружење, поробио под изговором љубави а сада под истим тим изговором захтева права за ,,љубимце" која стављају животиње испред људи.
Што је неприродно, такође.

Jesi li ti realan pa upoređuješ ljudska i životinjska prava? Onda nećemo jesti krave, kokoške, svinje pa nek slobodno trčkaraju livadama i uživaju do kraja života :zaljubljena:
Ja i ne jedem. Mani me "prava". Pitam te opet? Ko ti je dao "pravo"? Pa sama sebi si dala. I opet te pitam, da li ti je važnije tvoje pravo da oduševljeno gledas i slušaš vatromet 3 minute ili pravo na život psa?

Човек је својевољно и свесно изабрао живот у нескладу са природом( у градовима) а животиње немају ту привилегију избора.
Човек их је отргао од природе и довео у непријатељско окружење, поробио под изговором љубави а сада под истим тим изговором захтева права за ,,љубимце" која стављају животиње испред људи.
Што је неприродно, такође.
Da. I šta sad želiš? Porobio si ih, doveo u grad i sad ajde još da ih maltretiramo kad smo već krenuli?

И ако хоћемо да будемо директни, прецизни ( безобразни п.а.) онда треба да кажемо да љубитељи љубимаца воле љубав коју добијају од љубимаца (наизглед безусловна а заправо зависничка) а не саме љубимце, јер да воле животиње заиста, не би их држали по становима у условима који су затворски ( са све шетњом од 30 минута) ма колико луксузно станови били опремљени, храна брендирана и скупа, суштина је да је то затвор.
Друга је ствар ко живи у природи, двориште и слобода за животињу.
Ја бих забранила да се поседују љубимци уколико се не испуњавају услови сходно потребама животиње у смислу дворишта, природног окружења.

О овоме немам више шта да кажем.

И ако хоћемо да будемо директни, прецизни ( безобразни п.а.) онда треба да кажемо да љубитељи љубимаца воле љубав коју добијају од љубимаца (наизглед безусловна а заправо зависничка) а не саме љубимце, јер да воле животиње заиста, не би их држали по становима у условима који су затворски ( са све шетњом од 30 минута) ма колико луксузно станови били опремљени, храна брендирана и скупа, суштина је да је то затвор.
Друга је ствар ко живи у природи, двориште и слобода за животињу.
Ја бих забранила да се поседују љубимци уколико се не испуњавају услови сходно потребама животиње у смислу дворишта, природног окружења.

О овоме немам више шта да кажем.
Imam ja. Šta ćemo sad sa psima u gradu i sa lutalicama? Da ih pobijemo, vratimo u prirodu? Ili bacimo u azile da pocrkaju? Odakle ti ideja da je pas sretniji u dvorištu? Ušla si mu glavu?
A povodom ljubavi, tu debelo grešiš. Možda si ti takva, ali ja vise uživam da volim svog psa, a ne zato što ona mene voli.

Evo izjavljujem da moje dijete i ja imamo veća prava nego pas. I šta sad?
Pazi, meni je život mog psa vredniji od života nekog Mileta iz Loznica kog ni ne znam. I to je to. A ta naučena mantra da vam je život ljudi vredniji se vidi u samom odnosu ljudi prema ljudima. Ko se više ubija na ovom svetu? 🙄

Back