BestBuy Graficka?!

ole1

Zainteresovan član
Poruka
128
Jednostavno pitanje, treba mi sto vise misljenja.

Koja je trenutno najbolja graficka kartica koja se moze naci do 180 eura.

Imam neke konfiguracije u glavi, pa me zanima koju grafiku da ubacim, a odavno sam prestao da pratim ove SK testove , pa ako neko moze da da koristan savet, ko je u tim vodama.

HVALA UNAPRED!
 
Trenutno mozda je 4890 najbolje resenje...za 5770 nisam nesto s o obzirom da ima 128bita sto je po meni zaista los potez Ati-ja a nije bas ni jeftina 15000 nije bas malo mislim jeste 4770 bio bestbuy letos, ali mogli su bar da dupliraju magistralu a ne samo kolicinu memorije...
 
5770 ce biti izmedju 4870 i 4890 pri tom ce podrzavati directx11.
Nema veze sto je 128 bitna kada ima GDDR5 memoriju koja je duplo brza od DDR3 memorije i zbog toga nista nije slabija od 256 bitni kartica u svom rangu!Realno bice malo slabija od 4890 ali i malo jeftinija kada se ustali na nasem trzistu,stoga ce biti best buy!
 
Slazem se ali delimicno ddr5 memorija ce je gurati napred u nekim aplikacijama, ali sa druge strane 128bitna magistrala ce negde predstavljati malo uze grlo da tako kazem...citiracu jedan opis ati-ja 4770 u poredjenju sa slicnim karticama koje imaju 256bita sa ddr3 memorijom...."Teoretski graficka kartica koja ima 128-bitnu magistralu i ddr5 memoriju ima identicnu propusnu moc kao i kartica sa 256-bitnom memorijskom magistralom sa ddr3 memorijom, mada je realnost ipak malo drugacija.Zbog manjih latencija, 256-bitna ddr3 konfiguracija ipak je malo brza, ali je 128-bitna ddr5 znatno jeftinija"....
Ali da ne filozofiram mnogo po cenama su tu negde...iskreno smatram da ne bi mnogo pogresio kada bi se odlucio za bilo koju...sa jedne strane 4890 ima duplo vise bita, a 5770 je ipak nova (pretpostavljam da je radjena i u sitnijem proizvodnom procesu pa se manje greje), podrzava dx11 i ima noviji graficki cip...neka jos pogleda testove i poredjenja na netu pa nek se odluci
 
Slazem se ali delimicno ddr5 memorija ce je gurati napred u nekim aplikacijama, ali sa druge strane 128bitna magistrala ce negde predstavljati malo uze grlo da tako kazem...citiracu jedan opis ati-ja 4770 u poredjenju sa slicnim karticama koje imaju 256bita sa ddr3 memorijom...."Teoretski graficka kartica koja ima 128-bitnu magistralu i ddr5 memoriju ima identicnu propusnu moc kao i kartica sa 256-bitnom memorijskom magistralom sa ddr3 memorijom, mada je realnost ipak malo drugacija.Zbog manjih latencija, 256-bitna ddr3 konfiguracija ipak je malo brza, ali je 128-bitna ddr5 znatno jeftinija"....
Ali da ne filozofiram mnogo po cenama su tu negde...iskreno smatram da ne bi mnogo pogresio kada bi se odlucio za bilo koju...sa jedne strane 4890 ima duplo vise bita, a 5770 je ipak nova (pretpostavljam da je radjena i u sitnijem proizvodnom procesu pa se manje greje), podrzava dx11 i ima noviji graficki cip...neka jos pogleda testove i poredjenja na netu pa nek se odluci

Dobro receno ali morala je biti negde osakacena,da nije i da je stavljen 256 bitni inerfejs bila bi prakticki 5850 i bila bi daleko skuplja.Ovako se taman nalazi tamo gde treba!
 
"Bolja" ti je ona od 530€ kad bacas novce bacaj na pravo mesto pogotovo zbog glupih igrica i dokupi jos 3 modula od 2B neka stoje u rezervi ko zna kad ce ti zatrebati za svaki slucaj bices miran sa hardware-om oko 3 meseca 2 dana
 

Back
Top